TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

PaputK

Member
Sprawdzałem już kilka wersji. Nie pamiętam jaką miałem 1 jak kupowałem tv, wtedy było chyba najlepiej. Prawdopodobnie była to wersja v372/379 nie było ścinek żadnych na kablówce. Później miałem
V4xx nie pamiętam jak było. Ostatnio miałem v606 zaczęły się ścinki i mniej płynny obraz. zrobiłem v625 obraz upłynniony że aż robiły się duchy, menu ociężale. Obecnie v395, menu git, dźwięk super ale znów pojawiły się klatkowania na kablówce.
 

PanZdzisiek

New member
Witam
Mam pytanko za każdym razem kiedy robię update softu to muszę na naziemnej telewizji wyszukiwać na nowo programy ? Da się jakoś na stałe zapisać ? Bo Wyszukuje dobre 10 min :/
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie pamiętam szczegółów, jeśli uruchomisz właściwe menu serwisowe to jest to łatwe do rozpoznania po nazwie.
Znalazłem to dla Ciebie, czy nie możesz sam wrzucić w google "zapisać listę kanałów tcl"?
jedna z pierwszych odpowiedzi, takie lenistwo by samemu nie szukać mnie poraża. Zero inicjatywy....

Menu serwisowe (kontrast, 9537, clone USB, channel list, TV to usb).

I zapoznaj się z regulaminem, nie należy cytować wypowiedzi, szczególnie gdy odpowiadasz bezpośrednio. Dla mnie to :spam:
 

PaputK

Member
A u mnie nadal zabawy z kalibracją. Soft v395 (55c815). Obraz częściowo płynny ale klatkuje go. Wszystko wyłączone w ustawieniach obrazu i już nie wiem co robić.
 

epifan

Member
Nigdy więcej nie inwestować w TCL [emoji14].
U mnie mam też 2 letni tv Samsunga i jest bezobsługowy...
Tu ciągle coś, aktualizacje co miesiąc i jedno naprawiają drugie psują.
Mam mieszane uczucia.
 

pardokan73

New member
Czasami to się zastanawiam, co niektórzy oczekują od TV z androidem. Ja miałem kilkunastoletniego samsunga, oddałem go dalej sprawnego, kupiłem TCL 50C715, pobawiłem się trochę softami, mam teraz chyba 616, telewizor podpięty pod kabel, a nie wifi. Cały czas netflix, YouTube Player, trochę TV z zewnętrznego dekodera. Jak większość pisze to budżetowy telewizor. Po kalibracjach od Kiki działa i oby działał. Odstawiłem raspberry, na którym miałem wcześniej netflixa. Owszem złapie czasem zawiechy, ale nie jest to upierdliwe.
 

pardokan73

New member
Żebym nie został źle zrozumiany.Dla mnie telewizor odpowiada pomimo ewentualnych mankamentów, o których się dowiedziałem np. z forum. Musiałem się doczytać co to ten "Red ghosting" więc nawet jeżeli jest to, ja go nie widzę. Zastanawiałem się przed kupnem nad LG lub Philips, ostatecznie wybrałem TCL ze względu na jego wszystkie walory i nie walory :)
 

PaputK

Member
Żebym nie został źle zrozumiany.Dla mnie telewizor odpowiada pomimo ewentualnych mankamentów, o których się dowiedziałem np. z forum. Musiałem się doczytać co to ten "Red ghosting" więc nawet jeżeli jest to, ja go nie widzę. Zastanawiałem się przed kupnem nad LG lub Philips, ostatecznie wybrałem TCL ze względu na jego wszystkie walory i nie walory :)

Mi także tv odpowiada(55c815) też kiki kalibrowal i jest obraz dobry, ale trochę brak upłynnia za, kijowy soft chyba mam bo ani HDR ani dolby vision a nawet atmos nie działają. Dźwięk mam jakiś dziwny pomimo soundbara tylko na dynamicznym przyzwoicie jest, chociaż zbyt duża korekta ze strony systemu jest. Dlatego szukam odpowiedniego FW by chociaż trochę pozbyć się mankamentów.
 

PaputK

Member
Dodatkowo zapaliła się dioda na tv, nigdy wcześniej jej nie było
 

Attachments

  • IMG_20210321_135029.jpg
    IMG_20210321_135029.jpg
    12,3 KB · Wyś: 52

p3dr0s

Member
Bez bicia przyznam, że nie pamiętam na którym sofcie obecnie siedzi mój 55EC780, natomiast ostatnio na Netflixie włączyłem animowaną bajkę (Baranek Shaun dla uściślenia) i zdziwiłem się, bo o ile przy filmach obraz wyświetlany jest płynnie, o tyle przy tej bajce obraz zaczął się przycinać, klatkować. Później sprawdziłem na innych video i jest podobnie, tzn. animacje lub rysunkowe produkcje. Przy filmach nie ma tego problemu. Ktoś się spotkał z tym? Kwestia którejś wersji softu TV, czy gdzieś w ustawieniach coś mam kliknięte nie tak?
Oczywiście inne apki działają bez zarzutu (YT, HBO GO), jednie problem pojawia się na Netflixie (tu aktualizacja aplikacji na bieżąco).
Any idea?
 
Ostatnia edycja:

epifan

Member
Włącz w YouTube statystyki dla nerdów i zobacz czy nie gubi klatek ze względu na łącze. Ja podpiąłem się kablem sieciowym w miejsce wifi i jest lepiej. Chociaż na wifi też mega szarpania nie było
 

p3dr0s

Member
To dzieje się TYLKO na Netflixie, tv do sieci zapięty jest po kablu, klatkowanie jest tylko na animowanych materiałach wideo [emoji53]
 
Do góry