stero czy kino do 6,5 tyś. zł

Status
Zamknięty.

Bajero

New member
Witam wszystkich forumowiczów :)
To mój pierwszy post i temat na tym forum więc jeśli mój temat sie powtarza to prosze o podanie linku do niego i usunięcie mojego.

A teraz do sedna.
Mam dylemat czy kupić porządne stereo ale ze wzmacniaczem kina domowego (bo w przyszłości może dokupie reszte głośników) a kinem domowym.
Co do stereo to sie jeszcze nie zastanawiałem jakie konkretnie ale kino to może takie:
ampli- H/K AVR 255
kolumny- JBL E100
czentral- JBL EC 35
i tylne- JBL ES 30

Razem wychodzi prawie 6,5 tyś.
nie wiem jeszcze kiedy kupie ten zestaw ale do tego czasu planuje kupić ale poza tym progiem co podałem słuchawki z dźwiękiem przestrzennym Sharkoon x-tatic 5.1 Digital i dźwiękówke do tego kina ASUS XONAR HDAV13 (jestem zdecydowany na sygnał z komputera i nie piszcie że lepszy jest odtwarzacz DVD-BD czy jakoś tak). Piszcie czy macie propozycje do głośników i karty ze słuchawkami. Aha, jeszcze jedno jak stereo to chyba bym wtedy sprzedał te słuchawki które teraz kupie i wybrał jakieś wypasione do kina za około 1,5 tyś.

Mój pokój ma chyba 16m2 więc nie dużo i che żeby mnie wgniatało w fotel. Osobiście słucham muzyki: techno ( 5%) rap (10% ) rock ( 40% ) hevy metal ( 30% ) i cała reszta okazyjnie smenty (ale tu już nie trzeba dla mnie jakiejś super jakości dźwięku poza tymi gatunkami które wymieniłem) . Więc dość szeroki wachlarz.

Proszę o szybkie odpowiedzi z uzasadnieniem, nie che odpowiedzi typu kup to ... ( gdzie ... nazwa sprzętu) bo to jest fajne.

Pozdrawiam :)
 

pkomp

New member
nie kupisz słuchawek do kina bo takowe są do tyółka....zreszta w sensownej cenie bywaja ale tylko do kompa (inaczej osobny przetwornik musowo)
czy nie lepiej kupic dwa zestawy?za 3 jakies nienajgorsze kino i za reszte naprawde porządne stereo?
łaczenie tych rzeczy jest trudne bo inne są zestawy kolumn do kina a inne do stereo - można to łączyc ale to zawsze jest jakis kompromis....
ja mam rozdzielone i to wychodzi najlepiej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nic nie napisałeś o korzystaniu z kina domowego.
Rozumiem że całość idzie do słuchania muzyki ?
To wówczas kierunek jest tylko jeden - stereo.
I czy wówczas kwota się zmienia ?
 

Bajero

New member
kwota jest taka sama, muzyka 50%, 25% gry (bo sygnał z komputera idzie) i 25% filmy

CYTAT:
inaczej osobny przetwornik musowo

Znaczy sygnał bez puszczania przez wzmak od kina- bezpośrednio z komputera do słuchawek? jak dobrze to zrozumiałem to z tym nie ma problemu bo chyba większość droższych słuchawek między innymi te które podałem mają dekoder Doby Digital i podobno DTS, mają podobno świetne pozycjonowanie ale nie wiem jak z jakością, dlatego moje pytanie :
czy pozbyć sie tych co teraz będe kupować i wybrać jakieś porządne jak będe mieć stereo. Bo troche potrwa zanim te kase będe mięc sprzęt i na ten czas potrzebuje słuchawki.

EDIT: do pkomp
nie rozumiem, kolumny stereo nie będą dawały efektów filmowych nawet z porządnym centalem i tyłami?


Wpadłem na taki pomysł. Dozbierać troche kasy i kupić głośniki
-Focal.JMlab Chorus 836 V
ale nie wiem jaki do tego ampli kupić co wy na to? Jak to sie ma do tego zestawu co wcześniej podałem?
 
Ostatnia edycja:

Hep

Member
Witam..
Miałem ten sam dylemat co Ty.... Na szczescie nie uległem modzie.. Moze nie zakupilem super wypaśnego sprzetu. Ale na sam początek wg mnie ok... 100% szczescia :mrgreen:.

Polecam Ci mój post z moimi przemysleniami. Musisz sam zdecydować. Nie podejmuj pochopnie decyzji.

Marantz SR5032 czy Yamaha 797 - HDforum

Pozdr Hep
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sluchawki "wielokanalowe" to shit - szkoda kasy.
rozbijanie finansow na dwa osobne zestawy po 3tys. to bzdura i najgorsze rozwiazanie jakie bys przyjal !
oczywiscie ze zestawy kolumn stereo roznia sie od zestawow kolumn do KD ,bo w tym pierwszym przypadku sa to 2 kolumny (z reguly) a w tym drugim 5 lub 7 i subwoofer !:-D:-D:-D

oczywiscie rozne kolumny graja roznie i spotkasz opinie ze "te" nadaja sie tylko do kina a "tamte" bardziej do muzyki, tak naprawde jednak wszystko zalezy od preferencji sluchacza.

powiem tak- jesli kupisz zestaw KD z porzadnymi kolumnami frontowymi stereo mozesz wlaczyc a jesli napedzane amplitunerem KD bedzie ci zdecydowanie nieodpowiadac ,wtedy w sumie za niewielki proporcjonalnie koszt dokupisz wzmacniacz ,przelacznik sygnalu dla frontow i bedziesz mial wlasciwie niezalezne zestawy stereo i KD.
wzmacniacza ani amplitunera stereo w tryb wielokanalowy dla kina nie przelaczysz, a rozbudowa wiaze sie i tak z zakupem amplitunera KD no i oczywiscie pozostalych glosnikow....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
To zależy czego szukasz - jeśli chcesz "prawdziwego" domowego kina w wersji mini z "pier..nięciem" to zdecydowanie zestaw KD - za 6,5 kPLN kupisz coś przyzwoitego z 5.1. Jeśli głównie do muzyki to integra+CD (ze 3kPLN) i kolumny stereo (kolejne 3,5). Tyle, że rozbudowa o suba do stereo to kolejne 2kPLN+ (tanie suby nastawione na KD nie radzą sobie w muzyce - są za wolne i słuchacz ma odczucie lawiny błotnej zamiast szybkiego basu).

Ja najpierw kupiłem zestaw stereo (ok. 6kPLN), potem dodałem ampli z pre-outem i trzy kolumny, teraz szukam suba (głównie do muzyki)...
 

Bajero

New member
do magik1973
niestety tak ale jeśli będe szalał to w dzień i nie na fula bo pewnie nie wytrzymam

do mat74
czyli że kupić kuno domowe i do tego jakiś tani wzmak stereo? Możesz podać przykład?
do pejotpe
jaki zestaw polecasz do KD ( nie chodzi mi o zestaw jak w media-markt, mogą być dobierane kolumny i cała reszta)

EDIT: do Hep
ja jestem zdecydowany na KD ale z kolumnami które chociaż troche radzą sobie z szybkimi krótkimi basami,

co do suba to nie wiem czy oszczędzić troche na głośnikach i kupić porządnego suba do kina czy w późniejszym czasie go dokupić
 
Ostatnia edycja:

Krys202

New member
Bajero; z autopsji wiem że oglądanie filmów w bloku na 5.1 z subem nie jest najlepszym pomysłem szczególnie jeżeli masz mały pokój

1. są problemy z dobrym rozstawieniem kolumn
2. żeby cieszyć się dobrym kinem trzeba trochę podkręcić na ampli jeżeli chcesz żeby Cię wgniatało w fotel
3. filmy przeważnie ogląda się wieczorem - już widzę zadowolonych sąsiadów którym się tynk na głowy sypie po 22 :p

jeszcze by się kilka innych powodów znalazło.

Za 6.5 koła kupisz bardzo dobre stereo - a jeżeli koniecznie chcesz mieć masowanie klatki to kup za 4 a resztę przeznacz na porządnego suba. Wieczorem sobie posłuchasz muzyki w super jakości, przez dzień możesz poszaleć a jak załączysz suba do filmu raz czy dwa w tygodniu to też będzie dobrze.

Wiadomo jeżeli oglądasz dużo filmów to kup 5.1 ale ja bym na twoim miejscu spróbował stereo a jak nie będzie spełniać oczekiwań to wtedy pomyślec nad 5.1 a stereo oddać do sklepu .

Sam poszedłem w stereo potem chciałem kombinować z 5.1 pożyczyłem klocki od kumpla poustawiałem pobawiłem się i uznałem że muzyka brzmi niebo lepiej na stereo a w filmie nie ma ogromnej różnicy(brakowało mi basu i centrala, bo surroundy były chyba za słabe i prawie w ogóle ich nie słyszałem), a jak już masz 2.1 to zupełnie wystarcza do obejrzenia raz na jakiś czas filmu
 

Bajero

New member
Krys202 masz jakieś konkretne propozycje co do zestawu 5.1 (tak jak podałeś 4 tyś. za głośniki i reszta na suba) i do stereo żebym miał jako takie spojrzenie na inne zestawy prócz tego co podałem czyli:
ampli- H/K AVR 255
kolumny- JBL E100
czentral- JBL EC 35
i tyły- JBL ES 30

niestety bez suba ale to już i tak ma podobno dość mocy żeby roznieść cały pokój :D

EDIT: zapomniałem dodać że kolumny muszą mieć bass-refleks z przodu (no chyba ze są jakieś co mają go od spodu) gdyż po bokach będą meble a z tyłu ściana, cetral też chyba lepiej żeby go mił z przodu bądź wogle
 
Ostatnia edycja:

Krys202

New member
Krys202 masz jakieś konkretne propozycje co do zestawu 5.1 (tak jak podałeś 4 tyś. za głośniki i reszta na suba) i do stereo żebym miał jako takie spojrzenie na inne zestawy prócz tego co podałem czyli:
ampli- H/K AVR 255
kolumny- JBL E100
czentral- JBL EC 35
i tyły- JBL ES 30

niestety bez suba ale to już i tak ma podobno dość mocy żeby roznieść cały pokój :D

EDIT: zapomniałem dodać że kolumny muszą mieć bass-refleks z przodu (no chyba ze są jakieś co mają go od spodu) gdyż po bokach będą meble a z tyłu ściana, cetral też chyba lepiej żeby go mił z przodu bądź wogle


Więc tak. Jeśli chodzi o stereo to moim faworytem były by kolumny :
Podłogowe: B&W 684 z bas refleksem z przodu. Są bardzo zgrabne i jak dla mnie mają kapitalne brzmienie.
Podstawkowe (wchodzą takie w grę?) - B&W 685 / monitor audio RX2

Do tego wzmacniacz np. hk980/3490 wychodzi jakieś 5500 z 684 reszta na źródło lepszy wzmak albo sub / 4000 z 685. w przypadku drugiej opcji dokupujesz suba asw610 ( do muzyki bardzo fajny) i jeszcze zostanie ci 500 zł na jakieś używane cd i masz 2.1 zarąbiste !!

Jeśli chodzi o 5.0 to musisz mieć basowe fronty a i tak nie zrobią efektu jak z subem. Moja propozycja to AVR255 + Klipsch F2 B2 C2 i sub - 10 spokojnie się zmieścisz a w kinie będzie bardzo dobrze z muzyką też sobie poradzi i masz br z przodu.

P.S ES100 stanowczo za duże na 16m2

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Bajero

New member
co do zestawu 5.1 który podałeś to mam nadzieje że gra lepiej niż wygląda, ale będe miał to na uwadze w czasie odsłuchu w sklepie muzycznym.

Napisałem E100 nie ES100. I mam takie pytanie, co Masz na myśli pisząc że są za duże na 16m2. Bas będzie jak by się weszło do głośnika (czyt. przytłumiony, dudniący i nie do zniesienia zagłuszający wszystko)? Czy że ich moc "poprzewraca" mi meble a sąsiedzi przyjdą ze skargami że "pospadały im żyrandole"?
 

Krys202

New member
co do zestawu 5.1 który podałeś to mam nadzieje że gra lepiej niż wygląda, ale będe miał to na uwadze w czasie odsłuchu w sklepie muzycznym.

Napisałem E100 nie ES100. I mam takie pytanie, co Masz na myśli pisząc że są za duże na 16m2. Bas będzie jak by się weszło do głośnika (czyt. przytłumiony, dudniący i nie do zniesienia zagłuszający wszystko)? Czy że ich moc "poprzewraca" mi meble a sąsiedzi przyjdą ze skargami że "pospadały im żyrandole"?

He he nie wiem co macie do tych klipschy :p mi się podobają :) grają trochę lepiej od esów ale ogólnie podobne brzmienie.

Co do e100 czy es100 nie usłyszysz z nich basu lepszej próby w 16m2 po prostu kolumny nie będą mogły się rozwinąć i będzie tak jak napisałeś - dudnić i rezonansować. Poza tym zajmą znaczną część pokoju. I potrzebują dużo prądu ... jednym słowem odpuść sobie duże podłogówki bo nie będziesz zadowolony. Jak chcesz mieć dużo basu to lepiej kup mniejsze podłogówki i suba on jest stworzony do basu :0
 

Bajero

New member
to ja mam taki pomysł za miast tych e100 w zestawie który podałem to może E80 i do tego sub E150p albo E250p ale nie wiem czy mi okien nie wywali takie coś. Jak coś to jeszcze czekam na kolejne propozycje bo nie wiem kiedy kupie ten sprzęt.

PS. czy ASUS XONAR HDAV13 będzie dobry do tego zestawu co podałem ja i Ty? Czy coś innego kupić. Nie chodzi mi o odtwarzacze DVD czy coś takiego. Już pisałem że jestem zdecydowany na sygnał z komputera.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z ta wielkoscia kolumn kolega ma calkowita racje ! kolumny zanim sie "bujna" zaczna halasowac . na 16 m2 dobrym pomyslem moga byc porzadne monitory i tak zestaw KD musisz subem "podeprzec" .jesli kupisz typowo "muzyczny" w obudowie zamknietej to w stereo tez da rade no i masz ten plus ze bas mozesz precyzyjniej ustawic a to czesto sprawia problem szczegolnie w malych pomieszczeniach.
 

Krys202

New member
to ja mam taki pomysł za miast tych e100 w zestawie który podałem to może E80 i do tego sub E150p albo E250p ale nie wiem czy mi okien nie wywali takie coś. Jak coś to jeszcze czekam na kolejne propozycje bo nie wiem kiedy kupie ten sprzęt.

PS. czy ASUS XONAR HDAV13 będzie dobry do tego zestawu co podałem ja i Ty? Czy coś innego kupić. Nie chodzi mi o odtwarzacze DVD czy coś takiego. Już pisałem że jestem zdecydowany na sygnał z komputera.

Dlaczego się tak uparłeś na JBL serie E ? chodzi o estetykę? Seria ES gra lepiej a w 6500 zł zmieścisz się za komplet avr i es z subem (150 tka w zupełności wystarczy) No chyba że chodzi o wygląd to rób jak uważasz :) tylko najpierw posłuchaj bo chyba dźwięk jest najważniejszy a potem wygląd ? jak nie to musisz sam wybrać bo każdy ma swój gusty i ciężko pomóc dla jednego coś jest ładne dla innego nie :) Może wymień kilka zestawów które Ci się podobają a koledzy podpowiedzą co warto odsłuchać przed zakupem?


Zaproponowałem Ci wyżej monitory bo podobnie jak mat74 uważam że było by to bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek jakieś nieduże podłogówki też zagrają na tych 16mkw całkiem skutecznie.

Jeśli chodzi o audio z kompa to jestem zielony w tym temacie. Jak już muszę to ściągam album we flacu i nagrywam na płytę, jak jest fajna kupuje oryginał jak nie to wyrzucam :D
 
Ostatnia edycja:

Bajero

New member
do Krys202
1. Seria E w moim przypadku jest praktyczniejsza bo ma bass-refleks z przodu, a ES z tyłu ( z tego co ja wiem )
2. Tych JBL nie słuchałem ale brzmieniowo to podobają mi sie
-JAMO S606 Hcs3
-JAMO SUB 200 ( chyba taki tam był )
-Ampli PIONEER VSX-519V-K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz obcinasz koszty ?
Bo jeśli ma być w takiej konfiguracji z Jamo 606 + sub 250 to chociaż ampli Pioneera 919
Do porównania użył bym jednak AVR 255 Harmana Onkyo 707 lub Denona 2310
 

Krys202

New member
No właśnie jeżeli chcesz obciąć koszty to 606 będą okej, ale JBL gra lepiej tyle ze kosztuje więcej. Serie E jednak bym odpuścił... słuchałem E60 i nie było rewelacji.

W Twoim przypadku posłuchał bym tego klipscha fajna alternatywa zamiast jbl'a a na żywo prezentują się bardzo fajnie z założoną maskownicą. Jeżeli synergy Ci się nie podobają można pomyśleć nad klipsch rf52 ht ale z subem nie zmieścisz się w budżecie ;/ 5.0 może by jakoś "upuczył" za te 6.5 tys z avr255 a prezentują się bardzo fajnie jak na mój gust tyle ze mają br z tyłu.

Jeszcze pomyślał bym nad zestawem paradigma na 7v6 ale w cenie będzie się ciężko zmieścić, ale do Twoich wymagań muzycznych będą bardzo dobre. Pewnie blackninja dał by rade Ci to "pochytać" w dobrej cenie. Tyle że ciężko je znaleźć żeby móc posłuchać ;/no i mają br z tyłu
 
Status
Zamknięty.
Do góry