TCL Seria C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic nie ucichło - są w sprzedaży normalnie. Ci co kupili cieszą się z zakupu.
Dla członków forum specjalna oferta.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
tak widziałem np w Carrefour ale czytałem jak TCL odpowiedział jakiemuś Niemcowi co pytał kiedy w Niemczech , odpowiedzieli że we wrześniu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Polsce są i to od ręki i to z kalibracją i to pilotem głosowym gratis.
Najlepsza cena dla najlepszych użytkowników.
 

rumbuc

New member
Cześć,

Aktualizuję na podstawie poniższej instrukcji:

Można trochę usprawnić proces aktualizacji i nie wyciągać wtyczki od tv. Jeżeli ktoś ma włączone natychmiastowe uruchomienie tv to trzeba to wyłączyć. Za pomocą pilota wyłączamy TV. Podchodzimy do tv i wciskamy oraz trzymamy guzik power on/off na tv a na pilocie wciskamy guzik power on. Cały czas trzymamy guzik na tv aż pojawi się okno aktualizacji.

Mam nadzieję, że aktualizacja rozwiąże kilka problemów jak np. trzeszczące niskie tony dźwięku w przypadku używania S/PDIF.
 

rumbuc

New member
Niestety aktualizacja nie rozwiązała tego problemu: trzeszczące niskie tony dźwięku w przypadku używania S/PDIF.

Czy ktoś z Was jeszcze się natknął na taki problem?
 

rumbuc

New member
Cześć,

w takim razie cierpliwie czekam na kolejną aktualizację.

To co zostało poprawione:
1. Płynność działania opcji ustawienia TV (np. zmiana ustawień ekranu), mam wrażenie, że działają szybciej
2. W końcu można skorzystać z opcji szybkich ustawień TV (np. włączenie trybu sportowego) w czasie wyświetlania sygnału z HDMI
3. W czasie zmiany trybu dźwięku np. z muzyki na film głośnik w TV już nie strzela
4. Przy wyciszonym TV przyciskiem z pilota, albo na 0 głośności w końcu leci sygnał dźwięku do amplitunera przez S/PDIF. Co ważne - poprzednio przy wyciszeniu, albo głosie na 0 sygnał przez S/PDIF już nie płynął

Moim zdaniem jeszcze do poprawienia:
1. Problem dotyczący strzelających głośników podłączonych poprzez S/PDIF podczas odrywania niskich tonów
2. Po każdym włączeniu TV (w trybie wolnego i szybkiego włączania) pokazuje się informacja o zainstalowanej karcie w porcie CI (karta od kablówki), moim zdaniem ta informacja powinna się raz pojawiać i to wystarczy. Przy kolejnej instalacji karty w TV też jednokrotnie.
3. Nie rozumiem dlaczego domyślnie jest włączony tryb redukcji szumów na poziom Duży - np. u mnie na kablówce (nie mam dekodera, tylko karę CI) powoduje on rozpływanie się obrazu w czasie ruchu, np. za piłkarzem pokazuje się rozmyty cień. Po wyłączeniu tej opcji nie zaobserwowałem już takich niepożądanych efektów. Powinna ta opcja z tzw. pudełka być wyłączona\
4. Możliwość konfiguracji HDR np. zmiany podświetlenia - ta opcja w menu ustawień pojawia się jedynie po wyświetleniu treści z HDR na ekranie i to na chwilę, po zmianie wyświetlanej treści znika. Powinna być dostępna od razu - nie ważne co wyświetla się na ekranie
5. Przy zmianie kanałów (telewizja kablowa, moduł CI) po lewej stronie ekranu czasami nie wyświetla się informacja o nazwie kanału (taka krótka lista, na jaki kanał jest zmiana, jaki kanał jest wyżej i niżej). Po wyłączeniu i włączeniu TV lista wraca. Do poprawki.
6. Nieprzetłumaczone słowo Polish na Polski w sekcji menu dotyczącej konfiguracji języka wyświetlanych napisów - nie pamiętam dokładnie, ale szybko rzuci się w oczy w czasie przeklikiwania opcji
7. Brak PVR, co ciekawe z recenzji na stronie https://******************************.com/ wnioskuję, że testowany egzemplarz miał taką opcję:)
Cytuję Pana Macieja ******************: W tym samym miejscu możemy programować także nagrania, lub uzyskać więcej informacji o danej audycji
Źródło: https://***************************...55c7006-ofensywa-ze-strony-chinskiego-gracza/
8. Ukryta w dziwnym miejscu opcja do zachowania ustawień obrazu po modyfikacjach. Samo jej tłumaczenie i sposób zapisywania ustawień jest także mało intuicyjny.
9. Nie można przypisać profilu dźwięku np. Film, albo Muzyka do danego źródła np. HDMI 1 (podpięty Blueray), HDMI 2 (podpięty amplituner). Aktualnie jeden wybór dotyczy wszystkich źródeł i po zmianie np. na HDMI 1 z menu szybkich ustawień trzeba dokonywać zmiany z Muzyki i Film itd...
10. Nie zawsze TV radzi sobie z odkodowywaniem kanału poprzez moduł CI - w czasie przełączania kanałów dostaję komunikat: Kanał jest zakodowany - po sekundzie, dwóch komunikat znika i kanał się pojawia. Ten problem pojawia się randomowo na różnych kanałach co moim zdaniem wskazuje jednak na TV.

Reasumując - telewizor w tej cenie prezentuje dobrą jakość obudowy, głosu i ekranu. Niestety firmware pozostawia dużo do życzenia.

PS. Liczę na premie od TCL za testy, a przynajmniej oficjalne podziękowania;)
 
Ostatnia edycja:

urania-marek

New member
kiki i urania-marek uprzejmie proszę o zgłoszenie moich uwag do producenta. Myślę, że to nam wszystkim wyjdzie na zdrowie:)
witam wszystkich twoje uwagi już przekazałem.rozmawiałem z marcinem gerlachem z tcl w poniedziałek będą analizować problem z dźwiękiem po s/pdif jak będę miał informacje napiszę.
 

rumbuc

New member
Cześć,

dodano zakładki\funkcje:
-Dźwięk\Zaawansowane ustawienia video (Powinno być AUDIO!!!)\Opis audio\Głośnik\...
-Dźwięk\Zaawansowane ustawienia video (Powinno być AUDIO!!!)\Opis audio\Słuchawki\...

Coś mi się wydaje, że jest to kolejna źle przetłumaczona opcja.
Czy Ktoś z Was wie jak je interpretować?

@urania-marek - PROSZĘ O ZGŁOSZENIE TAKŻE TEGO DO PRODUCENTA
 
Ostatnia edycja:
Do góry