Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

Kamillo4891

New member
czy mozecie podac ustawienia sony xd 9305 dobrego obrazy

Ja mam takie:

Picture Mode: Cinema Pro
Auto picture Mode: Off
Brightness: 11
Color: 50
Light Sensor: Off

Advanced settings menu

-- Brightness sub-menu
Brightness: 11
Contrast: 90
Gamma: -2
Black level: 50
Adv. contrast enhancer: Off
Auto local dimming: Medium
X-tended Dynamic Range: Off

-- Color sub-menu
Color: 50
Hue: 0
Color temperature: Expert 1
Color space: Auto
Live Color: Off

-- Adv. color temperature sub-menu
Basic
R-Gain: -3
G-Gain: -3
B-Gain: -8
R-Bias: Max
G-Bias: 0
B-Bias: 6

Multi point (10p) [no changes]

-- Clarity sub-menu
Sharpness: 50
Reality Creation: Off
Random noise reduction: Off
Digital noise reduction: Off

-- Motion sub-menu
Motionflow: True Cinema
CineMotion: High

Jedynie jasność sobie zwiększyłem.
 

protone

New member
Witam, po dobie od zakupu pojawiły mi sie tego typu artefakty na matrycy. Po wylaczeniu tv i wlaczeniu na jakis czas znikaja i znowu sie pojawiają. Kwestia softu czy raczej problem z matryca? Tv zaktualizowany po wifi, kabel hdmi wymieniany. 20161231_161012.jpg 20161231_160617.jpg 20161231_155616.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Witam, po dobie użytkowania pojawiły mi sie tego typu artefakty na matrycy. Po wylaczeniu tv i wlaczeniu na jakis czas znikaja i znowu sie pojawiają. Kwestia softu czy raczej problem z matryca? Tv zaktualizowany po wifi, kabel hdmi wymieniany. View attachment 14735 View attachment 14736 View attachment 14737

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Tv do reklamacji ewidentnie nawet się nie zastanawiaj . Ciekawe czy ktoś w matryce nie uderzył?
Jaki model TV?
Współczuję normalnie, ciekawe jak sprawa się rozegra.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

protone

New member
Tv do reklamacji ewidentnie nawet się nie zastanawiaj . Ciekawe czy ktoś w matryce nie uderzył?
Jaki model TV?
Współczuję normalnie, ciekawe jak sprawa się rozegra.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Xd93 65', w sklepie mi powiedzili,zeby zrestetowac tv do fabryki, i na nowo zrobic aktualizacje,
mam nadzieje, ze to cos zaradzi.
 
Xd93 65', w sklepie mi powiedzili,zeby zrestetowac tv do fabryki, i na nowo zrobic aktualizacje,
mam nadzieje, ze to cos zaradzi.
Ja bym oddał płacisz pieniądze i to nie małe i co masz co chwile robić twardy reset???
Jeśli w Media kupiłeś to masz 30dni na zwrot towaru, w Euro jest do 7dni jak sprzęt wadliwe działa.
To jest Polska, reset i olać klienta :(

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Kamillo4891

New member
Kurde masakra...człowiek się napali bo będzie miał super TV, podłączasz i po dobie takie kwiatki wychodzą :(
U mnie tv się czasem resetuje, ale to jak grzebie sobie w systemie, na miesiąc użytkowania to może 3-4 razy się tak zrobiło.
 

protone

New member
Ja bym oddał płacisz pieniądze i to nie małe i co masz co chwile robić twardy reset???
Jeśli w Media kupiłeś to masz 30dni na zwrot towaru, w Euro jest do 7dni jak sprzęt wadliwe działa.
To jest Polska, reset i olać klienta :(

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Sklep dał mi takie info, zeby sprobowac doraźnie, jak nie zadziała to wymiana na nowy, takze akurat spoko sie zachowali.
 

karlamba

New member
Czy KD55XD9305 posiada w zestawie dedykowany wieszak na sciane? Wiem ze ktos tutaj pisal ze tak ale jak zastanawia mnie dlaczego nawet SC proponuje dodatkowo wieszak do tego telewizora i juz sam nie wiem jak to jest.
 

feerdek

New member
Czy KD55XD9305 posiada w zestawie dedykowany wieszak na sciane? Wiem ze ktos tutaj pisal ze tak ale jak zastanawia mnie dlaczego nawet SC proponuje dodatkowo wieszak do tego telewizora i juz sam nie wiem jak to jest.

Posiada. Wieszasz jak obraz na ścianie z możliwością odchylenia do gory do podłączenia kabli.
 

feerdek

New member
Pytanie do doświadczonych kolegów. Czy clouding może pojawić się lub zwiększyć po jakimś czasie użytkowania TV. 55xd9305 kupiłem w piątek. Testowałem i clouding był minimalny. Zdecydiwalem sie zostawić Tv. Po kilku dniach testy na tych samych materiałach jest dużo większy. Co o tym myślicie?
 

karlamba

New member
Pytanie do doświadczonych kolegów. Czy clouding może pojawić się lub zwiększyć po jakimś czasie użytkowania TV. 55xd9305 kupiłem w piątek. Testowałem i clouding był minimalny. Zdecydiwalem sie zostawić Tv. Po kilku dniach testy na tych samych materiałach jest dużo większy. Co o tym myślicie?

Wprawdzie nie mam jeszcze tego TV ale czy moglbys pokazac jak to wyglada na zdjeciach teraz (bo domyslam sie ze nie masz zdjec jak bylo wczesniej)?
 

MichalTJE

New member
@ferdek... czy przez clouding rozumiesz pojawiające się i znikające białe pola oświetlone w pewnych obszarach ekranu czy one pojawiajaą sie nie znikają ?
od od dwóch tygodni na swoim 65"xd9305 nie zauważyłem żadnej usterki ale chyba zacznę szukać bo coś czuję ze dziwne jest to ze nie mam żadnej przypadłości o której usilnie piszecie...
hmmm... przedziwne
MB
 

feerdek

New member
@MichaTJE dokładnie tak.Przejaśnienia pojawiają się na ekranie w czterech miejscach tak jakby ekran był podzielony na 4 części i w środku z każdej części jest przejaśnienie. Najgorsze po prawej stronie na dole. TV po kupnie sprawdzałem pod tym kątem i nie było tego. Jak włączyłem czarną planszę to ona była czarna może minimalnie, minimalnie gdzieś tam się coś pojawiało. Nawet się cieszyłem,że nie muszę oddawać telewizora ani wymieniać. Teraz po paru dniach juz jest clouding. Widać to już dobrze po włączeniu telewizora jak fruwają sobie te trzy kropeczki. W czterech strefach pojawiaja sie przejaśnienia. Wrzucam zdjęcie. Słabo zrobione, ale może coś będzie widać.
Wieczorem wrzucę lepsze foto.
 

Attachments

  • 20170103_030150~2.jpg
    20170103_030150~2.jpg
    6,8 KB · Wyś: 50
Do góry