TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

methodini

New member
Hej

Od wtorku wszedłem w posiadanie Tcl P60 i póki co go testuje. Jeżeli chodzi o sam zakup to super szybka wysyłka tutaj od @kikiego za co pozytyw. W zestawie też pilot do wyszukiwania głosowego, który działa sprawnie (choć mógłby byc delikatnie większy bo czasem można wdusić nie ten przycisk). Sam telewizor sprawia pozytywne wrażenie, nie ma problemów z bad pixelami czy nierównym podświetleniem. Android póki co działa dobrze, w połączeniu z Kodi daje dużo funkcji - choć nie wszystkie wtyczki tutaj zawsze sprawnie działają, ale Kodi ma potencjał (dodatkowe kanały i streamy sportowe). Materiały w 4K np. na Netflixie czy Youtubie naprawdę miłe dla oka. Skalowanie programów DvB-T tez dobre. Czerń jest dobra i chyba nie mam problemów z artefaktami albo tego jeszcze nie dostrzegłem, ale nie korzystam w tej chwili z ustawień kalibracyjnych - te niestety okazały się trochę inne od tego co bym oczekiwał od obrazu, więc póki co kombinuje po swojemu i być może później do nich wrócę.

Ogólnie na razie nie ma większych problemów z tym TV, chociaż dostrzegłem też parę rzeczy na minus i je opisze mając nadzieję, że poprawi to aktualizacja ;). Nie wiem czy to tylko u mnie, ale chodzi o odwzorowanie koloru żółtego, nie ważne czy na ustawieniach z kalibracji czy innych kiedy ustawiam po swojemu, mam wrażenie że żółty ucieka w taki zielonkawo-złoty. Reszta kolorów wydaje się być ok. Może to kwestia jeszcze jakiegoś ustawienia, ale póki co nie mogę na takie natrafić.
Druga sprawa to zauważyłem, że na kanałach, które nadają w Dolby, po wejściu na dany kanał przez sekunde-dwie tak "pierdzi" z głośnika. Jest to trochę denerwujące "sprzężenie" dźwięku. Po przestawieniu w opcjach dekodera kanału na Stereo problemu nie ma, ale dźwięk też wtedy trochę gorszy. Mam dwa takie same dekodery INEI w domu tak samo ustawione, i na drugim tv Toshibie problem nie występuje.
Trzecia sprawa to tło pod napisami w odtwarzaczu mediów - z tego co tu czytałem, wcześniej było normalnie bez tego - jeżeli możecie przekazywać dalej te uwagi to fajnie by było aby to cofnęli w aktualizacji do samych liter z obrysowaniem lekkim, ponieważ niestety te bloki tła przysłaniają film i powodują rozsuniecie między wierszami, oglądając film przerzuciłem się na MX Player (trzeba zaznaczyć w opcjach by dekodowało dźwięk AC3) i tam napisy śmigały jak należy.
Jeżeli chodzi o głośność to czasem TV gra na 10-15 i jest głośno i wyraźnie, a czasem trzeba jechać na poziomy 60+ ;) Ogólnie zależy od źródła(tv, youtune,netflix,pendrive,ps4 itd), ale są duże różnice w zależności z czego się korzysta, kiedyś tak nie miałem i operowałem raczej na jednym ustawieniu głośności.
No i takie głupie pytanie na koniec, ten tv ma przeglądarke internetową ? :D Czy trzeba coś doinstalowywać ze sklepu? Bo wyszukiwanie głosowe google działa ale po serwisach video, a nie szuka treści web.. także ja już nie wiem czy taka normalna jest gdzieś schowana czy jej nie ma po prostu na starcie.

Jak na coś jeszcze trafię testując to opiszę i mam nadzieję, że te wskazane "bugi" zostaną poprawione w aktualizacji. Nie są to jakieś błędy może po których nie chce się włączać tv, ale nie ukrywam, że mimo pozytywnego wrażenia na temat P60 i szerokiej gamy możliwości jakie oferuje dzięki androidowi - dobrze by było aby to wyeliminować.
 

methodini

New member
Napisz jeszcze jak sport sobie radzi bez upłynniacza :))

Jeżeli chodzi o sport jest ok, nie ma smużenia. Oglądałem NBA i nożną i daje rade spokojnie, nie ma skoków. Niestety u mnie jest problem z jednym kolorem nieważne na jakim ustawieniu, żółty nie jest żółty .. dziwna sprawa trochę bo w pewnych momentach jest to zbyt rzucające się w oczy. Odpaliłem mecz właśnie na PS4 i widać to na barwach klubowych..
 

omot

Member
Mam thomsona UC64. Działa miło, szybko płynnie. Aczkolwiek
moim zdaniem tv ma pewien "problem" z nadmiarem koloru czerwonego.
W ciemnych scenach skóra ludzka staje sie taka zbyt czerwona.
Ktoś ma podobnie ?
 

Pneumat2

New member
Tak wyglada to u mnie na ustawieniach standard. Spójrz jaki kolor jest intensywny. Z czerwonym także nie widzę problemu jak ma blady tyłek to taki jest :) zaznaczę że na filmie były czarne pasy u góry i u dołu a zobaczcie jak zlewają się z otoczeniem, nie widać nawet gdzie są.. to jest właśnie czerń !!!
 

Attachments

  • IMG_0020.JPG
    IMG_0020.JPG
    121,5 KB · Wyś: 71
  • IMG_0021.JPG
    IMG_0021.JPG
    116,9 KB · Wyś: 64
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
To jest screen z wczorajszego Władcy Pierścieni? Obraz bardzo nieostry moim zdaniem.

Tak, z wczorajszego władcy pierścieni. Obraz na żywo jest ostry jak katana. Oglądałem wszystkie mecze pucharu konfederacji, nie tylko sam i w życiu bym nie powiedział, że coś jest nie tak z płynnością. Czasami jak czytam komentarze to mam wrażenie, że ktoś na sile próbuje znaleźć jakieś wady bo to nie możliwe żeby telewizor za 3 koła oferował taki zajebisty obraz, a jednak.

P.S. Zdjęcie tego samego co wrzuciłem mam zrobione w 4K i wyglada bosko. Foty wrzucone na forum są niskiej rozdzielczości bo inaczej "krzyczy" że zbyt duże zdjęcie.
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Tak wyglada to u mnie na ustawieniach standard. Spójrz jaki kolor jest intensywny. Z czerwonym także nie widzę problemu jak ma blady tyłek to taki jest :) zaznaczę że na filmie były czarne pasy u góry i u dołu a zobaczcie jak zlewają się z otoczeniem, nie widać nawet gdzie są.. to jest właśnie czerń !!!
Wiesz o tym, że nie ocenia się czerni po zdjęciach?
 

Pneumat2

New member
Wiesz o tym, że nie ocenia się czerni po zdjęciach?

Wielu rzeczy niby się nie ocenia po zdjęciach a każdy z forumowiczów prosi o poglądowe zdjęcia żeby zobaczyć co i jak. Jak by wyskoczył clouding to byś napisał ze zobacz jaki clouding to bym wtedy zastosował Twoją odpowiedź i napisał cytuje: "wiesz o tym, że nie ocenia się takich rzeczy po zdjęciach?". Kolega miał problemy z kolorem i poprosił mnie żebym zrobił zdjęcie z żółtym a ja przy okazji jeszcze dodałem informacje na temat pięknej czerni która mnie uraczyła przy wieczornym seansie:)
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Wielu rzeczy niby się nie ocenia po zdjęciach a każdy z forumowiczów prosi o poglądowe zdjęcia żeby zobaczyć co i jak. Jak by wyskoczył clouding to byś napisał ze zobacz jaki clouding to bym wtedy zastosował Twoją odpowiedź i napisał cytuje: "wiesz o tym, że nie ocenia się takich rzeczy po zdjęciach?". Kolega miał problemy z kolorem i poprosił mnie żebym zrobił zdjęcie z żółtym a ja przy okazji jeszcze dodałem informacje na temat pięknej czerni która mnie uraczyła przy wieczornym seansie:)
Czerń nie jest zła w tym TV, ale ba zdjęciu wygląda jak OLED co jest totalna bzdura ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Klient ma ten telewizor w przeciwieństwie do Ciebie - który nie widział go na oczy. Pneumat2 ma i cieszy się jego jakością - wiem, że Cię może denerwować czyjaś radość i jesteś bezsilny że komuś może się podobać .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że bardzo dobry, tym bardziej że jest oceniany bardzo dobrze w klasie cena do jakości.
 
Status
Zamknięty.
Do góry