TCL Seria P60

Status
Zamknięty.
Zrobiłem upgrade do Andka 7 i nadal nie paruje głośnika z TV, słuchawki tak, głośnik nie... A co do samego Andorida 7 to Jedak menu smart lepiej wyglądało w android 6. A jeszcze jedno , aplikacja Kodi co jakiś czas się resetuje do ustawień domyślnych, trochę to wkurzające bo oglądam w nim filmy z pendriva.
 

michal.palasz

New member
Czy u tych z Was, którzy mieli odwagę upgradować do Android 7 również każe się logować do Netflixa co jakieś dwa wyłączenia TV (nie mam ustawionego krótkiego włączania) ?

Mam dłuuuugi adres e-mail i hasło więc odbieram to jako poważną usterkę. Na tyle poważną że chyba wrócę do poprzedniego softu...

A sleep timera jak nie było tak nie ma. Standby po 4 godzinach. W sklepie też nic nie znalazłem, nawet wygaszacz ekranu w formie czasnego obrazu byłby krokiem naprzód.
 

wojo2000

New member
Czy u tych z Was, którzy mieli odwagę upgradować do Android 7 również każe się logować do Netflixa co jakieś dwa wyłączenia TV (nie mam ustawionego krótkiego włączania) ?

Mam dłuuuugi adres e-mail i hasło więc odbieram to jako poważną usterkę. Na tyle poważną że chyba wrócę do poprzedniego softu...

A sleep timera jak nie było tak nie ma. Standby po 4 godzinach. W sklepie też nic nie znalazłem, nawet wygaszacz ekranu w formie czasnego obrazu byłby krokiem naprzód.

Wygląda na to że po upgrade jest problem z uprawnieniami... Dlatego po wyłączeniu gubi parowanie z pilotem i inne ustawienia.
 

Olsonik

New member
Przełaczyłem na tryb szybkiego uruchamiania pilota, nie trzeba było juz sparować, ale zaczeło się menu strasznie zacinać, a pilot sie stawiać ( nie zawsze dzialaly po wcisnieciu klawisze, kursor uciekal). Wrocilem do dlugiego startu przez co znowu pilot trzeba za kazdym razem sparowac (wiec go odlozylem na stalem - mozna oddac w ramach gwarancji ? bo po co mi on jak nie dziala prawidlowo! ) , menu dalej sie zacina, choc lzej. Wyłapałem tez ze czasem ustawień ostatnich nie zapamietuje. Dokładnie też bym prosil jako wygaszacz, czarna plansze. Wylaczanie telewizora tez by mogło być jakieś bardzier efektywne, a nie "wylaczanie" - jak na taniej komorce sprzed dobrych kilku lat z android `em. Mogli by zatrudnic do dłubania nad tv tcl i oprogramowaniem android w Polsce kilka osob ( gdyz chyba w eu jestesmy ich najwiekszym odbiorca), by te zmiany na bierząco poprawić, bo jest po prostu ogolnie porazka, jak to tak zle tyle czasu moze chodzic, no ludzie, gdzie sa granice !? Powinni dać jakiś zwrot $$$ / voucher na kolejne zakupy. Bo robic takiej lipy, starajac się być jakąkolwiek marką na rynku jest nie dopuszczalne.
 

DLUGI321

New member
Widać że powoli sprawdza się to co już kiedyś napisałem że nowa aktualizacja zmieni tylko numerek i przeniesie więcej błędów które standardowo nie zostaną naprawione (to jest właśnie jakość TCL). Błędy które mnie najbardziej denerwują to faktycznie pilot do wybierania głosowego którego teraz trzeba teraz parować za każdym włączeniem, brak w menu opcji balansu bieli co uniemożliwia zastosowanie kalibracji od Kiki-ego, nowe menu które jest badziewne w porównaniu z tym co było coraz częściej zamulający android mimo że nie mam nic zainstalowane oraz odwieczny problem z modułem CI jakoś ciężko mi się do tego komunikatu przyzwyczaić. Mogli by się teraz postarać i skoro tak się chwalą że aktualizacja będzie na pewno w grudniu przez internet to mogli by naprawić te błędy.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To nie jest jakość TCL tylko PRODUCENCI NIE DAJĄ RADY Z ANDROIDEM każdy ma z nim problem od Philipsa po Sony.Android ma potencjał ale nie teraz...
 

DLUGI321

New member
No jakoś nie słyszałem/widziałem by któryś z producentów miał problem z modułem CI lub dzwiękiem lub pilotem który działał a teraz nie działa do końca w 100%. Skoro teoretycznie znają problemy tego oprogramowania to nie powinni się pchać w kolejną wersję tylko poprawić aktualnego androida i było by wszystko OK a tak dołożyli sobie problemów do już niedopracowanego oprogramowania
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Każdy producent ma inny problem z androidem...bo ten system trudno ujarzmić , on na telewizorze nie ma racji bytu , telewizor to nie smartfon , w telewizorze trzeba go pieścić , sprawdzać czy kontrolować co chwilę.Takie oprogramowania jak WebOS czy Tizen nie mają tych przypadłości co ma android...znają ALE MOŻE NIE POTRAFIĄ TEGO NAPRAWIĆ a nie przyznają się do tego...android jest dobry w box-ach czy smartfonie ale nie w telewizorze...przynajmniej nie teraz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś chce mieć wszystko wystarczy podłączyć komputer.
Android TV ma się bardzo dobrze.
Kto nie chce nie kupuje, obowiązku nie ma.
 

loyd11

New member
Jeśli ktoś chce mieć wszystko wystarczy podłączyć komputer.
Android TV ma się bardzo dobrze.
Kto nie chce nie kupuje, obowiązku nie ma.
Ma się dobrze jak się nie korzysta z wbudowanego tunera, tunera nc+ (tylko na androidzie 7 jest problem), amplitunera, zewnętrznych głośników, słuchawek i nawet pilota od producenta. A i odpisz w końcu co z opcją która znikła w androidie 7 BALANS BIELI.
 

ted76

Klub HDTV.com.pl
VIP
ponawiam pytanie czy można wgrać oprogramowanie wstecz bo posiadam wersję V173 bo wifi szwankuje przy starszym oprogramowaniu było okej
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Na razie ma się dobrze ale za 2-3 lata może być z tym problem ale chciałbym poznać stanowisko TCL ile czasu ma zamiar wspierać tego androida , czy dostanie 8.0 również...
 
Status
Zamknięty.
Do góry