Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

WuMike

New member
Bez reklam
To już powoli podchodzi pod zamówienie zbiorowe, kiedy warto by ponegocjować i poszukać najlepszego źródła dostawy :)
 

golota

New member
Już widzę tą cenę oscylującą w okolicach 9 k :bober:
A tak na serio, święta ido, trza prezenty robić :razz:

Przeczytałem cały wątek dot. tego TV ( 94 strony ) , wydaje mi się najbardziej odpowiedni w granicach 10-11 k. Chyba że jeszcze coś macie godnego polecenia? W tej chwili mam plazmę Panasa 42 cale i po przenosinach do większego lokum zniknął na ścianie a i wzrok coraz słabszy he he...
Salon 27 m2, od południa sporo okien, mocno nasłonecznione, głównie filmy nc+ i ps4 ( PES only ).
Poważnie myślałem o 75 calach, ale nie stać mnie na nic porządnego, dlatego zostaje przy 65 z trochę wyższej półki. Odległość od kanapy 3,5 - 4 mb. Mam kino 7.1 więc dźwięk w TV jest mi niepotrzebny ( tym bardziej w tak cienkich to jakaś abstrakcja ). Z technologi 3D pewnie nie będę korzystał uważam ją za przereklamowaną i odchodzącą do lamusa ( moja subiektywna opinia ).
Mam pewne obawy dot. obrazu na LEDach, obraz na plazmie jest bardzo naturalny, a jak oglądam filmy u znajomych na większych LCD wygląda to bardzo sztucznie.
 

FotoVideo

Member
Mam Sony KD-65X8505C z 2015 roku pokój 20m od południa bardzo nasłoneczniony ogladanie tego telewizora w bardzo slonecznym jasnym pomieszczeniu to sama przyjemnosc kolor i kontrast na najwyzszym poziomie czego nie moge powiedziec o porzedniej plazmie Panasonica G20 tego w dzien to nawet nie wlanczalem wyswietlacz pozbawiony koloru i kontrastu ale w nocy juz ok ! Ogladam z 4-5 metrów NC+ obraz z tej matrycy jest przepiekny szkoda kasy na tanie LEDy telewizory Sony z wyzszej pólki to strzał w 10 Polecam niegdys zakochany w obrazie z plazmy :)
 

odoja

New member
Witam,

moi drodzy, mam prośbę, oceńcie czy to nadaje się gwarancji/reklamacji.

Czarny pasek po prawej stronie ekranu (ma jakieś 5 mm szerokości), najbardziej widoczny na jasnym, ale na ciemnym ten skubańca widać. Nie jestem w stanie orzec czy on był tuż po rozpakowaniu bo wiadomo, człowiek dopiero z czasem dostrzega różne babole. Ten pasek, co się doczytałem , ma związek z matrycą albo podświetleniem, i generalnie bardzo mi nie przeszkadza, ale cholera jasna, Tv za ponad 7 tyś, nie powinien mieć takich felerów. Dodam, że to jest mój drugi TV xd9305, poprzedni oddałem, bo miał odstającą obudowę i też jakieś problemy z matrycą więc dali mi tego. Lepiej nie czekać tylko oddać,niech naprawią/wymienią czy olać temat?

Osobiście bym go reklamował, ale czy przyjmą go akurat z czymś takim?

Dzięki z góry za odpowiedź, w linkach są foty.

37fd66a14520f0f5


bd007d2581296748


da33508aeda9fda5
 

DrWredman

Active member
jeśli ten pasek jest tylko z jednej strony to ewidentnie coś jest spieprzone chyba z podświetleniem. Najprawdopodobniej coś jest źle spasowane.
Reklamuj. 5 mm to dużo.
 

odoja

New member
jeśli ten pasek jest tylko z jednej strony to ewidentnie coś jest spieprzone chyba z podświetleniem. Najprawdopodobniej coś jest źle spasowane.
Reklamuj. 5 mm to dużo.


Zmierzyłem dla pewności linijką :) jest 5 mm, nic, po raz drugi TV idzie do sklepu. Cholera, co to za bubble robią teraz... kwestia teraz czy nalegać o wymianę czy naprawę. Ale pewnie już na wymianę nie pójdą, bo minęło z miesiąc odkąd mi wymienili na ten,więc zostaje naprawa. Szlag by to trafił :)
 

Kamillo4891

New member
Witam wszystkich :).
Jest teraz promo do jutra w euro agd na XD93 55 cali za 7 199zł, czy opłaca się kupować go za tą kasę czy czekać jeszcze, jak myślicie ?.
Mam dylemat bo Samsung KS7000 też jest w promocyjnej cenie 5 599 zł i jeszcze samsung ma tą akcje cashback to by wyszło za niego 5 199 zł.
TV ma mi służyć minimum 5 lat.
Nie wiem czy brać tego Samsunga z felerną obudową, czy dopłacić i brać solidnie wykonanego Sony, czy może poczekać jeszcze na jakieś obniżki.
TV ogólnie służyć będzie do filmów i gier ze zwykłej PS4, i właśnie jeszcze pytanie o inputlag, czy coś się poprawiło po tej ostatniej aktualizacji od Sony?, o Samsunga nie pytam, bo wiem, że tam jest niski inputlag.
 

koniefka

New member
Jak pokazują wypowiedzi użytkowników, to z tą solidnością Sony różnie bywa.
Opisywane wady w TV za ponad 11 tyś. są nie do przyjęcia.
 

Kamillo4891

New member
Nie mogę dodawać jeszcze linków,ale na wykopie ktoś wrzucił afere z Sony związaną z input lagiem.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

odoja

New member
Witam wszystkich :).
Jest teraz promo do jutra w euro agd na XD93 55 cali za 7 199zł, czy opłaca się kupować go za tą kasę czy czekać jeszcze, jak myślicie ?.
Mam dylemat bo Samsung KS7000 też jest w promocyjnej cenie 5 599 zł i jeszcze samsung ma tą akcje cashback to by wyszło za niego 5 199 zł.
TV ma mi służyć minimum 5 lat.
Nie wiem czy brać tego Samsunga z felerną obudową, czy dopłacić i brać solidnie wykonanego Sony, czy może poczekać jeszcze na jakieś obniżki.
TV ogólnie służyć będzie do filmów i gier ze zwykłej PS4, i właśnie jeszcze pytanie o inputlag, czy coś się poprawiło po tej ostatniej aktualizacji od Sony?, o Samsunga nie pytam, bo wiem, że tam jest niski inputlag.

Witam,

Tylko dokładnie po zakupie sprawdź jakikolwiek TV to by nie był. Jak dla mnie wszystkie rzeczy niemal dziś robią felerne, w Sony też możesz mieć pecha jak ja. W ciągu miesiąca mam już drugiego 55xd9305, a ten za kilka dni idzie do serwisu w związku z pojawieniem się ciemnego paska na ekranie. Pomimo tej wady oraz, że musiałem wymienić pierwszy egzemplarz między innymi przez odstającą obudowę obraz jest w tym TV naprawdę dobry. Maksymalny Input Lag na teraz w tym TV wynosi 58,5 ms w trybie HDR i 4K HDR, minimalny bodajże 35 ms w Full HD. Możliwe, że w kolejnych aktualizacjach będzie jeszcze niższy.
 
Do góry