TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

sulko

Member
Śmiga wam SPMC(KODI) na tym nowym sofcie, bo mi nie bardzo brak dźwięku i przymula mocno, nie wiem może dlatego że przywróciłem z kopii zapasowej.
 

wojtot

New member
Jedną z najbardziej wkurzajacych wad tego telewizora to działanie organizatora kanałów. Przy podłaczonej antenie satelitarnej jest to główne utrudnienie w normalnym korzystaniu. Ustawienie własnej kolejności kanałów trwa godzinami. I tak jest juz lepiej na 7 niż na 6 bo dodali mozliwość kasowania kanałów (żeby jeszce można było zrobić to grupowo, a nie pojedynczo) i wyjście z listy kanałów i organizera nie powoduje półminutowego zawieszenia telewizora. Ale wciąż najgorszą rzeczą jest rozwalanie ułożonej listy kanałów po przeszukiwaniu transponderów w celu dodania nowego. Układasz liste kilka godzin, zadowolony że wszystko na swoim miejscu (nawet te komunikaty z CI można jakoś przeżyc i przyzwyczaić się) i nagle nadawca zmienia coś na satelicie np dodaje nowe Eurosporty na olimpiadę. Wchodzisz na konkretny transponder, wyszukujesz kilka nowych kanałów a telewizor łup i ustawia WSZYSTKIE kanały na nowo jak przy pierwszym instalowaniu. Można się załamać. Takie zmiany są częste na satelicie, ale używam jeszcze 4 innych telewizorów z SAT i CI ( 3 Samsungi i Finlux) i tam dodanie kanału ustawia go na końcu i można bardzo łatwo ustawić sobie swoja kolejność. TCL musi rozwalić wszystko. Nigdy nie dam sie namówić na dekodery operatorów, bo po to mam telewizory SAT i moduły CI by nie oglądać według ich idiotycznych list. Niestety nie spodziewałem się że tak podstawowa sprawa może być tak skopana. Od czerwca gdy kupiłem telewizor nic z tym nie zrobiono. Pisałem już o tym, ale widocznie użytkowników tego telewizora, którzy korzystają z gniazda SAT i CI maja w głębokim poważaniu :-(
 
Ostatnia edycja:

romeczek7

New member
Żeby nikt nie myślał, że podlizuję się, ale chciałbym PODZIĘKOWAĆ firmie TCL za dodanie wyłącznika czasowego, dodanie opcji wyłączania obrazu oraz poprawę płynności na youtube i netflix. Jest oczywiście jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale jest jakiś promyczek nadziei, że coś zacznie się zmieniać. Krytyka krytyką, ale jednak się ruszyło i to trzeba docenić.
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
Sleep timer doszedł + poprawa płynności. Plus.
To teraz jeszcze naciskajmy na PVR,
bo z menu serwisowego o ile wiem, nie da sie tego włączyć.
 

klonxxx

Banned
Może kiedyś wszystko zadziała... chyba że jak wyjdą nowe modele to wasze stracą wsparcie...w każdym normalnym pełnowartościowym produkcie działa wszystko od początku...Ale są firmy i firemki....
 

janusz

New member
Bez reklam
Zgoda, pozwałbym sprzedawcę lub zwrócił wadliwy towar.
Trolling to też na pewno kłamliwe pomawianie i o tym pisałem o Panu "kapusta7"
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
K...a Janusz jak czytam to co piszesz to aż mnie na wymioty zbiera przestań się udzielać bo każdemu ponosisz ciśnienie swoimi wypowiedziami

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

janusz

New member
Bez reklam
Bardzo merytoryczna i na poziomie wypowiedź. Gratuluję. Musisz żyć z tym, że może ktoś mieć inne doświadczenia i opinie, to nie kółko wzajemnej adoracji.
 
Ostatnia edycja:

AdamWGM

New member
Jedną z najbardziej wkurzajacych wad tego telewizora to działanie organizatora kanałów. Przy podłaczonej antenie satelitarnej jest to główne utrudnienie w normalnym korzystaniu. Ustawienie własnej kolejności kanałów trwa godzinami. I tak jest juz lepiej na 7 niż na 6 bo dodali mozliwość kasowania kanałów (żeby jeszce można było zrobić to grupowo, a nie pojedynczo) i wyjście z listy kanałów i organizera nie powoduje półminutowego zawieszenia telewizora. Ale wciąż najgorszą rzeczą jest rozwalanie ułożonej listy kanałów po przeszukiwaniu transponderów w celu dodania nowego. Układasz liste kilka godzin, zadowolony że wszystko na swoim miejscu (nawet te komunikaty z CI można jakoś przeżyc i przyzwyczaić się) i nagle nadawca zmienia coś na satelicie np dodaje nowe Eurosporty na olimpiadę. Wchodzisz na konkretny transponder, wyszukujesz kilka nowych kanałów a telewizor łup i ustawia WSZYSTKIE kanały na nowo jak przy pierwszym instalowaniu. Można się załamać. Takie zmiany są częste na satelicie, ale używam jeszcze 4 innych telewizorów z SAT i CI ( 3 Samsungi i Finlux) i tam dodanie kanału ustawia go na końcu i można bardzo łatwo ustawić sobie swoja kolejność. TCL musi rozwalić wszystko. Nigdy nie dam sie namówić na dekodery operatorów, bo po to mam telewizory SAT i moduły CI by nie oglądać według ich idiotycznych list. Niestety nie spodziewałem się że tak podstawowa sprawa może być tak skopana. Od czerwca gdy kupiłem telewizor nic z tym nie zrobiono. Pisałem już o tym, ale widocznie użytkowników tego telewizora, którzy korzystają z gniazda SAT i CI maja w głębokim poważaniu :-(

Ja mam moduł w NC+ i ustawienie kanałów robię według tej instrukcji -> http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...wic-sortowanie-kanalow-w-nc-modul-cam-ci.html

Zajmuje to kilkadziesiąt minut, ale chyba i tak szybciej niż ustawianie ręczne. Przypomniałem się też URANIA-MAREK żeby coś podziałał w tej kwestii, bo miała być certyfikacja na koniec 2017.
 

wojtot

New member
Ja mam moduł w NC+ i ustawienie kanałów robię według tej instrukcji -> http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...wic-sortowanie-kanalow-w-nc-modul-cam-ci.html

Zajmuje to kilkadziesiąt minut, ale chyba i tak szybciej niż ustawianie ręczne. Przypomniałem się też URANIA-MAREK żeby coś podziałał w tej kwestii, bo miała być certyfikacja na koniec 2017.
Ale wtedy mam kolejność operatora. Ja chcę mieć po swojemu i byłoby ok gdyby nie rozwalalo listy po dodaniu jednego nowego kanału. Ponadto ustawianie wszystkich aplikacji na nowo po aktualizacji kanałów to też nieporozumienie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

AdamWGM

New member
Ja robiłem ręczne dodanie kanału, wybralem hotbirda i niby się przeskanowało i znalazło 16 kanałów, ale nie zauważyłem zmian na liście.
Więc właśnie wgrywam stary soft...
Generalnie listę operatora mam na jednej zakładce a ulubione na drugiej.
 

adambe

Member
No a co mam pisać skoro zapłaciłem za TV C70 otrzymałem tą kalibrację i nie mogę jej przeprowadzić bo usuneli opcję balansu bieli która jest potrzebna do kalibracji którą od was otrzymałem więc moja krytyka jest jak najbardziej na miejscu a odpowiedz że jest balans bieli 10p nie jest na miejscu bo to nie o ten balans bieli chodzi więc chyba trzeba by było tą kalibrację poprawić skoro tej opcji nie ma

A robiłeś Reset Shop? Mi po wykonaniu tego wróciła funkcja balansu bieli 10p
 

DLUGI321

New member
Tu nie chodzi o balans bieli 10p bo on jest cały czas dostępny i już wcześniej pisałem że robiłem reset do ustawień fabrycznych bo czegoś takiego jak reset shop nie ma i żadne resety nie pomagają w przywróceniu tej opcji z jakiegoś powodu ja ukryli

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

AdamWGM

New member
Ale wtedy mam kolejność operatora. Ja chcę mieć po swojemu i byłoby ok gdyby nie rozwalalo listy po dodaniu jednego nowego kanału. Ponadto ustawianie wszystkich aplikacji na nowo po aktualizacji kanałów to też nieporozumienie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Masz TVP2 i Cinemax2? ja nie moge znaleźć tych kanałów?? mam moduł cam ci z nc+.
 
Status
Zamknięty.
Do góry