TCL Seria C70

lukaszkrk

New member
wydaje mi się że to już zostało wyjaśnione, błąd pomiaru i tyle, każdemu może się zdarzyć, kiki już kilkanaście razy przepraszał za to

pozostaje pytanie jak jest przeprowadzana kalibracja gratisowa

Szczerze to nie chciałbym kalibracji od osoby której kontrast wyszedł 2x większy niż na KAŻDYM innym portalu...
 

FoX88

New member
wydaje mi się że to już zostało wyjaśnione, błąd pomiaru i tyle, każdemu może się zdarzyć, kiki już kilkanaście razy przepraszał za to

pozostaje pytanie jak jest przeprowadzana kalibracja gratisowa

Przecież już po tym fakcie Tv dostał nagrodę Pixela czy czegoś tam innego za najwyższy kontrast i w tej chwili narracja wcale nie mówi o błędzie pomiaru. Kiki za to nie przepraszal. Podobno Pan Marek gdzieś przepraszal, ale nie wiem już za co bo niby nie o niewłaściwy pomiar chodzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gratisowa kalibracja nie jest dla wszystkich i nigdy nie będzie.
Jest dla tych którzy chcą mieć kalibrację .
Ty akurat do tej grupy nie należysz, wiec mozesz zamawiać kalibrację gdzie chcesz . I to jest Twoja sprawa.
I ostatnia uwaga - to nie jest temat o kalibracji.
Wszelkie posty offtop bedą kasowane bez wyjątku.
 

Mikkonen

New member
Jaka jest na obecną chwilę gwarancja "oryginalności" matrycy VA w modelu 65' ? Można kupować bezpiecznie nie martwiąc się o to że dostaniemy jakiegoś chińskiego ipsa ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest też informacja z fabryki, że nie ma żadnych problemów z działaniem matryc w serii P 60 i P70. A sprawa dotyczyła starych płyt, które nie są i nie były stosowane w w/w seriach telewizorów.

Oficjalna treść wypowiedzi ukazać ma się w poniedziałek.

Pokrywa się to też wypowiedziami osób, które już kupiły telewizory i użytkują ponad dwa miesiące i wszystko działa jak należy.

Czyli poniższa informacja publikowana na różnych portalach jest nieprawdziwa.
"Informacja dotyczy modeli p60 i c70. Oba modele posiadają wadę fabryczna, na płycie głównej, w miejscu gdzie jest cześć odpowiedzialna za dźwięk znajduje się wadliwy kondensator. Podobno wysycha w przyspieszonym tempie, zależnie od użytkowania, ja otrzymałem info że około po dwóch miesiącach. Następnie siada cała sekcja audio. Tcl wie o tej wadzie fabrycznej i ją naprawia ale wiadomo że to trwa. Podobno każdy egzemplarz jest dotknięty tą wadą".
 

josephson

Member
Hej koledzy,

A jak u Was z czernią? Ja nie mogę sobie poradzić z brakiem detali w ciemniejszy partiach obrazu. Na tablicach kalibracyjnych jest ok, ale na netflixie już jest problem.
 

enocyl

Banned
Pojawiło się porównanie płynności ruchu do modelu 120Hz. TCL wypadł słabo niestety. Mimo wszystko nadrabia całkiem niezłym kontrastem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie posty nie na temat będą kasowane .
Co chcesz porównać ?
Telewizor za 3 tyś z telewizorem za 9 tyś zł ?
Gratuluję.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
kiki ma tu rację nie ma co porównywać telewizor za 3 tysiące do tego za 9 tysięcy.Zwykły zjadacz chleba i tak nie zauważy różnicy bo każdy tv 50-60hz nie pokaże tego co ten za 120hz po prostu ma być DOBRZE a w 120hz MUSI BYĆ BARDZO DOBRZE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobry tester nawet z szacunku do siebie nie podjął by się takiego zadania - bo i po co ?
 

Desverger

New member
Dobry tester nawet z szacunku do siebie nie podjął by się takiego zadania - bo i po co ?

Heh... stwierdzenie roku. Nic tylko w ramki oprawić. To ze złości tak? Ludzie pytali o smużenie i zachowanie się C70 w sporcie to facet zrobił test uczciwie. A że było jeszcze więcej pytań i bo ludzie jak mają wydać kasę to chcą wiedzieć a nigdzie info żadnego na ten temat ( no chyba nie mówimy tu o jakimś szwedzkim pseudo teście gdzie facet 3 zdania na krzyż sklecił - taki test to i baba z Helu mogłaby zrobić. Pomijam już fakt, że ludzie tłumaczyli Google translatorem i wyszło im "śpiewająco" a zdanie jest swego rodzaju idiomem i znaczy "dobrze" a nie śpiewająco. A to różnica jest) to Maciej zrobił to w sposób "łopatologiczny" aby pokazać. I TO JEST TESTER. Nic nie chciał obnażać, dogryzać, negować czy się pastwić bo jak czytaliście test to wręcz chwali ten TV i prognozuje, że TCL może na rynku namieszać a już w przyszłości to może być nieźle.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
fakt spojrzałem , jest porównany do Samsunga z 120hz MU8000 , inny poziom , inna cena , INNA MATRYCA...niech ktoś mi przypomni ile kosztuje MU8000?on tylko cytuje to co napisał szwedzki portal i UWAGA google translator mi również przetłumaczył ŻE ŚPIEWAJĄCO i coś w tym jest bo ludzie tutaj NIE SKARŻĄ SIĘ na sport w tym modelu a ja jednak sugeruję się bardziej sugestiami użytkowników niż testów...w tej cenie i tak telewizor jest bezkonkurencyjny ale TCL wydaje mi się o 500zł za dużo go wycenił...ja bym nie dał za niego więcej niż 3 tysiące
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
"TCL C70 wykorzystuje 60Hz panel typu VA, którego struktura jest niespotykana w innych telewizorach. Najciekawszym faktem jest pionowy kierunek ułożenia subpikseli. Nie rozmontowywałem tym razem telewizora, by zaspokoić swoją ciekawość odnośnie producenta, ponieważ w menu serwisowym znalazłem oznaczenie – LSC550FN18-W. Według strony panelook.cn jest to wyrób Samsunga. Pomiar spektrometryczny matrycy zdradza kolejny sekret – jako element podświetlający zastosowano specjalizowany diody PFS LED, które pozwalają uzyskać znacznie dużo lepsze pokrycie poszerzonej palety barw, koniecznej by odwzorować poprawnie kolory w filmach Ultra HD" nie muszę też dodawać że Maciej napisał że MATRYCA tego telewizora jest produkcji Samsunga...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
No bo kupię 50hz zamiast 120hz...i powtarzam to JESZCZE RAZ , czekam na opinię również innych co dostali ten telewizor i w przeciwieństwie ja piszę na temat a nie robię przygłupich wycieczek osobistych.Jak chcesz podyskutować nie na temat to po prostu do mnie przyjedź to o tym pogadamy...tak się to robi po męsku a nie NAPINA na internecie.Trzymajmy się tematu a jak nie to BAN bo faktycznie syf się tu robi
 
Ostatnia edycja:
Do góry