TCL Seria C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma w Polsce wyłączności na sprzedaż. Nie znam takich marek.
Ale składany nasze uwagi do źródła.
 

masterpolo

New member
Nie ma w Polsce wyłączności na sprzedaż. Nie znam takich marek.
Ale składany nasze uwagi do źródła.

tak to prawda, bo każdy chce sprzedawać jak największą ilość jak najszerszemu gronu. Sprzedawcy potem między sobą robią wyścig szczurów z cenami i promocjami. Ten który chce po prostu zarobić tylko sprzedaje. Dzięki temu prawa konsumenta się zmieniają żeby klient miał troszkę więcej praw. Ostatnią marką która była sprzedawana na wyłączność z półki sat to np tunery Miraclebox. Ale ten rynek jest jeszcze głębszy niz rynek TV i po prostu została marka wchłonięta.
 

pioterek9

New member
Nie ma w Polsce wyłączności na sprzedaż. Nie znam takich marek.
Ale składany nasze uwagi do źródła.

To złóżmy jeszcze wniosek o naprawę HBO Go przez chromcasta obecnie na sofcie 353 ani z telefonu ani z laptopa apka nie działa. Uruchamia się wyskakuje komunikat błąd odtwarzania po czym TV przechodzi do ostatniego źródła sygnału, mało tego w moim wypadku gdy próbuję odtworzyć materiał z laptopa w którym głośność ustawiona jest na max, TV również ustawia głośność max mimo iż na stałe podłączone mam kino domowe a dźwięk z TV wyciszony jest do zera.
Jeśli ktoś ma pomysł jak oglądać HBO na TCL bez podłączania HDMi będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą. No i pytanie do ludzi którzy zostali na andku 6 jak spraw ma się w przypadku tej wersji systemu
 

masterpolo

New member
To złóżmy jeszcze wniosek o naprawę HBO Go przez chromcasta obecnie na sofcie 353 ani z telefonu ani z laptopa apka nie działa. Uruchamia się wyskakuje komunikat błąd odtwarzania po czym TV przechodzi do ostatniego źródła sygnału, mało tego w moim wypadku gdy próbuję odtworzyć materiał z laptopa w którym głośność ustawiona jest na max, TV również ustawia głośność max mimo iż na stałe podłączone mam kino domowe a dźwięk z TV wyciszony jest do zera.
Jeśli ktoś ma pomysł jak oglądać HBO na TCL bez podłączania HDMi będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą. No i pytanie do ludzi którzy zostali na andku 6 jak spraw ma się w przypadku tej wersji systemu

tutaj akurat samo HBO blokuje aplikacje na TCL. Całkiem niedawno była wersja działająca, ale został bardzo szybko zablokowana. Podobno HBO GO działa, ale poprzez zainstalowanie wtyczki KODI i na niej aplikacji HBO GO. Nie sprawdzałem tego jednak ponieważ nie lubię wtyczki KODI.
 

masterpolo

New member
Działa na Vavoo .

co działa w vavoo? hbo go? kiki dawaj konkrety a nie po dwa słowa ;) Vavoo swojego czasu cisnął na kupowanie subskrypcji pro. Nie wiem jak to się skończyło bo mam co oglądać.

swoją droga, ja do samego mojego TCL nic nie mam, ale oprogramowanie jest wadliwe. Dzisiaj po którymś starcie w końcu to HDMI 2.0 odpaliło. Nie będę pisał na ilu kablach i za jaką kasę to testowałem. Np. ustawienia dźwięku tryb stół lub ściana nic nie zmienia. Czasami znikają same od siebie ustawienia dźwięku gdzie nic nie jest grzebane.
 
Ostatnia edycja:

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
To złóżmy jeszcze wniosek o naprawę HBO Go przez chromcasta obecnie na sofcie 353 ani z telefonu ani z laptopa apka nie działa. Uruchamia się wyskakuje komunikat błąd odtwarzania po czym TV przechodzi do ostatniego źródła sygnału, mało tego w moim wypadku gdy próbuję odtworzyć materiał z laptopa w którym głośność ustawiona jest na max, TV również ustawia głośność max mimo iż na stałe podłączone mam kino domowe a dźwięk z TV wyciszony jest do zera.
Jeśli ktoś ma pomysł jak oglądać HBO na TCL bez podłączania HDMi będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą. No i pytanie do ludzi którzy zostali na andku 6 jak spraw ma się w przypadku tej wersji systemu

Wgraj nowszy , a na 6 soft 161 też działa
 

adambe

Member
To złóżmy jeszcze wniosek o naprawę HBO Go przez chromcasta obecnie na sofcie 353 ani z telefonu ani z laptopa apka nie działa. Uruchamia się wyskakuje komunikat błąd odtwarzania po czym TV przechodzi do ostatniego źródła sygnału, mało tego w moim wypadku gdy próbuję odtworzyć materiał z laptopa w którym głośność ustawiona jest na max, TV również ustawia głośność max mimo iż na stałe podłączone mam kino domowe a dźwięk z TV wyciszony jest do zera.
Jeśli ktoś ma pomysł jak oglądać HBO na TCL bez podłączania HDMi będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą. No i pytanie do ludzi którzy zostali na andku 6 jak spraw ma się w przypadku tej wersji systemu

Zainstaluj tą apkę

https://m.apkpure.com/pl/hbo-go/eu.hbogo.android
To apka na telefon i potrzebna jest apka do obracania, np. ta

https://m.apkpure.com/pl/control-screen-rotation/ahapps.controlthescreenorientation

Całkiem nieźle to dział
 

pioterek9

New member

pioterek9

New member
udało się któremuś z użytkowników TV namierzyć sposób blokowania aktualizacji systemu, gdzieś wyczytałem że należy zablokować konkretne porty na routerze niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji które to porty, przetestowałem wszystkie softy i dotychczas bezkonkurencyjnie najlepszy v173 w związku z czym zostałbym przy nim trochę dłużej
 

ligeza

Member
Też bym do niego wrócił, ale obawiam się że i tak się zaktualizuje do androida 7. Jedyny sposób blokady to chyba zablokowanie domeny TLC, gdzieś to było wcześniej napisane, lecz nie wszystkie routery takie coś obsługują. Testowałeś może wersję 184?
 

pioterek9

New member
Też bym do niego wrócił, ale obawiam się że i tak się zaktualizuje do androida 7. Jedyny sposób blokady to chyba zablokowanie domeny TLC, gdzieś to było wcześniej napisane, lecz nie wszystkie routery takie coś obsługują. Testowałeś może wersję 184?

v184 mnie ominęła najdłużej śmigałem na 173 i generalnie jako że nie działo się na niej nic specjalnie złego (a przy tym oferowała zdecydowanie większą stabilność działania niż pierwotnie zainstalowana v143) to za bardzo się systemami nie bawiłem, dość długo omijała mnie automatyczna aktualizacja aż któregoś dnia... nie chcę wylewać żali jaka to 7ka jest zła ale znikający dźwięk w netflixie, dziwne akcje po wejsciu/wyjściu z trybu HDR, brak balansu bieli, mnóstwo innych mniejszych bolączek przycięcia, zacięcia, restarty, znikające i pojawiające się napięcie na USB (a podłączone mam podświetlenie z tyłu TV) dyskwalifikują 7 wersje systemu a szkoda bo potencjał ogromny, 6 może nie była najnowsza (kompletnie mi na tym nie zależy) ale przy obecnej wersji 7 działała idealnie z ogromną chęcią poświęcił bym jeszcze jeden wieczór na konfiguracje samego TV jak i aplikace ale jak mam się potem cieszyć z działającego TV krótki czas do autoaktualizacji to podziękuje.
Może jednak ktoś coś, jakieś porty, adresy do zablokowania ?
 

wooky35

New member
Telewizor 65C7026 - czy jest jakaś opcja żeby telewizor po ponownym włączeniu pamiętał ustawienia obrazu?Ustawiam sobie tryb film, zmieniam jakieś opcje w gdy ponownie go włącze zawsze jest w trybie "Dynamicznym"
 

firefl

Active member
Bez reklam
Telewizor 65C7026 - czy jest jakaś opcja żeby telewizor po ponownym włączeniu pamiętał ustawienia obrazu?Ustawiam sobie tryb film, zmieniam jakieś opcje w gdy ponownie go włącze zawsze jest w trybie "Dynamicznym"

podejrzewam, że masz tryb sklep -przywraca ustawienia.
 

sulko

Member
Telewizor 65C7026 - czy jest jakaś opcja żeby telewizor po ponownym włączeniu pamiętał ustawienia obrazu?Ustawiam sobie tryb film, zmieniam jakieś opcje w gdy ponownie go włącze zawsze jest w trybie "Dynamicznym"
Też tak miałem przy którymś sofcie tylko u mnie przełączał się na "Naturalny". Z tego co pamiętam to pomogło wyłączenie "zastosuj do wszystkich "źródeł" w zaawansowanych opcjach obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest już nowy soft, właśnie testujemy.
Ma być z Google Assistant i będziesz teraz mógł naprawdę oczarować domowników co może Twój telewizor.
 

arroyo

New member
PIP jest do odblokowania w C70
Jeśli nie wiesz o czym piszę mówiąc o rootowaniu, to się do tego nie zebieraj, bo można łatwo uceglić sobie TV.

1. Instalujemy firmware v369.
2. Rootujemy wg instrukcji z 4PDA
3. Ustawienia --> Zaawansowane --> Kontrast --> 9705 i spisujemy ID urządzenia
4. W pliku /tclconfig/model/ [ID urządzenia].ini szukamy zakładki [Apps] i dodajemy linijkę:
support_pip=true;
5. Restartujemy TV (pełne wyłączenie a nie szybkie).
 
Do góry