TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
To jest opinia z przed 2 miesięcy.
Dla wersji 65 cali
Obraz i kolory bdb -zwłaszcza w odniesieniu do ceny
dźwięk słabiutki...ale to chyba norma w tak płaskim tv
Smart tv -tragiczne.
Przeglądarka internetowa nie wyszukuje prawie nic (może w chinach działa ok nie wiem)
próba odpalenia dla testu jakiegoś filmiku czy dema w 4k z youtube trwa wieki i w większości przypadków kończy się niepowodzeniem lub straszną pixelozą . Ja rozumiem, że po części może to być wina zbyt wolnego łącza (światłowód 25Mb/s) ale tutaj tv casami zawiesza się tak, ze pomaga tylko wyłączenie.
Przy oglądaniu zdjęć z Pen-a (zwykłe JPG) nie pokazują się ich miniaturki co u konkurencji (niezależnie od systemu) od lat jest już standardem.
Przetestowałem kilka bezprzewodowych myszek i klawiatur z których żadna nie działała z tym tv poprawnie.
Podsumowując To pomijając praktyczny brak smart TV to telewizor bardzo OK
A i dostępne są 50 cali a mowa była o 55 sprawdzam na ceneo a nie u kikiego.
PS Ja bym nie polecił poprzedniej serii tym bardziej s7806. Nowa seria wypada lepiej mimo androida mowa o 6 bo 7mka dla mnie nie istnieje.

to co napisałeś jako potwierdzenie błędów to raczej czyjeś porównanie oczekiwań a nie specyfikacji.
Co w zasadzie nie działa? youtube - 4k bo słabe pasmo, przeglądarka nie wyszukuje ??? google działa inaczej? dziwne..., jpg bez miniatur - nie ma standardu by zmuszało pokazać minitury. I jest to system okrojony, zamknięty na linux to i klawiatury i myszy i programy nie są zapewnione w specyfikacji.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanie o udostępnianie ekranu z telefonu, tabletu, komputera, wszystko działa ok?

u mnie działa android-telefon i windows 10, choć czasem nie jest zbyt łatwo skonfigurować. I miałem jakiś player na telefonie który umierał jak próbowałem udostępnić.
Pojęcie komputer, telefon i tablet jest nieprecyzyjne
 

firefl

Active member
Bez reklam
Co do aplikacji osobiście korzystam lub korzystałem na andoroid 6, (na 7 było gorzej)
netflix - ok
showmax - ok
kodi -ok
hbo - aplikacja nie instaluje się przez sklep google. Są co najmniej dwie wersje. Większość osób używa telefonicznej bo android tv jest trudniej znaleźć.
Aplikacja telefoniczna hbo- porażka, obracanie wymagane, jakość chyba na poziomie 480p
Aplikacja android tv hbo - ok, wygodna, rozdzielczość najczęściej na poziomie full hd.
amazon video - nie znajduje przez sklep google, aplikacja z innych źródeł pokazuje listę filmów ale nie odtwarza.
Tidal - ok

na android 7 - netflix z czkwawką, hbo nie działało, amazon nie działało, showmax wymagał czyszczenia danych, potem było ok
 

Olsonik

New member
Mi pierwsza klawiature zabily baterie TCL dolaczane do telewizora ... Jak cos korzystam obecnie z modecom mc-tpk1 i wspolpracuje oraz działa bardzo dobrze.
Co do miniaturek JPG to polecam " es eksplorator "
Instaluj aplikacje poprzez zgranie ze sklepu play do *.apk .

Niech usuna te zacinanie youtube i parowanie pilota w pierwszej kolejnosci.
 

omot

Member
Zapoda ktoś linka do Androida 6 v 173 ?
(Na And 7 w tvp stream nie mam obrazu .. )
Szukalem torche na forum, ale cześć linkow nie dziala.

Ok dzieki . Dostalem ;)
Mysle ze moge go zapodać.
https://drive.google.com/file/d/0BxBq8B6zJAGNUTBpMENVUmlGQlk/view

Aczkolwiek i tak nie dałem rady zaktualizować,
gdyż po tym jak wcisne aktualizacja lokalna,
dostaje komunikat "Brak dostepnego pliki akutalizacji".
Co ciekawe po włozeniu pendrive dostaje komunikat czy chce go otworzyc,
wiec system go widzi.
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
Juz dziala, udalo się.
Dzięki K_O_Z_A za uświadomienie
"Aktualizowales tak jak pisalo, wylaczyc z pradu wlozc pena i wlczaczyc zasilanie trzymajac przycisk w tv"

Trzeba podczas włączania trzymać przycisk zlokalizowany pod napisem Thomson, tj guzik do manualnego właczania/wyłaczania.

Ważne ze tvp stream działą. ( Na And 7 nie było obrazu)
 

pstep

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje pytania. Dalej zastanawiam się tylko nad modelami o wielkości 49". Modele U49P6046 i U49C7026. Co do nowszego C70, martwi mnie aktualizacja do androida 7, która jest tak źle komentowania na forum, kusi mnie lepszy obraz i dźwięk. Jeszcze jakieś rady?
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
No też zainstalowałem i jest dupa bo mam taki problem

Jaką polecacie przeglądarkę internetową ? Do tego tv. Żeby dzialaly stronki typu wizja tv , CDA itp. Bo w zwykłej i chrome zainstalowałem i wyskakuje komunikat jak niżej. Mam kodi i inne duperele na których to odtwarzam. Ale potrzebował bym też w przeglądarce
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
No też zainstalowałem i jest dupa bo mam taki problem

Jaką polecacie przeglądarkę internetową ? Do tego tv. Żeby dzialaly stronki typu wizja tv , CDA itp. Bo w zwykłej i chrome zainstalowałem i wyskakuje komunikat jak niżej. Mam kodi i inne duperele na których to odtwarzam. Ale potrzebował bym też w przeglądarce

adobe flash to przeżytek, nawet producent go nie wspiera.
To dość niebezpieczne korzystać z flash.
Pytaj google czy cokolwiek na android to jeszcze wspiera, obawiam się, że nie.
 

kakuzawa

New member
Ku przestrodze
wsparcie dla modułu CI z UPC w tym modelu to żenada.
Przede wszystkim brak polskich znaków, ciągle komunikaty o kodzie dostępu przy uruchomieniu tv, wczoraj jeszcze działał moduł CI, a dzisiaj już błąd odczytu.
T-R-A-G-E-D-I-A
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ku przestrodze
wsparcie dla modułu CI z UPC w tym modelu to żenada.
Przede wszystkim brak polskich znaków, ciągle komunikaty o kodzie dostępu przy uruchomieniu tv, wczoraj jeszcze działał moduł CI, a dzisiaj już błąd odczytu.
T-R-A-G-E-D-I-A

ciekawe dlaczego nie napisałeś "wsparcie modułu CI z UPC dla tego tv to żenada". I najlepiej do UCP.

Dwa urządzenia się z sobą nie współpracują. Jak rozpoznałeś, które ma problem?
 

chincol

New member
Moje subiektywne odczucia po kilku dniach użytkowania U43P6046:

Plusy:
- Bardzo dobra jakość obrazów statycznych, duża szczegółowość, dosyć naturalne kolory. Oczywiście po zmianie ustawień, tzn. wyłączeniu "ulepszaczy", zmniejszeniu ostrości, nasycenia koloru, ew. ustawieniu ciepłych barw, choć neutralne też są w porządku - nawet dosyć ciepłe.
- Chyba więcej niż przyzwoita jakość dźwięku.
- Bardzo dobra czerń.
Minusy:
- Słaba płynność obrazów ruchomych. Mam wrażenie, że ok. 10-letnia Bravia rodziców ma lepszą płynność, ale jednak dużo gorszą jakość obrazu. W trybie Sport jakby trochę lepiej, ale nadal niezadowalająco. To chyba najsłabsza strona telewizora. Smużenia jako takiego nie zauważyłem.
- Słabe kąty widzenia (matryca VA).
- Brak możliwości sortowania kanałów TV naziemnej. Tzn. sortowanie nie działa poprawnie.

Wcześniej miałem plazmę Panasonica, stąd może dosyć krytyczne podejście, ale uważam, że jeśli inżynierowie TCL'a poprawią ostrość ruchu w ramach tych 60-u Hz to telewizor będzie bardzo dobry jak za tą cenę.
 
Ostatnia edycja:

mlynekg

New member
Witam
Posiadam U55P6046 ogólnie jak za tą kasę jestem bardzo zadowolony ,nawet po aktualizacji do 7-demki wszystko działa ok
Panowie czy ktoś ma doświadczenie jak w to ustrojstwo zainstalować jakiś dobrze działający emulator kart Cccam?
Czy próbował ktoś zrotować ten system?

Pozdrowieńka
 
Status
Zamknięty.
Do góry