SUBWOOFER do Monitor Audio Rx

marekrakow

New member
Zestaw RX8, RX Centre, RX1, pomieszczenie 35m2, obecnie ampli Onkyo 608, może zamiana na Yamaha 2020. Proszę o doradzenie jaki sub do tego, czy RXW-12 (cena 4600), B&W ASW 610 (cena 2400), a może coś innego. Czy warto dopłacać do RXW, duża różnica ceny, czy to tylko kwestia różnicy mocy czy też jakości dźwięku czy dopasowania do zestawu RX. W rankingu subów na testfreaks B&W jest kilka pozycji wyżej. Proszę uprzejmie o opinie znawców tematu.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Nie warto nie jest wart swojej ceny Zerknij na oferte Rela model T9 lub R 218

Zmiana na ten model Yamahy to dobry kierunek kolumny wreszcie ożyją
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marekrakow

New member
Zdecydowałem się jednak na Velodyne EQ Max 10 ze względu na cenę (tańszy od Rela), pilota i możliwości zmiany programów opisywane w necie. A może wystarczy EQ MAX 8 do 35 m2? Dawniej miałem Jamo i wykorzystywalem 30% mocy. Proszę o podpowiedź.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bardziej bym się zastanawiał nad EQ-MAX 12. Osobiście 8-kę bym wstawiał do ok 18mkw, 10-tkę do ok. 26 mkw, a powyżej 12-tkę. Ale oczywiście zależy jak dużo basu potrzebujesz. Jest kolega na forum co ma sub Dali na 35 mkw, z chyba 8" głośnikiem i pisał że jest świetnie. To dobre i mocne suby, ale poniżej 10-tki bym nie schodził na tym metrażu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli słuchasz dużo muzyki dobrze przemyśl wybór Velodyne

Jak masz gdzie odsłuchać to odsłuchaj Rel przy muzyce jest bezkonkurencyjny przy tym poziomie cenowym
 

marekrakow

New member
A RXW-12 wykluczamy ze względu na jakość dźwięku czy cenę, bo mogę mieć w dobrej cenie. Potrzebuje głównie do muzyki. Proszę, poradźcie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To bardzo dobra konstrukcja, tylko to sub zamknięty. Do muzyki byłby lepszy niż konstrukcje BR, ale w kinie może nie dać takiego ciśnienia. Jak do muzyki to możesz śmiało brać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Krzysiu słuchałeś porównywałeś RXW12 oraz te 2 modele Rela z postu nr 2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słyszałem REL T 5 ale w dużo większej sali, niż przeznaczone dla tego suba, oraz Velodyne CHT 10. O tym subie MA zarówno RX jak i BX słyszałem i czytałem sporo pozytywnych opinii, ale nie miałem okazji zweryfikować live:). Właśnie mi się marzy taki REL, ale nie wiem jak on zagra przy mojej kiepskiej akustyce w blokach ? A o co chodzi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Generalnie że słabo wypada przy odsłuchu muzyki oczywiście relatywnie do jego ceny oraz konkurencji w postaci Rela T9 lub wyższych modeli serii R
Jedyna jego zaleta względem Rela to przyłącze Trriger czego brak mi w Relu
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko wiesz, kolega ma 35 mkw. MA RX jest cięższy, mocniejszy i ma większą średnicę głośnika. Tak jak piszesz, jeśli porównywać to z REL T9, co myslę będzie poza zakładany budżet. Na pewno RX W12 to nie jest jakaś popierdółka i myślę że w zestawie z MA RX 8 sprawdzi się bdb. Już koledze pisałem na PW, zarówno z jednego jak i drugiego by był zadowolony. Jeżeli kolega ma dylemat co do Velodyne EQ 10 i MA RX W12, to do muzyki brałbym spokojnie ten drugi. Oczywiście że znajdą się lepsze konstrukcje do muzyki, ale i automatycznie droższe.Ten REL T9 jest droższy o 600zł od ceny za którą może kupić tego MA. Najlepiej marekrakow posłuchaj obu, wtedy wszystko stanie się jasne:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry