TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

YesSon

New member
Pen musi być w Fat32. Wkładasz do portu USB2 . Wyłącz TV z sieci. Przytrzymaj środkowy przycisk pod logiem TCL i włącz zasilanie z sieci, trzymaj aż zobaczysz komunikat o instalacji. To wszystko ;-)
 

DLUGI321

New member
No ale co tu się dziwić że nie ma Balansu bieli to jest właśnie ta jakość TCL która chwali się nowymi produktami ale podstawowych błędów nie potrafi naprawić w oprogramowaniu do swoich TV chyba trzeba będzie olać taką firmę to nowe oprogramowanie działa bo działa ale by powiedzieć że wszystko jest OK to nie można ja cały czas będę przypominał o tym nie do końca działającym module CI który bardzo mnie drażni tym ciągłym komunikatem o jego podłączeniu mogli by po prostu wyłączyć ten komunikat i tyle lub skrócić czas jego wyświetlania, YouTube które moim zdaniem dalej przycina choć może trochę mniej i na pewno nie jest to wina samej aplikacji bo na 6 nie widziałem by mi się coś przycinało.Brak Balansu bieli który był w 6 i można było zrobić kalibrację a tu kolejna poprawka i dalej brak tej opcji co skutecznie uniemożliwia prawidłową kalibrację. Sterowanie JBL BAR 5.1 po HDMI ARC też jakoś dziwnie działa zdaje mi się że na 6 to trochę lepiej działało i zgineła opcja w ustawieniach HDMI ARC do sterowania dźwiękiem która była w 6 choć żeby się pojawiła też trzeba było się nakombinować
 

urania-marek

New member
No ale co tu się dziwić że nie ma Balansu bieli to jest właśnie ta jakość TCL która chwali się nowymi produktami ale podstawowych błędów nie potrafi naprawić w oprogramowaniu do swoich TV chyba trzeba będzie olać taką firmę to nowe oprogramowanie działa bo działa ale by powiedzieć że wszystko jest OK to nie można ja cały czas będę przypominał o tym nie do końca działającym module CI który bardzo mnie drażni tym ciągłym komunikatem o jego podłączeniu mogli by po prostu wyłączyć ten komunikat i tyle lub skrócić czas jego wyświetlania, YouTube które moim zdaniem dalej przycina choć może trochę mniej i na pewno nie jest to wina samej aplikacji bo na 6 nie widziałem by mi się coś przycinało.Brak Balansu bieli który był w 6 i można było zrobić kalibrację a tu kolejna poprawka i dalej brak tej opcji co skutecznie uniemożliwia prawidłową kalibrację. Sterowanie JBL BAR 5.1 po HDMI ARC też jakoś dziwnie działa zdaje mi się że na 6 to trochę lepiej działało i zgineła opcja w ustawieniach HDMI ARC do sterowania dźwiękiem która była w 6 choć żeby się pojawiła też trzeba było się nakombinować
witam możesz się ze mną skontaktować i wyjaśnić dokładnie o co ci chodzi.jak wyjdziesz w aplikacje -ustawienia -wejścia.tam masz opcje sterowania po hdmi.
 

DLUGI321

New member
Chodzi o tą pseudo kalibracje od kikiego gdzie w raporcie z kalibracji trzeba ustawić balans bieli a tu od momentu wydania 7 nie ma opcji balansu bieli dlatego pisze pseudo kalibracji bo nie można jej przeprowadzić nie mając dostępu do wszystkich opcji.
 

DLUGI321

New member
Zgadza się są tam trzy opcje od sterowania HDMI ARC jednak na 6 była jeszcze jedna opcja związana bezpośrednio z sterowaniem dźwięku tylko właśnie już nie pamiętam jak ona się dokładnie nazywała i włączenie jej też było problemem ale za którymś razem po włączeniu/wyłączeniu HDMI ARC opcja się pokazywała i dźwięk zdaje mi się był puszczany bezpośrednio na JBL a tak niby regulacja działa ale jednocześnie na TV i JBL i po wyłączeniu soundbara zdarza się że TV jest ustawiony na maxa a JBL na 10 i w nocy można czasami sąsiada obudzić grającym TV na max nie wiem czy dobrze to opisałem ale zdaje mi się że powinno być w miarę jasno opisane.
 

DLUGI321

New member
No a co mam pisać skoro zapłaciłem za TV C70 otrzymałem tą kalibrację i nie mogę jej przeprowadzić bo usuneli opcję balansu bieli która jest potrzebna do kalibracji którą od was otrzymałem więc moja krytyka jest jak najbardziej na miejscu a odpowiedz że jest balans bieli 10p nie jest na miejscu bo to nie o ten balans bieli chodzi więc chyba trzeba by było tą kalibrację poprawić skoro tej opcji nie ma
 

urania-marek

New member
prosiłem cię żebyś napisał jaki masz model.potrafisz tylko krytykować .
wszyscy mnie prosili o sleep timer,funkcję pip,wygaszanie ekranu i to zostało zrobione i wiem że jeszcze jest trochę rzeczy do zrobienia i są w trakcie przygotowania do wprowadzania.dużo waszych uwag jest analizowanych i po ich potwierdzeniu zostaną poprawione ale nie da się zrobić w 5 minut.
 

DLUGI321

New member
I z tym że nie da się zrobić wszystkiego w 5 min zgodzę się jednak to o czym ciągle piszę jest znane już od wersji 6 i nic z tym nie robią więc chyba mam prawo być niezadowolony i krytykować coś czego nie potrafią naprawić a zdaje mi się że wyłączenie tego upierdliwego komunikatu o podłączeniu CI jest znacznie prostsze niż sleep timer czy PIP na te dwie opcje też kazali sobie bardzo długo czekać
 

prosiak3

New member
nadal jest problem na nowej wersji z kodi ciagle godzina wariuje, ma ktos pomysl na rozwiazanie problemu... problem nie rozwiazany poprzednia wersja androida 7 tez miala ten sam problem
 

firefl

Active member
Bez reklam
Zgadza się są tam trzy opcje od sterowania HDMI ARC jednak na 6 była jeszcze jedna opcja związana bezpośrednio z sterowaniem dźwięku tylko właśnie już nie pamiętam jak ona się dokładnie nazywała i włączenie jej też było problemem ale za którymś razem po włączeniu/wyłączeniu HDMI ARC opcja się pokazywała i dźwięk zdaje mi się był puszczany bezpośrednio na JBL a tak niby regulacja działa ale jednocześnie na TV i JBL i po wyłączeniu soundbara zdarza się że TV jest ustawiony na maxa a JBL na 10 i w nocy można czasami sąsiada obudzić grającym TV na max nie wiem czy dobrze to opisałem ale zdaje mi się że powinno być w miarę jasno opisane.

niejasno. By było jasno słowa łączy się w zdania. Kropka też czyni cuda.
 

urania-marek

New member
To może ci prześlę wersję 6.0 i sprawdzisz bo nie wiem o co ci chodzi.w starej wersji miałeś w ustawieniach opcję t-link aby aktywować arc i to było wszystko.
 

DLUGI321

New member
no właśnie o to chodzi że ta opcja o której piszę pokazywała się tylko po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu HDMI a teraz już jej nie mogę włączyć, ale cóż na tą chwilę pozostawię to tak jak jest bo nie mam teraz czasu by wgrywać 6
 
Status
Zamknięty.
Do góry