Streamowanie z PC na PS3

cola0760

Member
Masta_J napisał:
Po Tobie przyjdzie następna Pepsi i znowu pozakłada nowe

poprosze o jeszcze... pokazuj nam się... odkryj niezbadane pokłady w sobie.... moze i niezbadane nawet dla Ciebie...

ja do Ciebie, ani o Tobie nie wypisuję pierdół z tą pseudo ironią pozorowaną na wyższa inteligencję, ze przyjdzie kolejna Masta i sie pochlasta... (dla przykładu, ale równie płytkie)


Jak wpiszą w wyszukiwarkę 'streaming' lub cokolwiek innego to system wywali im tuzin wątków i szukaj wiatru w polu

problem w tym, że wywala JEDEN... słownie JEDEN z którego to nic nie wynika

patrzysz na swoje postępowanie z klapkami na oczach, ja z perspektywy dziesiątków tysięcy postów widzę to inaczej

ocho... odezwał się Guru... Bóg... a może tylko półbożek?
Ty myslisz, że my tu wszyscy dzieci neo co wpadły poklikać?
Kazdy z nas uczestniczy w zyciu kilku forów i jakos z tego tytułu nie zgrywa sieciowego MACHO....

takich jak Ty było tu na kopy i każdy bardzo chciał założyć swoje 10 wątków - robiły one tylko więcej bałaganu i tak samo dokładnie jest z Twoimi.

co się stało MR Masta?
Straciłes Pan czujnosc?
taki statystyk, a nie zauwazył, ze załozyłem JEDEN wątek.....
niedobrze - czujnosc spada :(

jak widzisz tez potrafie pociskac literkami bez celu wiec zejdz na ziemie, bo nie jestes kims komu wszyscy kłaniaja się w pas... jestes takim samym ZWYKLYM userem jak i my i nie staraj sie brnąc dalej w to co robisz, bo za chwile nikt nie będzie chciał wystepowac obok Ciebie jako ten user ustawiony w tym samym szeregu...
masz cos do powiedzenia to mów, a nie zabawiaj się w moralizatora całego forum
od tego sa moderatorzy i admini

------------------------------------

z czym masz konkretnie problem z tymi rzeczami na PC?
Wszystkie je wygodniej właśnie i sprawniej idzie uzyskać na komputerze

to ja właśnie bardzo poprosze o takie rozwiazanie
moze byc ze screenami dla lajkoników i wszyscy będa szczesliwi - nikt nie bedzie musiał szukac, ani (broń Boże) zaśmiecać wątków. Znajdzie wszystko w jednym miejscu!

nasze rozwiązania za to usilnie starają się ten komputer wyeliminować - tracimy na tym co nie co ale PC nie chodzi cały czas, nie żre prądu cały czas itd. itd.

super... ale prosze załozyc do tego osobny watek, bo TU dyskutujemy o softowym rozwiazaniu sprawy, a nie sprzętowym (najciekawszym, ale i nadroższym dla tych co juz peceta mają)

wiec jak to z tym bałaganem jest?? ... ;)

@Vaterland
dzięki za cynk - zbadam sprawe w domu
PS wszystko Ci śmiga w HD?

@Szczupaczek
nie obcina Ci jakosci? u mnie straaaaaszne kaszanki wychodzą :(
a jak masz ustawione transkodowanie?

Pozdrawiam
 

Vaterland

New member
Takich MediaServerów w sieci jest całkiem sporo, są rozwiązania od Nero, TVersity, TwonkyMedia, jest rozwiązanie w Javie (pewnie też nie jedno).
Pod linuxa też jest tego trochę, na Mac OS też się coś znajdzie.
Każdy wybiera to co najbardziej mu pasuje i tyle.

Pozdrawiam,

Ja zdaje sobie sprawe, ze takich media serwerow jest wiele, ale nie znalem zadnego przeznaczonego specjalnie dla PS3. Sam uzywalem Tversity, ale jego GUI i powolnosc troche mnie odrzuca. Pomyslalem, ze to nowe rozwiazanie jest dosyc interesujace.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
cola0760 napisał:
(...)ja do Ciebie, ani o Tobie nie wypisuję pierdół z tą pseudo ironią pozorowaną na wyższa inteligencję, ze przyjdzie kolejna Masta i sie pochlasta... (dla przykładu, ale równie płytkie)
To nie wypisuj, bądź sobą - bez inteligencji i pozorów.

problem w tym, że wywala JEDEN... słownie JEDEN z którego to nic nie wynika
To masz chyba jakąś inną wyszukiwarkę.
Nawet przy wyszukiwaniu tylko w tematach wyskakują dwa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22720&highlight=streaming
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30617&highlight=streaming

Szukając w treści postów dostajemy jeszcze coś extra.

Nawet gdyby wywalało JEDEN, słownie JEDEN to właśnie do niego mógłbyś się podpiąć i już byłby mniejszy bajzel.


ocho... odezwał się Guru... Bóg... a może tylko półbożek?
Ty myslisz, że my tu wszyscy dzieci neo co wpadły poklikać?
Kazdy z nas uczestniczy w zyciu kilku forów i jakos z tego tytułu nie zgrywa sieciowego MACHO....
Nie wszyscy, ale sądząc po Twoim zachowaniu - Ty z pewnością.


co się stało MR Masta?
Straciłes Pan czujnosc?
taki statystyk, a nie zauwazył, ze załozyłem JEDEN wątek.....
niedobrze - czujnosc spada :(
Spokojnie, Ty się dopiero rozpędzasz.
Bo o zadawaniu po raz dziesiąty pytań, na które padały już odpowiedzi to nawet nie ma co pisać.

jak widzisz tez potrafie pociskac literkami bez celu wiec zejdz na ziemie, bo nie jestes kims komu wszyscy kłaniaja się w pas...
Dla mnie robisz to cały czas w przypadkach opisanych powyżej - są odpowiednie wątki i w nich odpowiedzi na takie pytania dokładnie jak Ty zadawałeś - to jak nazwać Twoje zadawanie ich po raz kolejny?!

jestes takim samym ZWYKLYM userem jak i my i nie staraj sie brnąc dalej w to co robisz, bo za chwile nikt nie będzie chciał wystepowac obok Ciebie jako ten user ustawiony w tym samym szeregu...
masz cos do powiedzenia to mów, a nie zabawiaj się w moralizatora całego forum
od tego sa moderatorzy i admini
Ja nie twierdzę, że jestem jakiś inny niż pozostali (no może z wyjątkiem Ciebie). Po prostu przedstawiam swoje zdanie i mam do tego prawo.
Dla mnie zadawanie po raz n'ty tych samych pytań to głupota i lenistwo ze strony pytającego - to jest moje zdanie w tym temacie i właśnie teraz je wyrażam.
Nie zależy mi na niczym takim by ktoś występował ze mną w jakimś szeregu - nawet brzmi to dla mnie jakoś dziwnie...
Twoje zdanie jest takie bym nie wyręczał adminów i moderatorów a moje jest takie byś nie zadawał po raz n'ty tych samych pytań i co?
I Ty i tak jak widać idziesz swoją drogą więc pozwól, że i ja pójdę swoją.

------------------------------------



to ja właśnie bardzo poprosze o takie rozwiazanie
moze byc ze screenami dla lajkoników i wszyscy będa szczesliwi - nikt nie bedzie musiał szukac, ani (broń Boże) zaśmiecać wątków. Znajdzie wszystko w jednym miejscu!
Ale jakie rozwiązanie? Może jednak byś się minimalnie wysilił i napisał jakieś konkrety?
Zainstalować na komputerze programu nie potrafisz?
Skonfigurować go z zgodnie z zaleceniami autora?
Napisz coś konkretnego to może i konkretna odpowiedź się znajdzie.



super... ale prosze załozyc do tego osobny watek, bo TU dyskutujemy o softowym rozwiazaniu sprawy, a nie sprzętowym (najciekawszym, ale i nadroższym dla tych co juz peceta mają)
Ja nie z tych...

wiec jak to z tym bałaganem jest?? ... ;)
Tak jak pisałem wyżej ;)

@Vaterland
Właśnie TVersity jest m. in. dedykowanym rozwiązaniem dla PS3 - można znaleźć PS3 właśnie na liście urządzeń w tym programie.
Na stronie domowej też znajdziesz na ten temat info.

Pozdrawiam,
 

cola0760

Member
Nie brnij Panie Masta, nie brnij dalej, bo w odbijaniu piłeczki kiepszczak jestes :)
może juz Ty lepiej tym porzadkowym zostań... niepotrzebnie Cie ruszałem, bo nic to nie zmieni, a tylko kolejnych objawionych prawd sie dowiemy

---------------

Ale jakie rozwiązanie? Może jednak byś się minimalnie wysilił i napisał jakieś konkrety?
Zainstalować na komputerze programu nie potrafisz?
Skonfigurować go z zgodnie z zaleceniami autora?
Napisz coś konkretnego to może i konkretna odpowiedź się znajdzie.

czytac panie Masta... czytać!
wyraźnie napisałem, że zainstalowałem i kiszka.... dla Ciebie i mniej wtajemniczonych zaznacze, ze zgodnie z sugestiami autora... i nadal kiszka czyli.... a z reszta poszukaj sobie na poprzedniej stronie co sie u mnie dzieje... to takie w Twoim stylu... no ale miec własnego stajla tez trzeba umiec, a ja sie ucze od najlepszych... wiec do wyszukiwarki zapraszam ;)

PS zaraz odpalam to na javie i sie zobaczy co to potrafi
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Uhm, dla Ciebie to zabawa jakaś jest w odbijanie piłeczki, OK.
Ja po prostu wyrażam swoje zdanie i tyle.
Robię to w rozmowie z Tobą jak i z każdym innym.

Zainstalowałeś i kiszka.
Bo od razu zabrałeś się za sztukę najwyższych lotów a wiedzę masz podziemnego kreta.

Spróbuj najpierw postreamować jakiś materiał, który PS3 odtworzyłaby nawet ze swojego wewnętrznego dysku twardego - chodzi mi o jakiś przekodowany np. softem MKV2VOB kawałek filmu ze źródłem w MKV.

Jak to wtedy wygląda? Też się zacina? Czy jest to materiał 720p czy 1080p?

Puszczając materiał zjadliwy dla PS3 MediaServer będzie tylko wysyłał go po sieci, nie będzie wykorzystywał jakichś strasznych mocy Twojego komputera.

Pozdrawiam,
 

cola0760

Member
Masta_J napisał:
od razu zabrałeś się za sztukę najwyższych lotów a wiedzę masz podziemnego kreta.

rozwijasz się :)
próbuj dalej, bo to marna prowakacja... a jesli to miała byc obraza to musisz jeszcze pocwiczyć, bo mnie bardziej na nogi stawia poranny siur toaletowy niz takie tekściki :)

Spróbuj najpierw postreamować jakiś materiał, który PS3 odtworzyłaby nawet ze swojego wewnętrznego dysku twardego - chodzi mi o jakiś przekodowany np. softem MKV2VOB kawałek filmu ze źródłem w MKV.

jesli chodzi o "zwykłe" divixy to chodzi
z materiałów HD próbowałem tylko te nieprzerobione, bo przecież to miało na celu chyba to całe streamowanie? (jak juz przerobie to ogladne sobie bez właczania kompa z pen'a)
...ale powiedzmy, ze zaraz spróbuję (pobawie sie dodatkowo ta javą)

Jak to wtedy wygląda? Też się zacina? Czy jest to materiał 720p czy 1080p?

Puszczając materiał zjadliwy dla PS3 MediaServer będzie tylko wysyłał go po sieci, nie będzie wykorzystywał jakichś strasznych mocy Twojego komputera.

Pozdrawiam,

w tej kwestii zaraz odpiszę
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To nie jest żadna prowokacja, ja też mam stajla :D
Swojego własnego, od nikogo nie muszę się uczyć ;)

Nie chodzi o zwykłe DIVXy.
Zwykły divx to taki właśnie siur.
Pytałem o materiał 720p bądź 1080p czyli jeden z tych dwóch.

Widzisz kolego Ty nawet nie wiesz co na celu ma streamowanie.
Streamowanie a transkodowanie podczas streamowania to zupełnie dwie różne rzeczy.

Najpierw trza sprawdzić gdzie leży problem, bo być może leży po trosze w samym połączeniu sieciowym (WiFi nawet przy 720p potrafi się przyciąć więc to nie jest dobry pomysł).

Pozdrawiam,
 

MMrozo

New member
Tak jak pisałem 720p nawet na kablu może się przycinać odtwarzając bezpośrednio z dysku sieciowego bez mediaservera. Może tu jest problem ale nie wiem jak w KMPlayer streamować z mediaservera. Generalnie WiFi ma niestabilne transfery, są spore wahania szybkości i pewne jest, że będzie się ciąć dlatego mam wszystko połaczone kablami.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie po kablu 720p odtwarzane z dysku sieciowego za pomocą MediaServera na innym urządzeniu w sieci nigdy nie przycięło.
1080p i owszem.

Pozdrawiam,
 

MMrozo

New member
Zgadza się, na PS3 jest super nawet 1080p ale z kompa się tnie. Może laptop jest za słaby? Do FullHD to się nie nadaje ale 720p daje radę z dysku lokalnego.
Edit: Zakładam, że to wina windy i jest to jeden z powodów, który skłonił mnie do zakupu PS3.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
To, że 1080p się tnie to wina przepustowości kabla.
1 gbit/s załatwił by sprawę a tak 1080p potrafi w pewnych momentach dla samego video generować 80 mbit/s do tego dźwięk i kabel nie wydala ze swoimi teoretycznymi 100 mbit/s.
Ten sam film 1080p przegrany na dysk konsoli idzie wyśmienicie.

Pozdrawiam,
 

cola0760

Member
Masta_J napisał:
To nie jest żadna prowokacja, ja też mam stajla :D
Swojego własnego, od nikogo nie muszę się uczyć ;)

widzisz Masta jak Cie łatwo złapac?
własnie o Twojego stajla mi chodziło :)
niewyszukany ten stajl... ale lepszy taki niz żaden...

Nie chodzi o zwykłe DIVXy.
Zwykły divx to taki właśnie siur.
Pytałem o materiał 720p bądź 1080p czyli jeden z tych dwóch.

własnie odpaliłem Master.And.Commander.The.Far.Side.Of.The.World.(2003).BDRip.x264.AC3-TLF.CD2.(osloskop.net).m2ts (wczesniej mkv bez napisów) ale nie jest to jakis "cięzki" plik, bo niewiele ponad 700MB

w kazdym razie dźwiek 5.1 smiga i jakosc bez zarzutu, a wszystko przy transferze 1-2,5 Mbps

Widzisz kolego

z tym "kolegą" bym sie tak nie rozpędzał...

Ty nawet nie wiesz co na celu ma streamowanie.
Streamowanie a transkodowanie podczas streamowania to zupełnie dwie różne rzeczy.

moze i nie wiem i dlatego zadaje pytania na forum, ale napewno nie po to by naczytac sie impertynencji, a po to by uzyskac rzeczową odpowiedź...
widzsz Panie Masta... forum to nie miejsce gdzie mierzymy sobie siusiaka i wszyscy sie smieja z tego kto ma mniejszego, a na końcu i tak przyjdzie Masta i obwiesci, ze to On... to On ma najwiekszego!

z resztą w całym tym streamowaniu chodzi o jedno... by nie przerabiac po 8h i by spokojnie sobie przegladnac dysk peceta z poziomu PS3
a tutaj w tym watku pytanie jak to zrobic bezbolesnie

Najpierw trza sprawdzić gdzie leży problem, bo być może leży po trosze w samym połączeniu sieciowym (WiFi nawet przy 720p potrafi się przyciąć więc to nie jest dobry pomysł).

o widzisz... da się?
zaczynasz rzeczowo....
widac najpierw sie musisz "wyszumiec" a potem wracasz do zadań specjalnych i cos próbujesz pomóc...

w sumie to nie po to robilem wifi w domu, zeby sie teraz kablowac... a do tego żonka trzeszczy na mysl o kolejnych kabelkach
mialem cicha nadzieje, ze bedzie to szlo bo teoretycznie przepustowosc to 54Mbps, a tu przy 5 sie dławi :( (konsola odbiera jakosc sygnalu jako 100%)
 

MMrozo

New member
Zgadza się :) jest to słabość tego rozwiązania jednak jeśli tylko oglądam to nie jest to problem, jednak aby coś oglądać to trzeba "ssać". Są już lepsze obudowy (Linksys ma już co najmniej 2 lata) ale też są droższe. Mnie dysk sieciowy służy jako magazyn danych:
  1. zdjęcia z aparatu,
  2. filmy z aparatu,
  3. skany dokumentów (faktury, umowy itd),
  4. obrazy dysków systemowych,
  5. mp3 zgrane z płyt itd.
Takie rozwiązanie jest dla mnie optymalne po mimo, że posiadam komputer to wolę pewne dane trzymać na urządzeniu niezależnym (miałem dysk na usb i pewnie kupię większy do PS3 to 160gb będzie przenośne) i w miarę bezpiecznym. Komp jest najbardziej uniwersalny ale i stosunkowo drogi a co gorsze wcale nie jest bez wad. Każdy powinien przemyśleć jakie są opcje i co jest dla niego najważniejsze, wtedy można decydować się na konkretne rozwiązanie. Forum jest od tego, aby każdy mógł dzielić się swoimi doświadczeniami czy opiniami a czytelnik sam decyduje co czyta czy jaką drodę wybierze.
Edit: odpowiedź do postu 31.
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Czytałem o WiFi wcześniej i też miałem nadzieję ale kabel to zawsze kabel pewniejszy. Żona też gadała i dalej gada, że jakieś centrum komputerowe czy co ale tak to już jest z żonami i trzeba się z tym pogodzić i razem oglądać romanse z "przyjemnością" bez zacięć :D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
cola0760 napisał:
widzisz Masta jak Cie łatwo złapac?
własnie o Twojego stajla mi chodziło :)
niewyszukany ten stajl... ale lepszy taki niz żaden...
Niczego nie złapałeś. Wystarczy zerknąć na te 2200 postów...
Ameryki nie odkryłeś.

własnie odpaliłem Master.And.Commander.The.Far.Side.Of.The.World.(2003).BDRip.x264.AC3-TLF.CD2.(osloskop.net).m2ts (wczesniej mkv bez napisów) ale nie jest to jakis "cięzki" plik, bo niewiele ponad 700MB

w kazdym razie dźwiek 5.1 smiga i jakosc bez zarzutu, a wszystko przy transferze 1-2,5 Mbps
Wielkość pliku nie ma tu nic do rzeczy.
Chodzi właśnie o transfer a dokładnie o bitrate video.
Z tej pięknej nazwy, którą zacytowałeś i tak nie wynika najważniejsze - 720p czy 1080p ale do takich Twoich odpowidzi już się przyzwyczaiłem.



z tym "kolegą" bym sie tak nie rozpędzał...
A ja tak.

moze i nie wiem i dlatego zadaje pytania na forum, ale napewno nie po to by naczytac sie impertynencji, a po to by uzyskac rzeczową odpowiedź...
Świetnie ale tego możemy dowiedzieć się nawet z google :szukaj:
Podstawowe pojęcia warto znać a jeszcze lepiej poznać jest je samemu - taka moja dewiza.

widzsz Panie Masta... forum to nie miejsce gdzie mierzymy sobie siusiaka i wszyscy sie smieja z tego kto ma mniejszego, a na końcu i tak przyjdzie Masta i obwiesci, ze to On... to On ma najwiekszego!
WTF?!

z resztą w całym tym streamowaniu chodzi o jedno... by nie przerabiac po 8h i by spokojnie sobie przegladnac dysk peceta z poziomu PS3
a tutaj w tym watku pytanie jak to zrobic bezbolesnie
Otóż właśnie mylisz się.
Streamowanie to przekazywanie już gotowego materiału, dzięki temu w możliwie jak najlepszej jakości.
Jeśli Twój C2D musi się tym zająć i da nawet radę transkodować to w locie to MUSI być strata jakości skoro jak piszesz normalnie kodowanie trwa 8 godzin (przyjmijmy, że to najbardziej bezstratne).
Co więcej w TVersity ustawiasz rozdzielczość raz dla wszystkich filmów a jak wiadomo prawie każdy jeden film ma własną.


o widzisz... da się?
zaczynasz rzeczowo....
widac najpierw sie musisz "wyszumiec" a potem wracasz do zadań specjalnych i cos próbujesz pomóc...
Jasne, że się da ale takie wnioski można wyciągnąć czytając wątki o streamingu - pisałem o tym na łamach tego forum.

w sumie to nie po to robilem wifi w domu, zeby sie teraz kablowac... a do tego żonka trzeszczy na mysl o kolejnych kabelkach
mialem cicha nadzieje, ze bedzie to szlo bo teoretycznie przepustowosc to 54Mbps, a tu przy 5 sie dławi :( (konsola odbiera jakosc sygnalu jako 100%)

No to będziesz skazany nawet na przycięcia na materiale 720p a o 1080p możesz zapomnieć.

Pozdrawiam,
 

brx

New member
...a ja myślałem, że nasza wyrocznia, Mistrz_Jot, już dawno rozwiązał ten problem... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Masta_J napisał:
Opcje generalnie są dwie.
Stały adres IP dla MediaServera albo DHCP z przpisywaniem IP po Mac'u.

Nieśmiało tylko przypomnę naczelnemu pieniaczowi, że wnioski do których doszedł po 4 stronach sapania, były już w 3 poście tego wątku.
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=294773&postcount=3

Teraz już wiadomo jak nastukać 2,2k postów? Wystarczy najpierw jakąś teorię obalić, pokłócić się z kimś, kogoś obrazić i na koniec potwierdzić obaloną przez siebie teorię. Proste? 8)
 

cola0760

Member
@masta
film jest 720p... tylko po co te niby złośliwe dodatki z Twojej strony?
może numer buta tez chcesz znac? ..nie wystarczylo zapytac do kompletu? ...musiałes nieudolnie kłuć?

a tam gdzie pytasz WTF to wytłumacze Ci łopatologicznie :
- napinanie na forum i pokazywanie wszystkim jaki to ja jestem NAJ nie leczy kompleksów...

@brx
nie dyskutuj z Master (masta? ;) ) Masta, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pokona doswiadczeniem :D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
I Ty mi mówisz o złośliwych dodatkach z mojej strony? Żenada...

O znaczeniu czy to jest 720p czy 1080p pisałem już w poście 25 i 27 - nie musiałem więc pytać "do kompletu".
Gdzie ja Ci pokazuje niby, że jestem NAJ?
Tam gdzie napiętnowałem Twoje lenistwo i odesłałem do wyszukiwarki ze wskazaniem właściwych postów bądź nie?
Tam gdzie napiętnowałem Cię za zadawanie po raz n'ty tych samych pytań, na które padały już odpowiedzi.

Pytanie z innej beczki:
Jaką masz rozdzielczość ustawioną w TVersity w sekcji Transcoding?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ok, a When to transcode?
Generalnie powinno być na Only when needed.

Przy filmach interesuje nas tylko sekcja video ale do filmów 720p masz ustawienia dobre, za 1080p przy tych ustawieniach nie masz się co brać.
I właśnie tutaj dochodzimy do sedna sprawy - spróbuj proporcjonalnie zmniejszyć ustawienia dla rozdzielczości video np. do połowy i zobacz jak wtedy radzi sobie transcoder.
Może się okazać, że Twój mocny komputer w rzeczywistości nie daje rady.

Poeksperymentuj też z ustawieniami Optimization, Connection Quality i Compression.
Czasami dla każdego komputera z osobna trzeba ustawiać właściwe dla niego opcje.
Pamiętać należy również, że nawet jeśli masz wszystko ustawione na "high" to i tak przy transkodowaniu tracimy na jakości, pisałem już o tym wyżej.

Pozdrawiam,
 
Do góry