Streamowanie z PC na PS3

cola0760

Member
w gąszczu tematu napotkałem taki oto wpis kolegi "jacek_placek" :

------------------------------
Mój laptop działa jako media server i tam mam filmy w plikach .mkv. Filmy odtwarzam na PS3 bez żadnej uprzedniej konwersji. Filmy są z napisami zawierającymi polskie ogonki, filmy można pauzować oraz przewijać.

Osiągnąłem to następująco. Na laptopie jest zainstalowany k-lite codec pack full. Opcja instalacji: everything without player. Na lapku działa cały czas TVersity. Proces media servera programu TVersity musi działać na prawach użytkownika, który jest aktualnie zalogowany (domyślnie po instalacji jest to tzw. SYSTEM LOKALNY, a to nie jest dla nas dobre). W samym TVersity musimy mieć ustawioną w opcjach w polu Trasncode na Always (inaczej będziemy mieli błąd pt. MediaServer przestał działać (Vista) lub taki podobny błąd na XPeku oraz wypadałoby ustawić opcję zmiany rozdzielczości na 1280x720. Żeby mieć napisy, należy wyłączyć DirectVobSub (bo napisy będą wyświetlać się podwójnie) i w konfiguracji ffdshow video decoders w opcji subtitles zazanczyć Subtitles.

To chyba najważniejsze. W razie problemów pytajcie. Taki tandemik udało mi się skonfigurować na Viście 64, a wszystko działa przez wifi. Obraz jest z napisami i jest żyleta. Niektórzy polecają również Vista Codec Pack zamiast K-lite'a, jednakże mnie nie udało się osiągnąc rezultatów z tą paczką z powodu charczącego dźwięku w filmach .mkv oraz innych mających zakodowane audio w AC3.

Zaznaczam, że skonfigurowanie tego wszystkiego razem nie jest sprawą prostą i nie zawsze się udaje. Trzeba mieć dużo cierpliwości i nie zrażać się. Filmy w innych formatach powinny działać od ręki.


-----------------------------------

mam win xp i postepowałem zgodnie z zaleceniami, ale :
1) udało mi sie odpalic program bez ustalania praw uzytkownika i programik działa.
2) niestety jakosć jest fatalna jesli chodzi o filmy w wyższych rozdzielczosciach (dodatkowo dźwięk czesto "muli" i jest "obnizony/zwolniony")
3) mniejsze pliki o mniejszym bitstreamie chodza bez zarzutów (mp3, divix, fotki itp)
4) nie działaja napisy, które sa w plikach "osobno" (thx, srt). PS3 po wybraniu opcji napisów mówi, ze nie ma zadnych


pytania :
1) jak ustawic program? są jakies szczególne zalecenia?
2) jak pozbyc sie tych uciazliwosci co wyzej wypisalem?

kompa mam mocnego (C2D e8400, 3gb ddr2, hdd SATA2 500gb 32mb, VGA ATI 4850)
siec jest u mnie po wi-fi (linksys wrt54gc)
PS3 ma najnowszy firmware
 

Szczupaczek

New member
Widzisz u mnie działa wszystko pięknie, filmy ładnie wyglądają i dźwięk też jest ok...ale jak działa...Nie wiem dlaczego tak jest ale raz moja konsola widzi PC i jest ikonka Tversity i wszystko mogę odpalac a za innym razem nie mam tej ikonki, i kiedy wyszukuje w PS3 Media serwer wyskakuje mi komunikat że nie odnaleziono żadnego...
 

dienekes' shade

New member
Szczupaczek napisał:
Widzisz u mnie działa wszystko pięknie, filmy ładnie wyglądają i dźwięk też jest ok...ale jak działa...Nie wiem dlaczego tak jest ale raz moja konsola widzi PC i jest ikonka Tversity i wszystko mogę odpalac a za innym razem nie mam tej ikonki, i kiedy wyszukuje w PS3 Media serwer wyskakuje mi komunikat że nie odnaleziono żadnego...

Jak moja konsola nie widzi ikonki (PieCa) klikam "Wyszukaj...", czekam kilka sekund (więcej niż jedną ;)) i wybieram "Anuluj". Po powrocie do XMB, ikonka już na mnie czeka, zawsze :) Powyższy patent nigdy mnie nie zawiódł. Może warto dać mu szansę?
 

MMrozo

New member
Czytałem ten temat ale ja mam mediaserver z dysku sieciowego więc nie wiem czy te obsługiwane przez windę to to samo (przynajmniej jeśli chodzi o niezawodność) ale czytając wasze wypowiedzi to widzę, że są problemy. Ja mam obudowę Linksys NAS200-EU z wbudowaną usługą mediaserver i nic na PS3 nie znika zawsze jest dostęp do zasobów, dysk działa samodzielnie w sieci więc komp jest potrzebny tylko do "ssania". W ruterze ustawione jest serwer dhcp przydzielający automatycznie adresy IP (poza dyskiem sieciowym, który adres ma na stałe - może dlatego macie problem z piecami - teraz na to wpadłem), wszystko podłączone jest kablami kat. 6, skanowanie zawartości mam ustawione na 4 godziny bo przy stałym filmy w hd nie odtwarzały się płynnie (były zacięcia). Jedyna słabość to karta sieciowa 100MB jak zapisuję na dysk z 2 lapków to transfer spada około 40% i czasami (jak na razie córka zaobserwowała jeden raz zacięcie pleyaka podczas oglądania). Jak będą pytania o dalsze szczegóły to wieczorem odpiszę.
 

cola0760

Member
jest to kapitalne rozwiazanie, ale kolejny 1000 zł nie nasz :(

trzeba sie zastanowic jak tu z naszych pieców wycisnąc max, bo juz kazdy z nas sie wydatkował dosc ostro (konsolka, PC, routery itd)

moze inny soft jako MediaServer?
ma ktos jakies doświadczenia?
a moze win xp da sie ustawic tak? (udostępnianie?)

@MMrozo
napisałes : "W ruterze ustawione jest serwer dhcp przydzielający automatycznie adresy IP (poza dyskiem sieciowym, który adres ma na stałe - może dlatego macie problem z piecami - teraz na to wpadłem)"

mógłbys rozwinac temat dla lajkoników?
ja sprawdzałem i mam w routerze DHCP enable/auto ustawione
 

brx

New member
protokół dhcp jest odpowiedzialny jedynie za propagację danych konfiguracyjnych dla hostów w sieci, które o takie dane odpytują. Jeżeli urządzenie otrzyma już adres IP, maskę, bramę, dns-y, etc., nie różni się wówczas niczym od tego, które dane ma statyczne (ręcznie wpisane). No chyba, że skończy się dzierżawa adresu... ;)
Wydaje mi się, że problem nie leży po stronie dhcp.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Odnośnie tematu streamingu było już na tyle wątków, że tworzenie kolejnego to już po prostu żenada.

Ja jako Media Servera używam następującego dobrodziejstwa:

hpt5300jw6.jpg


Na maszynce HP stoi Win XP w całości działający z Pendrive'a 1 GB :)
Praktycznie jedyną działającą usługą na tym komputerku jest TVersity Media Server. No jeszcze do zarządzania jest VNC.
Urządzenie jest zupełnie bezgłośne, nie posiada dysku twardego.

Do tego w sieci również wpięte jest coś takiego:

stockrn3.jpg


To już urządzonko na linuxie z alternatywnym softem - tutaj działają serwerki http, ftp, samba, klient torrent, rapid i jeszcze coś by się znalazło.
W Airlive siedzi 1 TB dysio przechowujący co trzeba.
Airlive posiada swój wbudowany MS ale jest on oparty na iTunes i nic z niego nie wycisnę poza zdjęciami i mp3'jkami.
Mam też problemy ze skompilowaniem softu zgodnego z DLNA na tą dystrybucję linuxa dlatego posiłkuję się powyższym terminalem HPka.

Generalnie dowiedziawszy się przed momentem o rzeczonym NASie będę chyba musiał zrewidować mój sprzęt ;)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Automatyczne nadawanie to nie jest rozwiązanie problemu (a nawet przeciwnie) a statyczny adres może pomóc jeśli znika wam ikona mediaservera w konsoli. Wcześniej wszystko miałem na auto i przy wywaleniu bezpieczników (przez przeciekający czajnik) NortonGhost nie mógł dostać się do obrazów na dysku sieciowym z powodu nadania przez router innego adresu IP. Jeśli nie wyłączać routera to nie powinno być problemów ale właśnie w sytuacji awaryjnej router przydziela adresy od nowa (w pracy miałem ten sam problem po restarcie servera, nie były dostępne skanery sieciowe z dynamicznymi adresami IP i trzeba było je ponownie wyszukiwać w sieci - dokładnie to samo zjawisko ze znikającą ikoną mediaservera w PS3). Powodów może być wiele nie mówię, że wiem jak na nie zaradzić ale dzielę się swoim doświadczeniem wynikającym z problemów jakie sam miałem.
 
Ostatnia edycja:

brx

New member
Masta_J napisał:
Generalnie dowiedziawszy się przed momentem o rzeczonym NASie będę chyba musiał zrewidować mój sprzęt
oj i to bardzo będziesz musiał...
http://www.qnap.pl/index.php

Wypasione serwerki i jeszcze torrenta zassają, a z ps3 komunikują się przez twonky media server.

@MMrozo: w PS3 przecież nie przypisujesz adresu media serwera. Skanowana jest cała sieć w poszukiwaniu dostępnej usługi, więc ma to niewiele wspólnego z tym co opisałeś :)
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Linksys NAS200 jest genialnie prosty w konfiguracji mediaservera, jedyne co trzeba zrobić to nadać nazwę serverowi i wskazać foldery do udostępnienia z wyborem rodzaju zawartości (film, zdjęcia, muzyka). Nazwy folderów nie mają znaczenia ale PS3 nie wyświetla polskich znaków tylko podkreślniki więc lepiej nie stosować.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To już zależy od routera, do którego to wszystko jest wpięte bo to on nadaje adres IP i to na nim musi on być ewentualnie skojarzony z Mackiem danego urządzenia.

Pozdrawiam,
 

cola0760

Member
Masta_J napisał:
Odnośnie tematu streamingu było już na tyle wątków, że tworzenie kolejnego to już po prostu żenada.

żenadą jest wypowiadanie się w ten sposób i robienie się bardziej papieskim od Papieża.
Nie masz do czynienia z gówniarzami i prosze o odrobine szacunku. Do tej pory patrzyłem na Ciebie przez palce, ale widac wiecej osób ma z Twoja "upierdliwoscia" problemy.

Jesli już tak sumiennie purysta Masta poleca wątki w których to juz było poruszane to może by się najpierw zastanowił czy w jakimkolwiek z tych watków były odpowiedzi na tematy poruszone?
Otóz NIE. Przegladnałem całe to forum i nigdzie nie ma rozwiazania przycinania filmów w HD... niekiedy też temat streamowania przewijał się przy okazji zupełnie innych watków i padały tam błędne lub niepełne stwierdzenia (jak chocby ten z napisami w dowolnym formacie)
Jak teraz ktos kto zaczyna przygodę z PS3 ma się w tym wszystkim odnaleźć? Jak ma wyłowić potrzebne treści? ...a ze czasu troszke minęło od premiery PS3 to i może ktos doszedł do innych wniosków, a może znalazł metodę?

co byś nie napisał, ze gdzies tam i kiedys tam ktos i coś to temat tego softu i streamowania nie uległ rozwiazaniu. Nikt tez nie przedstawił alternatywy softowej o która w tym wątku pytam.
Dlatego uwazam ten watek za potrzebny i załozyłem go pełni swiadomie.
Poza tym nie Tobie oceniać te rzeczy i przed Toba się tłumaczyc jak mniemam nie muszę.

Nie twierdze, ze nie masz wiedzy. Nie twierdze, ze nie jestes pomocny, ale z 2200 postów które napisałes to połowa jest wierszówką woźnego ze szkolnych korytarzy....
totalny aspołeczny.... byle tylko udowodnić.... no właśnie... co i komu? ...chyba tylko sobie :/

-----------------------------------

Panowie
to wszystko co wypisujecie o sprzęcie jest swietnym rozwiazaniem, ale tez i kosztownym
naprawde nie ma sposobów by z naszych mocnych jednak pieców wydobyć to wszystko?

ponawiam wiec pytania :
1) bawił sie ktos innym softem niz tym wymienionym w czołówce?
2) jakas magiczna konfiguracja tego softu?

jesli TAK to porposze jakąś wersje dla lajkoników :)

dziękuję!
 

Szczupaczek

New member
Ja nie konfigurowałem wcale tego softu.U mnie nie jest problemem jakość bo ta jak już wszystko działa jest bardzo dobra (kompa mam porównywalnego do Twojego sprzętu)U mnie problemem jest to, że nie zawsze PS3 widzi Tversity.(częściej nie widzi niż widzi)
 

Vaterland

New member
Pewien koles napisal w Javie media server specjalnie dla PS3. Mysle, ze trzeba sprawdzic jego dzialanie. Wczoraj go wlaczylem i musze przyznac ze pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne. Super jakosc audio i video po WiFi. Jeszcze nie udalo mi sie uruchomic napisow, ale to pewnie kwestia dogrania ustawien. Programik dostepny stad:
http://code.google.com/p/ps3mediaserver/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
cola0760 napisał:
(...)Jesli już tak sumiennie purysta Masta poleca wątki w których to juz było poruszane to może by się najpierw zastanowił czy w jakimkolwiek z tych watków były odpowiedzi na tematy poruszone?
Otóz NIE. Przegladnałem całe to forum i nigdzie nie ma rozwiazania przycinania filmów w HD... niekiedy też temat streamowania przewijał się przy okazji zupełnie innych watków i padały tam błędne lub niepełne stwierdzenia (jak chocby ten z napisami w dowolnym formacie)
A co tu może kogoś interesować czy były tam odpowiedzi na poruszone pytania? Czy gdzieś napisałem żebyś poszukał w starszych wątkach (jak to zwykle robię)?

Jak teraz ktos kto zaczyna przygodę z PS3 ma się w tym wszystkim odnaleźć? Jak ma wyłowić potrzebne treści? ...a ze czasu troszke minęło od premiery PS3 to i może ktos doszedł do innych wniosków, a może znalazł metodę?

co byś nie napisał, ze gdzies tam i kiedys tam ktos i coś to temat tego softu i streamowania nie uległ rozwiazaniu. Nikt tez nie przedstawił alternatywy softowej o która w tym wątku pytam.
Dlatego uwazam ten watek za potrzebny i załozyłem go pełni swiadomie.
A co to w ogóle ma do rzeczy?
Nie potrafisz podpiąć się do wątku mówiącego właśnie o tym?
Myślisz, że jak w każdym jednym temacie pozakładasz nowe wątki to nowym osobom będzie się niby w tym łatwiej odnaleźć?!
Po Tobie przyjdzie następna Pepsi i znowu pozakłada nowe - tak trudno Ci to zrozumieć?
Jak wpiszą w wyszukiwarkę 'streaming' lub cokolwiek innego to system wywali im tuzin wątków i szukaj wiatru w polu... Jeden od Coli, drugi od Pepsi, trzeci od...

Poza tym nie Tobie oceniać te rzeczy i przed Toba się tłumaczyc jak mniemam nie muszę.
Oceniać będę co mi się żywnie będzie podobało i Tobie nic do tego.
Jak widać się tłumaczysz, po co?

Nie twierdze, ze nie masz wiedzy. Nie twierdze, ze nie jestes pomocny, ale z 2200 postów które napisałes to połowa jest wierszówką woźnego ze szkolnych korytarzy....
totalny aspołeczny.... byle tylko udowodnić.... no właśnie... co i komu? ...chyba tylko sobie :/
Patrzysz na swoje postępowanie z klapkami na oczach, ja z perspektywy dziesiątków tysięcy postów widzę to inaczej i opisałem to wyżej.
Takich jak Ty było tu na kopy i każdy bardzo chciał założyć swoje 10 wątków - robiły one tylko więcej bałaganu i tak samo dokładnie jest z Twoimi.

-----------------------------------

Panowie
to wszystko co wypisujecie o sprzęcie jest swietnym rozwiazaniem, ale tez i kosztownym
naprawde nie ma sposobów by z naszych mocnych jednak pieców wydobyć to wszystko?

ponawiam wiec pytania :
1) bawił sie ktos innym softem niz tym wymienionym w czołówce?
2) jakas magiczna konfiguracja tego softu?

jesli TAK to porposze jakąś wersje dla lajkoników :)

dziękuję!

Z czym masz konkretnie problem z tymi rzeczami na PC?
Wszystkie je wygodniej właśnie i sprawniej idzie uzyskać na komputerze - nasze rozwiązania za to usilnie starają się ten komputer wyeliminować - tracimy na tym co nie co ale PC nie chodzi cały czas, nie żre prądu cały czas itd. itd.

@Vaterland
Takich MediaServerów w sieci jest całkiem sporo, są rozwiązania od Nero, TVersity, TwonkyMedia, jest rozwiązanie w Javie (pewnie też nie jedno).
Pod linuxa też jest tego trochę, na Mac OS też się coś znajdzie.
Każdy wybiera to co najbardziej mu pasuje i tyle.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry