stereo vs kino domowe

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ale nikt mi nie powie ze Bryan Adams, Bruce Springsteen czy Dave Gahan nie potrafi spiewac. Nie musze ich sluchac na live.

nie zrozumiales- zeby ocenic-docenic artyste trzeba znac ich wystepy koncertowe , jedni spiewaja bo spiewaja inni daja z siebie wszystko... przy sluchaniu np. takiej Celine Dion nie ma wlasciwie wiekszego znaczenia ,czy to plyta studyjna czy koncert, ale juz taki Bob Marley czy Rychu Riedel "naprawde" spiewali wlasnie na koncertach...
z drugiej znow strony sa artysci ,ktorych wystepow koncertowych lepiej nie ogladac (sluchac) bo mozna calkowicie zmienic o nich swoja opinie.... czesto taki koncert odkrywa ,ze "krol jest nagi":hihi:
wielu zdaje sobie z tego sprawe i poprostu nie koncertuja....
 

piotr818

New member
Bez reklam
Gdyby meloman oceniał artystę tylko po koncercie "live" to uzbierałaby sie spora grupka anty talentów takich jak Madonna.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No pewnie...., ale koncerty obnażają braki! Dla przykładu wymieniana już wcześniej pani Mandaryna.... Kiedyś był taki zespół Mili Vanili czy jakoś tak. Goście w ogóle nie potrafili śpiewać, ale w studio można cuda zdziałać. Pewnie i ja ( kompletne beztalencie muzyczne) bym mógł nagrać płytę:p

A tak w ogóle dyskusja znacznie odeszła od głównego pytania.....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdyby meloman oceniał artystę tylko po koncercie "live" to uzbierałaby sie spora grupka anty talentów takich jak Madonna.

teraz zes palnal....:hihi:
czyli "anty talent" moze byc wybitnym artysta pod warunkiem ,ze nie oceniamy jego wystepow koncertowych ?!:D:D:D
a jesli chodzi o Madonne- napewno nie ogladales wiec kto ci wmowil ,ze to "live" ?!

btw.glosu nie ma rowniez ani Knopfler ani Clapton jednak koncertuja i nikt ich beztalenciami nie nazywa...;)
 

Cyborg65

New member
Wtam

rafal735r
Ja osobiście nie posiadam wielu zalet ale jedną i niewątpliwą jest lenistwo
mat74
Cytat
czyli "anty talent" moze byc wybitnym artysta pod warunkiem ,ze nie oceniamy jego wystepow koncertowych ?!:grin::grin::grin:
A trzeba się mocno starać żeby znaleźć przykłady?
Znaczy ujmę to inaczej artyści na siłę nie wybitni.:cry::blagam:
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
A trzeba się mocno starać żeby znaleźć przykłady?

oczywiscie ,ze nie ! wiec jeszcze raz...;-) aby moc wlasciwie ocenic artyste ,trzeba znac jego wystepy koncertowe, a te jak przyznaja nawet niektorzy zwolennicy stereo powinny byc odtwarzane w taki sposob w jaki zostaly zapisane.
tak wiec dochodzimy do konkluzji ,ktora tak naprawde padla juz w tej dyskusji niejednokrotnie-
zestaw stereo do nagran stereo , zestaw wielokanalowy do nagran wielokanalowych !
do kina wielokanalowka , do muzyki zarowno stereo jak i wielokanalowka w zaleznosci od tego na jakim nosniku i jakiej formie nagrania bedziemy bazowali.
tak wiec wracajac do wyboru stereo vs KD - to drugie jest bardziej uniwersalne , wymagajace jednak wiekszych nakladow finansowych.
 

Cyborg65

New member
mat74

Nie kop lezącego oni są inteligentni i to zrozumieli.
Przyznanie komuś publicznie racji?
Nie za dużo wymagasz :hihi:
 

piotr818

New member
Bez reklam
O gustach się nie dyskutuje a szczególnie o tej kobiecie. mat74 większość artystów rockowych nie ma głosu bo jest on tylko uzupełnieniem muzyki. A wracając do meritum fajnie jest posłuchać koncertu CELINY z Vegas w Dolby HD.
 

rafal735r

New member
A czy miano artysty uzyskuje sie tylko poprzez glos? Otorz wlasnie nie. I dla mnie np wazniejsza jest muzyka i w niej wlasnie szukam jakiegos przekazu, a wokal jest tylko uzupelnieniem. Bynajmniej dla mnie. Choc nie powiem ze ostatnio zauroczylem sie Juliette Lewis.
 

rafal735r

New member
Nie kop lezącego oni są inteligentni i to zrozumieli.
Przyznanie komuś publicznie racji?
Nie za dużo wymagasz :hihi:
Widzisz cyborg sens w tym ze inteligenty czlowiek zrozumie wiele rzeczy i potrafi przyznac racje w wielu sprawach podchodzac nie raz do sprawy, jak to sie mowi na chlopski rozum. Niestety ty nawet tego nie potarfisz, co pokazales w tym temacie nie raz wiec zastanow sie nad swoim wpisem powyzej.
 

rafal735r

New member
tak wiec wracajac do wyboru stereo vs KD - to drugie jest bardziej uniwersalne , wymagajace jednak wiekszych nakladow finansowych.
Niestety nie wszyscy to rozumieja jak bylo widac i mysla ze posiadajac jakis zestaw KD za powiedzmy 5tys swietnie on sie sprawdzi w jednym jak i w drugim co jest niestety nieprawda piszac delikatnie.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A czy miano artysty uzyskuje sie tylko poprzez glos? Otorz wlasnie nie. I dla mnie np wazniejsza jest muzyka i w niej wlasnie szukam jakiegos przekazu, a wokal jest tylko uzupelnieniem. Bynajmniej dla mnie. Choc nie powiem ze ostatnio zauroczylem sie Juliette Lewis.

Dla mnie muzyka i głos muszą iść w parze. Ale ja jestem zboczony: siostra sopranistka, żona sopranistka, teściowa matematyk-informatyk, ale też sopranistka... Tylko ja, jak śpiewam, to straszę okolicę...

P.S.
Bynajmniej ma inne znaczenie i nie zastępuje "przynajmniej"...
 

cush

New member
...
Natomiast ,komuś kto ogląda dużo filmów to ok. kino powinno być na wyposażeniu domowym ,ale nie zestaw za 3 tys.-bo to jest "szajs".

Gadasz głupoty. Kupiłem jakieś 2 lata temu Harman/Kardon AVR 147 + DVD 27 do tego głośniki JAMO S606 , Sub200. Za wszystko zapłaciłem właśnie niewiele ponad 3 tys. i jakoś nie wydaje mi się, żeby to był szajs. To, że zawsze znajdziesz coś droższego, lepszego to nie znaczy od razu, że cała reszta to xxxxxxx. Można jeździć nowym mercedesem SLK i można jeździć Oplem Astrą z 2004 r. różnica w cenie i jakości niepodważalna ale czy Opel to szajs ??
Można tak porównywać dalej a jak ma się Opel z 2004 do Hondy z '92 ?? Może tak jak zestaw KD H/K za 3 tys. jak zestaw KD Samsunga za 1 tys. ?

Zanim będziesz pisał złe rzeczy ;) zastanów się, bo być może ktoś niezorientowany w temacie czyta to forum i zastanawia się właśnie nad tym czy wydać na sprzęt 1 tys. , 3 a może 7.

Nie każdy usłyszy różnicę i nie dla każdego wydatek 7-10 tys. na sprzęt ma sens.


Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Irasiad

New member
cush-KD ZA 3 TYS.TO JEST SZAJS,CZY TEGO CHCESZ CZY NIE !!!
Zazdroszczę Ci tego,że nie słyszysz różnicy w sprzęcie za 1,2 czy 7 tys-naprawde jesteś szczęściarzem.Jakbyś przeczytał cały wątek to na pewno zauważyłbyś ,że miałem takie właśnie kino,i dlatego piszę na forum aby ludzie nie pchali się w ten "szajs",bo szkoda kasy.
Chyba,że nie słyszą różnicy jak Ty.



P.S. OPEL TO TEŻ SZAJS !!!
 
Do góry