tanie, popularne 32'... który?? błagam...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna cena nie usprawiedliwia jakości.
Musisz kupować zgodnie ze swoim sumieniem.
Poproś o podłącznie do najgorszego sygnał i sprawdź.Zapytaj czy możesz zwrócić . Bo pokazu oni z pewnością nie robią.
 

ryjek1975

New member
No wiem wiem... z pewnością masz rację. Ale chyba się zdecyduję na tego Panasonica LX50 - za te pieniądze...

Ale mam jeszcze jedno pytanie - bardzo proszę o odpowiedź: czy jeśli ten telewizorek nie ma wejścia HDMI ani DVI (czy jakoś tak) - to będzie można podłączyć do niego w przyszłości sprzęt do oglądania HDTV?

Telewizor posiada takie złącza:

Q-Link:Wejścia Component Video:Wejścia S-Video:Wejście RGB:
 

AniaKaminska

New member
ryjek1975 napisał:
- LG RZ 32 LZ 50
- LG RZ 32 LZ 55
- LG 32 LX R2
- Samsung LE 32 R 51 B
- Samsung LE 32 T 51 B
- Sharp LC 32 P50
- Daewoo 3212 DLP
- Grundig 32 LXW 82-7515 Amira

Chyba mozna smialo wybor zawezic do dwoch:
-Sony KLV-S32A10E
-Samsung LE-32R51B
I na tych dwoch porownac obraz i wybrac ten wlasciwszy dla siebie...

Pozdrawiam
 

gabor

New member
Witam, a skąd tak obcesowy zarzut do Pani Ani. Ja mam Sony Bravia serii S, tyle , że 40". Przez mój dom przewinęło się kilka LCD, zanim się zdecydowałem na właśnie ten model. Testowałem również serię V , /32"/, ale oprócz przeszkadzającego wentylatora, trzech SCARTów, i braku D-SUBA , lepszego dżwięku / i tak używam amplitunera DENON-a kosztuje on akurat mniej niż różnica w cenie między tymi telewizorami/, większych różnic ja i żaden z moich kibiców nie zauważyliśmy. No, może kolor, tak tutaj były zdania podzielone, tylko że ja, łącznie z kolumnami mam cały sprzęt srebrny / nie, mie, to że kolumny również srebrne, to nie znaczy, że szajs - Quadral Ascent, jedne z najlepszych do kina domowego i stereo./ A gdzie konkurencja dla tego telewizora? Chyba w plażmie, jeżeli ktoś jest z tej szkoły.
 

ryjek1975

New member
No cóż - poszukiwaniami taniego i dobrego lcdeka do kablówki zaraziłem kumpli z pracy i okazało się, że mamy zaprzyjaźniony sklep ze sprzętem.
Zaraz po pracy pojechałem do tego sklepu i przez 4 godziny testowaliśmy nastepujące modele:

- Panasonic TX32LX50
- Samsung LE 32R51B
- Samsung LE 32R71B
- LG 32 LXR1
- LG 32 LXR2
- Sharp LC 32 P55E

Źródło obrazu to:
- kabel (aster)
- cyfra +
- satelita Astra (programy HD - ale z talerza)
- prezentacja HD (samsung)
- PC + Divx

I tak (miejsca od 1-6 gdzie 1 to najlepszy):

Na kablu:

1) Sharp (bezapelacyjnie, bezkonkurencyjnie)
2) LG LX R1 (prawie jak sharp - prawie robi wielką róznicę)
3) Samsung R71B
4) LG LX R2
4) Samsung R51B (lekka tragedia)
5) Panasonic (pełna tragedia)

Na cyfrze:
1) Samsung R71B
2) Sharp
3) LG LX R2
4) LG LX R1
5) Panasonic
6) Samsung R51B

Na satelicie:
1) Samsung R71B (miękki obraz - z dwóch metrów idealny)
2)LG LX R2 (patrz wyżej)
LG LX R1 (ex equo)
3)Sharp (minimalnie sie spóźniał (tenis stołowy) - ale zaskoczenie na plus)
4)Samsung R51B (nie było źle ale wyraźnie gorzej niż wyżej)
5) Panasonic - wyraźnie odstawał

Prezentacja HD:
Mimo że prezentacja była przygotowana przez samsunga, to najlepiej wypadły oba LG a potem samsungi, przy czym róznica była naprawdę prawie niezauważalna. Potem Sharp a na końcu Panasonic (brak HDMI - dał się we znaki - brak tunera HD)
Ale we wszystkich telewizorach obraz był świetny)

PC:
z pecetem najlepiej współpracował Sharp. Reszta poprawnie.

Warunki testu:
- wszystkie telewizory miały ustawienia obrazu standardowe, kontrast, kolor, gamma, jasność etc - na 50 %
- jeśli były bajery typu Xengine, czy Dnie to były włączone.
- żadnych retuszy ustawien serwisowych.

Wyposażenie:
Oba Samsungi i LG:
HD ready, HDMI, DVi, wszelkie componenty itd...
DNI w Samsungach, Xengine w LG

Sharp:
nie ma tunera HD ale ma HDMI DVi i całą resztę wejść
nie ma żadnego wspomagacza obrazu

Panasonic:
przy pozostałych telewizorach to prawdziwe muzeum.

W związku z tym oczywiście nie kupię Panasonica (nawet za tak małe pieniądze) - natomiast idealnym dla mnie telewizorkiem okazał się Sharp P55E - obraz z kablówki wymiatał.

I już tej wersji będę się raczej trzymał.


I jeszcze na koniec pytanie:

Właściciel sklepu twierdzi, że jeśli TV ma "HD ready" to oznacza, że ma wbudowany tuner, który w przypadku dostarczania sygnału HD pozwoli na bezpośredni odbiór przez złącze HDMI
A jeśli nie ma "HD ready" a jest złącze HDMI to odbiór HDTV jest możliwy dopiero po podłączeniu zewnętrznego tunera (przystawki).
Natomiast Panasonic (nieposiadający HDMI ani DVI ani rzecz jasna tunera "HD ready" nie ma szans na poprawny odbiór HDTV.
i pytanie:
CZY TO JEST PRAWDA? :)

pozdrawiam
Michał
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Właściciel sklepu twierdzi, że jeśli TV ma "HD ready" to oznacza, że ma wbudowany tuner, który w przypadku dostarczania sygnału HD pozwoli na bezpośredni odbiór przez złącze HDMI
A jeśli nie ma "HD ready" a jest złącze HDMI to odbiór HDTV jest możliwy dopiero po podłączeniu zewnętrznego tunera (przystawki).
Natomiast Panasonic (nieposiadający HDMI ani DVI ani rzecz jasna tunera "HD ready" nie ma szans na poprawny odbiór HDTV.
i pytanie:
CZY TO JEST PRAWDA? :)


Jest to Bzdura !!!!

klik
 

ryjek1975

New member
Ok. przemawia to do mnie.

W takim razie:

Czy Sharp LC 32 LX 55 E, który ma złącze HDMI i rozdzielczość jedynie 960/540 jest w stanie wyświetlić sygnał HD tej samej jakości co telewizor o rozdzielczości 1366/768 ?? Lub inaczej - czy różnica będzie wyraźna?

I pytanie drugie: czy ten sharp z jego mizerną rozdzielczością będzie się nadawał do podłączenia do komputera i będzie miał wyraźny obraz (konkretnie chodzi o laptopa pracującego najlepiej w rozdzielczości 1280/800)
 
Ostatnia edycja:

mart

New member
Mam Sharpa P 55 od kilku dni.

Kablówka jak zauważyłeś chodzi super( zależy oczywiście od dobrego sygnału). Z dvd po komponencie obraz bardzo dobry. Podłączyłem go również do komputera kablem Dvi- HDMI i włączyłem film w 1080i - jak dla mnie obraz rewelacja - na avforums znajdziesz opinie ,że praktycznie nie widać różnicy z matrycami 1366...Po podłączeniu przez d-sub maksymalna rozdzielczość to 1024x768 - jakość filmu bardzo dobra; nie bardzo nadaje się jednak jako monitor komputerowy. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego lcd , jakość obrazu i dżwięku jest bardzo dobra , jak do tej pory nie mam z nim problemu , nic się nie wiesza ,itp.Czytałem opinie ,że jakość z xboxa 360 też jest super.
 

ryjek1975

New member
Dzięki za odpowiedź. Jak testowaliśmy te telewizory (patrz wyżej), to podłączony został zwykłym analogowym kablem komputer pracujący w rozdzielczości 800/600 i obraz był bardzo dobry, jednak taki komputer to muzeum.

Dlaczego nie nadaje się jako monitor do PC? Czy chodzi właśnie o tę rozdzielczość?

Cholera, to trochę szkoda, bo pozostałe rzeczy wydają się być dla mnie idealne... zwłaszcza, że znalazlem ofertę za 4200 zł...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ryjek 1975 - straszne wieści wkradły sie w Twoje testy.

Najpierw piszesz ,że Sharp gra najlepiej z komputera

"PC: z pecetem najlepiej współpracował Sharp. Reszta poprawnie."

, później pytasz sie jak bedzie grał?

"I pytanie drugie: czy ten sharp z jego mizerną rozdzielczością będzie się nadawał do podłączenia do komputera i będzie miał wyraźny obraz (konkretnie chodzi o laptopa pracującego najlepiej w rozdzielczości 1280/800)"

Najpierw podajesz :

"Prezentacja HD:
Mimo że prezentacja była przygotowana przez samsunga, to najlepiej wypadły oba LG a potem samsungi, przy czym róznica była naprawdę prawie niezauważalna. Potem Sharp a na końcu Panasonic (brak HDMI - dał się we znaki - brak tunera HD)"

Później pytasz?

"W takim razie:
Czy Sharp LC 32 LX 55 E, który ma złącze HDMI i rozdzielczość jedynie 960/540 jest w stanie wyświetlić sygnał HD tej samej jakości co telewizor o rozdzielczości 1366/768 ?? Lub inaczej - czy różnica będzie wyraźna?"


Możesz też wyjaśnić co to znaczy ?

"Wyposażenie:
Oba Samsungi i LG: HD ready? "

oraz

"Sharp: nie ma tunera HD ? "

Proszę też o wyjaśnienie - co to znaczy ?
"Panasonic:
przy pozostałych telewizorach to prawdziwe muzeum."

My prowadząc testy na na kilku LCD jednocześnie z tego samego źródła na rozdzielaczach widzieliśmy znakomitą jakość Panasonica. Czerń i nakładanie kolorów, natulne barwy ,kąty i płynność była zdecydownie na korzyść Panasonica w stosunku do konkurencji .Matryca jest o tej samej rozdzielczości - a jedyny brak HDMI nie wpływa na jakość obrazu z TVP
i nie pozostawia go na końcu stawki.

Proszę podaj jak testowaliście te LCD , czy były podłączone równocześnie i jakimi złączami.

"W związku z tym oczywiście nie kupię Panasonica (nawet za tak małe pieniądze) - natomiast idealnym dla mnie telewizorkiem okazał się Sharp P55E - obraz z kablówki wymiatał. I już tej wersji będę się raczej trzymał."
Przypomina mi się fragment rozmowy telefonicznej z kabaretu - Słuchaj "badyl" mam rękę w gipsie bo szafa mnie zaatakowała - wiesz i tej wersji bedę się trzymał .

"Właściciel sklepu twierdzi, że jeśli TV ma "HD ready" to oznacza, że ma wbudowany tuner, który w przypadku dostarczania sygnału HD pozwoli na bezpośredni odbiór przez złącze HDMI
A jeśli nie ma "HD ready" a jest złącze HDMI to odbiór HDTV jest możliwy dopiero po podłączeniu zewnętrznego tunera (przystawki).
Natomiast Panasonic (nieposiadający HDMI ani DVI ani rzecz jasna tunera "HD ready" nie ma szans na poprawny odbiór HDTV."

Przecież jestes znacznie lepszy o tego sprzedawcy i przekaż mu szybko żeby nie opowiadał głupot.
pozdrawiam



Ale we wszystkich telewizorach obraz był świetny
 

ryjek1975

New member
kiki napisał:
witam
Ryjek 1975 - straszne wieści wkradły sie w Twoje testy.

Najpierw piszesz ,że Sharp gra najlepiej z komputera

"PC: z pecetem najlepiej współpracował Sharp. Reszta poprawnie."

, później pytasz sie jak bedzie grał?

Jak pisałem wyżej - podłączony został komputer pracujący w rozdzielczości 800/600 - na Sharpie obraz był najbardziej zbliżony do oryginału. W innych telewizorach był zdeformowany (jakby spłaszczony i "zezowaty" - chodzi mi tu format pulpitu, pracy w wordzie (piszę dużo tekstów) i tego typu zabawę - film puszczony z komputera był bardzo dobry na wszystkich telewizorach.

Niepokoję sie tą rozdzielczością, bo było nas tam 5 osób i każda miała inne zdanie. Ja piszę o swoich wrażeniach.

Komputer był podłączony do wszystkich telewizorów kablem takim jak do monitora PC, tylko do Panasonica okgrągłym RGB, bo tego trapezowego nie ma (nie pamiętam nazwy - takie niebieskie:)) Tu telewizory były podłączane po kolei a nie jednoczesnie.


Najpierw podajesz :

"Prezentacja HD:
Mimo że prezentacja była przygotowana przez samsunga, to najlepiej wypadły oba LG a potem samsungi, przy czym róznica była naprawdę prawie niezauważalna. Potem Sharp a na końcu Panasonic (brak HDMI - dał się we znaki - brak tunera HD)"

Później pytasz?

"W takim razie:
Czy Sharp LC 32 LX 55 E, który ma złącze HDMI i rozdzielczość jedynie 960/540 jest w stanie wyświetlić sygnał HD tej samej jakości co telewizor o rozdzielczości 1366/768 ?? Lub inaczej - czy różnica będzie wyraźna?"


Możesz też wyjaśnić co to znaczy ?

Jasne. Prezentacja prezentacją - Sharp miał naprawdę super obraz - ja nie widziałem wielkiej róznicy, poza tym, że byl bardziej "miękki' niż w LG i samsungach (tam jak brzytwa). Panasonic był gorszy - nie mam przekonywujących kryteriów - dla mnie obraz był jakiś wyblakły, nijaki. A pytam sie, bo mimo że obraz w sharpie był ok. to jednak nie gra mi ta rozdzielczość - być może inne prezentacje/filmy/a wprzyszlości sygnał HD z kablowki będzie zauważanie gorszy - nie wiem tego to pytam:)

"Wyposażenie:
Oba Samsungi i LG: HD ready? "

oraz

"Sharp: nie ma tunera HD ? "

Proszę też o wyjaśnienie - co to znaczy ?

No własnie o to pytałem na koncu tego postu i zostało wyjaśnione, że to bzdura. Takie informacje uzyskalem od właściciela i gospodarza całej tej prezentacji. Też mi to nie grało z tym co wyczytałem wczesniej na forum.

"Panasonic:
przy pozostałych telewizorach to prawdziwe muzeum."

Muzeum w tym sensie, że brak:
HDMI, DVI, nawet tego niebieskiego wejścia do PC, systemów poprawy jakości obrazu, wszelkich filtrów itp. Niewiele bylo mozliwości poprawy lub nawet korekcji obrazu, podczas gdy np. w LG były one olbrzymie (chodzi mi o ten Xenginei inne tego typu funkcje)

My prowadząc testy na na kilku LCD jednocześnie z tego samego źródła na rozdzielaczach widzieliśmy znakomitą jakość Panasonica. Czerń i nakładanie kolorów, natulne barwy ,kąty i płynność była zdecydownie na korzyść Panasonica w stosunku do konkurencji .Matryca jest o tej samej rozdzielczości - a jedyny brak HDMI nie wpływa na jakość obrazu z TVP
i nie pozostawia go na końcu stawki.

Proszę podaj jak testowaliście te LCD , czy były podłączone równocześnie i jakimi złączami.

Telewizory były podłączone równoczesnie. Niestety nie powiem Ci jak fachowo nazywały się te kable i wtyczki. Najgorszy wynik Panasonic zanotowal na kablówce - czyli wiadomo, że byl to zwykly koncentryk, rozdzielony na zwrotnicy (wszystkie wyjscia miały to samo natężenie)

"W związku z tym oczywiście nie kupię Panasonica (nawet za tak małe pieniądze) - natomiast idealnym dla mnie telewizorkiem okazał się Sharp P55E - obraz z kablówki wymiatał. I już tej wersji będę się raczej trzymał."
Przypomina mi się fragment rozmowy telefonicznej z kabaretu - Słuchaj "badyl" mam rękę w gipsie bo szafa mnie zaatakowała - wiesz i tej wersji bedę się trzymał .

No to miło:) Nie kupię, bo jak sam pisałeś, sam muszę sprawdzić. Sprawdziłem i wybitnie mi nie pasuje.

"Właściciel sklepu twierdzi, że jeśli TV ma "HD ready" to oznacza, że ma wbudowany tuner, który w przypadku dostarczania sygnału HD pozwoli na bezpośredni odbiór przez złącze HDMI
A jeśli nie ma "HD ready" a jest złącze HDMI to odbiór HDTV jest możliwy dopiero po podłączeniu zewnętrznego tunera (przystawki).
Natomiast Panasonic (nieposiadający HDMI ani DVI ani rzecz jasna tunera "HD ready" nie ma szans na poprawny odbiór HDTV."

Przecież jestes znacznie lepszy o tego sprzedawcy i przekaż mu szybko żeby nie opowiadał głupot.


Watpię, żebym byl lepszy od kogokolwiek w materii telewizorów LCD - ale już wiem, że powyższy tekst to bzdety.




Natomiast, jeśli możęsz, to zrewiduj - proszę - dokładniej wyniki i jeśli możesz to zaproponuj swoją kolejność dla tych modeli - będę wdzięczny.

Naprawdę cięzko jest zdobyć wyczerpującą informację o wszystkich niuansach. Nawet tu na forum co wątek to inna opinia sprzeczna z poprzednią. Ja mam blade pojęcie o tym, dlatego za dobrą monetę biorę każdą uwagę i nową rzecz - później poddaję ją weryfikacji.

Czy Twoim zdaniem ten Panasonic jest dobrym telewizorem? Naprawdę zrobil na mnie kiepske wrażenie.

rownież pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ryjek1975

New member
kiki napisał:
jeszcze kilka dni i zobaczysz wszystko na własne oczy.

Eeee..... myślałem, że mi napiszesz:

Ryjek, kup ten... bo jest najlepszy i już, bo ma to i to i tamto... a jak bedzie źle, to możesz to poprawić tym i tym... a komputer chodzi najlepiej na świecie własnie na tym telewizorze....:)

A tak, to nic nie zobaczę, bo się nie zdecyduję...
 

ciukier

New member
Ryjek a gdzie znalazłeś tego Sharpa za 4200 ???? bo ja je widziałem za dużo dużo więcej a za 4200 zł to może sam bym kupił :)
 

ciukier

New member
Ryjek dzięki za link, a co do podłączenia do kompa to niestety nie pomogę Ci bo nie mam pojęcia jak ten Sharp będzie chodził - powiem Ci że oglądałem go w MM i porównywałem do LG 32 LX1 i powiem Ci że LG pracował lepiej - obydwa podłączone były pod zwykły w dodatku lichy kabel, ale sprzedawca przekonywał mnie o wyższości Sharpa, z tego co się dowiedziałem to "jeżeli" kiedyś wiejdzie u nas HD to ten model niby może pracować gorzej od modeli z wyższą rozdzielczością, ale z kolei nie wiem jaka jest tego skala - czy będzie to widoczne dla ludzkiego oka.
Z drugiej strony kolega który pracuje w branży tv kab (i zna się chłopak troche) powiedział mi że ten Sharp (i niby specjalna matryca pod PAL) to czysty marketing, także sam nie wiem - narazie chyba poczekam nie pali się z zakupem - poza tym ceny powinny systematycznie (powoli) spadać.
Pozdr
 

ryjek1975

New member
Nie wiem, czy to zwykły marketing - to raczej oczywiste, że na mniejszej rozdzielczości sygnał, który ma jeszcze niższą rozdzielczość będzie odbierał pozornie lepiej niż na rozdzielczości wysokiej.

Sharp na swoje stronie podaje dokładne specyfikacje wszystkich swoich modeli (do pobrania w pdf), a tak w ogóle to dzieli telewizory LCD na te przeznaczone do PAL/SECAM i te przeznaczone do HD - te drugie mają już wyszą rozdzielczość.

A... już nie wiem... kupię sobie żelazko. Tu na pewno będzie bez pudła... i taniej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Forum jest do wyrażania własnych opinii ,ale jeśli sam odbierasz że jest extra jakość a gdy Ci ktoś powie że nie - to musisz zawierzać własnym oczom i własnym odczuciom. Sharp w HD gra bardzo dobrze.
pozdrawiam
 

lopez

New member
ryjek1975 napisał:
Eeee..... myślałem, że mi napiszesz:

Ryjek, kup ten... bo jest najlepszy i już, bo ma to i to i tamto... a jak bedzie źle, to możesz to poprawić tym i tym... a komputer chodzi najlepiej na świecie własnie na tym telewizorze....:)

A tak, to nic nie zobaczę, bo się nie zdecyduję...

Po co bić tyle piany?:confused: Zamów pokaz do domu i sam się przekonaj:D Będzie od razu wiadomo co i jak - pamiętaj ile ludzi tyle zdań, a to Ty masz być zadowolony;) Wymagaj tyle od sprzętu ile za niego zapłacisz!
Powodzenia!!!
 

ryjek1975

New member
OK. Ostatecznie zamówilem dzisiaj LG 32 LX2R - będę miał go w piątek... klamka zapadła - nie będę się więcej zastanawiał.

Jak go podłączę do kablówki u mnie w domu i do komputera o rozdzielczości 1280/800 to opiszę wrażenia.

pozdrawiam
ryjek
 
Do góry