stero czy kino do 6,5 tyś. zł

Status
Zamknięty.

Bajero

New member
nie obcinam kosztów tylko podałem przykład głośników z którymi miałem styczność i podobały mi się brzmieniowo (przypadkowo spotkałem je w Electro Word'dzie)

jeśli chodzi o te Klipsch to nawet zaczęły mi się podobać o ile to jest to
sięgnij po kino domowe PREMIUM, jak: LOEWE, DENON, ONKYO...

a jak by tak dozbierać kase i kupiś Klipsch F3 C1 B3 ale nie wiem jak to sie ma do podanego wcześniej Klipsch F2 B2 C2 i sub 10

PS. chce żeby mi latało wszystko w pokoju ale przy zachowaniu jakości dźwięku. Sąsiedzi nie grają roli bo mam pod sobą takich co też po 23 puszczają muzyke czy coś tam (nawt żałobe mąją bdzieś)
 

KwaK-0

New member
Bajero słuchaj jest tak: ja miałem Klipy F2, C2, B2 do pomieszczenia mniej więcej 20 m2. Dodatkowo KSW-10 (nie sub-10). Ampli to AVR-1908; powiem tak: sub przy większym natężeniu dźwięku tylko dudni i hałasuje. Niczego nie poprzestawia :) Jak jest spokojnie to zachowuje się "całkiem przyzwoicie" jak na taką cenę. C2 spoko - do dialogów wyrabia, B2 też dają radę. Po jakimś czasie jednak F2 poszły w odstawkę bo dorwałem przez przypadek Fostex NX-6A. Postawiłem je na standach w miejscu F2 i już tak zostało. Pomimo tego, że są to małe monitory i jest tego basu delikatnie mniej, muzycznie kładą F2 na łopaty. Nie sugeruj się rozmiarem !!
 

Bajero

New member
KwaK-0 co do suba to jest on od sub-10 słabszy SUB-10 ma 420W a KSW-10 ma 250W, pozatym ja proponowałem SUB-12 który ma 650W, większą membrane i schodzi do niższych częstotliwości. Ale nie twierdze że nie będzie tu tego efektu który napisałeś.

A co do Fostex NX-6A to możesz podać jakąś strone żeby sobie je zobaczyć bo jakośnie moge ich znależć. I jeszcze 2 pytania:
1. u Ciebie grają z centralem i tyłami od Klipsch które podałeś?
2 wiesz może czy w Łodzi można gdzieś je odsłuchać ?


EDIT: znalazłem w sklepach zestaw podany przez Krys202 a mianowicie Klipsch RF-52 HT i wychodzi równo 5kPLN i pytanie jak to sie ma do Klipsch F2 C2 B2 i do tych JBL'i: E80 EC30 ES35 E150p

EDIT: zapomniałem spytać czy H/K AVR 255 uciągnie Klipsch RF-52 HT
 
Ostatnia edycja:

KwaK-0

New member
Bajero

Te Fostexy to raczej średnio dostępne u nas są. Kupiłem jakieś używane z austrii. tu masz link możesz sobie poczytać Fostex NX-6A Nearfield Active Monitor | DV247 . Z subem to może masz rację. Innych nie słuchałem. Pisząc o tych Fostexach chciałem zwrócić twoją uwagę na rozważenie kupna monitorów, które często grają czyściej i precyzyjniej niż budżetowe podłogówki. Jak będziesz miał sub to basu nie zabraknie.
U mnie w kinie wszystko gra razem. Jednak do stereo słucham tylko przez Fostexy i jest naprawdę wystarczająco.
Pamiętaj tylko, że to są monitory aktywne więc potrzebują pre-out w ampli.
 

Krys202

New member
O widzę że jednak stanęło na moim :p 255 poradzi sobie z f2 i rf52 bez problemu.
Jeśli Cie stać to lepiej zagra seria rf aczkolwiek akurat rf52 będą miały mniej basu niż f2 ale zagrają lepiej w reszcie pasma i to zdecydowanie.

F2 z subem będą trzęsły pokojem a same rf52 nie koniecznie. Widzę jednak że dla Ciebie zdecydowanie lepszy będzie zestaw f2 i sub. Tyle że F2 to też sporawe kolumny a F3 to już w ogóle wielkie kloce.

Zostaje Ci odsłuchanie poszczególnych zestawów, nazbieranie kasy i wybranie najlepszego dla Ciebie.
 

Bajero

New member
co do tych rf-52 to mam jedno pytanie ile muszą stać od ściany i od bocznych mebli ( żeby nie zmieniało sie brzmienie ( bass-refleks z tyłu jest) tzn. nie buczało i wogle,

do Krys202 (i właściwie wszystkich)
zestaw RF jest u mnie praktyczniejszy bo na cetralu będzie stał monitor a w tych f.. jest po środku centrala wybrzuszenie i będzie sie gibało :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry