Telewizja VECTRA w HD

lysulec

New member
A jak jest z drugim złączem SCART (tym do DVD) w dekoderze 5830cdx?

Przeszedłem z UPC do Vectry. W sobotę podłączyli usługi ale mam problem z podłączeniem DVD do tego dekodera.

Jak podłączę DVD do tego gniazda to znika obraz z dekodera. Kilkukrotne włączenie i wyłączenie dekodera poprawia sytuację i obraz powraca. Jak włączę DVD to pojawia się obraz z niego ale tylko na włączonym dekoderze (nie stan uśpienia). Jak wyłączę DVD i chcę wrócić do TV to muszę kilka razy włączyć i wyłączyć dekoder.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? W TV mam tylko 1 złącze SCART.
 

rybka1975

New member
Witam ja trochę o innej kwestii parę miesięcy temu pisałem o artefaktach wynikających z podwójnej kompresji vectry MPEG na kanałach najbardziej widocznych " nsport HD, canal sport + HD " w konfrontacji z kanałami TVP 1 i TVP 2 HD to kolosalna różnica na tych kanałach obraz jest bardzo dobry i pod kątem barwy i pod katem tych że artefaktów .
To samo jest z kanałami typu SD discovery Scene też obraz dużo gorszej jakości wynika z tego że kompresja kompresji nie równa i być może jedne kanały są poddane mocnej kompresji inne mniejszej stąd lepsza parametry obrazu takie są moje spostrzeżenia .
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzieciaki dostaną od października Mini-mini i TeleToon w HD. Ciekawe czy zauważą poprawę ? Dla nas od stycznia ES 2 w HD.
 

trops55

Member
Pragnę przejść z UPC do Vectry. Interesuje mnie pakiet TV, telefon i internet. Czy warto ? Dostałem ciekawą ofertę cenową od przedstawiciela handlowego. W związku z tym mam pytania do użytkowników:
- Jaka jest jakość programów w HD i SD (czy porównywalna z UPC)- zam.Warszawa
-Jaki jest czas przełączania między kanałami
-Czy jest możliwość zaprogramowania ulubionych kanałów
-Jaka jest pojemność dysku
-Na jaki czas jest umowa
-Awaryjność dekodera i modemu
 

rybka1975

New member
@slawkor Czy na tych kanałach pakietu polsatu są też transmitowane mecze serii A, hiszpańska liga, tak jak na kanałach pakietu canal + sport ( gol, weekend) ciekawe jakie będę ceny za ten pakiet .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
otrzymałem dziś rachunki z vectry wraz z regulaminem cennikiem i nowymi zmianami i wywnioskowałem czytając te zmiany, że od 1 października zostaną uruchomione programy Polsat HD, Polsat sport, news polsat, film polsat, cafe polsat, polsat 2, polsat sport news i kanały w wersji HD czyli ale kino HD, teleton HD, minimini HD i na rzecz tych nowych programów zostanie wyłączony program E!Entertainment, style, planete, domo, kuchnia i do pakietów sport na ostro dołączone będą polsaty sport w HD i euro sport w HD. Wiadomo wszystkie takie informacje sa pisane w taki sposób że człowiek nie wie do końca czy to za darmo czy to dla każdego czy trzeba wykupić pakiet. Ja mam cichą nadzieje i wnioskuję że tylko polsaty sport w HD będzie trzeba dokupić w pakiecie a standardowe SD zostaną włączone dla wszystkich bez dopłat, fajnie by było
 

djmakus

New member
Polsat na Vectrze

Wystarczy 10 minut szukania i już prawie wszystko wiadomo :)
Polsat HD, Polsat Sport News, Polsat Sport oraz Polsat 2 będą dostępne dla wszystkich abonentów cyfrowych Vectry, czyli abonentów pakietu złotego i platynowego. Kanały Polsat News oraz Polsat Cafe wzbogacą ofertę pakietu platynowego Vectry. Natomiast programy Polsat Sport HD oraz Polsat Sport Extra (SD i HD) dołączą do pakietu Sport na Ostro. Dodatkowo wybrane kanały Telewizji Polsat pojawią się również w ofercie analogowej operatora.
źródło i więcej szczegółów, w tym numery na dekoderze: vectra.pl/repository/vectraFile/03/63/363/Kanaly_Polsatu_w_ofercie_Vectry.pdf
 

strusmig

New member
Witam!
Mam problem z telewizją cyfrową Vectry. Otóż oglądając kanały HD (czasami też na zwykłych tak jest), strasznie one "klatkują" co jakiś czas + kafelkowe/pixelowe rozmycia części obrazu. Zauważyłem że problem objawia się, gdy wartość Poziom sygnału (dBmV) jest taki jak na zdjęciu w załączniku - ta druga wartość od dołu, pomijając to pole z niebieskim obrysem.

Telewizor: Samsung UE40D5000
Dekoder: Vectra ADB-3830CD

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!
 

Attachments

  • IMG_20120829_170430.jpg
    IMG_20120829_170430.jpg
    84,3 KB · Wyś: 1668

janusz

New member
Bez reklam
Nic nie wypada. Część kanałów o niskiej oglądalności zostaje zastąpiona popularniejszymi, głównie z cyfrowego polsatu. Na dodatek niektóre nowe kanały będą w lepszej jakości.
Zmiana chyba nie może być podstawą rozwiązania umowy, przynajmniej nie przypominam sobie by w umowie wymienione były konkretne programy.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nic nie wypada.

Witamy pracownika Vectry. Zamiast się ośmieszać zapytaj przełożonych.
W dn 15.11 zaprzestaną nadawać kanały E! Entertainment i Style a w kolejnym terminie Planete, Kuchnia i Domo (w UPC pozostają te kanały w wersji HD). Stanowi to oczywiście powód do rezygnacji z usług jak i fakty, że zmienia się Cennik i Regulaminy usług.
Jeśli uważasz, że te wycofywane kanały można zastąpić tym co daje Polsat to podziałaj obiektywniej i zapytaj co myślą o tym klienci. Albo poczytaj fora. Nie tylko nasze.
PS Napisałbym coś jeszcze (co by Cie zapewne całkowicie zdołowało) ale nie chcę działać na szkodę Vectry (i swoją). Jeśli nikt mnie nie ubiegnie to ujawnię "ściśle tajną" informację gdy już będzie nieistotna (czyli ok 01.10)
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Witamy pracownika Vectry.
Zamiast się ośmieszać zapytaj przełożonych.
W dn 15.11 zaprzestaną nadawać kanały E! Entertainment i Style a w kolejnym terminie Planete, Kuchnia i Domo (w UPC pozostają te kanały w wersji HD).
Stanowi to oczywiście powód do rezygnacji z usług jak i fakty, że zmienia się Cennik i Regulaminy usług.

Witam brodacza, starego druha. ;)
To, że wytykasz reklamowanie jakiegoś koncernu to absolutnie wporzo, bo ta strona ma właśnie służyć wytykaniu wszelkich wad i kruczków wszystkiego co związane z RTV i telekomunikacją.

... ale jednocześnie przemycasz w swym poście zalety cyfrówki od UPC (tak "mimochodem" ... ni z gruchy ni z pietruchy, ni w pień ni w kłodę), a to już śmierdzi mi klasyczną klaką i naganiactwem.

VECTRA i UPC to ostra konkurencja (np. w Warszawie).

Pamiętajcie o tym, czytając posty brodacza o UPC. :p
 

janusz

New member
Bez reklam
Witamy pracownika Vectry. Zamiast się ośmieszać zapytaj przełożonych.
W dn 15.11 zaprzestaną nadawać kanały E! Entertainment i Style a w kolejnym terminie Planete, Kuchnia i Domo (w UPC pozostają te kanały w wersji HD). Stanowi to oczywiście powód do rezygnacji z usług jak i fakty, że zmienia się Cennik i Regulaminy usług.
Jeśli uważasz, że te wycofywane kanały można zastąpić tym co daje Polsat to podziałaj obiektywniej i zapytaj co myślą o tym klienci. Albo poczytaj fora. Nie tylko nasze.
PS Napisałbym coś jeszcze (co by Cie zapewne całkowicie zdołowało) ale nie chcę działać na szkodę Vectry (i swoją). Jeśli nikt mnie nie ubiegnie to ujawnię "ściśle tajną" informację gdy już będzie nieistotna (czyli ok 01.10)
Wal śmiało też chętnie poczytam. Jakbyś jednak przed pisaniem spróbował się troszkę wysilić intelektualnie to wystarczyłoby sprawdzić moje posty, z których wynika jasno, że jestem ich klientem.. fakt , że zadowowlonym (w porównaniu do wcześniej użytkowanych platform satelitarnych). UPC u mnie nie dostępne, a żałuje bo chyba są najlepszą konkurencją.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Drodzy koledzy. Cały problem polega na tym, że nie jestem ani za ani przeciw jakiejkolwiek kablówce, bo dzięki nim mam wybór (jako klient) i nieźle zarabiam (poprawiając to co spaprają). Problem w tym by obiektywnie i rzeczowo pisać o każdej z nich. Bo party line i ulotkonosze rzadko dysponują odpowiednią wiedzą. Jeśli ktoś pisze, że "nic nie znika" albo "programy o niskiej oglądalności" to nie pozostaje nic innego jak sprostować nieprawdziwe informacje. Programy z + mają jedną z najwyższych oglądalności ale Cyfra + postawiła zbyt wygórowane oczekiwania cenowe by miały te kanały pozostać. Żałuję bo mam obecnie Vectrę i chciałbym pozostać nawet gdyby ten pakiet był dodatkowo płatny. Niestety UPC swoim "pirackim" postępowaniem osiągnie cel wobec mnie bo mimo gorszych warunków uczestnictwa akurat te kanały są istotne dla mnie i żonki. Mam może naiwną nadzieję, że jednak Vectra wprowadzi pakiet "Cyfra +" za jakieś dodatkowe 10 zł i wtedy wrócę...
 

ra74

New member
A dostaliście już list że można rozwiązać umowę ?
Ja mam już dość ciągłych niedopowiedzeń i kłamstw. Chyba ani razu nie przedstawili rzetelnie wszystkich opłat. Teraz przez telefon namówili mnie na zmianę pakietu tv na vip i cena za cały pakiet z netem miała być 172. A jest 191 jakby wynajem dekodera sobie osobno liczyli. Nie zorientowałem się od razu bo przez 3 miechy liczą mi podwójnie stary i nowy pakiet tv
 
Do góry