SUBWOOFER do Monitor Audio Rx

werf

Active member
Bez reklam
Chodzi o cenę wyjściową z pierwszego postu kolegi który założył ten temat

Ponadto miałem go w domu i odpadł w przedbiegach z T7 co prawda na 20m2
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem, tylko teraz pisałem z kolegą na PW i pytał się konkretnie czy brać Velodyne 10 ( może wyrwać za 2600) vs MA RX 12 ( za 3100). Nie ulega wątpliwości że w muzyce ten MA lepiej sobie poradzi, bo jak by nie było to konstrukcja zamknięta. REL T9 jest już sporo droższy. Dodatkowo jest to sub praktycznie pod zestaw do KD, a nie strikte pod stereo. Do stereo (wzmak, CD) REL może lepiej by się sprawdził, ale przy tym metrażu, budżecie i preferencjach oraz reszcie toru audio uważam że to chyba najrozsądniejszy wybór. Oczywiście, jeżeli kolega ma z czego dołożyć to również REL T9 świetnie się sprawdzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Opisz wrażenia po podłączeniu wszystkiego. Zawsze to pomoże przyszłym nabywcom:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Jest kolega na forum co ma sub Dali na 35 mkw, z chyba 8" głośnikiem i pisał że jest świetnie. To dobre i mocne suby, ale poniżej 10-tki bym nie schodził na tym metrażu.

wszystko też zależy od jakości kolumn frontowych
generalnie mój pokój ma 30m2 + 10m2 wnęka z kominkiem
jednak cały odsłuch mierząc po rozstawie kolumn jest na ok 20m2 ( 5,6m x3,5m ) gdzie z lewej strony pokoju pozostaje jeszcze ok 10m2 wolnej przestrzeni +10m2 wnęka i sub spokojnie daje radę a jest ustawiony na 1/3mocy
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie mors111, o Ciebie mi chodzilo podając przykład:) Tylko tak jak piszesz, ciut inny metraż a przede wszystkim akustyka. Ile się czyta tematów, że u jednych na 15 mkw wystarczają np. Roth Oli 30 ( z nadwyżką), a u innych jak pisał Blackninja na 16 mkw zamiawiali nawet Oli 50. Zależy co się lubi. Z własnego doświadczenia widzę że u ludzi już obeznanych z audio liczy się równowaga tonalna, a u "laików" tylko bas. Im go więcej, tym lepiej, kosztem sceny i detaliczności.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Z własnego doświadczenia widzę że u ludzi już obeznanych z audio liczy się równowaga tonalna, a u "laików" tylko bas. Im go więcej, tym lepiej, kosztem sceny i detaliczności.

uwierz , że u mnie na takim metrażu u mnie jest równowaga tonalna jak to napisałeś , jednak po załączeniu DynamiEq basu mam aż nadmiar z głośników które mają basiki tylko z 17cm głośnikiem , a suba w stereo nie używam
w kinie jest jeszcze ciekawiej a po załączeniu DynamicEq zaczyna się prawdziwa zabawa
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie o tym piszę:) Ja u siebie, wprawdzie na 15 mkw, też mam wszystkie Bas i Sopran na 0, a na sub. w ampli wyciszone na -9. Na samym subie godz 11- ta to max. Basu przy pewnych filmach jest aż nadmiar. Dlatego jednym jest aż nad to, a innym potrzeba dodatkowej dawki adrenaliny w postaci mocniejszych kolumn czy suba. Własne preferencje wchodzą w grę:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Znow robi sie ciekawie. U mnie sub byl kalibrowany na 12 i do filmow z DVD, BD jest OK, ale to filmow z telewizji kompletnie za cicho, 13-14 to minimum, no ale to inaczej i gorzej zmiksowane. Nie pamietam ile ampli obciął, ale kilka dB na pewno. W telewizji robi ledwo wyczuwalny pomruk na godz. 12, dopiero na 14 jest tak, jak z płyty na godz.12
 
Ostatnia edycja:

marekrakow

New member
Pierwsze wrażenia:
BYŁO: Onkyo 608 plus 5.1 Heco Xenon 400.
JEST: Onkyo 608 plus Monitor Audio RX8 + Centre + RX1.
Jakość dźwięku nieporównywalna, bardzo szczegółowa, dużo basów (nie wiem po co jeszcze sub). Rewelacja. Warto. Znaczny progres.
Ma być jeszcze sub RXW12 i Yamaha 2020 (za kilka dni), ciężko sobie wyobrazić, że będzie lepiej. Napiszę...
 

marekrakow

New member
W sumie sprzęt wymieniony z Onkyo 608 plus Heco Xenon 400 5.1 na Yamaha 2020 plus Monitor Audio RX8, Rx1, RX C i RXW-12. Spostrzeżenia:
1. Największa różnica po wymianie kolumn z Heco na Monitor Audio.
2. Sub dodał więcej dobrej jakości basu.
3. Yamaha gra lepiej z Monitor Audio ale przeskok nie jest piorunujący.
Moje wnioski:
1. Warto wydać kasę na lepsze głośniki, przynajmniej fronty. Największy progres.
2. Dobre fronty, w moim przypadku RX8 dają wystarczająco dużo basu, ale przy nadwyżce budżetowej warto dokupić suba i resztę systemu 5.1
3. Onkyo 608 gra bardzo dobrze, wymiana na Yamahę 2020 przy nadwyżce budżetowej.
Dziękuję wszystkim za trafne porady.

Jeszcze muszę zakupić dobry odtwarzacz Blu-Ray, wtedy w innym wątku napiszę, jak się kupuje sprzęt w obecnych czasach, a tytuł wątku będzie brzmiał: "Pieniądze leżą na ulicy"
 
Ostatnia edycja:

grzela8

New member
sub

Witam. Mam zestaw MA BX jest też RX-v773 wczoraj kupiłem samsung 46cali. Jak sie domyslacie brakuje subwoofera , pokoju 18m2 ,wszystko wskazuje na rel T5 ,czy wystarczy rowniez do kina? bo do stereo to wszyscy polecaja i to jest dla mnie argument.po drugie gdzie go ustawić? Mam 2 opcję,Nr.1 to w lewym rogu pokoju 100cm od lewego frontu Nr.2 to przy prawym boku sofy,na wprost prawego frontu. Dodam ze w tej opcji ,z prawej strony sofy,tyle że 120cm dalej mam wejscie do pokoju. Zaletą opcji 1,to bardzo krótki kabel, ale sub w narozniku Zaleta opcji 2,to to ze przy kinie bas bedzie tarmosil cala sofa. Ale boję sie że przez drzwi ucieknie na przedpokoju. Pozatym czy bas nie powinien uderzac od przodu? Pokój jest prawie kwadrat,delikatny prostokat. TV też mniejwiecej symetrycznie na scianie i sofa na w prost TV.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o ustawienie suba, to nie ma ścisłych reguł. U jednych będzie dobrze pod ścianą, a u innych na środku pokoju. Musisz eksperymentować. Jak chcesz coś w konstrukcji BR, to zobacz Velodyne EQ-MAX 8/10.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grzela8

New member
jesli velodyne to impact 10 ,zapomnialem napisac ze kwota jaka chce wydac to max 2tys
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szkoda że nie możesz dołożyć do EQ-MAX? Jest z tym lepszy, że podobnie jak amplitunery ma system autokalibracji za pomocą mikrofonu i różne tryby grania, więc łatwiej można go dopasować do naszej akustyki. Imact to taka podstawowa seria, co nie oznacza że to złe suby. Firma z tradycjami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grzela8

New member
Pomyśle o EQ-MAX ,jeszcze. I poslucham tych trzech tylko wtedy ten Rel boje sie ze odpadnie przy EQ..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy na jakim metrażu. Mnie właśnie by się przydał taki REL T5, bo mam mały metraż i kiepską akustykę. Nieraz można się zdziwić, jak taki niewielki sub potrafi zagrać:) Niemniej jednak konstrukcje BR dają większe ciśnienie w kinie, ale mniejszą kontrolę basu w muzyce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry