TCL Seria C70

DLUGI321

New member
Fakt może i pracują tylko ostatnio co pamiętam też były zgłaszane problemy i nic z tego nie naprawili wydali jakiś update nieoficjalny bo na stronie go nie ma który nic nie wniósł więc podejrzewam że nie ma się co spodziewać jakiś super poprawek lub naprawy tego co zostało zgłoszone. Kilka postów wcześniej ładnie wypisał błędy w tej poprawce"rumbuc" ciekawe ile z tego zostanie wzięte pod uwagę i poprawione. Czepiam się tak tej poprawki bo jednak jest jeszcze dużo do poprawy w oprogramowaniu, a póki są błędy to telewizor też nie pokaże swoich prawdziwych możliwości. Jak będę miał chwilę wolnego to też postaram się wypisać znalezione błędy może coś poprawią w co wątpię
 

rumbuc

New member
Cześć,

mam nadzieję, że jednak TCL weźmie sobie do serca nasze uwagi.
W innym przypadku mogą posypać się reklamacje.
Zachęcam Was do zgłaszania kolejnych problemów, uwag.
Nie ma to jak rozwijanie produktu razem z producentem;)
 

josephson

Member

Attachments

  • DSC_0081.jpg
    DSC_0081.jpg
    28 KB · Wyś: 52

josephson

Member
Ludzie wy nie czytacie moich wiadomości, ja mam taką opcję, ale nie w netflixie. To mi nie piszcie żebym ją wyłączył jak akurat tam jej nie ma.
 

stachuu0

New member
Jak wgrać akrualizację?
Zrobić nowy folder o nazwie root na pendrive i wrzucić tam paczkę?
Potem odłaczyć TV z prądu i wlączyć trzymając przycisk wł/wył na pilocie?
 

klonxxx

Banned
Po ostatnich wpisach wychodzi że jednak TCL znowu nie potrafi dopracować swoich modeli TV ...Niby chcą zawojować rynek a mają po raz kolejny problem z oprogramowaniem,jak na takie aspiracje to kiepsko to wygląda.TV ma być na lata a na starcie ciągłe problemy ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aktualizacje są robione , podobnie jak we wszystkich markach , na bieżąco.
Do końca tygodnia ma być nowy update.
A Ty z czy masz w swoim TCLu problem ?
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy ktoś z was mający Netflixa czy jakaś apke do sprawdzania szybkości internetu ,może zobaczyć czy po updejcie tym najnowszym nie zwalili czegoś z netem. Zawsze na netflixie miałem koło 50mb , a teraz pokazuje mi max 10.
 

klonxxx

Banned
Aktualizacje są robione , podobnie jak we wszystkich markach , na bieżąco.
Do końca tygodnia ma być nowy update.
A Ty z czy masz w swoim TCLu problem ?

Przecież łaski nie robią, skoro na starcie wypuścili wadliwy produkt to powinni to jak najszybciej naprawić. Aktualizacje dają wszyscy ale jakoś w wątkach innych producentów nie widzę tylu uwag do softu, może jeszcze Philips działa podobnie (równie często coś psują aktualizacjami). Czekam na pojawienie się tego modelu w sieciach bo myślę o 75 ". Ale przy takiej cenie zakupu nie mam zamiaru tolerować jakichkolwiek wad. Więc poczekam do końca wakacji może będzie aktualizacja, która rzeczywiście usunie zauważone przez użytkowników problemy. Jeśli nie to pozostaje poszukać czegoś 65 ale na innej platformie bo androida jednak nie każda firma potrafi dopracować. Nie mam zamiaru męczyć się z TV, oglądanie ma sprawiać przyjemność a nie powodować frustrację obiecankami kolejnych aktualizacji które albo naprawia albo coś zepsuja. W końcu ponoć wykonanie premium to i oczekiwania powinny być troszkę wyższe tym bardziej przy cenie za 75".😁
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 75" jest w specjalnej promocji do końca sierpnia:
- Pilot do obsługi głosowej gratis
- Kalibracja gratis
- Uchwyt do powieszenia gratis
- Montaż gratis
- Dostawa gratis
Aplikacje z poziomu Androida 6,0 i działają bez problemów.

Nawet modele za 25.000 mogą mieć takie same problemy.
Bez jakichkolwiek wad - masz najbliżej Oleda W7 za 85.000 zł
I też nikt głowy nie da - czy coś się nie pojawi .
 
Ostatnia edycja:

jakub_a

New member
Jak wgrać akrualizację?
Zrobić nowy folder o nazwie root na pendrive i wrzucić tam paczkę?
Potem odłaczyć TV z prądu i wlączyć trzymając przycisk wł/wył na pilocie?

1. Sformatuj Pendrive, wgraj paczkę .pkg. Nie twórz żadnych folderów.
2. Do wyłączonego TV włóż Pendrive
3. Wyciągnij wtyczkę zasilajacą TV
4. Trzymając wciśnięty przycisk Power On na pilocie bądź z tyłu tv i podłącz tv do zasilania.
5. Trzymaj wciśnięty przycisk do momentu pojawienia się informacji o aktualizacji.
6. Czekaj aż TV uruchomi się, przejdź przez całą konfigurację początkową.
 

arso

New member
Witam wszystkich.
Mam problem z wyborem pomiędzy trzema modelami może ktoś podpowie
Tcl u55c7006 czy Sony KD-55xd8005 czy może Philips 55psu7101.
 

arso

New member
Posiadałem 55pft6550/12 i pasował mi wyśmienicie ale w związku z wadą muszę go zastąpić czymś innym, warunki wisiał na ścianie w otwartym salonie z kuchnią pomieszczenie jakieś 20m2. Oczekiwania , coś co będzie godnie zastępowało w/w philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie to Philips 55PUS7101 za 3999 zł z kalibracją .
Miałeś 100Hz i zostałbym ze 100Hz dalej.
Ale załóż oddzielny wątek - dostaniesz pełne info, bo to nie ten dział.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL jest extra, ale masz inne przyzwyczajenie.
Ale możesz zamówić TCLa - jak Ci się nie spodoba - to wymienimy .
 

stachuu0

New member
Czy ktoś z was mający Netflixa czy jakaś apke do sprawdzania szybkości internetu ,może zobaczyć czy po updejcie tym najnowszym nie zwalili czegoś z netem. Zawsze na netflixie miałem koło 50mb , a teraz pokazuje mi max 10.

Tak jak prosiłeś - po aktualizacji sprawdziłem prędkość połączenia w aplikacji Netflix.
Łącze mam 60Mb/s.

Wynik średnio 9Mb/s.


Sprawdziłem jednak czy otworzy się materiał 4K i otwierał się bez problemów.

Po wyjściu z aplikacji najechałem na miniaturę Netflix'a. Wyświetlona została informacja o aktualizacji.
Gdy ta się zakończyła powtórzyłem test.

Problem chyba rozwiązany. :cool:

Co do aktualizacji:
Po wgraniu nowego firmware trzeba zrobić aktualizację. Jedną z opcji jest wgranie ustawień przez aplikację Google ze smartphone'a/tabletu. U mnie próba połączenia z TV zakończyła się niepowodzeniem. Telewizor nie został wyświetlony na liście urządzeń. Musiałem wgrywać ustawienia ręcznie.

E:// Nie wiem dlaczego, ale zdjęcia w edycji otwierają się bez problemów, a po dodaniu postu miniaturki otwierają się w małym rozmiarze.
Link do zdjęć: https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjtV0l4ZEpIaVc4ajA
 
Ostatnia edycja:
Do góry