TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

witia24

New member
Ja bym tam wolał dobry wyświetlacz, a resztę z dobrymi głośnikami i osprzętem schować w szafce albo regipsie a gdy jest potrzeba wymienić tylko osprzęt.

Wiadomo że w większym sonbar zmieści się niezły komp albo win albo antek.

Myslę że wybiegam z daleko w przyszłość ale jak 90% tak myśli to producenci się dostosowują, ale są w błedzie aby zminiaturyzować dobry sprzę to jeszcze trochę wody upłynie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszy jest TCL:
- kontrast = czerń
- równość podświetlenia matrycy
- dźwięk JBL i jedynie w tym modelu głośniki trójdrożne.
- klasa premium - wykonanie
- Obsługa głosowa
- Ilość aplikacji
- Multimedia
- Kodi 17
- Mx Player.
 
W X2 jeżeli ktoś używa modułu Cl+ niech weźmie pod uwagę problemy z obsługą modułu przez telewizor. Ja mam już tego dosyć. Zgłosiłem do TCL problem, jest nagminny i występuje cały czas - nie pozwala użytkować telewizora. Po każdorazowym włączeniu telewizora, przy przełączaniu kanałów, telewizor nie wychwytuje modułu i nie ma obrazu. Obraz pojawia się albo nie po kilku, kilkunastu sekundach i do tego ramka od ustawień modułu i komunikat wykryto moduł Cl.
 
Mam porównanie z Sony XE8505 i XE9005 do X2. Jeżeli chodzi o płynność po kilku dniach, kiedy emocje po zakupie X2 opadły, płynność w XE8505 i XE9005 zdecydowanie jest bez porównania. Pływanie obrazu jest w X2, da się oglądać, jednak przy Sony jeżeli chodzi o płynność obrazu nie stawiaj go nawet. X2 ma szybszego andka, równe dobre podświetlenie jak w Sony XE9005, a smaczek, to że bije na głowę Sony XE8505 równomiernością podświetlenia. Nocne oglądanie było gorsze w XE8505 niż w X2. Płynność w Sony to mistrzostwo - mówię o filmach w Kodi HD i wyżej i kablówka w HD przy X2. W sporcie nie widzę takiej różnicy. Tylko cena też jest inna :). Moduł Cl bezproblemowo chodził w Sony, tutaj na tej płaszczyźnie w X2 jest źle. Czekam na odpowiedź od TCL. Jeżeli rozwiążą problem z modułem - to jego największa wada jak dla mnie - będzie rozwiązany. Odświeżanie matrycy - cały czas chcę je zaakceptować po moich 100 Hz telewizorach ;).... do 14 dni testuję, jeżeli ktoś jest zainteresowany w cenie 4.200 zł za mojego X2 55", to pisać...folie nieruszone i taniej nie kupicie ;) ....

X2 po 4 dniach :

Plusy:
X2 - równomierność podświetlenia, czerń, szybkość działania androida, dźwięk.

Minusy:
Obsługa modułu Cl !!! Płynność obrazu - jeżeli miałeś 100 Hz telewizor to przy takim zostań - oka nie oszukasz... a jeżeli miałeś do tej pory 50 Hz to to jest dla Ciebie najlepszy wybór pod słońcem ;)....
 
Ostatnia edycja:

profeta

New member
dzięki za wszelkie cenne informacje ... ja przymierzam się do zakupu 65 calowego TV i nie ukrywam, że cena TCLa X2 mnie kusi. Do tej pory mam u siebie TV 100 hz i obawiam się przesiadki na niższy standard...
 
To tak jak ja zrobiłem.... opis masz wyżej :)...tylko Ty masz inną kwestię... ceny.... ja kupuję 55", Ty przy 65" inna kasa. Każdy ma inną wrażliwość i inaczej odbiera obraz z tv :). Wszystko co tu czytasz, to subiektywne oceny. Najlepsze Wam powiem. Moja Pani, wcześniej nie wnikała w obraz na tv za bardzo. Teraz jej kobiece oko wyłapuje każdy mankament. Jednak ona też patrzyła na 100 Hz cały czas i moje marudzenie odnośnie równomierności podświetlenia heheh...przy upłynniaczu w X2 na 9 oglądając film w HD na Kodi moja Pani wstała i oznajmiła, że jest teatr i nie może się wczuć w seans. Musiałem zmniejszyć upłynniacz na 1 ....
 
Ostatnia edycja:

profeta

New member
hehe dobre... ale z takim podejściem Twojej Pani będziesz musiał niedługo zakupić jakiegoś OLEDa ... ;)
U mnie wchodzi w grę tylko i wyłącznie 65 cali ... wiadomo kasa większa, ale jak już kupić to coś co będzie cieszyć oko. Gdybym miał nieograniczony budżet to bym kupił jakiegoś wypasionego OLEDA a tak zaczęło się od TCL x2, potem Sony xe9005 a teraz nawet myślę już o xe9305 ... dalej się nie rozpędzam bo budżet się kończy :)
 

profeta

New member
Kiki w sumie z tej strony nie rozpatrywałem tego ... słuszna i cenna uwaga!:)
Szkoda, że mam tak daleko do Waszego sklepu żeby zobaczyć na żywo X2 i go przetestować...
teraz oglądam właśnie mecz na ELEVEN i ciekaw jestem jak by to wyglądało na X2. Dodatkowo zastanawia mnie czy będzie działać aplikacja nc+GO no i jak działa serwer multimedialny DLNA na nim ...?
Chyba będę musiał poczekać aż pojawi się gdzieś w jakimś większym sklepie sieciowym...
 

Desverger

New member
Nie wiem czemu ale czekałem na to kiedy pablo zacznie Ci doskwierać matryca 50Hz. Mam ten sam problem bo mam 100Hz i wiem, że przesiadka raczej się nie uda. Tym bardziej, że widziałem w "akcji" C70 i jak dla mnie (ocena subiektywna) opisywana przez innych jego płynność kompletnie się nie pokrywała z tym co zobaczyłem. Dlatego też wstrzymałem się co do zakupu. Mam też ten sam problem co kolega profeta bo chcę 65'' a to już są koszta. TCL X2 mnie kusi ceną ale nic tak mnie nie wnerwia jak coś kupię i okazuje się później, że "nie pasi". Raczej go sobie odpuszczę nie mniej jednak spróbuję go gdzieś oblukać. Sposób zaproponowany przez kikiego u mnie nie przejdzie tym bardziej , że moja żonka o dziwo (nie umniejszając kobietom w kwestii RTV) też ogarnia różnicę w obrazie. Kumpel, który mieszka w USA już sobie ostrzy żeby na X2 bo jeszcze u nich nie ma ale jak będzie to będzie ze 120Hz matrycą. Za oceanem TCL coraz bardziej się rozpycha i spycha z rynku innego budżetowego gracza czyli VISIO. Dzięki dobremu designowi C7o jest tam bardzo popularny - nie dziwię się bo ma 100Hz. Tak szczerze to tym TCL-om brakuje tylko tej 100Hz matrycy (rynek europejski). Android szybki, podświetlenie OK, 3-drożne głośniki, design, QDot, sterowanie głosowe. No i musieli tą matrycą. Tak na marginesie to Xiaomi zaczyna reklamować swój ulra smukły Mi4 TV - ciekawe jakie on ma bebechy bo designem i pomysłem z soundbarem i schowaną w nim elektroniką zdeklasował jak dla mnie wiele TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mnie nie urzekł w żaden sposób.
Ani wyglądem, ani możliwościami- a nie wiem czy jakością, która dla mnie jest najważniejsza.
Z Twoich oczekiwań to nawet Oled za 89.999 zł nie spełni Twoich potrzeb.
 

Desverger

New member
A co wiesz o możliwościach Mi 4 TV ? Hmm... nie urzekł. No nie przesadzaj. Masz TV cienki jak iPhone 6, cienki prawie jak W7 od LG. Dla tych (w tym ja), którzy szukają jak najbardziej płaskiego TV (co z tego że wiel ma cienką górę skoro dół gdzie są głośniki i bebechy jest dalej gruba jak w starych plazmach i będzie Ci odstawał od ściany) jest ekstra. Te szklane nóżki też wyglądają odjazdowo i dla tych którzy nie chcą wieszać też będzie wyglądał obłędnie. Pożyjemy zobaczymy wszak design to nie wszystko. Jak ma matrycę 50Hz to nawet gdyby był ze złota to i tak dla wielu będzie wart tyle co Manta. Vide X2 - design jak widać to nie wszystko. Szkoda bo TV ma potencjał. Wkurza mnie traktowanie nas w Europie jak dzieci gorszego boga. Coś jak z chemią i niektórymi artykułami spożywczymi na Europę wschodnią. Czyli: oni tam jeszcze jakości nie znają więc nie muszą mieć. Gdy ujawniono testy konsumenckie proszków, batoników, czekolad to tłumaczenie np. Henkel Cosmetics i innych były żenujące czyli w stylu "klient niemiecki lubi gdy pranie ma bardziej intensywny, dłużej się utrzymujący zapach" A w Europie wschodniej to lubią gdy raz dwa przestaje pachnieć tak? Czyli My w Europie wolimy smużący obraz bo: po pierwsze i tak nie zauważamy a dwa nie jesteśmy tak "wyrobieni" jak klient w USA. Zdecydowano za nas. Dziękujemy Ci SC Johnson.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może Cię zaskoczę ale tak się składa, że byłem kilka razy w USA i właśnie na szkoleniach, więc wiem czym dysponują i na co oni zwracają uwagę.
O TCLa nie musisz się martwić.
Jest trzecią siłą na świecie i rośnie !
Więc mimo, że kupisz sobie Xaomi ( TCL ma 7,8 mm i dla mnie to żadna sensacja) Mam grubszego ambiluxa i nie zaglądam częściej z boku jak raz na rok. Mam dobry Soundbar więc nie potrzebuję odłącznych sprzętów dodatkowych.
A jak CI się podoba - to super.
 

Desverger

New member
Mogą być nawet i pierwszą siłą - kompletnie nie ma to dla wielu ludzi ŻADNEGO znaczenia. To, że na azjatyckim rynku sprzedają miliony... niech sprzedają. Ja im nie wróg. Dla mnie i dla wielu powtarzam to nie ma ŻADNEGO znaczenia. Są rynki o wiele bardziej "zapóźnione" od naszego. Czy ja zaglądam na bok mojego TV? Przechodzę obok niego codziennie i było nie było wolałbym, żeby wyglądał jak W7 - ale tak nie jest. Czy X2 ma te 7,8 mm na całej powierzchni? Ano nie ma. A Xiaomi ma. Dla jednych OK dla drugich nie. A tak poza tym pablo opisał swoje wrażenia i wytknął co mu w nim "nie leży". I chwała mu za to. Ja w pełni rozumiem, że sprzedajesz ten TV ale... gdybyś był tylko niezależnym testerem (nie sprzedawcą) to z Twoją wnikliwością ocena byłaby troszkę inna i nie ma co tu dywagować. Poza tym nie można też szafować stwierdzeniem "w swojej klasie cenowej" - trzeba jasno precyzować gdzie jest mankament, żeby klient miał pojęcie gdzie może być tzw. zonk. Tak przy okazji to z racji roboty jestem raz czy dwa w miesiącu w USA i zawsze odwiedzam BestBuy czy HHGregg bo lubię popatrzeć na sprzęt u nich. Siłą rzeczy mam tam wielu znajomych i wiem czego oczekują. Może nie jestem z branży RTV ale też związany jestem z elektroniką ( technika mikrofalowa, radiolinie, łączność HF, UHF, SATCOM) więc lubię sobie pogadać o szeroko pojętej elektronice więc też wiem czego ludziska tam oczekują i mogę jasno stwierdzić, że 50Hz w TV tam już dawno nie akceptują.
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Czy to, że są trzecią siła przełożyło się na to, że są kłopoty z CI? Czy przełożyło się na to, że są kłopoty ze smużeniem? Czy przełożyło się na inne błędy wskazywane tu przez użytkowników (np. SPDIF, napisy itd.)? NIE. Dla 7 siły jest to wybaczalne ale dla trzeciej o której tak ciągle wspominasz chyba nie. OK, nikt nie jest nieomylny ale tak duża firma ma chyba jakąś Kontrolę Jakości (KJ). Sprawa modułu CI nie jest jakąś drobnostką zagnieżdżoną gdzieś w systemie żeby mogłaby być pominięta bo jak wiemy te TV mają multum ustawień i coś mogłoby być pominięte. Ale akurat praca modułu to jedna z podstaw i to powinno być wychwycone przez KJ a tym bardziej KJ trzeciej siły (sic!). A przecież, we wcześniejszych modelach też to było! Feedback się kłania.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Grubość dla mnie nie ma żadnego znaczenia, nie jest i nigdy nie była wyznacznikiem jakości. W Usa podobnie jak w Polsce większość akceptuje to co jest napisane na etykiecie telewizora , a tam wszystkie telewizory mają 100 Hz, 200 Hz, 400 Hz, 1000 Hz itd.
Zdecydowana większość nie ma pojęcia co to jest natywne odświeżanie.
I moda wcale nie pojawiła się od nas ani ze wschodu ale właśnie z zachodu.

Nie można określać w swojej klasie ?
A jak ?
Klient ma na telewizor 1000 zł to będzie mu opowiadał o Loewe za 89.000 zł
i porównywał jego model ?
Naprawdę ???

Sprawa modułu - zależy dla kogo.
Ja używa wyłącznie tunera zewnętrznego.
Moi wszyscy znajomi też.
Ci którzy nie mają korzystają wyłącznie z aplikacji .
Więc dla nich ważne są zupełnie inne rzeczy.
Kto chce korzystać tylko z CI kupuje iny model i to nie jest dla niego.
Komu się nie podoba też nie kupuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry