stereo vs kino domowe

rafal735r

New member
Dobry bas jest jak najbardziej niezbędny z tym w pełni się zgadzam, ale kolega chyba faktycznie nie oglądał - a zwłaszcza słuchał dobrego filmu z porządną ścieżką dźwiękową w systemie 5.1, zwłaszcza PCM 5.1, lub DTS HD MA...... stereo ma się tutaj nijak...nie ma co porównywać!
To samo moge napisac o tobie. Chyba nie slyszales jeszcze dobrego stereo. Dla mnie istnienie kina domowego ogranicza sie wlasnie do kina, czyli filmu.
Dobrze zestawione stereo potrafi rowniez uzyskac piekna scene dzwiekowa, lokalizacje idt. Nie mowiac o tym, ze ile bys nie wydal na kino to i tak stereo w tej samej cenie nadal bedzie wiele lepsze jakosciowo i dzwiekowo.
 

rafal735r

New member
Guzik to dobra rzecz,wszakże pod warunkiem,że ten Pionek kosztował z 5 koła.
To i tak za malo na ampli, ktore zagra dobrze w stereo. Dla takiego ampli zagrozenie stwarza juz byle jaki wzmacniacz za 2tys i wygrywa w tym trybie. Nie mowiac o starszych integrach za pol ceny nowego. Aktualnie swojego wzmaka moge spokojnie zestawiac z ampli za 5-6tys. Oczywiscie w trybie stereo, a mozna juz taki nabyc za 1tys. Oczywiscie 9-cio letni.
 

rafal735r

New member
Irasiad
Mam w pilocie pionka taki guzik gdzie stereo słucham jako stereo, 5:1 jako 5:1, a 7:1 jako 7:1
tobie naprawdę serdecznie życzę takiego guzika a wtedy nie wypisywałbyś sformowań w stylu
cytat:
Dobry zestaw Stereo odda także ścieżkę filmową ,przy czym zrobi to inaczej niż KD-bardziej szczegółowo i "kulturalnie" itd itp etc
Bardziej szczegółowo bez 5/6 kanałów :cry:
No to ja wysiadam
Pozdrawiam :cry:
Jezeli dla ciebie szczegolwosc kojarzy sie z 5 czy 6 cioma kanalami to ja nie mam wiecej pytan.
 

Cyborg65

New member
Irasiad

Wbrew pozorom piszemy o tym samym i w tym samym języku.
Jeśli nie jestem przygotowany na barbarzyńskie ceny wybieram po prostu nie topowy model producenta.
Ominiemy kilka fajerwerków i w praktyce niewiele odczujemy jakikolwiek dyskomfort.
Trzeba jasno określić co nas interesuje czyli przemyślany zakup nie to co oferuje pan w molochu
bo to będzie rada dotycząca marży albo stopnia zasyfienia półek w magazynie.
I tak po zakupieniu interesującego nas amplitunera udajemy się do sklepu w poszukiwaniu głośników przednich, musimy tu wyznaczyć sobie rozsądną granicę ceny. Potem sklep i szukamy głośników, nie na zasadzie pan powiedział, na zasadzie pan podłączył do takiego samego ampli jak stoi w domu albo czegoś co jest maksymalnie do niego zbliżone. Ja mam posłuchać jak to gra, jak nie mam dobrego słuchu telefon do przyjaciela. Zmieniając tylko firmę a zachowując barierę cenową różnica jest kosmos co łatwo sprawdzić. I wbić sobie do głowy to nie samochód który powinien być przy zakupie kompletny.
Podam przykład z własnego podwórka amplituner Pioneer ale już głośniki Tonsil jakoś upolowałem krótką serię w rozsądnej cenie produkowaną wyłącznie na rynek Japoński, sub to Magnat bo po oblataniu iluś sklepów firmowych moim skromnym zdaniem bił na głowę w kategorii cena jakość całą resztę.
Raczej spokój i chłodna kalkulacja przyniesie lepszy efekt jak gotowiec w tej samej cenie.
Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam:-D
 

Cyborg65

New member
rafal735r

W przypadku 5;1 przerobionym na 2;0 na tym samym sprzęcie na pewno
J raczej jesteś pierwszym człowiekiem na świecie który w 2;0 potrafi określić że po swojej prawej ma gitarę a po lewej np akordeon. Czytaj stoi dokładnie obok ciebie
Ale niech tam wieżę na słowo.
Pozdrawiam :-D
poprawka
Przez ciekawość sprawdziłem twojego Marantz PM7000, nie wiem dlaczego próbujesz wypowiadać osądy na temat czegokolwiek więcej jak stereo
Żebyś mógł przemyśleć to do czego podskakujesz.
Pioneer VSX D814
kupowałem jako chyba 3 model pod względem nowości w tym segmencie cenowym więc dawno temu
I skończ waść wstydu oszczędź.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
blackninja

Nie było mi w głowie kupowanie zestawu pod filmy, a raczej tak wyszło że kupiłem ampli z 8 kanałami.
I raczej było to przeczucie że coś z tego wyjdzie bo w momencie zakupu w DTS był jedynie Top gun.
Na potrzeby kina wymieniłem jedynie suba na 12" i 200W Magnat
Pozdrawiam:-D
 

rafal735r

New member
Przez ciekawość sprawdziłem twojego Marantz PM7000, nie wiem dlaczego próbujesz wypowiadać osądy na temat czegokolwiek więcej jak stereo
Żebyś mógł przemyśleć to do czego podskakujesz.
Pioneer VSX D814
kupowałem jako chyba 3 model pod względem nowości w tym segmencie cenowym więc dawno temu
I skończ waść wstydu oszczędź.
Moje wypowiedzi dotyczyly wlasnie trybu stereo. To raz. Dwa to niestety musisz jeszcze wiedziec ze te ampli jakiego posiadasz nie jest najwyzszych lotow. Dzis wart jest moze z 700zl. Dla wyjasnienia napisze ze jesli chcesz miec ampli ktore rownie dobrze zagra w trybie stereo co wzmacniacz musisz wydac na niego jakies 3 razy wiecej. A wiesz ile kosztowal nowy VSX D814? Chyba wiesz jesli go kupiles. A teraz zastanow sie nad tym kto ma sobie wstydu oszczedzic :)

Zreszta nie chce mi sie z toba dyskutowac, bo poprostu nie rozmumiesz kilku istotnych rzeczy i z tego wzgledu nie chce mi sie wdawac z toba w jakiekolwiek dyskusje, bo juz widze ze nie ma to zbytnio sensu.

Rowniez pozdrawiam i ciesz sie trybem stereo na VSX D814
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
rafal735r
Ale jedno podstawowe pytanie, czy czytałeś pierwszy post i wiesz o co pytał kolega który je zadał?
To, że muzykę słucha się na dobrym sprzęcie stereo to oczywista oczywistość. Tego przecież nikt nie neguje.
Ale kolega pytał się o dźwięk w kinie i różnice pomiędzy ścieżką wielokanałową i stereo. Pytał się ile straci? Straci dużo z tej prostej przyczyny, że ścieżka dźwiękowa w filmach jest wielokanałowa. Taki jest zamysł twórców - realizatorów i montażystów dźwięku. Ścieżka dźwiękowa w fimlach ( nie we wszystkich oczywiście, ale w większości produkcji) opiera się właśnie na podziale sceny, dużo dzieje się z tyłu z boku itp. Strzały, świst kul, przeloty helikopterów.... Nawet najlepszy zestaw stereo tego nie oda. Poza oczywiście samą treścią filmu i dobrą jakością obrazu, dźwięk to podstawa. Od ponad dwudziestu lat film jest moim konikiem, od TV w wersji mono, poprzez VHS, DVD po Blu-Ray obecnie. Różnica w dźwięku pomiędzy stereo a 5.1 jest bardzo duża. I oczywiście im lepszy sprzęt tym lepiej!
Najlepszym rozwiązaniem byłby dobry zestaw stereo do muzyki i wielokanałowy do kina, ale niestety życie jest sztuką kompromisu....
Ja akurat nie mam z tym problemu. U mnie film to 99% a muzyka to 1%....
Serdecznie pozdrawiam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Bo pewnie słuchasz na kiepskim sprzęcie. Wierz mi dobry film, z dobrą ścieżką dźwiękową, z płyty BD i nawet na napisach końcowych siedzisz w fotelu, bo się jeszcze nie chce wyłączać.
zastanawia mnie czy umiesz czytac czy moze ja napisalem niewyraznie

w domu mam dobry sprzet, pisalem o kinie, wiesz tam sie idzie kupuje bilety i siadasz w sali kinowej :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
zastanawia mnie czy umiesz czytac czy moze ja napisalem niewyraznie

w domu mam dobry sprzet, pisalem o kinie, wiesz tam sie idzie kupuje bilety i siadasz w sali kinowej :)
Masz rację mój błąd. Ale dyskusja toczyła się o kinie domowym i stereo i twój wpis o kinie też potraktowałem z rozpędu jako o kinie domowym. Zgadzam się z Tobą co do dźwięku w kinie. Bardzo często poza dużym hałasem mało wnosi. Zresztą nie da się na tak dużej sali ustawić źródeł wielokanałowego dźwięku tak żeby były tak samo słyszalne dla każdego widza. A w domu tak. No i brak hałasu sąsiadów i oszroniona szklaneczka w dłoni.
 

Cyborg65

New member
rafal735r

Widzę że zapoznałeś się z datą produkcji i obecną ceną.
Nawet zgadłeś że mam go z 5 lat
Tym bardziej życzę uśmiechu po porównaniu parametrów do Marantz PM7000,

ps
Pewni że nikomu go nie polecam bo ma swoje lata po prostu jak na razie nie widzę powodów do pilnych zmian, myślę tylko że jak już to raczej znowu Pionek
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
marciniozo

Witam
Dokładnie jak poprawiłeś
Sam masz pionka tylko nowszego od mojego, czy słuchanie na nim muzy w trybie stereo to porażka?
Cała reszta to K.D w tym układzie raczej nie ma o czym rozmyślać.
Tym bardziej mam wrażenie na granicy pewności że nikt tu piszący nie jest jakimś audiofilem ,
tacy panowie wypowiadają Pioneer zamiast przekleństw.
Co mnie akurat nie cieszy
Pozdrawiam :-D
 
Ostatnia edycja:

Irasiad

New member
Rewelacyjnie ujął ten "odwieczny "dylemat blackninja.
Otóż większość z Nas z powodu braku odpowiedniej ilości funduszy popełnia kompromis. I tak ja na ten przykład mam fajne stereo i guzik z kina ,a np. koledzy"kinomaniacy" mają fajne kino i guzik .I to by było na tyle.
 

etemmu

New member
Juz mialem podobne dylematy, na razie stanelo na zestawie stereo do gabinetu. Kina nie przekreslam ale... jesli nie masz dedykowanej "salki" kinowej lub salonu przynajmniej 30m a sluchasz sporo muzy - IMHO lepiej miec dobre stereo tzn kupic wzmacniacz + najlepsze fronty na jakei Cie stac + CD. Wzmacniacz jednak powienien miec wyjscie na subwoofer i dobrze gdyby mial wejscie preamp in. Do tego mozna podpiac w przyszlosci ampli i bedzie gites. Zestaw KD jest super ale trzeba miec miejsce na dobry rozkald kolumn i warunki akustyczne. Z moich odsluchow wyniknelo, ze jest sens kupowac amplituner do kina ale tak naprawde wystarcza w wiekszosci wypadkow porzadne fronty i sub. W ampli masz zazwyczaj duzo efektow dsp ktore poszerza Ci scene i dadza efekt przestrzennosci w kinie, nie zastapisz jedynie dobrego subwoofera. Jesli masz warunki - kupuj 5.1. Jesli nie, oszczedz sobie frustracji i kup 2.1, bedziesz zadowolony - oklaski czy samolot z tylu glowny sa mniejsza frajda niz pier... cie pioruna i pomruk rozschodzacy sie po kocnowkach nerwow. Moje plany to do salonu (muzyka i kino ) to albo bardzo dobry ampli albo dobry ampli + wzma stereo + dobre fronty i sub.
P.s. Nawet na zwyklym dobrym steroe 2.0 ogladajac film bedziesz zachwycony.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cyborg65
Słuchanie w stereo na tym amplitunerze nie jest porażką, ale.... nie jest on w tej materii spejcalistą ( tak to delikatnie ujmę). Ja kupowałem amplituner do kina domowego i tutaj dobrze się sprawdza. Muzyki słucham okazjonalnie, audiofilem nie jestem. Także ja z tego amplitunera jestem zadowolony.

etemmu
A ja wolę mieć i per..cie i efekty dźwiękowe z tyłu! Dlaczego mam z nich rezygnować? Posłuchaj sobie na zestawie 5.1 filmów z płyty Blu-Ray np. Helikopter w ogniu ( PCM 5.1) to być może zmienisz zdanie. Oczywiście ja nigdy nie twierdziłem, że mam kino domowe - bo do tego to daleka droga - posiadam odtwarzacz ( odtwarzacze) i do tego amplituner z głośnikami i po prostu oglądam ( i słucham ) filmy.
Pozdrawiam
 

rafal735r

New member
Tym bardziej życzę uśmiechu po porównaniu parametrów do Marantz PM7000,
Nie chcial bys bez posredniego porownania tego wzmaka ze swoim ampli w trybie stereo. Twoje wipsy swiadcza o twojej niewiedzy w tej sprawie co juz udowodniules np tym wysokiem z parametrami.
Polecam ci na poczatek duzo lektury w tej sprawie.
 

Cyborg65

New member
Witam

Ja rozumiem że cały czas rozmawiamy o sprzęcie 7do10k PLN.
W tej cenie specjalistą od muzyki to to mało że nie będzie jakiś zestaw, niestety wątpię czy będzie to jeden głośnik nie wspominając o przewodzie. I ponad wszelką wątpliwość coś co jest do wszystkiego, jest najczęściej do niczego. Stąd postawię tezę, na takim poziomie cen nie uzyskamy nie wiadomo czego w muzie, czyli coś z tej muzy zostanie.Teraz z tego co zostanie możemy trochę poświęcić i mamy filmy, albo nie poświęcamy i mamy muzę.
Taka mała zbitka z wielu źródeł
Wiadomo że za efekt końcowy odpowiada cały zestaw z przewodami włącznie, ale my słyszymy głośniki. Nigdy głośniki przednie nie powinny kosztować mniej niż wzmacniacz czy ampli. W przypadku KD dochodzi centralny i sub, centralny nie powinien zdecydowanie odstawać od przednich, na temat suba szkoda się rozpisywać raczej 12" i co najmniej 200W.
Jak napisałem to nie moje zdanie ale myślę że większość się z nim zgodzi, ja na pewno tak
Od siebie dodam o ile miłośnicy stereo wiedzą że są częstotliwości których na dobrą sprawę prawie nie słyszymy za to wprowadzają w rezonans ludzkie flaki co wyraźnie czuć jeśli dobrze pamiętam ok 56Hz to twórcy filmowi poszli dalej grubo poniżej granicy słyszalności efekt drży podłoga i kanapa bez suba sorry raczej nierealne

Pozdrawiam:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry