Marantz SR5032 czy Yamaha 797

Hep

Member
Witam

Na początku miałem zamiar kupić amp do kina + głosniki ( nawet założyłem wątek na forum :) ). Po przeanalizowaniu czestotliwości oglądania filmów ( i tak pewno 90% byłoby stereo ), odsłuchu zestawów zdecydowałem sie ostatecznie na zestaw stereo. Budżet na zestaw to 4 000 zł. Bedzie to mój pierwszy zestaw stereo. Pokoj 20m2, fonia bedzie podłączona do TV, PS3, Dekoder. Muza elektroniczna, filmowa, troche radia.

W ostateczności wybór bedzie miedzy:
1. Marantz SR5032 + CD 5003 + Mission M34i
2. Yamaha 797 + CDX 397 + Mission M34i

Podłączałem tez kolumny ELAC FS 57 ale missiony mi lepiej przypasiły...

Bardziej jestem za Marantzem ale proszę o rade i opinie w sprawie wyboru. Czy Missiony to dobry wybór czy polecacie jakies inne w tej klasie cenowej?

Za odp z góry dziekuje
Pozdrawiam
Hep
 

Krys202

New member
W tej cenie Missiony to super sprawa :cool: u mnie grają z hk grają dość miękko. Trochę wysokie tony mogły by być lepsze w ostrzejszym roku nie wyrabiają, za to wokale bardzo przyzwoite, ale jak za te pieniądze jest super :) i yamaha i marantz będą dobre kwestia gustu moim zdaniem i muzyki jaka ma być odtwarzana . . .
 

Hep

Member
Własnie z kolumnami mam dylemat :???: . Czy szukać lepszych czy pozostać przy M34i. Na odsłuchu przypadły mnie do gustu. Zaznaczam, że jest to mój pierwszy zestaw stereo...

Pozdrawiam
Hep
 

Hep

Member
Witam wszystkich.
Chciałem sie podzielić wrażeniami po zakupie sprzętu :).
Ostatecznie tydzień temu zakupiłem Marantz SR5023, CD5003 + BR5. W tym miejscu wielkie podziękowania Blackninja za doradzenie kolumn. Dzieki Black :blagam::blagam::blagam::blagam::blagam::blagam:. Odsłuchiwałem wiele kolumn. Ale w tej klasie cenowej br5 biły wszystkich na głowe. Dzwięk wyraźny, otwarty jednym słowem rewelacja. Wrażenia w domu rewelacyjne. Podczas słuchania muzy i zamknietych oczach nie wiadomo skąd wychodzi dzwięk. Polecam R. Watersa Amused to Death. Jednym słowem SUPER. Wstyd sie przyznać, że tak późno zdecydowałem sie na stereo :sad:. Tyle straciłem.

Pozdrowienia dla obsługi UNIWEX z Rybnika. Polecam ich za normalne podejście do klientów.

Pozdrawiam
Hep
 

Irasiad

New member
To super ,że jesteś zadowolony.Ze swej strony mogę tylko pogratulować wyboru stereo.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Ja niestety uległem modzie na KD-ale całe szczęście,że się nawróciłem.


Eee tam - filmy w formacie wielokanałowym wiele zyskują w porównaniu stereo (koncerty pewnie też, ale ich nie słucham). A można pogodzić niewielkim kosztem stereo z KD (rozbudowa z zestawu stereo do 5.0 kosztowała mnie sporo mniej niż sam zestaw stereo).
 

Irasiad

New member
Tu nie chodzi o to-jeżeli ktoś jest kino maniakiem lub po prostu ogląda dużo filmów to ok.kino to podstawa.Ale jeżeli słucha się dużo muzyki to już potrzeba stereo-ewentualnie ampli za min 5-6 tysi.do tego zestaw 5.1 za powiedzmy 7tys.Wtedy dopiero można mówić o dobrym KD.Te budżetówki za 2-3 tys za kpl to jest nieporozumienie i strata pieniędzy.A tu za 3 tys masz zestaw który dobrze gra muzykę ,i sporadycznie -raz na tydzień lub dwa tygodnie-zagra film w stereo .Z tym ,że jakość tego dźwięku w dwóch kanałach będzie 1000 razy lepsza od 5 czy nawet 7-mio kanałowego budżetowego KD.Sorki ale kinematografia jakoś mnie nie pociąga w takim stopniu jak muzyka-dlatego piszę ,że uległem modzie na KD.
 

Hep

Member
Dokładnie napisane" moda KD". Przyznam sie szczerze, że na początku też byłem napalony na KD. Większość ma zamiar kupić sprzęt w klasie budżetowej. Połączenie KD i STEREO razem, dobrej jakości, to dużo większy wydatek. Dobrze, że nie uległem emocji... poczytałem troche, przemyślałem sprawe i decyzja zapadła na Stereo.
Wyjaśniem dlaczego zdecydowałem sie na Stereo:
1. Brak przystosowanego pomieszczenia do KD. Moim zdaniem podczas remontu pokoju/ pomieszczenie powinno być już przygotowane do KD ( kable w ścianie, gniazdka itd ). Gdybym nawet kupił głośniki na stojakach. Rozłożył bym z dwa razy, a później by i tak stały w kącie...
2. Filmy na bluray oglądam jeden na tydzien/ dwa tygodnie.
3. Mam dwójke dzieciaków w wieku przedszkolnym. Nie oglądam z nimi filmów jakie lubie ( SF, Sensacja ). Jak pójdą spać, nie ma możliwości oglądania głośniej filmów.
4. Zależało mi na podpięciu głosu pod LCD, PS3 i dekoder. Wszyscy wiemy jakie jest audio z TV LCD, masakra.
5. Dobre stereo zastąpi cienkiej, średniej klasy KD

Wczoraj oglądałem Helikopter w ogniu, wrażenia super. Wieczorne słuchanie Rogers Waters, czy muza z The Last of the Mohicans, Avatar to pełny wypoczynek/ odstresowanie po pracy zawodowej. A najważniejsze podczas słuchania dobrego cd to wrażenia sceny. Nie wiadomo skąd dochodzą dzwięki.

Nie chce wywołać wojny między STEREO i KD ;-). Ale uważam, że na KD powinni się decydować Ci, którzy naprawde kochają kino, często oglądają filmy.

Pozdrawiam
Hep
 
Do góry