TAGA HARMONY F100 v2

WiTT

New member
Bez reklam
Witt, daj znać, jak widziałeś moja wiadomość, bo serio zastanawiam się nad jakąś używką. Może też sam się przekonam...;)
Przepraszam, zapomniałem odpisać :oops:

no to nikt nie opiszę mi czego mogę się spodziewadz in plus jak zakupie 326 ?
Jeśli szukasz potwierdzenie potwierdzenia że NAD C326Bee kopnie aż poczujesz wnętrzności - to odpowiedź jest oczywiście tak ;) a jeszcze bardziej zamieszają się kiszki gdy zawłaszczysz C356 bo masz Platynki F-100 ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli szukasz potwierdzenie potwierdzenia że NAD C326Bee kopnie aż poczujesz wnętrzności - to odpowiedź jest oczywiście tak a jeszcze bardziej zamieszają się kiszki gdy zawłaszczysz C356 bo masz Platynki F-100

A jak jeszcze zjesz bigos i popijesz maślanką, to dopiero kiszki Ci będą grały:)
 

bartfine

Member
no To pojechali po mnie:) a teraz pytanie na 356 mnie niestac a za ile można zakupić najtaniej tego 326 może jest ktoś (;-) kto by miał to w dobrych dingach :)
 

bartfine

Member
jeszcze chciałbym was prosić o opinie na temat marantz 6004 bo można kupić za 1000 zlociszy jaka jest różnica in minus dla tego wzmaka względnej 326 dziękuję za odpowiedź.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dlaczego sugerujesz że na minus?:) To po prostu inne granie. Dla mnie Marantz grał więcej pasmem średnio-wysokotonowym. NAD troche ładniej podkreslał dół. Na pewno nie mozna rozpatrywać ich w kategoriach lepszy-gorszy, bo to zależy co się Nam podoba i z czym ten klocek zestawimy? Swojego czasu wzmaki te były w podobnej cenie. Często jest tak, że nastawiasz się na konkretny wzmak, a po odsłuchu wracasz z zupełnie innym, którego wcześniej kompletnie nie brałeś pod uwagę lub nawet nie wiedziałęś że jest taki producent:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie, a moze bedzie na plus? Musisz sam to ocenic. W salonie nie bedzie problemu z odsluchem PM6004, uderz do sklepu, a potem napisz dlaczego wybrales Marantza :)
 

bartfine

Member
kołaczą mi się myśli na dzisiaj za maranza trzeba dac o te parę stow mniej a mam budżet ograniczony ale wolę jak sprzęt gra bardzo dobrze dołem a góra może być troszeczkę słabsza uwielbiam wszelkiego rodzaju bębny które chodzą z lewej do prawej z pewną kulturą,nie męczącą mnie swą niespujnoscią a ciesząca precyzją uderzeń a jeżeli marantz gra bardziej górą to napewno nie był bym zadowolony.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Te parę stów to nie gra roli, jak się coś spodoba. Ja na początku zakładałem wzmacniacz tak do 1600zł, a po odsłuchu wiedziałem że chcę mieć Exposurka. Trochę dłużej zbierałem i mam to co chciałem:)
 

bartfine

Member
no to będzie trzeba wziąć sobotę wolna i w mieście wyskoczyć do salonów w bielsku mam do wyboru dwa ale tylko w jednym platynki,w tym lepszym tagami niechandluja Ale mają większy wybór,więc u nich ciężko będzie sobie wyrobić zdanie w tym drugim gdzie zakupiłem tagi aż tak dużego wyboru nie mają.
 

lentym

New member
My tu z WITTem będziemy bronić NADa, zwłaszcza z platynkami ale powiem szczerze, że Marantz też bardzo ładnie zgrywał się z Platynkami.
Trzeba samemu odsłuchać i będzie wiadomo.
 

fonodziadek

New member
moja platynowa Taga

Witam wszystkich uczestników forum poświęconego Taga Platinum v 2 f-100.Jestem szczęśliwym posiadaczem tych kolumn od kilku dni.Ponieważ jestem starszym stereo maniakiem jeszcze z lat 80 - tych wychowany na polskim sprzęcie stereo firm Diora ,Tonsil oraz japońskim Technicsie który służył mi przez prawie 30 lat postanowiłem zmienić niedawno mój sprzęt na nowej generacji.Z powodu że lubhię mocny dzwięk skompletowałęm combo stereofoniczne tj.amplituner stereo amerykańskiej firmy Sherwood New Castle RX 772 t o mocy 100 Watt dla 8 ohm i 140 Watt dla 4 ohm , odtwarzacz cd sherwood New Castle CD 772 z funkcją remasteringu utworów audio cd z 16 do 192 khz i 24 bit osobiście wyłączam tą fukcję za ostra ,sprzęt przez okres roku miałem podłączony do strarych kolumn altus 300 które nie pasowały brzmieniowo do nowej elektroniki i powstał problem jakie kolumny kupić.
Studiowałem internet aż głowa mnie rozbolała !wybierałem z kolumn marek Paradigm , Klipsch, Monitor Audio , droższych Dynaudio ale na szczęście decyzja padła na Taga Platinum.Czytałem pochlebne recenzje na hifi Choice i na forach no i cena 2600 zł .Kolumny kupiłem w Bydgoszczy w sklepie Audio
Elektropunkt dobra fachowa obsługa i doradztwo nawet zjechali z ceny kilka stówek za co im dziękuję.
Też mieli dobre opinie na temat tych kolumn.Po podłączeniu do sprzętu dostałem olśnienia !!
kolumny stworzyły nowy dzwięk piękna stereofonia bas, środek, góra no i tapiękna scena !! to szok
kolumny wygrzewam na sopranach i basie na poziomie zero a co będzie dalej to chyba kosmos !!!
Sprzęt połączyłem konektorem Ultralink Matrix a kable głośnokowe Monkey Cablę posrebrzane symbolu nie pamiętam .Kolumny stworzyły nową jakość dzwięku mam kilka płyt audiofilskich Burmester, Tiger Ocoschi itd wokale powalają na nogi, Jazz dynamiczny coś nieprawdopodobnego
co te kolumny potrafią !!! Pozdrawiam forumowiczów i mam pytanie jak długo je wygrzewać słyszałem , że 150 godzin ?pozdrowienia .:niewiem::lol::eek:k:
 

werf

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich uczestników forum poświęconego Taga Platinum v 2 f-100.Jestem szczęśliwym posiadaczem tych kolumn od kilku dni.Ponieważ jestem starszym stereo maniakiem jeszcze z lat 80 - tych wychowany na polskim sprzęcie stereo firm Diora ,Tonsil oraz japońskim Technicsie który służył mi przez prawie 30 lat postanowiłem zmienić niedawno mój sprzęt na nowej generacji.Z powodu że lubhię mocny dzwięk skompletowałęm combo stereofoniczne tj.amplituner stereo amerykańskiej firmy Sherwood New Castle RX 772 t o mocy 100 Watt dla 8 ohm i 140 Watt dla 4 ohm , odtwarzacz cd sherwood New Castle CD 772 z funkcją remasteringu utworów audio cd z 16 do 192 khz i 24 bit osobiście wyłączam tą fukcję za ostra ,sprzęt przez okres roku miałem podłączony do strarych kolumn altus 300 które nie pasowały brzmieniowo do nowej elektroniki i powstał problem jakie kolumny kupić.
Studiowałem internet aż głowa mnie rozbolała !wybierałem z kolumn marek Paradigm , Klipsch, Monitor Audio , droższych Dynaudio ale na szczęście decyzja padła na Taga Platinum.Czytałem pochlebne recenzje na hifi Choice i na forach no i cena 2600 zł .Kolumny kupiłem w Bydgoszczy w sklepie Audio
Elektropunkt dobra fachowa obsługa i doradztwo nawet zjechali z ceny kilka stówek za co im dziękuję.
Też mieli dobre opinie na temat tych kolumn.Po podłączeniu do sprzętu dostałem olśnienia !!
kolumny stworzyły nowy dzwięk piękna stereofonia bas, środek, góra no i tapiękna scena !! to szok
kolumny wygrzewam na sopranach i basie na poziomie zero a co będzie dalej to chyba kosmos !!!
Sprzęt połączyłem konektorem Ultralink Matrix a kable głośnokowe Monkey Cablę posrebrzane symbolu nie pamiętam .Kolumny stworzyły nową jakość dzwięku mam kilka płyt audiofilskich Burmester, Tiger Ocoschi itd wokale powalają na nogi, Jazz dynamiczny coś nieprawdopodobnego
co te kolumny potrafią !!! Pozdrawiam forumowiczów i mam pytanie jak długo je wygrzewać słyszałem , że 150 godzin ?pozdrowienia .:niewiem::lol::eek:k:

Witamy przedstawiciela Polpaku witamy
Jeszcze proszę napisz jakie to Dynaudio poległo
 

fonodziadek

New member
czytałem , że moja elektronika Sherwood była prezentowana na pokazie w Wrocławiu kilka lat temu z kolumnami Dynaudio DM 3/7 i zrobiła duże wrażenie !!
ale nie było mnie stać na zakup tych kolumn- jeszcze raz takie drogie bo 5000 zł
ale kolumny tagi mogę każdemu poradzić brzmieniowo do combo Sherwooda tworzą piękny dzwięk który mnie powalił i to za rozsądną cenę,a sprzęt faktycznie jest sprzedawany przez Polpak i niestety ten typ amplitunera i playera CD w tym roku zniknął z ich oferty, możę Sherwood będzie robił nowsze wersje ,tego nie wiem czy ktoś ma też taką elektronike z forumowiczów tego nie wiem .. Słyszałęm ze tagi pasują również do Marantza i Nada przesyłam POZDROWIENIA .Fonodziadek
 

Niedziu82

New member
Niestety na schemacie jaki podałeś, są tylko wejścia sygnału z innych urządzeń do TV, a nie sygnałów wyjścia z TV ( TV jako źródło dźwięku ). Ale są dwa rozwiązania w tej sytuacji :

1. Poszukaj wejścia na słuchawki w TV i kup "przejściówke" jack na 2x RCA :

KABEL JACK 3,5mm - 2 x RCA CINCH GOLD 1,5m PROMO (4206704910) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wada tego połączenia polega na tym, ze po każdym włożeniu jacka w miejsce słuchawek, w TV nie będziesz miał dźwięku, tylko na głośnikach. Następna wada takiego rozwiązania to ustawienie odpowiedniego poziomu głośności w TV i na wzmacniaczu ( możliwość uszkodzenia wzmacniacza lub kolumn).

2.Natomiast jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale niestety już znacznie droższe, ale bezpieczniejsze zakup konwertera ("optyk"-RCA):

KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL na 2x CINCH RCA (4229716902) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

W opcjach TV szukasz tylko podłączenie zewnętrznych głośników i cieszysz się dźwiękiem na kolumnach. :)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry