TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

mati1mati

New member
Witam.
Co za pech akurat dziś. Odmówił mi posłuszeństwa mój TCL kupiony 2,5 roku temu od kolegi z forum. Czarny ekran tylko jest dźwięk. Nic nie pomaga. Widzę parę postów wyżej, że kilka osób ma podobny problem. Ma ktoś jakieś sensowne rozwiązanie? Czy raczej szukać nowego.
Pozdrawiam
 

mati1mati

New member
Telewizor TCL U43P6046. Generalnie TV załącza się normalnie wyświetla się logo tcl potem napis android i nagle robi się cały czary ekran i słyszeć tylko dźwięk. Nie da się wejść ani w ustawienia z pilota ani udostępnić obrazu z YouTube z komórki bo ciągle czarny ekran, tylko dźwięk.
Wczoraj wieczorem wskoczył obraz ale lewa do połowy była tak jakby niedoświetlona ciemniejsza.
 

firefl

Active member
Bez reklam
oczywiście, że v551 coś wnosi. Niestety producent nie podał co ;)
Na pewno jest wyższy numerek - to chyba jest lepiej.
Co do poprawy to nie wiadomo.
 

ptys

New member
Telewizor TCL U43P6046. Generalnie TV załącza się normalnie wyświetla się logo tcl potem napis android i nagle robi się cały czary ekran i słyszeć tylko dźwięk. Nie da się wejść ani w ustawienia z pilota ani udostępnić obrazu z YouTube z komórki bo ciągle czarny ekran, tylko dźwięk.
Wczoraj wieczorem wskoczył obraz ale lewa do połowy była tak jakby niedoświetlona ciemniejsza.

identyczne objawy u mnie zamówiłem używaną płytę główną z allegro dam znać jak przyjdzie, w sumie to pierwszy lcd który mi się popsuł i to też chwilę po gwarancji, idealnie pasuje tu przysłowie "gówno dasz, gówno masz"
 

dragulatomsz

New member
Cześć,
Mam problem z HBO GO, chodzi o błąd 5.1. Aplikacja zainstalowana ze Sklepu Play. Zrobiłem upgrade do v551 i Reset Shop na swoim p6046, ale aplikacja dalej sypie błędem. Podobno w tej wersji oprogramowania rozwiązano ten problem. Może ktoś pomóc?
 

mati1mati

New member
identyczne objawy u mnie zamówiłem używaną płytę główną z allegro dam znać jak przyjdzie, w sumie to pierwszy lcd który mi się popsuł i to też chwilę po gwarancji, idealnie pasuje tu przysłowie "gówno dasz, gówno masz"

U mnie jakieś cudowne ozdrowienie. Od wczoraj działa normalnie. Ale myślę że jego dni są policzone.
Najchętniej bym go sprzedał 😀 może jest tu jakiś chętny. Posiadam oryginalne pudełko i komplet dokumentów.
 

pawel490

New member
róznice jaka zauważylem miedzy 543 a 551 to dłuższe wlaczanie sie TV i nie ma róznicy czy jest zaznaczona funkcja szybkiego uruchomienie czy też nie tak samo czasowo sie uruchamia. W wersji 543 uruchamiał sie w ok 45 sek a 551 ok 75 sek wiec spora różnica.
Czy to samo wystepuje u użytkowników tej zacnej swiatowej marki dlugosc uruchomienia TV czy to z funkcja szybkiegi uruchomieni lub bez ???
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
u mnie szybkie uruchamianie działa bardzo szybko. Niestety tv w trybie szybkiego uruchamiania czasami włącza się sam.

Jest metoda opisana w dokumencie producenta "Infotech 0071_-_Instant_Power_mode_issue" ale nie chciało mi się zastosować.
Wolne uruchamianie mi nie przeszkadza przy stale wyłączonym szybkim uruchamianiu...

W tym tv po każdej aktualizacji należy wykonać reset all i reset shop w menu serwisowym.
Bez tego zaczyna zachowywać się dziwnie.
 
Ostatnia edycja:

pawel490

New member
czy masz moze link do dokumentu producenta "Infotech 0071_-_Instant_Power_mode_issue". Od poczatku mam ten problem z dlugim uruchomieniem czy to z wlaczonam funkcja szybkiego w ogóle żadnej róznicy nie ma. Nic nie pomaga żadne wgrywanie softu wraz z resetem wszystkiego i sklepu nic nie zmienia
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Upgrade metodą lokalną korzysta z trochę okrojonego firmware. Pliki boot upgrade są pełne.

Co do infotech - link jest gdzieś na forum, jak chcesz musisz sam poszukać.
Jego treść zamiaszczałem w tym poście

Napisz czy pomogło. Podałem treść infotech kilku osobom ale nikt nie zechciał później napisać czy spróbował i czy pomogło... Choć jak przestali narzekać to...
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Nie należy pisać postów jeden pod drugim - po to jest edycja.

boot upgrade - wgrywanie w czasie boot czyli tryb z wyłączeniem zasilania itd.

Napisz jaką wersję wgrywałeś (pełną nazwę).
 
Status
Zamknięty.
Do góry