TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

uwencjusz

New member
No i jak widać Maciej z sąsiedniego portalu rozwiał wszelkie wątpliwości co do u55s7906. Matryca VA z odświeżaniem 60Hz czyli do sportu ni hu hu :/
 

piteron

Active member
Bez reklam
Panowie
To jest prywatne forum i opinie moga być filtrowane
Ja przestałem sie juz dziwić, po prostu przechodzę nad tym do porządku dziennego
Wracając do tematu TCL. Bylem dzisiaj w MM i postanowiłem udać kupującego z gotówką w kieszeni i z zerową wiedzą ma temat
Jak myślicie co zostało mi polecone. ...........tak brawo właśnie TCL
Ale nie wiem dlaczego ale argumentacja cos mi przypominala
Że to 3 firma na świecie, ze tak naprawdę to inni kupują idnTCL matryce i sprzedają 100% drożej. To ze jest uwaga produkowany od podstaw w Polsce itp
Nie wiem jakieś szkolenie zrobili czy przeslali materialy dla handlowcow
Nie neguje firmy TCL jako gracza na rynku bo zawsze powtarzam ze dla nas konsumentów najlepsza jest konkurencja nawet jeśli nie jest do końca uczciwa. Ale po co wchodzić na rynek z tupetem i szumnymi zapowiedziami a tak naprawde dopiero uczy sie technologi którą się sprzedaje
Niestety ale czasy sie zmienily. Teraz ludzie nie patrzą juz na ładna obudowę czy dobrą cenę. Teraz ludzie pytają o banding clouding dse rodzaj podświetlenia. A najważniejsze to aby zakupiony sprzęt byl jak najbardziej userfriendly
Tzn odtwarzal wszystko co mu sie zapoda,mial proste ale zarazem pelne menu itp
A tu co mamy .............jak to napisał klasyk,niech sie wypowiedzą ci co maja oby tylko wszystkie opinie byly dostępne nie tylko te co chwalą ale też te które ganią Wtedy producent może by wiedział ze algorytm uplynniacza za mocno ingeruje w obraz,może dowiedział by sie ze cześć odbiorcow chce.mieć tvp1 na 1 pozycji a tv trwam na 99 itp
 
Ostatnia edycja:

uwencjusz

New member
Kiki wypowiedz się proszę na temat matrycy? 100Hz czy jednak nie?

No ale tu nie ma co komentować nawet.., podasz człowieka do sądu za świadczenie nieprawdy? ;)
Jego forum i może pisać co chce, a nawet usuwać niewygodne dla swojego interesu posty. Więc wszelkie jego słowa należy odbierać z przymrużeniem oka.

Przeczesałem całego neta i nigdzie nie znalazłem, żeby ktoś w tym modelu wspomniał o 100Hz matrycy, a sądzę że producent czymś takim na pewno by się pochwalił.
Wiadomo od dawna, że więcej wiedzy można przyswoić na podstawie rozmów z ludźmi zafascynowanymi daną branżą aniżeli od sprzedawcy.
 

kd222

New member
A ja mam od kilku dni tcl 7806 i jestem zadowolony, nie widze tych problemow, ktore sa tu opisywane. Soft dzialal dobrze nawet w tej wersji, ktora byla pierwotnie zainstalowana (dzis zrobilem aktualizacje oprogramowania do tej od Kiki i zauwazalnie poprawila sie plynnosc dzialania funkcji smart, wszystko chodzi jakby szybciej - aktualizacja byla bardzo prosta i zajela lacznie okolo 5 minut; co do samych kanalow to jeszcze nie wiem bo czekam na zainstalowanie kablowki, ale filmy z youtube chodza niezle, na wszelki wypadek mam wlaczony tryb gry, aby wyeliminowac efekt teatru - uwagi zglaszane tu na forum). Jedyne co na ta chwile mi brakuje to pelne sterowanie you tube i zwlaszcza przegladarki internetowej z poziomu smartfona (chodzi o to, aby nie wstukiwac żmudnie kazdej literki przez pilota tylko miec pelna klawiature z poziomu smartfona co znacznie przyspieszy wyszukiwanie stron). Wie ktos moze jak to zrobic?
Co do matrycy to zarowno w 7806 jak i 7906 jest 100 hz (jakis czas temu wstawialem tu pelna specyfikacje obu tv i dane otrzymane bezposrednio od tcl).
 

piteron

Active member
Bez reklam
No to teraz wytlumacz mi dlaczego tak się dzieje ze jedni mają problemy a Ty ich nie masz
Czyżby mała powtarzalność egzemplarzy
O tajnym sofcie dostępnym tylko dla tych co odkryli to forum sie nie wypowiem. Ale chyba sam potwierdzisz ze to jakieś nieporozumienie
 

WSE

New member
Jakis czas temu tez sie przesiadłem na TCL 58s7806 z plazmy Panasa 50st30e i twierdze ze ten Chinczyk ma ładniejszy obraz . Tak tak robiłem kalibracje przez neta ... nawet chciałem tu dac zdjecia obu tv z deka zostałem wysmiany wiec odpusciłem :p
Co do softu i tu sie zgodze nie aktualizuje jezeli to producent nie zamiesci na sowjej stronie nie bede beta testerem a pozniej co do czego to gwaracje szlak trafi bo niby skad pan to miał ...
Poczekam az pokaze sie oficjana wersja . Z tv jestem zadowolny i z czystym sumieniem model 58s7806 moge polecic kazdemu
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jeśli ten tv ma 60hz to zapomnijcie o poprawie dzialania uplynniacza. Ten model tak bedzie mial, bo to polowiczny uplynniacz...
 

greg128

New member
Chyba coś jest na rzeczy z tą matrycą. Potwierdzam, że telewizor ma bardzo ładny obraz, dopóki postacie na ekranie nie zaczną się poruszać. Oglądanie biegów na ME w LA to masakra dla oczu (czy to z dekodera nc+ czy z wbudowanego dekodera). Obraz statyczny bardzo ładny. Z youtube'a klipy 4k również bardzo ładne (ale odtwarzane są jako FHD, z pena klipy 4k - super. No ale klipy są tak spreparowane, że ruch jest bardzo powolny i nie występują żadne zakłócenia. Do tego te usterki które wcześniej opisałem (pojawiające się okresowo - ale to chyba jakaś wada egzemplarza). To tyle po kilku dniach obserwacji.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego kd222, mnie nie interesuje to, co pisze producent, bo papier przyjmie wszystko. Mnie interesują konkretne dane uzyskane na podstawie przeprowadzonych pomiarów i to nie "na oko", ale z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu pomiarowego.
Każdy ma inne wymagania wobec TV, dla mnie osobiście TV i to niezależnie od producenta, na matrycy 50/60Hz przy większych przekątnych, to zwykłe badziewie nie nadające się w żaden sposób do oglądania biorąc pod uwagę moje wymagania i sposób wykorzystania TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to ciekawe ...
Bo wszyscy producenci produkują nowe modele o dużych przekątnych również na matrycach 50Hz. Nowe modele 4K 55", 100Hz kosztują powyżej 6,5 tyś zł .
I nagle ludzie przestaną kupować telewizory ????
Opamiętaj się .
Ludzie kupowali , kupują i będą kupować również modele 50 HZ i śmią być zadowolonymi . Więc nie opowiadaj proszę głupot.
Telewizor 50 Hz to nie jest badziewie - cokolwiek to znaczy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Kiki, z całym szacunkiem, ale czytaj uważnie i ze zrozumieniem to co napisałem, pisałem wyraźnie POD MOJE POTRZEBY. Czy dokładne czytanie aż tak boli??? Jeśli ktoś kupuje TV o większej przekątnej na matrycy 50/60Hz do oglądania filmów obyczajowych, programów informacyjnych czy do oglądania zdjęć, to TV będzie ok. Jeśli uważasz natomiast, że TV 55" na matrycy 50/60Hz będzie dobry do oglądania sportu (np. piłka nożna, tenis ziemny itd) czy do dynamicznych filmów akcji, to "nie opowiadaj proszę głupot". Jeśli na tego typu materiałach nie widzisz różnicy między matrycą 50/60Hz a matrycą 100/120Hz, to odwiedź proszę okulistę, bo o zdrowie trzeba dbać.
Nie wprowadzaj proszę również ludzi w błąd, że za markowy TV 55" na matrycy 100/120Hz trzeba dać 6500 zł. Przykłady:
- Sony 55X8509C - cena 4899 zł z 5-letnią gwarancją u autoryzowanego sprzedawcy,
- Sony 55XD8505 - cena 5999 zł z 5-letnią gwarancją Sony.

Wracając do wątku o matrycy w TCL 7906, odnieś się proszę do testu na sąsiednim forum, z którego wynika, że w tym TV siedzi matryca 60Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie napisałem, że nie widzę różnic , więc przeciwnie.
To nie znaczy że telewizor z matrycą 50H to badziewie....

Pisałem o nowych modelach a nie modelach starych - więc się nie podniecaj !
Nowe modele Samsung KS 7000 za 6450 zł, Panasonic DX750 za 6500 zł, SOny od kilku dni jest 6, tyś - a było 6,499 zł
Więc nie każdego stać na modele za 6 tyś zł.
A Polsce to nie jest średnia wartości zakupu.
Więc wg Ciebie większość będzie zdana na zakup badziewia.
To podobnie jak ocena prominentnego polityka że jak ktoś zarabia poniżej 6 tyś zł to musisz być złodziej.

Ludzie w ogromnej większości kupują i będą kupować modele 50Hz i mają prawo też z tego czerpać radość.

64.5" TCL U65S7906 - Specifications - matryca podana przez producenta w serii S7806
58" TCL U58S7806S - Specifications

i w serii S7906 :
64.5" TCL U65S7906 - Specifications
 

uwencjusz

New member
zwłaszcza, że nie raz tutaj użytkownicy podawali jakieś swoje upatrzone modele co kiki kwitował słowami: "Ale to model 50Hz - chcesz 50 Hz?"
Czyli sam sugeruje, że nie jest to najlepszy wybór
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak się składa, że Sony 55XD8505 to nowy model i nie kosztuje on 6500 zł tylko 5999 zł z darmową dostawą i 5-letnią gwarancją. Cena Panasa 58DX750 już spadła do poziomu 6200 zł. Napiszę jeszcze raz, pisałem o TV pod moje potrzeby i tyle w temacie. Każdy kupuje TV pod budżet jaki sobie założył na zakup nowego TV. Pod moje potrzeby, w ograniczonym do 4000 zł budżecie, wolałbym kupić TV 55" FHD na matrycy 120Hz niż TV 55" UHD na matrycy 60Hz.
Co do matrycy w TCL 7906, to dla mnie liczą się faktyczne pomiary, a nie to co pisze na danej stronce. Wykonaj pomiary i je wrzuć na forum.
Poza tym podesłałeś link do TCL-a w wersji 65", a na podanej stronce brak jest info o matrycy przy modelu 7906 w wersji 55". Nie można więc wykluczyć, że w wersji 65" siedzi matryca 120Hz. Natomiast testy na sąsiednim forum wersji 55" wyraźnie wskazują, że jest tam matryca 60Hz,
 
Ostatnia edycja:
Do góry