TAGA HARMONY F100 v2

eXtremePL

New member
A ja zdjąłem maskownice, bo wybaczcie bracia, błądziłem ;) Bez nich kolumny grają zdecydowanie inaczej, nie spodziewałem się takiej różnicy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No maskownice do poprawy brzmienia i szybkości wygrzewania kolumn to podstawa! :krol: Ale żeby było zgodnie ze sztuką, to maskownice powinny leżeć gdzieś obok i się kurzyć, tak zebrany kurz na maskownicach poprawia akustykę w pokoju, wynosząc dźwięk na kolejny poziom.

A tak z innej parafii (tak bardziej serio), to ja zauważyłem że kolumny zaczynają brzmieć lepiej jak trochę pograją po włączeniu, tak bym to nazwał że się rozgrzeją ;) kilka chwil muzyki przed właściwym słuchaniem lub oglądaniem i jest lepiej niż tak od razu z marszu :)

i to jest trafne pytanie - kiedy kończy się ten moment "wygrzewania" nowych kolumn, kiedy powiedzieć sobie że już osiągnęły swoje? :eek:k:
 

eXtremePL

New member
Ale, że jak? Stwierdzić, że kolumny już osiągnęły swoje, wygrzały się i zostawić je w spokoju? ;) Nie widzę sensu w szukaniu tego momentu osiągnięcia szczytu formy. Nie lepiej cieszyć się z dzwięku, nie wnikając, czy to już, czy może jeszcze nie?
 

bartfine

Member
witam z pracy:).ja na luksus zdjęcia maskownic jak mnie nie ma w domu nie moge sobie pozwolic więc u mnie wygrzewaja sie w 95 % z maskownicami:).Z TYM KURZEM TO NIE PRZESADZAJ:0 to tak na marginesie.
 

bartfine

Member
dalej pod wrażeniem,przybywa jakości da się to wyczuć wystarczy puścić machine head i wszystko staje się jasne :-D:-D:-D:-D:-D:-D coraz lepiej małymi kroczkami, ciekawe co się stanie jak podepne pod bi-amp:) muszę tylko znaleźć czas i pokukac za jakimś fajnym kablem.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja narazie ganiam kolumnami bez maskownic, ale coś czuję że jak zaraz młody zacznie ganiać po domu to i ja będę musiał założyć "czarne pokrowce" :D Ale jestem z tych co wolą kolumny bez maskownic, zwłaszcza nasze gdzie membrany są białe :)
Bi-amp fajna sprawa, choć w dużej mierze to jest fajna z nim zabawa, przepinanie kabelków etc. takie zabawy dużych chłopców ;) co do zmiany w brzmieniu, to nie żebym spadł z fotela, drobne niuanse są, ale nie dorabiałbym teorii w tym zakresie. Być może też dlatego że mój NAD jest w stereo niezłym potworkiem, więc zmiana na bi-amp jakoś wielce odczuwalna już nie była. Tutaj parę stron wcześniej pisałem dla kolegi Krzyśka o kabelkach jakie podłączałem, w różnych konfiguracjach. Muszę szczerze przyznać, spodziewałem się większych zmian, wyszły kosmetyczne = największy przyrost to efekt placebo, radość z nowych kabelków i podłączania ich :)
A już największe rozczarowanie to było podłączenie wypożyczonych kabelków. M.in. pożyczyłem ze sklepu Melodike tak zachwalaną. Porównałem ją z moim Cordial'em. No i efekt taki, że bym się z lekka zdenerwował gdybym kupił Melodike w ciemno. Straszny przerost marketingowy.
Także jak chcesz bi-amp, to kup sobie coś podstawowego (w cenie max.15-20zł/m na fronty [przy założeniu 5m na całe fronty]) i będziesz miał przyjemną zabawę :)
Z tych mniejszych detali na plus z bi-amp to: lepsza separacja rejestrów dolnych od średnich, lepsza/większa dynamika dźwięku, pięknie to wygląda :razz:

Z racji że już zaczynasz myśleć o takich niuansach to audioholizm już Ciebie złapał i nie wypuści, także witaj w klubie audioholików :D
 

bartfine

Member
niop:) ją do bi ampingu podchodzę tak że kiedyś na heco celanach i onkyo odczułem ruznice i to dość sporą nawet moja żona to słyszała ale było tak że celany przerastaly to onkyo o klasę jak nie dwie więc pewnie stąd ta ruznica miałem wtedy kabel firmy da vinci kupiony w media potem kupiłem pojedynczego monstera(ten w białym garniaku) też w media i podpiolem go pod górę bo da vinci dawał lepszy dół ale to nie kabel najwyższych lotów,ale jakimś tam kablem w sumie jest,teraz już go nie mam a pozostał mi monster na którym teraz jadę.zobaczymy czy odczuje tym razem ruznice, mieszkam też w innym miejcu i teraz mam lepszą akustyke niż w poprzednim domu. dam znać jak kupię i poeksperymenuje czy jest zmiana czy nie.
 

Prenrzyk

New member
Czy któryś z Kolegów wie gdzie można odsłuchać te Tagi Platinium? Dzwoniłem tam gdzie mogę odsłuchać tzn. Gdańsk i Toruń i nigdzie ich nie ma. I nie są chętni na sprowadzenie ich.
 

bartfine

Member
wiesz podzwon trochę jeszcze ją mieszkam w zapiz....lym bielsku biała i bez problemu mieli a mamy tu tylko dwa salony z prawdziwego zdarzenia więc nie wierze że gdańsk ich nie ma.zadzwoń lub napisz do polplaku i oni ci wskażą najbliższe miejsce.
 

Prenrzyk

New member
Musze zadzwonić.
Ale wiesz teoretycznie to i Warszawy mogę pojechać.To tylko 280 km w jedną stronę.
Cała zabawa robi się coraz mniej przyjemna. Czyżby zostało kupienie w ciemno?
 

MarcinGD

New member
Na ulicy Trawki 7 blisko Slowackiego masz jeszcze Premium Sound. W trojmiescie masz kilka sklepow z pomieszczeniem odsluchowym. Jest tez chyba hifi ja i ty na grunwaldzkiej. Takze w Sopocie cos chyba jest trzeba na google poszukac. Na matarni masz media markt, tam tez mozesz podjechac i zapytac sie czy moga sciagnac do odsluchu konkretny model.
 

Prenrzyk

New member
Dzięki za namiary. Będę szukał i dzwonił.
Mam kontakt z Bydgoszczą i być może uda się w weekend majowy odsłuchać Taga Platinium i porównać z innymi.
 
Ostatnia edycja:

robox

New member
U mnie Tagi bez bi-ampu grały słabo.Jak podłączyłem w bi-amp pokazały skrzydła. Grają mało bo mam mało czasu, więc wygrzewanie na pewno jeszcze trwa. Jednak basu u mnie mało nie jest, łoją nim aż miło, i już słychać więcej szczegółów.Natomiast niedługo zmieniam kable z Caliber 225 na Cordiala seria do bi amp + zmiana rca z eagle mc60 na klotza. Muszę zrobić porządek z kablami.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Z tym bi-amp'em to myślę, że spora zasługa leży po stronie amplitunera/wzmacniacza. Bo próbowałem ze swoim NAD'em z/bez bi-amp, w stereo nie ma aż tak drastycznej różnicy, ale mój ampli jest mocny. Jest zauważalna różnica w głośności, przy niższych wartościach już kolumny głośniej grają. Jak zwykle przy tego typu podejściach efekt placebo w głowie działa ;) Co do Cordiala, to naprawdę porządne kabelki robią, moje 2x4mm są super, świetnie w centralnym też się sprawdza. No i ładnie wyglądają, a co :)

Prenrzyk - no widzisz, taki dziki kraj, niby salonów w pęczki, a jak chce się czegoś posłuchać to tego nie ma, tego nam się nie opłaca ściągać itp. Jak w salonie samochodowym, wchodzisz, samochodów pełno, a jak chcesz kupić, to tej wersji już nie ma, tej nie produkują, na tą trzeba czekać pół roku, w zasadzie jest dostępna tylko wersja premium za chore pieniądze ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Chyba jeszcze nikt tutaj nie opisywał ich, raczej mało kto ich słuchał.
Opis ich wskazuje że są dedykowane do kina domowego bardziej niż stereo. BR z tyłu, Platinum przód.
 

bartfine

Member
witam.dzisiaj podpiolem pod bi amp ale zwykłym kablem z najniższej pułki,więc górę mam monsterem a dół zwykłym badziewiem ( nie mam czasu ostatnio więc wziolem co było w garażu.:) ).
moje odczucia tak jak myślałem są pozytywne jeszcze bardziej wyostrzylo górę a bas raczej tylko delikatnie kontury ma lepsze ale że jest już noc to nie przewietrzylem go zbytnio napewno pojawiło się więcej szczegulow w górnym paśmie,kolumny coraz bardziej dojrzewają myślę że jak kupię jakiś lepszy kabel do dołu przynajmniej jakiś z przedziału kwalifikacyjnego a nie no name jak teraz to opisze wrażenia.Nagrania na jakich to usłyszałem to seal kiler, mens world. testament-the legacy,metalica unforgiven3,dire straits- płytą the best of.... jutro puszczę phila i będę wiedział czy coś jeszcze się ruszyło słucham ostatnio cały czas tych samych utworów żeby właśnie poczuć ruznice przy docieraniu przecierz ich jeszcze.
 
Do góry