Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kiedyś miałem trochę koszulek polo z Carry i Reserved i była to naprawdę spoko jakość. Nie każdy musi nosić tylko Armaniego ;D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomagam, pomagam, tyle, że za kulisami ; )

Jak ktoś miał styczność z nową golarką Philipsa S9000:
https://www.philips.pl/c-m-pe/twarz-golarki
To niech się podzieli wrażeniami. Pewnie nikt, ale a nóż widelec.

Odwieczny problem z tymi sprzętami jest taki, że jak człowiek nie przymierzy, to kupuje kota w worku. Mam już kupione lata temu dosyć drogie golarki i golą gorzej, jak stara - podejrzewam, że już nastoletnia. Niebo, a ziemia. Nie mogę tego zrozumieć do dzisiaj.
Zakup na następne 10 lat, więc dobrze, że była tip top, a nie następna wtopa.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pomagam, pomagam, tyle, że za kulisami ; )

Jak ktoś miał styczność z nową golarką Philipsa S9000:
https://www.philips.pl/c-m-pe/twarz-golarki
To niech się podzieli wrażeniami. Pewnie nikt, ale a nóż widelec.

Odwieczny problem z tymi sprzętami jest taki, że jak człowiek nie przymierzy, to kupuje kota w worku. Mam już kupione lata temu dosyć drogie golarki i golą gorzej, jak stara - podejrzewam, że już nastoletnia. Niebo, a ziemia. Nie mogę tego zrozumieć do dzisiaj.
Zakup na następne 10 lat, więc dobrze, że była tip top, a nie następna wtopa.
Sam mam golarkę tego typu i... nie używam. Podrażnia mi skórę jak cholera. Kupiłem sobie One Blade za ułamek ceny takiej golarki + barber co miesiąc i skończyły się moje problemy. Niestety nie zadziała ta opcja kiedy chcesz golić się ma gładko ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
tez mam dwie golarki i nie uzywam. Tez mi skore podraznia.

Co zyletka to zyletka.

Kiedys bede tak bogaty, ze jednorazowka bede golil sie tylko raz :)


ps.
Jak bedziesz chcial kupic philipsa to daj znac, zona ma tam chyba jakies rabaty, czy kody rabatowe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam takie Gillette, starsze, fajna rączka i ze 20 nowych wkładów.
Próbowałem, no nie da się po twarzy tym haratać. Od razu podrażnienia.
Za to te 3-głowicowe, przykładam, macham i temat zamknięty.
Każdy widać inaczej przyzwyczajony.

Chce kupić, ale mam obawy, co będzie jak nie przypasuje.
Zwrócić się tego chyba nie da, a taka kasa piechotą nie chodzi.
 

DrWredman

Active member
Pomagam, pomagam, tyle, że za kulisami ; )

Jak ktoś miał styczność z nową golarką Philipsa S9000:
https://www.philips.pl/c-m-pe/twarz-golarki
To niech się podzieli wrażeniami. Pewnie nikt, ale a nóż widelec.

Odwieczny problem z tymi sprzętami jest taki, że jak człowiek nie przymierzy, to kupuje kota w worku. Mam już kupione lata temu dosyć drogie golarki i golą gorzej, jak stara - podejrzewam, że już nastoletnia. Niebo, a ziemia. Nie mogę tego zrozumieć do dzisiaj.
Zakup na następne 10 lat, więc dobrze, że była tip top, a nie następna wtopa.

Wiem w czym jest problem z tymi golarkami. Rok temu zakupiłem model serii 7000 z dokładnie taką głowicą.
https://www.philips.pl/c-p/SH70_50/shaver-series-7000-glowice-golace
Zaznaczę, że do tamtej pory goliłem się nożykami, różnego typu.
Zanim wybrałem golarkę wypytałem kolegę, który używa golarek chyba ze 20 lat albo wiėcej. Powiedział tak, tylko Philips z trzema głowicami i trzema pierścieniami. I tu jest problem bo Philips przestał produkować golarki z trzema pierścieniami, wiėc kupiłem z dwoma.

Swoją golarkę kolega ma już wiele lat i nawet chciał zmienić na nowszy model, ale jak się dowiedział, że nie ma już golarek z trzema pierścieniami to woli chuchać i dmuchać na starą byle służyła jak najdłużej.

Z obecnej jestem średnio zadowolony z uwagi na czas golenia mojej gęby. Nożykiem obleciałem buźkę w 10 min, a tym ***************em minimum 20. Po roku zszedłem do 15 ale muszę jeździć kilkanaście razy w jednym miejscu aby golenie było dokładne. Jak zdechnie akumulator to pewnie wrócę do nożyków, ale skubany trzyma całkiem dobrze. Chyba, że po kolejnym roku jednak zejdę do 10 min. :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O co chodzi z tymi 3 pierścianiami? Sam korzystam chyba od początku z tych maszynek i przekonany byłem, że 3 głowice, to 3 okrągłe noże i tyle w temacie. Rozumiem, że są różne konstrukcje/modele tych noży, ale Philips od zawsze robił tylko 3-głowicowe (?) ale czym są te pierścienie w takim razie?

To jest moja stara, rezerwowa o której pisałem. Najlepsza ze wszystkich. HQ8894/18
https://www.philips.pl/c-p/HQ8894_18/-
Nie dość, że cicha, to przede wszystkim na prawdę świetnie goli.
Obecne moje nowsze (ale też już pare latek mają), stacje czyszczące i inne bzdety, przy niej to buble. Owszem, super się prezentują, ale chyba nie o to chodzi.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak nie musisz się golić na 0, a wystarczy Ci zarost 2-3 dniowy to bierz One Blade Pro i tyle. Zero podrażnień i golenie w 3 minuty. Przy golarce 3 głowicowej z Philipsa wygląda jak zabawka, ale całkowicie ją wyparła.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, czyli ta moja z tego co widzę ma 3 pierścienie, a goli fatalnie:
"Głowice golące Triple Track z trzema pierścieniami golącymi zapewniają o 50% większą powierzchnię golenia niż standardowe głowice z jednym pierścieniem."

Natomiast druga Philips 8894 (nie wiem jakie głowice), goli świetnie.

Kaminski, właśnie jak trzeba musi być na zero. Stąd też golarka.
 

DrWredman

Active member
Czynników wpływających na jakość golenia zapewne jest więcej.
Nie wiemy z jakiej stali teraz robią noże, zakładam, że gorszej, jak ze wszystkim.
Zobacz ile twoja stara maszynka ma ostrzy na jednym obwodzie. Dużo więcej niż teraz. A pewnie obroty niższe.
No i zarost, każdy ma inny, ja mam gęsty więc łatwo nie jest.

Masz rację, że jak nie przymierzasz się do własnej buźki to nigdy nie będziesz wiedział czy spełni twoje oczekiwania.

Na Twoim miejscu pozostałbym przy starej dopóki działa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko ta moja, to już strasznie wymęczona. Stąd pomysł na nową.
Za to ta która wygląda dobrze, nie goli jak trzeba. Męczarnia.

Tak to u mnie wygląda, chętnie zamienię ten cały majdan na jedną porządną ; )

 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nowa gosposie zatrudnilem.



Kurna w porownaniu do tego szamszunga za 3k, ktorego mialem. Niby z kamerami i mapowaniem pomieszczen a jezdzil po skosie jak nienormalny.
To co oferuje xiaomi to calkiem inna bajka. Mopowanie nawet daje rade, raz dwa odnajduje sie gdzie jest, gdzie skonczyl. Wraca do bazy (samsung mial z tym problemy). Zapisuje mape i nastepnym razem jedzie zdecydowanie lepiej. Mozna fajnie dodac wirtualne sciany czy powierzchnie gdzie np jest dywan shaggy aby na niego nie wjezdzal. Na zwyklych dywanach radzi sobie swietnie.

Narazie mam stracha o kable do ladowarek ale trzeba dostosowac sie tez troche do robota.
Maly zbiornik na wode no i plus podlogowka wiec przed myciem trzeba uzupelnic wode.

Narazie jestem zadowolony.

Xiaomi s5 max bodajze ten model mam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sezon na odkurzacze widzę.
Ja kupiłem ostatnio Roidmi X20 NEX, no i też sztos. Tyle, że ręczny.
Nie ma u mnie warunków na samo-odkurzające.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sezon na odkurzacze widzę.
Ja kupiłem ostatnio Roidmi X20 NEX, no i też sztos. Tyle, że ręczny.
Nie ma u mnie warunków na samo-odkurzające.


Kojaze ze wczesniej miales jakiegos z trojkatna szczorka, co sie z nim stalo? Zepsol sie?


Warunki trzeba miec. Z checia doniczki bym na jakiejs lawie postawil (lawa na wysokosc taka aby odkurzacz sie zmiescil). Krzesla jakies z szerokimi nogami aby tez robot sie zmiescil i u mnie byloby na tyle. Tylko te 2 rzeczy przeszkadzaja robocikowi.

Ponad 120m^2 ogarnia na jednym ladowaniu nie jest zle, ale musze jeszcze mapy odpowiednio podzielic bo salon umyje do polowy i jedzie do pokoi dzieciakow. Troche dziwne.

No i zasmucilo mnie cholernie dlugie ladowanie baterii. Myslalem ze ma jakis fast charging a ty chyba zonk bo pol dnia sie laduje.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nowa gosposie zatrudnilem.



Kurna w porownaniu do tego szamszunga za 3k, ktorego mialem. Niby z kamerami i mapowaniem pomieszczen a jezdzil po skosie jak nienormalny.
To co oferuje xiaomi to calkiem inna bajka. Mopowanie nawet daje rade, raz dwa odnajduje sie gdzie jest, gdzie skonczyl. Wraca do bazy (samsung mial z tym problemy). Zapisuje mape i nastepnym razem jedzie zdecydowanie lepiej. Mozna fajnie dodac wirtualne sciany czy powierzchnie gdzie np jest dywan shaggy aby na niego nie wjezdzal. Na zwyklych dywanach radzi sobie swietnie.

Narazie mam stracha o kable do ladowarek ale trzeba dostosowac sie tez troche do robota.
Maly zbiornik na wode no i plus podlogowka wiec przed myciem trzeba uzupelnic wode.

Narazie jestem zadowolony.

Xiaomi s5 max bodajze ten model mam.
Dawno Ci pisałem, żebyś kupił Xiaomi, a nie jakieś dziwadła. U mnie takie dwa jeżdżą od 2 lat. Wcześniej Roomba przez jakieś 5-7 lat.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dawno Ci pisałem, żebyś kupił Xiaomi, a nie jakieś dziwadła. U mnie takie dwa jeżdżą od 2 lat. Wcześniej Roomba przez jakieś 5-7 lat.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Tylko predzej chyba slabo bylo z myciem na mokro. Dopiero s5 maxx w miare to dopracowali.
Ale tworzenie map, ich edycja, wstawianie scian itp wyglada bajka.

Zauwazylem ze jak mam szafe z lustrem do ziemi do robot glupieje xD tak samo szklane czernione drzwi xD Ale ma jeszcze czujniki dotykowe wiec daje rade.

No i strach jest zostawic kabel lub skarpety. Kabel oskuruje - zniszczy caly? Czy sie wylaczy?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tylko predzej chyba slabo bylo z myciem na mokro. Dopiero s5 maxx w miare to dopracowali.

Ale tworzenie map, ich edycja, wstawianie scian itp wyglada bajka.



Zauwazylem ze jak mam szafe z lustrem do ziemi do robot glupieje xD tak samo szklane czernione drzwi xD Ale ma jeszcze czujniki dotykowe wiec daje rade.



No i strach jest zostawic kabel lub skarpety. Kabel oskuruje - zniszczy caly? Czy sie wylaczy?
Ja nie mam mopowania. Nie potrzebuję tego.
Parę razy wciągnęła ładowarkę i się wyłączyła. Edycji map, wstawiania ścian też nie używam. Wszystko dostosowałem fizycznie do robotów i jeżdżą gdzie chcą. Zależało mi na sile ssania i skanowaniu pomieszczeń. Tutaj bez zarzutu, spokojnie wciąga piasek z wiatrołapu.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

rusila

New member
Chciałby sobie złożyć jakiś dobry komputer, taki który posłuży mi co najmniej kilka lat i taki który pozwoli mi ogrywać najnowsze tytuły. Czy macie może jakąś stronę albo sklep gdzie dostanę gotowe zestawy albo ktoś będzie mi w stanie pomóc, bo ja kompletnie się nie znam na temacie składania pcetów.
 
Do góry