TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

maxwell

New member
Moje subiektywne odczucia po kilku dniach użytkowania U43P6046:
Minusy:
- Słaba płynność obrazów ruchomych. Mam wrażenie, że ok. 10-letnia Bravia rodziców ma lepszą płynność, ale jednak dużo gorszą jakość obrazu. W trybie Sport jakby trochę lepiej, ale nadal niezadowalająco. To chyba najsłabsza strona telewizora. Smużenia jako takiego nie zauważyłem.

.

Rozważam ten tv (czy raczej jego nowszą wersję która zadebiutuje niedługo), możesz rozwinąć myśl? Bo ja oglądam tylko sport i ma to dla mnie kluczowe znaczenie. Smużenia nie ma i to ok, w jakim sensie ta płynność jest słaba?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jeśli mieliby poprawić ostrość ruchu to cena pójdzie w górę...za te pieniądze nie ma co narzekać bo jak się chce upłynniacze które działają w sporcie trzeba wyłożyć zdecydowanie więcej.Cena jest adekwatna do możliwości tego telewizora tym bardziej że w wielu telewizorach upłynniacze wcale nie pomagają w sporcie , po prostu bardziej przeszkadzają i wyskakują artefakty.Najważniejsze że nie zostawia smugi na kilometr podczas meczu to i tak sukces jeśli chodzi o cenę tego telewizora
 

chincol

New member
Rozważam ten tv (czy raczej jego nowszą wersję która zadebiutuje niedługo), możesz rozwinąć myśl? Bo ja oglądam tylko sport i ma to dla mnie kluczowe znaczenie. Smużenia nie ma i to ok, w jakim sensie ta płynność jest słaba?


Jeśli oglądasz tylko sport to moim zdaniem możesz być trochę zawiedziony i raczej dozbierałbym te parę stówek do 120Hz. To fakt, smużenia nie zauważyłem oglądając tenis i piłkę nożną, tzn. nie ma typowego dla starych LCD-ków "ogona" ciągnącego się za piłką. Natomiast oglądając powtórki meczów z el. MŚ 2018 na IPLA mój wzrok się męczył, zarówno przy szybkim ruchu kamery jak i piłki miałem wrażenie, że nie ma w tym płynności, a obraz był jakby to nazwać trochę szarpany, nie znam się na fachowych terminach, ale przypuszczam, że można to nazwać klatkowaniem. Oczywiście jest to raczej subtelne, ale jednak wyraźnie wyczuwalne w porównaniu z moją starą plazmą. Nie wiem jak bedzie z meczami na żywo. Być może na IPLA materiały są jakoś skompresowane i to nie jest wina telewizora. Jednak test i pomiary ostrości ruchu przedstawione na pewnym znanym portalu internetowym z recenzjami m.in. telewizorów potwierdzają moje odczucia. Uruchomiłem też tryb "sport" i miałem wrażenie, że płynność się odrobinę poprawiła, ale kosztem innych parametrów obrazu np. koloru.
 

janusz

New member
Bez reklam
Raczej bym nie oceniał TV na playerów internetowych typu IPLA. Tam 95 % jakości zależy od łącza i samej jakości materiału.
 

romeczek7

New member
Ku przestrodze
wsparcie dla modułu CI z UPC w tym modelu to żenada.
Przede wszystkim brak polskich znaków, ciągle komunikaty o kodzie dostępu przy uruchomieniu tv, wczoraj jeszcze działał moduł CI, a dzisiaj już błąd odczytu.
T-R-A-G-E-D-I-A

Ustaw kraj na Czechy. Powinny pojawić się polskie znaki. Co do współpracy tego TV z CI od UPC to tych telewizorów nie ma na liście wsparcia więc nie dziw się, że to nie chce współpracować.
 

lgfbox2

New member
Ustaw kraj na Czechy. Powinny pojawić się polskie znaki. Co do współpracy tego TV z CI od UPC to tych telewizorów nie ma na liście wsparcia więc nie dziw się, że to nie chce współpracować.

Żadnych modułów CI + nie ma na liście ( Przynajmniej u mnie nie było).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kakuzawa

New member
Czyli wyglada na to ze TCL ma zawsze Panele VA A Thomson IPS (RGBW) albo VA

Jednak nie wygląda bo mam 43" p60 od TCL i ma matrycę IPS (RGBW) :(

Ustaw kraj na Czechy. Powinny pojawić się polskie znaki. Co do współpracy tego TV z CI od UPC to tych telewizorów nie ma na liście wsparcia więc nie dziw się, że to nie chce współpracować.

Dziesiątki innych tv nie ma pewnie na tej liście i współpracują. Dodałem informację, bo nikt wcześniej nie pisał jak to funkcjonuje. O ile jakoś to współpracuje, to wiem, że bym się poważnie zastanowił drugi raz przy zakupie (bezpośrednio po zakupie nie mogłem tego zweryfikować). No i na dodatek matryca IPS..

Poza tym dzięki za poradę, ale Czech jako kraju w ustawieniach CI nie mogę wybrać, bo go nie ma (jest Rumunia, Węgry, Irlandia, Holandia, Szwajcaria i Austria).
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dziesiątki innych tv nie ma pewnie na tej liście i współpracują.

Z tego, że inne pracują nic nie wynika. A w zasadzie zgadujesz bo na pewno tego nie sprawdziłeś.
Z tego, że dziesiątki innych tv nie ma tej liście i nie współpracują też nic nie wynika.
UPC nie wspiera tego tv, tv nie wspiera UPC, kółko się zamyka.
 

romeczek7

New member
Jednak nie wygląda bo mam 43" p60 od TCL i ma matrycę IPS (RGBW) :(



Dziesiątki innych tv nie ma pewnie na tej liście i współpracują. Dodałem informację, bo nikt wcześniej nie pisał jak to funkcjonuje. O ile jakoś to współpracuje, to wiem, że bym się poważnie zastanowił drugi raz przy zakupie (bezpośrednio po zakupie nie mogłem tego zweryfikować). No i na dodatek matryca IPS..

Poza tym dzięki za poradę, ale Czech jako kraju w ustawieniach CI nie mogę wybrać, bo go nie ma (jest Rumunia, Węgry, Irlandia, Holandia, Szwajcaria i Austria).
Nie w ustawieniach CI+ tylko telewizora wchodzisz w Ustawienia->Kanał->Skanowanie w poszukiwaniu kanałów -> Kraj wybierz Czechy. Prawdopodobnie będziesz musiał wyszukać kanały ponownie, ale krzaki znikną.
 

romeczek7

New member
Uprzedziłeś mnie, też chciałem wrzucić ten link. Uśmiałem się po pachy a najbardziej z tego fragmentu: "Najmniejszy, 43-calowy, ze względu na niemożność zmieszczenia w nim rozbudowanej płyty głównej z podzespołami pod Androida będzie działał pod kontrolą Linuksa. Z kolei większe modele przyjadą już z Androidem 7.0 na pokładzie."
Mam nadzieję, że już się domyślacie, że o jakimkolwiek wsparciu i zmianach chyba już można zapomnieć. Oni już mówią o Oreo... błagam chyba o tych ciastkach, bo o Androidzie 8 z którym radzi sobie płyta telefonu komórkowego wiedzą raczej niewiele.
 

DLUGI321

New member
Znów obiecują gruszki na wierzbie a pisanie że mają czas do marca jest całkiem bez sensu bo oni już kilku krotnie obiecywali że wydadzą nowego poprawionego Androida 7 a tu już chwalą się nowymi modelami TV i nowym androidem gdzie poprzedni jest tak zj...ny że nikt go nie chce i wszyscy wracają do 6. TCL dzięki zakłamanemu marketingowi naciąga ludzi na ich badziewny sprzęt myśląc że można ludzi robić w h..a ale to się na nich zemści oj zemści pisanie o androidzie 8 dostępny w ich najnowszych TV ma po prostu skłonić do ich kupna.
 

misiu610

New member
Jak wygląda sprawa podłączenia TV pod wieże za pomocą złącza analogowego, jest możliwość, aby dźwięk z TV leciał na głośnikach od wierzy?
 

loyd11

New member
Znów obiecują gruszki na wierzbie a pisanie że mają czas do marca jest całkiem bez sensu bo oni już kilku krotnie obiecywali że wydadzą nowego poprawionego Androida 7 a tu już chwalą się nowymi modelami TV i nowym androidem gdzie poprzedni jest tak zj...ny że nikt go nie chce i wszyscy wracają do 6. TCL dzięki zakłamanemu marketingowi naciąga ludzi na ich badziewny sprzęt myśląc że można ludzi robić w h..a ale to się na nich zemści oj zemści pisanie o androidzie 8 dostępny w ich najnowszych TV ma po prostu skłonić do ich kupna.
Z tym do marca to dla siupy. Ale będą jaja jak wypuszczą nowe modele z skopanym androidem 7.
 
Status
Zamknięty.
Do góry