TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Morison6

New member
Zaktualizuj soft na nowszy we własnym zakresie bo na oficjalny update to chyba trochę poczekasz

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Tak zrobię, chcę się tylko zorientować czy ów problem wystepuje w wersji Google tv, jeśli tak to poczekam z aktualizacją na kolejną wersję
 

Gorbi

Member
Oglądamy właśnie film i faktycznie coś jest nie tak.
Poziom jasności nie jest stabilny, pulsuje..

Trochę to dziwne bo skoro wyświetla obraz według jakiegoś standardu to chyba we wszystkich aplikacjach powinno to wyglądać tak samo .

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Morison6

New member
Oglądamy właśnie film i faktycznie coś jest nie tak.
Poziom jasności nie jest stabilny, pulsuje..

Trochę to dziwne bo skoro wyświetla obraz według jakiegoś standardu to chyba we wszystkich aplikacjach powinno to wyglądać tak samo .

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Niestety jest z tym problem, na redicie sporo osób o tym pisze a problem jest już dość stary (kilka miesięcy). Dotyczy to wybiórczo telewizorów na androidzie w tym TCL, Sony, Hisense oraz konsoli PS5. Póki co temat można ogarnąć na okrętkę, poprzez odpalenie aplikacji HBO Max na Smartfonie i wysłanie obrazu na telewizor, działa to dość dobrze bez odczuwalnych lagow z zachowaniem rozdziałki 4K i prawidłowego dolby vision.
 
Niestety jest z tym problem, na redicie sporo osób o tym pisze a problem jest już dość stary (kilka miesięcy). Dotyczy to wybiórczo telewizorów na androidzie w tym TCL, Sony, Hisense oraz konsoli PS5. Póki co temat można ogarnąć na okrętkę, poprzez odpalenie aplikacji HBO Max na Smartfonie i wysłanie obrazu na telewizor, działa to dość dobrze bez odczuwalnych lagow z zachowaniem rozdziałki 4K i prawidłowego dolby vision.




Problem pojawia się przy wszystkich materiałach, czy tylko wybiórczych? Pytam, bo wczoraj oglądałem dwa filmy i niczego takiego nie doświadczyłem.
 

Morison6

New member
Problem pojawia się przy wszystkich materiałach, czy tylko wybiórczych? Pytam, bo wczoraj oglądałem dwa filmy i niczego takiego nie doświadczyłem.

Występuje na filmach w systemie dolby vision, sprawdzałem: Matrix, Diuna, Kosmiczny mecz i kilka innych z pierwszej strony HBO Max, we wszystkich tych pozycjach występował problem. Materiał HD bez dolby wyświetlany jest poprawnie, aczkolwiek widoczne są chwilowe spadki jakości o czym też napominają użytkownicy redita. Co ciekawe wszystkie te problemy zupełnie nie występują podczas wysyłania obrazu na telewizor z poziomu aplikacji mobilnej HBO Max.
 

Gorbi

Member
Czy macie na HBO MAX wszędzie do wyboru j.polski, bo ja nie.
Na telefonie wszystko jest ok. Odpaliłem na telefonie i przerzuciłem na TV i wtedy wszystko było ok.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Marios82

New member
Może coś jest z HBOMAX, choroby wieku dziecięcego
Na ten przykład "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera " wyświetla tak okrojony obraz że nawet tytuł nie wyświetla cały i nie mogę zmienić formatu, po Chromecast to samo
Może apka
 

Gorbi

Member
Przed chwilą odpaliłem i już jest ok ale w necie wiele osób narzeka na aplikację.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Gorbi

Member
A działa Wam normalnie Dolby Atmos bo próbowałem wczoraj odpalić ale nie chciało ruszyć.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Psycheav

New member
Ostatnio widziałem na youtube gościu rozpakowuję c825 i tam zamiast dwóch pilotów jeden ale porządny. Czy wiecie może gdzie można taki pilot zakupić?

Link jeszcze nie mogę podawać
 
Do góry