Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

Henry

Active member
Bez reklam
Z pompa ciepła powiadacie?
Mam pralke Samsunga i też chcę postawić suszarkę na niej.
Bierz z pompą i Samsunga do pary jeśli chcesz postawić jedną na drugą.
Zwróć uwagę na dojście do filtrów i ich system.
Nie warto też przepłacać, bo prędzej niż później coś padnie (czego nie życzę) i okaże się, że taniej będzie kupić nowy sprzęt niż naprawiać.

Gdybyś planował wymieniać komplet, to poleciłbym ci Electroluxa i odradził wszystko spod szyldu BSH, bo to przereklamowany sprzęt, a ich "jakość" skończyła się lata temu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Z pompa ciepła powiadacie? A ktoś z Was miał starego typu wcześniej i może porównac z doświadczenia?
Mam pralke Samsunga i też chcę postawić suszarkę na niej.


Jaki masz model, jak długo? Z trójnikem tez mogętak zrobić, to nie problem.


ani to.

Jakieś półtora roku:
Pralka - SAMSUNG WW80M644OBW QuickDrive
Suszarka - DV90N62632W/EO QuickDrive
Do tego łącznik Samsunga

Też mają Wi-Fi, nawet się przydaję bo dostajemy powiadomienia na telefon i TV jak się pranie/suszenie skończy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pralka 2500zł, suszarka 3000zł.
Komplet 5500zł
Fajny zestaw, nie mówię nie.

Pytanie, jakie będą koszty jak padnie cokolwiek.
Miałem Miele, Boscha i Indesit. Każda padła. Pech? Może.
Pierwsza i druga, droga i nie opłacalna w naprawie. Wniosek? Następna będzie tania.
Działa, pierze, jako tako suszy, bez porównania do dedykowanych, co oczywiste, ale suche wkładamy do szafy przy mniejszej wrzucie, a ew. rozwieszamy na godzinkę.
W czym te pralki są lepsze od tych tańszych? W praktyce, nie mechanice.
Ubrania się rwą, farbują, niedopiera, pomięte, czy co?
W jednym mieszkaniu miałem małą, wrzuta od góry, tania. Zastanawiałem się czy nie kupić coś za 3x tyle, bo ładna, bo pierdyliat systemów i odpuściłem. Kilka tyś w kieszeni, tania też prała. Dzień w dzień. Gorzej? Chętnie się dowiem.

Lodówki, ostatnio mi padła sideByside, 3 lata. Oczywiście Samsung, bo wszystko co mam Samsunga od lat mi pada. Kupiłem nową, też nie tania i też... Samsunga - taki masochizm, ale potrzebuje większą, więc wyboru nie było. W przeciwnym wypadku, brałbym tanią do 1.5-2k, chłodzi? Chłodzi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kup pralkę z funkcją prania parą, odczujesz różnicę... nie musi być za worek pieniędzy ;)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pralka 2500zł, suszarka 3000zł.
Komplet 5500zł
Fajny zestaw, nie mówię nie.

Pytanie, jakie będą koszty jak padnie cokolwiek.
Miałem Miele, Boscha i Indesit. Każda padła. Pech? Może.
Pierwsza i druga, droga i nie opłacalna w naprawie. Wniosek? Następna będzie tania.
Działa, pierze, jako tako suszy, bez porównania do dedykowanych, co oczywiste, ale suche wkładamy do szafy przy mniejszej wrzucie, a ew. rozwieszamy na godzinkę.
W czym te pralki są lepsze od tych tańszych? W praktyce, nie mechanice.
Ubrania się rwą, farbują, niedopiera, pomięte, czy co?
W jednym mieszkaniu miałem małą, wrzuta od góry, tania. Zastanawiałem się czy nie kupić coś za 3x tyle, bo ładna, bo pierdyliat systemów i odpuściłem. Kilka tyś w kieszeni, tania też prała. Dzień w dzień. Gorzej? Chętnie się dowiem.

Lodówki, ostatnio mi padła sideByside, 3 lata. Oczywiście Samsung, bo wszystko co mam Samsunga od lat mi pada. Kupiłem nową, też nie tania i też... Samsunga - taki masochizm, ale potrzebuje większą, więc wyboru nie było. W przeciwnym wypadku, brałbym tanią do 1.5-2k, chłodzi? Chłodzi.
To tak dużo? Suszarka z pompą ciepła za 2800 zł (tyle dałem) to raczej standard z tego co patrzyłem. Pralka za tyle to też nie jakieś super przepłacanie. Miele jest za 5000 - 10000 zł ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
no i jeszcze trzeba doliczyc z 50zl miesiecznie albo lepiej za prad. Bo z lenistwa nawet przy dobrej pogodzie nikt ciuchow nie rozwiesi, tylko suszarka i do szafy.

Ja dzisiaj dostalem rachunek za prad pierwszy w tym roku.... 700zl za prad za 2 miesiace. Masakra jakas. Te suszarki, plyty indukcyjne i pompy ciepla do CWU mi chyba bokiem wychodza.

Juz na tyle te rachunki za prad mnie wkur... ze zamowilem panele fotowoltaiczne 8kw.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja płacę 200 - 220 zł/msc. W lato jakieś 10% więcej przez klimatyzację.

A zone dzieci masz? Czy mieszkanie traktujesz jedynie za noclegownie?

Mnie tak irytuja te rachunki za prad ze nie ogarniam. Chyba bede musial pomatowac liczniki pradu pod kilka urzadzen aby dowiedziec sie co ile kosztuje.... bo to nie normalne za az tyle place.
 
Ja pracuje z domu i mam 160-200 zł miesięcznie. Dzieci nie mam, ale mam małe zoo co brudzi i syfi. Pranie, odkurzanie na porządku dziennym.
 

DrWredman

Active member
Panowie, brać tańsze modele i 5 lat gwarancji.

Z własnego podwórka napiszę co u mnie padło w ciągu 10 lat.

Całe AGD - WHIRLPOOL z najwyższej półki, łącznie z płytą indukcyjną.

Zmywarka - padła po 7 latach. Co ciekawe producent dawał 7 lat gwarancji ale na inne kraje niż PL. Padł sterownik za 500 zł. Wymieniłem zmywarkę na BSH z polskiej fabryki i na 5 lat gwarancji. Po roku padła sprężyna od otwierania drzwi. Wymienili bez problemu, nawet obie sprężyny. To że czasami naczynia są niedomyte raczej obwiniam chemię, już sam nie wiem które tabletki są najlepsze bo mam wrażenie że wszystko to jedno wielkie G.
Tu Uwaga dla kupujących pierwszą zmywarkę - przeważnie używamy jednego programu ECO, czasem szybkiego, a czasem na większą temperaturę i koniec tematu. Wszelkie inne wodotryski uważam za naciąganie kupujących. Może poza suszeniem.
Nie bierzcie zmywarki na 15 kompletów naczyń. Zmywarka ma te same gabaryty więc wciskanie większej ilości naczyń wiążę się z ciaśniejszym rozstawem uchwytów na naczynia. Jeśli macie głębsze talerze to właśnie w takiej zmywarce będą niedomyte. Im mniej kompletów zmywarka przyjmie tym będą dokładniej umyte.

Mikrofala - nie pamiętam ale po ok 5 latach padł silnik obracający talerz. Oryginał kosztował ok 130 zł. Kupiłem podobny za 28. Wymieniłem bebechy (bo oczywiście bolec musiał być innego kształtu ;)) i działa do dziś.

Pralka - po 12 latach zaczęły się problemy, świecił się czujnik niezamkniętych drzwi. raz na 5 razy pralka nie chciała się uruchomić. Napiszę tylko, że usterka czujnika nie koniecznie wskazuje uszkodzony czujnik. Mogą to być szczotki silnika albo sterownik. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że to sterownik. Kilkadziesiąt złotych i działa dalej jak nowa. Rozmawiałem też z serwisantem, kazał naprawiać wszystko do póki się opłaci, bo nowe to ponoć badziewia na 2-3 lata.

Piekarnik - tutaj jest porażka niemal od początku, choć wciąż z niego korzystamy. Czasami podczas pieczenia zawilgotnieje elektronika i wywala korki. Nieraz trzeba chwilę odczekać i działa dalej ale czasami trzeba było go wyłączać z gniazdka bo wyrzucało różnicówkę. Kiedyś elektryk wydzielił mi oddzielną linię więc wystarczy, że wyłączę jeden bezpiecznik.

Lodówka odpukać działa, tylko jakiś plastik połamałem, choć można się przyczepić, że to błąd konstrukcyjny.

Płyta indukcyjna - działa bez zarzutu.

Okap - działa ale jest dość głośny.

Suszarki nie mam.

Odkurzacz - Zelmer Aquos (ten co zbiera śmieci do wody, ale nie jest to odkurzacz wodny). Gwarancja była na 4 lata w standardzie. Chyba właśnie mijają. Tutaj zablokowała się rura teleskopowa i nijak nie dało się jej rozciągnąć, ale ... gwarancja rozszerzona nie obejmuje akcesoriów :D Wyciągnąłem z piwnicy rurę od starego zelmera. :D
Sam odkurzacz działa bez zarzutu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
A zone dzieci masz? Czy mieszkanie traktujesz jedynie za noclegownie?



Mnie tak irytuja te rachunki za prad ze nie ogarniam. Chyba bede musial pomatowac liczniki pradu pod kilka urzadzen aby dowiedziec sie co ile kosztuje.... bo to nie normalne za az tyle place.
Mam. Jedynie wodę grzeje gazem (kondensacyjny kocioł dwufunkcyjny). Do tego NAS 24/h, pompa wody od podłogówki 24h, indukcja, piekarnik, pralka, suszarka, stacjonarny PC do pracy, zmywarka i 2x odkurzacz Xiaomi z tych długo pracujących rzeczy.


Podejrzewam, że ciepła woda u Ciebie zabiera dużo prądu. Ja za gaz płacę śmieszne rachunki.
 
Na wynajmowanym mieszkaniu piec gazowy dwubiegowy to był koszmar dla rachunków za prąd. W sezonie grzewczym po 500 co dwa miesiące.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja płacę 200 - 220 zł/msc. W lato jakieś 10% więcej przez klimatyzację.
Czyli normalne zużycie, u mnie 100-150 więcej, ale wszystko zależy jak duży dom, ile osób, sprzętu, itd.


Panowie, brać tańsze modele i 5 lat gwarancji.
Może nie najtańsze, ale jestem tego samego zdania ;)

Wymieniłem zmywarkę na BSH z polskiej fabryki i na 5 lat gwarancji. Po roku padła sprężyna od otwierania drzwi.
Właśnie o tym pisałem, jakość się skończyła.
To że czasami naczynia są niedomyte raczej obwiniam chemię
To nie do końca wina chemii.
Moją pierwszą zmywarką był podstawowy model Boscha i była rewelacyjna, zero problemów, wszystko zawsze czyste i to niezależnie ile by się tam nie upchało.
Następna, to wypasiony model Siemensa i masa problemów, dodatkowe płukanie...

Obecnie wszystko Electroluxa i stwierdzam, że w swoim przedziale cenowym jakością i rozwiązaniami bije na głowę większość budżetowego sprzętu

dobra, fajna dyskusja :D
To jakim płynem Panowie najlepiej wam się okna myje? :D
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z tymi rachunkami lolo2 to nieźle pojechałeś - 700zł na 2 msc. to już bardzo dużo.(fotowoltaika fajna i przyszłościowa rzecz)
U mnie połowa mniej za rachunki ale to wszystko zależy jak Henio napisał od wielkości domu , sprzętu, użytkowników ( u mnie 2+2 )etc.
Ja za to mogę polecić Bosch przy zakupie zmywarki i pralki - tfu tfu odpukać działają bezproblemowo (mam pralko-suszarka).
Reszta sprzętu różnych firm : Elektrolux, Gorenje, Samsung, LG ...
Za to ogrzewanie mam gazowe + ciepła woda i rachunki wg śmieszne : w cyklu rocznym co 2 miesiące place 250zł.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To tak dużo? Suszarka z pompą ciepła za 2800 zł (tyle dałem) to raczej standard z tego co patrzyłem. Pralka za tyle to też nie jakieś super przepłacanie. Miele jest za 5000 - 10000 zł ;)

Dlatego pytam, co daje w praktyce pralka za 2.5-3k, czego by nie miała taka za 1k-1.5k
Miele wiem ile kosztuje, padła. No i gdzie ta kasa teraz? ; )

Ja już nie wierzę w żadną jakość w urządzeniach AGD, nie dzisiaj, a już na pewno nie w Samsungu.
Stąd pytanie, co masz w tej pralce wartego drugie tyle - w praktyce, czyli gacie nie doprane? ; )

Lolo, ja płaciłem co 2msc. jakieś 500zł. i to w małym mieszkaniu. Ilość osób nie miała znaczenia.
Tyle, że był duży tv 80" i cała masa załączonego sprzętu przez pół dnia (końcówki). Pralka też chodziła często.
Do tego stosunkowo mocny PC i duży monitor. Taki PC przy obciążeniu przez pół dnia potrafi parę zł ściągnąć dziennie, to już masz za samego kompa stówkę/msc, a gdzie jakieś ledy, gadżety, tablety, laptopy i inne cuda.
Ty piszesz, że 600zł w dużej chałupie to dużo, a ja w mieszkaniu miałem prawie tyle.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale ty miales 80 plazme wiec musialo brac.


Ja mam 65 cali tv, komp chodzi maks 2 h, tabletow i laptopow nie uzywam, ledow nie zalaczam tylko 2 kinkiety, kino w osobnej salce wlaczane na maks 2h na netflixy. Nic wiecej z przyjemnosci nie mam. Reszta to standardowe rzeczy jak pralka, suszarka, pompki centralnego itp itd


Poprostu zaskakuje mnie moje zurzycie pradu. No ale nic nie poradze. Zakladam fotowoltaike. W przyszlym tygodniu powinna byc juz na dachu. Musze zmniejszyc moje miesieczne koszta utrzymania, puki jest mozliwosc i sa na to fundusze.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dlatego pytam, co daje w praktyce pralka za 2.5-3k, czego by nie miała taka za 1k-1.5k
Miele wiem ile kosztuje, padła. No i gdzie ta kasa teraz? ; )

Ja już nie wierzę w żadną jakość w urządzeniach AGD, nie dzisiaj, a już na pewno nie w Samsungu.
Stąd pytanie, co masz w tej pralce wartego drugie tyle - w praktyce, czyli gacie nie doprane? ; )

Lolo, ja płaciłem co 2msc. jakieś 500zł. i to w małym mieszkaniu. Ilość osób nie miała znaczenia.
Tyle, że był duży tv 80" i cała masa załączonego sprzętu przez pół dnia (końcówki). Pralka też chodziła często.
Do tego stosunkowo mocny PC i duży monitor. Taki PC przy obciążeniu przez pół dnia potrafi parę zł ściągnąć dziennie, to już masz za samego kompa stówkę/msc, a gdzie jakieś ledy, gadżety, tablety, laptopy i inne cuda.
Ty piszesz, że 600zł w dużej chałupie to dużo, a ja w mieszkaniu miałem prawie tyle.
Jak to co? Eco bubble (bubel? ;)). Mojej się zapytaj to Ci powie :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra, zostawmy to, bo widzę, że mamy wszyscy blade pojęcie o praktycznych różnicach - czyli mówiąc wprost, czym się różni Twoje wyprane Gucci, od mojego Armani ; ) Może Twoje przez te bąbelki bardziej aksamitne, milsze w dotyku, kto wie :D

Lolo, to widziałeś? Jakiś czas temu mi wpadło:

[youtube]5KZ_WTmLYlY[/youtube]
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Lolo liczyłeś kiedy Ci się zwrócą te panele? Ojciec ma na dachu, ale płacił tylko 20% czy 40% reszta szła z PONE i wtedy się opłaca inaczej może być różnie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo liczyłeś kiedy Ci się zwrócą te panele? Ojciec ma na dachu, ale płacił tylko 20% czy 40% reszta szła z PONE i wtedy się opłaca inaczej może być różnie.

6 - 7 lat teoretycznie.

Po znajomosci, 4212 za 1kw.
Do tego bede sie staral o dotacje moj prad i cos tam w picie mozna odliczyc.


Zamowie chyba tez solary na ciepla wode.

Musze zejsc z oplatami miesiecznymi do 500zl albo nizej. Najbardziej boje sie podatku katastralnego, jak to wrypia to bedzie placz.



A co do suszarek jeszcze. Nie jestem przekonany na 100% ale wydaje mi sie ze przez suszarke strasznie koszulki sie kurcza. W szczegolnosci na nich to widac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry