TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Luke91PL

New member
Nie wiem czy to tylko u mnie ten problem występuje, ale jak chciałem obejrzeć jakiś plik z pendrive to mogę tylko obejrzeć przez media center. Inne programy nie widzą nic na pendrive, podobnie w eksploratorze plików.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie? na poprzednim androidzie vlc czytał pliki i napisy (teraz ładuje pendrive w nieskończoność)
----------------------------------------------
Testowałem na: VLC, MX, ARCHOS, NOVA
ES FILE MANAGER i TV FILE COMMANDER
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1652

New member
Witam. Mam problem z ustawieniem obrazu 4k na Xbox one s. Ma ktoś sprawdzone ustawienia bo mi wyświetla tak jak na foto:
dde1d89735d8c00aeb6de8e36a97dfcf.jpg
9d190d488f4cdeec6dfc0596e6acc367.jpg
 

klossowski

New member
Nie wiem czy to tylko u mnie ten problem występuje, ale jak chciałem obejrzeć jakiś plik z pendrive to mogę tylko obejrzeć przez media center. Inne programy nie widzą nic na pendrive, podobnie w eksploratorze plików.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie? na poprzednim androidzie vlc czytał pliki i napisy (teraz ładuje pendrive w nieskończoność)

Niestety na Androidzie 8 tak ma każdy, mają to podobno poprawić, na dniach oczywiście...
 

spiewak69

New member
podalem

nawet nie podałeś o jakie modele pytasz... a wypadałoby.
Odpowiedź i tak będzie NIE choć wiele szczegółów budowy wewnętrznej jest bardzo zbliżona.

w linku byly zawarte info o modelach
dla ulatwienia podalem link ;)

@kiki wybrac - wybrali THOMSONA. Ja mam TCL-a i jestem zadowolony.
THOMSON byl po prostu tanszy.


Poza tym czy moge prosić o androida 8.0 do TCLa P6046 ?
mail: arekspiewak1991@gmail.com
 

spiewak69

New member
Jeszcze jedno pytanie:
Powróciłem do ANDROIDA 6.0.1.
Teraz znowu wywaliło mi powiadomienie ze aktualizacja jest gotowa do zainstalowania (ze android 7) więc jak wyłącze TV to zacznie aktualizować podczas włączania...
jak to anulować ? jak usunąc pliki z tym updatem który gdzies tam "wisi"
 

Radomiaczek

New member
Kabel masz HDMI 2.0?
Musisz w Xboksie ustawić wykrywanie automatyczne w ustawieniach 4k bodajże żeby wykrywało po jakim polączeniu idzie, nie wybieraj hdmi czy dvi tylko daj wykrywanie automatyczne. Nie zapomnij też wybrać palety kolorów na 10 bit nie jest to obowiązkowe ale myślę że to ustawienie jest zbugowane. Jeszcze w tv w ustawieniach powinieneś ustawić hdmi 2.0 na on lub auto.Później daj restarta i powinno śmigać.
 

grzegorz1652

New member
Musisz w Xboksie ustawić wykrywanie automatyczne w ustawieniach 4k bodajże żeby wykrywało po jakim polączeniu idzie, nie wybieraj hdmi czy dvi tylko daj wykrywanie automatyczne. Nie zapomnij też wybrać palety kolorów na 10 bit nie jest to obowiązkowe ale myślę że to ustawienie jest zbugowane. Jeszcze w tv w ustawieniach powinieneś ustawić hdmi 2.0 na on lub auto.Później daj restarta i powinno śmigać.
Dzięki wszystkim za porady ale już próbowałem wszystkich ustawień na kablu 1.4 jak i 2.0 i lipa. Ale doszedłem do tego sam :) okazało się że wszystkie podpunkty są na zielono podłączajac konsolę pod hdmi 1. Na wszystkich innych portach hdmi jest tak jak na zdjęciach które wstawiłem. Trochę to dziwne bo przy wszystkich portach hdmi pisze 4K. W ogóle jak miałem podłączona konsolę pod hdmi 3 to w ustawieniach tv nie było opcji żeby włączyć obsługę hdmi 2.0 ta opcja jest dostępna tylko na hdmi 1
 
Nie wiem czy to tylko u mnie ten problem występuje, ale jak chciałem obejrzeć jakiś plik z pendrive to mogę tylko obejrzeć przez media center. Inne programy nie widzą nic na pendrive, podobnie w eksploratorze plików.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie? na poprzednim androidzie vlc czytał pliki i napisy (teraz ładuje pendrive w nieskończoność)
----------------------------------------------
Testowałem na: VLC, MX, ARCHOS, NOVA
ES FILE MANAGER i TV FILE COMMANDER
Mam to samo
 

WSE

New member
Ja mam podobny problem z tym ze pomiędzy Xboxem x i ps4 pro mam jeszcze amplituner onkyo 656 . Jednak doszedłem już o co chodzi . Często właśnie miałem problem z tym ze telewizor tcl X2 odtwarzał na ps4 obraz maksymalnie 2k i w dodatku bez hdr z xboxa full hd z dźwiękiem bez dts . Jedno i drugie urządzenie podawało w info żebym zmienił ustawienia TV a tam nie wiele dało się zrobić No to w końcu zacząłem grzebać w ustawieniach amplitunera - jak działała poprawnie jedna konsola to szlag trafiał druga i tak w kółko . Niestety ktoś w TCL zadecydował ze TV niby flagowy otrzymał tylko 3zlacza hdmi gdzie jeszcze 58s7806 posiadał 4 złącza wiec amplituner w moim wypadku jest sprawa musowa bo mam jeszcze po za wspomnianymi xboxem i ps4 jeszcze 3 porty hdmi na stałe zajęte . Po dniach grzebania w ustawieniach konsol telewizora amplitunera znalazłem prozaiczne rozwiązanie w moim wypadku kolejność włączania sprzętów przy odpowiednich ustawieniach tv amplitunera jest najważniejsza . Pierwsze włączam amplituner później konsole a na samym końcu tv. Nie mając amplitunera pomiędzy TV a xboxem spróbuj zawsze włączać jako pierwsza konsole dopiero później tv . Ja dodatkowo mam jeszcze powylaczane wzbudzanie sprzętów przez hdmi bo tu dopiero potrafiły się dziać cuda
 

grzegorz1652

New member
U mnie już też ma Xboxie działa wszystko włącznie z hdr tylko problem znowu jest taki że np. Jak oglądam z dekodera przez hdmi 3 i uruchomie Xboxa to obraz ma dekoderze robi robi się czarny i jest tylko głos. Muszę włączyć obraz z hdmi 1 czyli Xboxa i wrócić na hdmi 3 wtedy obraz powraca.
 

AndKu

New member
Jeszcze jedno pytanie:
Powróciłem do ANDROIDA 6.0.1.
Teraz znowu wywaliło mi powiadomienie ze aktualizacja jest gotowa do zainstalowania (ze android 7) więc jak wyłącze TV to zacznie aktualizować podczas włączania...
jak to anulować ? jak usunąc pliki z tym updatem który gdzies tam "wisi"

Podpinam się do pytania, ja też wróciłem do androida 6.0.1. v173.
Jak całkowicie zablokować aktualizację systemu do nowszej wersji. Ktoś wie ??
 

spiewak69

New member
Podpinam się do pytania, ja też wróciłem do androida 6.0.1. v173.
Jak całkowicie zablokować aktualizację systemu do nowszej wersji. Ktoś wie ??

Też nadal czekam na pomoc. :)
Tymczasowym rozwiązaniem dla mnie jest ustawienie żeby się nie wyłączał tylko przechodził w tryb uśpienia.
Ale kiedyś będzie trzeba go wyłączyć...
 

AndKu

New member
Też nadal czekam na pomoc. :)
Tymczasowym rozwiązaniem dla mnie jest ustawienie żeby się nie wyłączał tylko przechodził w tryb uśpienia.
Ale kiedyś będzie trzeba go wyłączyć...


U mnie to nie działa, mam ustawione szybkie wyłączanie a i tak jak tylko wyłączę i ponownie włączę zaczyna aktualizować.
 
Status
Zamknięty.
Do góry