TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
Strach pisać jak pytanie skierowane wyłącznie do Kiki...
Istnieje dokument, który opisuje wykonanie takiej aktualizacji. Odwołuje się niestety do użycia plików jeszcze trudniej dostępnych niż ten dokument np. "tcl_m1v1_eu_secure_emmcboot.bin"
 

ArturBar

New member
no to ja nie mam takiego info

swoją droga to też musze wysłać info do
displayspecifications.com
bo tam dane modelu p6026 są pomylone z p6046
jeśli chodzi o złącza, łącza i os

jeszcze mam czas do końca tygodnia na te 14 dni testów
ale co to trochę kąty mnie irytują dobrze ze mam na obrotowym uchwycie (pod kontem kolory i czerń dziwne są)
i HDR w ps4 nie wiem ale ten obraz jest bardo mocno kontrasowy w jednych grach czyli ciemne miejsca czarne jasne aż rażą po oczach
ale wczoraj odpaliłem np ghost recon wildlands i tam z włączonym hdr wszystko było przesadnio jasne, tak, ze nie mogłem nawet tego wyregulować, np menu gdzie było pole ciemne i jasne po najechaniu to niemożna było dostrzec różnicy, przez co człowiek nie wiedział na jakim polu menu jest.
W ogóle mam wrażenie ze że kolory sa jakieś dziwne, niebieski bardziej granatowy, a żółty pomarańczowy
panowie pomocy wszedłem w tym menu w 2 opcje zmieniłem na ON i teraz TV wyswietla mi tylko ekrany z róznymi kolorami oraz w dolnym rogu informacje ale nie reaguje na pilota, reset przez ponowne właczenie też nic nie daje czy ktos wie jak to wyłaczyc ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ArturBar - już Marek rozwiązał chyba Twój problem.

================

Vimz - napisz na PW - dostaniesz kontakt do kolegi . On Ci pomoże.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Położyłeś cały system to czka Cie wymiana sprzętu.
Jeśli nie, to podaj maila wyślemy Ci Plik i napiszemy jak trzeba go wgrać.
 

Tomashj29

New member
Z przykrością dołączyłem dziś do grona osób którym TV odmówił posłuszeństwa - padło podświetlenie matrycy. Model THOMSON 43UC6406 kupiony 30.10.2017r. więc troszkę ponad gwarancję... Ktoś się orientuje czy opłaca się naprawiać czy lepiej szukać czegoś innego?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Z przykrością dołączyłem dziś do grona osób którym TV odmówił posłuszeństwa - padło podświetlenie matrycy. Model THOMSON 43UC6406 kupiony 30.10.2017r. więc troszkę ponad gwarancję... Ktoś się orientuje czy opłaca się naprawiać czy lepiej szukać czegoś innego?

Przykrość jest zrozumiała.
Decyzja by poskarżyć się w temacie o P60 już niezbyt...
Taki dobór miejsca to forma spamu i tyle.

Mamy wolny rynek i ceny usług nie są regulowane. Dobry elektronik potrafi wymienić pojedyncze diody świecące na pasku lub inne uszkodzone komponenty. Elektronik preferujący wymianę modułów wymieni cały moduł i to się częściej zdarza.
Spodziewam się, że koszt przekroczy wartość 3 letniego tv ale będzie ciut niższy niż nowy tv o tym rozmiarze z grupy tańszych.
Prawdopodobnie jest tam 08-43LYHTM-BL401AA czyli 43D29 LGP EU BACKLIGHT MODULE
w cenniku 315zł (chyba netto). Nie wiem czy jest jeden moduł czy więcej.
 

wookash0

New member
Z przykrością dołączyłem dziś do grona osób którym TV odmówił posłuszeństwa - padło podświetlenie matrycy. Model THOMSON 43UC6406 kupiony 30.10.2017r. więc troszkę ponad gwarancję... Ktoś się orientuje czy opłaca się naprawiać czy lepiej szukać czegoś innego?

czesc, a jak sie to objawia - ja opisywalem swoj przypadek kilka postow wczesniej, ale tez wygladalo jakby padlo podswietlenie matrycy. Przeinstalowalem system z USB i odlaczylem na kilka dni (akurat wyjezdzalem) - po powrocie wszystko dziala jak wczesniej..
 

Tomashj29

New member
U mnie jak się uruchamia to widać logo Thomson i następnie Android tylko ekren jest ciemniejszy od połowy. Taki stan pozostaje do momentu podania sygnału do TV, wtedy podświetlenie gaśnie całkowicie.
 

wookash0

New member
U mnie jak się uruchamia to widać logo Thomson i następnie Android tylko ekren jest ciemniejszy od połowy. Taki stan pozostaje do momentu podania sygnału do TV, wtedy podświetlenie gaśnie całkowicie.

Hej. U mnie bylo Tak samo, za wyjątkiem źródła TV (tego nie sprawdzałem). Ekran podzielony jakby pionowo lewa strona trochę jaśniejsza, prawa ciemniejsza? Wgraj oficjalny 543 i odłącz na dłuższy czas. Może wróci do normalności jak u mnie?

A która wersje masz teraz wgrana?
 

wookash0

New member
Witam wszystkich. Po 3 latach z TCL i 111 postach na tym forum (czyli pisalem co 7 post na tym watku) przesiadlem sie na LG C9 65. Mam nadzieje na mniej zabawy z softem, chociaz jest klika rzeczy ktore lubie bardziej w Android TV (np. mozliwosc ustawienia wlasnych zdjec na wygaszaczu, wiecej apek (zwlaszcza do ogladania zdjec). OLED poki co jest super, inna bajka jesli chodzi o doznania, tylko strasznie delikatny, cienki, trzeba odpowiednio o niego dbac itd. Licze ze za kilka lat wejda micro LEDy i bedziemy miec i jakosc i trwalosc. TCL oddaje rodzicom wiec moze jeszcze bede tu zagladal. howgh.
 
Status
Zamknięty.
Do góry