TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

greg128

New member
Witam.
Jestem od kilku dni posiadaczem TCL U55S7906. Przeczytałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dwie rzeczy mi bardzo przeszkadzają w tym telewizorze:
1. Podczas ruchu wokół postaci tworzy się coś w rodzaju, nie wiem jak to nazwać "rozmycia, kropek, pikseli" i bardzo przeszkadza (mecze, lekka atletyka-biegi).
2. Jak patrzę z bliska na twarze to wyglądają dziwnie, jakby namalowane akwarelą. Tak ma być, czy to wada egzemplarza?
Proszę o odpowiedź.
I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Dlaczego, jeśli ktoś zada jakieś pytanie na temat tego modelu lub podobnych TCL jest odsyłany na PW? Czy informacje na ten temat są jakieś tajne że nie mogą być opisane na forum.
Pozdrawiam.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dokładnie. Jeśli ktoś ma jakiś problem to rozwiązanie powinno być na forum tak jak link do najnowszego "nieoficjalnego" softu. Same tajne informacje i pliki.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Bo to tajny telewizor.Od jeszcze bardziej tajnej firmy
Aha oprogramowania juz nie potrzebuje znajomy sprzedał tej telewizoropodobny produkt i kupił narmalny sprzęt który normalnie segreguje kanaly. Ma narmalny uplynniacz i co najwaznejsze aktualizuje się zaraz po wykryciu sieci
Bardzo dziękuję w jego imieniu firmie TCL za 3 tygodnie niezłej zabawy
 

logger55

New member
Jestem posiadaczem tcl 55 s7906 nie wiem nie widzę opisywanych wcześniej problemów. A soft fakt powinien być dostępny link coś po sieci tv podaje że mem najnowszy soft v8-nt67f02-lf1v472
 

greg128

New member
Ponawiam pytanie.
Chodzi o TCL U55S7906.
1. Podczas ruchu wokół postaci tworzy się coś w rodzaju, nie wiem jak to nazwać "rozmycia, kropek, pikseli białych mrówek" i bardzo przeszkadza (mecze, lekka atletyka-biegi, wokół ust).
2. Jak patrzę z bliska na twarze to wyglądają dziwnie, jakby namalowane akwarelą. Tak ma być, czy to wada egzemplarza?
3. Dodatkowo co jakiś czas w pewnych fragmentach obrazu pojawia się śnieżenie. Np. białe tło raz jest białe, za chwilę w tej samej scenie jest śnieżenie. Tak ma być, czy to wada egzemplarza? Nie wiem czy mam reklamować?
Pozdrawiam.
 

greg128

New member
Przesyłam fotkę tego efektu.
 

Attachments

  • IMGP5652_forum.jpg
    IMGP5652_forum.jpg
    215,5 KB · Wyś: 372

greg128

New member
Też tak myślę. Tylko to się pojawia okresowo. Dodatkowo pulsujący pionowy niebieski pasek. Jeden rząd pikseli świecących nieregularnie.
 

gonzik1

Banned
Na wszystkie wasze dolegliwosci pomoze zapowiadany soft
Soft bedzie dostepny jutro.
Metoda zdobycia jest nastepujaca:wysylacie wiadomosc na tajny numer,dostajecie zwrotny sms z miejscem kontaktu.w umowionym miejscu bedzie czekal Edek i on przekaze Wam dalsze instrukcje krok po kroku jak zmienic soft:)
 

piteron

Active member
Bez reklam
No teraz to widac ewidentnie
Moim zdaniem to uplynniacz nie daje rady albo procesor nie wyrabia z obróbką
Co do softu to ..............a zresztą szkoda gadać
 

gonzik1

Banned
Dlaczego kasowane sa posty które sa niewygodne dla administratora(nie bylo tam niczego co by obrazalo kogokolwiek i nie bylo brzydkich wyrazow)
Cenzura czy co?
Brak argumentacji dotyczacej softu i jego dystrybucji powoduje u kogos straszna flustracje.
 

gonzik1

Banned
Chodzi o to ze to nie jest prywatny folwark jednej osoby tylko to jest forum tematyczne uzytkownikow roznego sprzetu.Liczylem na rzetelne informacje i pomoc.Okazuje sie ze sie mylilem bo na wszystkie bolączki robi sie kalibracje(zdalnie) a soft jest tylko dla zaufanych.Dlatego bede sie kontaktowal innymi metodami z producentem.Wiem co to kalibracja itd i jak to wyglada bo zajmuje sie tym w drukarniach gdzie wartosc sprzetu który jest kalibrowany to kilkaset tysiecy i tu nie ma mowy o ustawianiu na oko na odleglosc itd.(kazdy sprzet zachowuje sie inaczej w roznych warunkach szczegolnie jesli chodzi o odwzorowanie kolorystyczne)
 
Do góry