Streamowanie z PC na PS3

airjack

New member
Znalazłem trochę czasu, żeby powalczyć z media serwerem. Odpaliłem z WMP11 oraz z TVersity, ale problemem były napisy (skupiłem się na div'x-ach) w żaden sposób nie mogłem ich odpalić. Zainstalowałem polecany przez Was programik w Javie i bingo ! Czyta napisy srt, które wcześniej przerobiłem subedit-playerem o dziwo nie zmieniałem kodowania, ale pewnie przerabiałem już z właściwym.

Jak już leci z napisami to się tnie (lap z vistą i ps3 do routera po wifi po ok. 5m w lini prostej) powalcze jeszcze z ustawieniami, żeby pozbyć się zacinania i może będzie ok. Mam jeszcze kompa z XP podpiętego kablem więc sprawdzę jak to będzie działało, ale najważniejsze, że w ps3 pokazały się napisy 8)
 

fantattoo

Member
Możecie mi tak jakoś "łopatologicznie" wytłumaczyć jak stworzyć media server? Zainstalowałem TVersity, program "javowy" i WMP11. Żaden z tych programów nie wykrywa mi PS3. Jakoś tak niezbyt świadomie uruchomiłem Nero MediaHome i wykrył PS3 od razu. Na razie z nim walczę, więc jeszcze nie wiem jak to będzie działać. Faktem jest, że jako jedyny widzi konsole, a konsola widzi nero. Mam router Linksysa i sieć wifi. Komp, na którym jest media server też smiga na wifi, tak jak konsola.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zasada działania MediaServera jest taka, że to PS3 ma go wykryć, nie odwrotnie.
Po instalacji softu trzeba go uruchomić, uruchomić serwis media serwera - to tak najbardziej ogólnie jak się da.

Pozdrawiam,
 

fantattoo

Member
:hmm: Uruchamiam "javowy" program i w głównym oknie widzę wielki napis w stylu łączenie z PS3, czy jakoś tak (nie pamiętam dokładnie), pod spodem pasek postępu ani drgnie. Uruchamiam WMP11 i wywala mi informację, że nie mogę nic udostępniać, bo muszę zmienić ustawienia zapory. Klikam ok i wyskakuje mi okienko ze sprzętem, któremu mam zasoby udostępnić. Okienko jest niestety puste, więc żadnego sprzętu wybrać nie mogę. Jedynie Nero od razu pokazuje mi dostępność PS3. Niestety PS3 widzi NERO, ale nie widzi żadnych danych na dyskach pomimo tego, że dyski w NERO są przypisane. Sorki za banalne problemy, ale sieciowe działanie to dla mnie kompletna nowość.
Po uruchomieniu któregokolwiek programu konsola nie wykrywa media serwera (poza nero oczywiście).
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
jakie sa jeszcze dobre programy oprocz tversity? bo ten mi nie dziala...
i jakie formaty mozna odtwarzac? mozna np. mkv albo m2ts? do tej pory streamowalem przez nero scout+nero media cos tam filmy w avi, bo filmow w HD nie widzi konsola
 

houdini2008

New member
serwer plików

Witam, od jakiegoś czasu bawię się w przeróbki filmów i próby stworzenia media serwera. Ani z jednym ani z drugim nie ma specjalnych problemów, jednak zawsze znajdzie się jakieś "ale". No więc do meritum, generalnie chodzi mi tylko i wyłącznie o kopiowanie plików filmowych na ps3, tych powyżej pojemności płyty dvd (szkoda że nie ma dwuwarstwowych wielokrotnego nagrywu:( ), niestety plików vob nie mogę "wrzucić" do bibloteki wmp11 i skopiować go na dysk, natomiast pliki m2ts bez problemu. Jak udostępnić pliki vob dla konsoli w sieci wewnętrznej?? Korzystał ktoś z serwera plików RED KAWA?? Jeśli tak to jak to się spisuje??
Pozdrawiam
 

houdini2008

New member
Hehe niezła odpowiedź, szczerze mówiąc nie interere mnie co jest jakim kontenerem, natomiast interesuje mnie czym mogę udostępnić Vob-a dla PS3, w WMP11 vob nie można, m2ts można.
Ps. Jak z tym serwerem plików Red Kawa bawił się ktoś?
Jakie Wy formaty preferujecie vob czy m2ts?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z tego co napisałem wynika, że możesz sobie tego vob'a przemianować bez problemów na m2ts'a.

vob czy m2ts to nie są formaty, to tylko rozszerzenie pliku i nic więcej - są takie a nie inne by PS3 widziała te pliki.
O formacie pliku decyduje kodek z jakiego skorzystałeś i tak na przykład przy x264 jest to kontener m2ts (BDAV).

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
Masta_J napisał:
Z tego co napisałem wynika, że możesz sobie tego vob'a przemianować bez problemów na m2ts'a.
Pozdrawiam,

No to mnie pocieszyłeś :eek:k: , tylko proszę Cię, podpowiedz mi jak mam to uczynić. To wtedy przekopiuje sobie film z WMP11 na PS3 i nie będzie problemu.
Pozdrawiam
 

houdini2008

New member
cola0760 napisał:
przekopiujesz jak pliki beda ponizej 4gb inaczej konsola pokazuje ze za malo miejsca na dysku (nawet jesli to miejsce jest)

O to jakaś nowość chyba bo już, kopiowałem na dysk pliki powyżej 5GB, także proszę o jakąś fachową poradę.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oczywiście pliki się spokojnie skopiują - nie słuchaj kolegi cola0760.
Nie wiem jaki ma cel, że wprowadza Ciebie w błąd.
Przemianować możesz zmieniając po prostu rozszerzenie pliku z .vob na .m2ts.

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
Dziękóweczka Masta_J , zmieniłem rozszerzenie i WMP11 odrazu dodał do bibloteki, PS3 zobaczyła i skopiowała na twardziela, wiec dzisiaj mała premiera. Oj jak ja lubię tą nowoczesną technikę :twisted:, czasami wszystko rozbija się o jakąś kropkę lub przecinek hehe. Zauważyłem również pewną prawidłowość,nie można dodawać pliku do bibloteki WMP11 metodą przeciągnij i upuść, co prawda plik się pojawi w biblotece, ale PS3 tego nie widzi,trzeba urzyć komendy, konsolka również potrafi czasami wywalić jakiś DLNA Error jeżeli w biblotece WMP11 jest zbyt dużo obszernych plików, próbował już "przymulić" przy tym jednym o którym tu pisze ale się rozmyślił i poszło gładziutko. Apropo jaki + - powinien być transfer poprzez wifi?
Pozdrawiam
 

fantattoo

Member
Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. To, że konsola nie wykrywała żadnego media servera i odwrotnie, było spowodowane ustawienia mi kontroli konta użytkownika w panelu sterowania. Po wyłączeniu tej opcji wszystko działa. Nie wiem tylko dlaczego konsloa widzi jedynie pliki video :( Nie widzi mp3, ani jpg. No ale jeszcze z tym powalczę.

Co oznacza błąd DLNA? Mam sieć wifi i nawet divx strasznie się tnie :(
 

margielm

New member
pamiętaj że filmy możesz wyświetlać tylko w sekcji "vide" (czy jak to sie tam nazywa), muzykę w sekcji "music" i tak samo zdjęcia. Może to jest kwestia?

A co dokładnie zmienileś w panelu sterowania?
 

jery--

New member
Bez reklam
Połączenie kablem ?

Ja łączę się z PS3 przez Wi-Fi (Livebox) przy pomocy opisywanego tu programu Javowego. DivXy, zdjęcia, muzyka chodzą bez problemu.
Problemem jest przycinanie filmów 720p i filmików MOV z aparatu foto w rozdziałce 640/480 ?!
Sygnał Wi-Fi jest słaby (na PS3 do 60%).
Próbuję połączyć Peceta z Playem kablem (tak jak tu radzicie przy tych objawach) ale nic z tego mi nie wychodzi.
Łączę je bezpośrednio ze sobą i nie uzyskuję połączenia. W Playu zmieniłem w opcjach na połączenie kablowe, i nic.
Może trzeba to połączyć za pośrednictwem routera i bezpośrednio się nie da?

Pozdrawiam
 

fantattoo

Member
margielm napisał:
pamiętaj że filmy możesz wyświetlać tylko w sekcji "vide" (czy jak to sie tam nazywa), muzykę w sekcji "music" i tak samo zdjęcia. Może to jest kwestia?

A co dokładnie zmienileś w panelu sterowania?

Panel sterowania->konta użytkowników->Włącz lub wyłącz funkcję Kontrola konta użytkownika dokładnie to pomogło w "sparowaniu" sprzętów. Miałeś rację z tymi sekcjami, nie pomyślałem o tym.
 

margielm

New member
aha... to na vista - dlatego nie mogę tego znaleźć na XP :) Już myślałem że odkryłeś rozwiązanie na moje problemy ;)

Ja mam taką sytuację przy tym javowym media serverze że jeśli włączam serwer gdy konsola jest już włączona - to wszystko pięknie działa.
Niestety w razie odwrotnej kolejności (najpierw włączam serwer na kompie a potem konsole) program nie wykrywa konsoli w momencie jej włączenia no i się nie łączą.

Ktoś ma lub miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?
 
Ostatnia edycja:

fantattoo

Member
To niestety CI nie pomogę. Właśnie sprawdziłem i u mnie działa to pięknie w obie strony. Chyba zostanę przy tym javovym programie, bo spisuje się lepiej niż TVersity. WMP11 nadal nie chce odnaleźć konsoli więc daję już sobie z nim spokój.
 
Do góry