Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

kshychopata

New member
Jak brać coś od lg pod konsolę to raczej tylko oled c9 lub cx bo nanocell są słabe słabsze nawet od tego sony xh90. No nie ma na rynku jak na razie tv lcd wartego uwagi do konsoli oprócz tego sony xh90 No i może od Samsunga q80t i q90t te 3 tv jak na razie na rynku są godne uwagi jeśli chodzi o segment lcd. Oled to już ostateczność.

Tyle, ze ten Samsung nie ma Dolby Vision a na nim mi zależy (netflix).
Mam nadzieje, ze ogarną problemy z tym soniaczem i jest to tylko kwestia softu.
Cena już skoczyła z 3400 do 4K za model 55 cali.
 

rafallo777

New member
https://www.youtube.com/watch?v=XGmq8P5mPPQ

Może ktoś mi odpowiedzieć...
Mianowicie z tego testu to kolory, nasycenie bija sony bezapelacyjnie tego samsunga q80t.

Dlaczego akurat tak przy 8 minucie przy The Last of Us Sony wygląda na dramat?
W całym teście sony miażdży tego samsunga kolorami, ale przy the last of us samsung pozera sony.

Wytłumaczy ktoś sensownie ten efekt?
 

mieto132

New member
Jesli tak to strzał w stopę i właśnie tracą klienta bo ps5 nigdy nie kupię a XsX chciałem kupić w grudniu.

Jeśli to prawda to zostaje mi Q80T
Przecież na nowym xboxie normalnie wszystko śmiga w 4k120Hz,jest już trochę materiałów na YT,po co ten lament?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Michu30

New member
Tyle, ze ten Samsung nie ma Dolby Vision a na nim mi zależy (netflix).
Mam nadzieje, ze ogarną problemy z tym soniaczem i jest to tylko kwestia softu.
Cena już skoczyła z 3400 do 4K za model 55 cali.

Gdzie ty widzisz cenę za 55 cali xh9096 3400zł. W media expert znowu cena 4299 zł. No samsungi nie mają dolby vision i to dotkliwy brak. Ja mam tv xh90 i teraz przy drugim egzemplarzu jest wszystko ok.
 

sharezz

New member
Mi dziś, czyli po 5 dniach pierwszy raz się zrestatował. Ale to jest do przeżycia. Co mnie bardziej martwi to opóźnienie audio, które dziś stwierdziłem, po komentarzach o tym w innych tematach na forum. Na naziemniej, przy podłączonym soundbarze przez HDMI ARC jest ogromne opóźnienie, a aplikacjach VOD jest ok. Na konsoli taki sam dramat jak na naziemnej. Na wbudowanych głośnikach jest ok. Na soundbarze podłączonym przez optyka znów jest opóźnienie, choć nie tak duże jak przez HDMI. Rozumiem, że u reszty co kupiła jest ok?
 

Fust3nd

New member
Mam takie pytanie, dzisiaj dostałem ten telewizor, jeszcze nie rozpakowywałem. Jak mogę tutaj sprawdzić, by mieć pewność że telewizor nie jest z jakiegoś zwrotu, np. sprawdzenie daty produkcji, czy telewizor był używany sprawdzając czas pracy matrycy??
 
Ostatnia edycja:

mieto132

New member
Skopiowane z forum sony:

WEJŚCIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Każde wejście może spowodować uszkodzenie telewizora. Naprawa na własny koszt.
W celu sprawdzenia ilości przepracowanych godzin, należy wejść do menu serwisowego. W tym celu wyłączamy telewizor na trybie analogowym (naciskamy "analog" i wyłączmy telewizor). Teraz kolejno na pilocie naciskamy:
"i+"
"5"
"Volume -" (Głośność - )
"Power ON" (przycisk włączający telewizor).

Pojawi się tabelka. Na samy dole będą znaki ułożone w: zzzzz-xxxxx-yyyyy.
Z - oznacza ilość przepracowanych godzin
X- ilość włączeń.

Data chyba jest na kartonie a na pewno na tylnej stronie tv.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

RafalRejv

New member
Witam mam już ten telewizor. Jestem mega zadowolony. Póki co raz się zdarzyło że po paru odcinkach na netflixie wróciło do zakładki home. Uważajcie na oszustów z media expert. Nie pozwolili mi na rabat 300zl to raz a raty 0% z Alior Banku to ściema. Telewizor kwota 3379zl a raty wynosiły 7290zl przez ich głupie zabezpieczenie kredytu. Po negatywnej opinii po zakupie odpowiedź od media expertu żebym do nich przyszedł bo nie mogą mi narzucić tego zabezpieczenia. Wziąłem za gotówkę i nie chce mi się już tam wykłócać. Przestrzegam innych żeby brali w innych sklepach jeśli cena w promo jest taka sama
 

marek88

New member
Cześć,
czy mógłby ktoś zmierzyć i podać mi szerokość podstawy w wersji szerokiej i wąskiej dla 65XH9096 i 55XH9096?
Z góry wielkie dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Kalibracja jak tv sony bardziej realnie odwzorowują kolory w trybie własne od innych tv. Kalibracię można sobie zamówić ale można też ustawić tv na swój gust bez dodatkowych kosztów.
 

thekurek

New member
Witam mam już ten telewizor. Jestem mega zadowolony. Póki co raz się zdarzyło że po paru odcinkach na netflixie wróciło do zakładki home. Uważajcie na oszustów z media expert. Nie pozwolili mi na rabat 300zl to raz a raty 0% z Alior Banku to ściema. Telewizor kwota 3379zl a raty wynosiły 7290zl przez ich głupie zabezpieczenie kredytu. Po negatywnej opinii po zakupie odpowiedź od media expertu żebym do nich przyszedł bo nie mogą mi narzucić tego zabezpieczenia. Wziąłem za gotówkę i nie chce mi się już tam wykłócać. Przestrzegam innych żeby brali w innych sklepach jeśli cena w promo jest taka sama ��

Mnie kiedyś też złodzieje naciągneli na dodatkowe ubezpieczenia przy zakupie telefonu. Argumentem było, że bez dodatkowego ubezpieczenia bank nie udzieli mi kredytu. Totalna ściema. Nie mogą nic klientowi narzucić a banki i tak dają wszystkim :) Więc ku przestrodze - uważajcie!
Na szczęście można bez większych problemów z tego zrezygnować w ciągu chyba 10 lub 14 dni od zakupu. Rata się nie zmniejsza, natomiast zwracają wartość ubezpieczenia więc można odrazu zrobić nadpłatę i zmniejszyć ilość rat.
 

Mateuszsz

New member
Na szczęście można bez większych problemów z tego zrezygnować w ciągu chyba 10 lub 14 dni od zakupu. Rata się nie zmniejsza, natomiast zwracają wartość ubezpieczenia więc można odrazu zrobić nadpłatę i zmniejszyć ilość rat.
Nigdy nie kupowałem na raty bo zawsze co gdzieś słyszę to jakieś kwiatki i kruczki. Więc od zawsze unikam, ale ciekawi mnie czy da się kupić TV za np. 3 tys i tyle spłacić w ratach, ani złotówki więcej? czy jest to możliwe? a czy zawsze są jakieś dodatkowe koszta? Mówię o tych wielkich sklepach gdzie te raty są reklamowane że to super ekstra sprawa, 0 procent itp.
 

Ampersand

New member
W Euro RTV masz taką opcję - sprawdzałem kiedyś kupując agd. Zero dodatkowych kosztów. Tyle tylko, że tam są różne opcje i trzeba się nie pomylić przy zakupie.
 

Mateuszsz

New member
W Euro RTV masz taką opcję - sprawdzałem kiedyś kupując agd. Zero dodatkowych kosztów. Tyle tylko, że tam są różne opcje i trzeba się nie pomylić przy zakupie.
No to fajnie, jak cena za sprzęt atrakcyjna i nie ma dodatkowych kosztów to warto nawet jak się ma gotówkę za zakup bo wiadomo, że gotówka traci na wartości więc z każdym miesiącem minimalnie rata mniejsza :-o
 

melo81

New member
Dziwne przygody miewacie. Brałem niecały miesiąc temu z Mediaexpert XH9096 za pośrednictwem rat przez internet i mam do spłaty dokładnie tyle ile wynosiła cena TV, żadnych ubezpieczeń kredytów ani nic w tym stylu, ani grosza więcej. Możliwe, że ktoś z Was był w oczach pracownika banku "niewiarygodny kredytowo" i dlatego takie atrakcje..
 

sharezz

New member
Witam mam już ten telewizor. Jestem mega zadowolony. Póki co raz się zdarzyło że po paru odcinkach na netflixie wróciło do zakładki home. Uważajcie na oszustów z media expert. Nie pozwolili mi na rabat 300zl to raz a raty 0% z Alior Banku to ściema. Telewizor kwota 3379zl a raty wynosiły 7290zl przez ich głupie zabezpieczenie kredytu. Po negatywnej opinii po zakupie odpowiedź od media expertu żebym do nich przyszedł bo nie mogą mi narzucić tego zabezpieczenia. Wziąłem za gotówkę i nie chce mi się już tam wykłócać. Przestrzegam innych żeby brali w innych sklepach jeśli cena w promo jest taka sama ��
sam u nich brałem, już 2 z czego jeden na raty i nie było żadnych problemów. raty załatwione 15 min. Zwrot i anulowanie umowy kredytowej trwało tyle samo. Wszystko zależy od zdolności kredytowej, mi przy 30 ratach dorzucili jakieś pierdoly dodatkowo płatne, ale wystarczyło zejść z liczbą rat do 18 i kredyt był całkowicie bezpłatny. Poza tym to nie ME liczy raty, a bank. Do wyboru w ME jest Alior i chyba BNP, albo BGZ. Generalnie po różnych przygodach to ME jest w moich oczach najbardziej normalnym i przyjaznym z elektromartketów. I kupno i zwroty. Za to euro to dramat, MM zależy na kogo się trafi.
Mnie kiedyś też złodzieje naciągneli na dodatkowe ubezpieczenia przy zakupie telefonu. Argumentem było, że bez dodatkowego ubezpieczenia bank nie udzieli mi kredytu. Totalna ściema. Nie mogą nic klientowi narzucić a banki i tak dają wszystkim :) Więc ku przestrodze - uważajcie!
Na szczęście można bez większych problemów z tego zrezygnować w ciągu chyba 10 lub 14 dni od zakupu. Rata się nie zmniejsza, natomiast zwracają wartość ubezpieczenia więc można odrazu zrobić nadpłatę i zmniejszyć ilość rat.
tak, z ubezpieczenia można do 7 dni zrezygnować w sklepie, gdzie się brało a po 7 dniu listownie do Hestii.
Nigdy nie kupowałem na raty bo zawsze co gdzieś słyszę to jakieś kwiatki i kruczki. Więc od zawsze unikam, ale ciekawi mnie czy da się kupić TV za np. 3 tys i tyle spłacić w ratach, ani złotówki więcej? czy jest to możliwe? a czy zawsze są jakieś dodatkowe koszta? Mówię o tych wielkich sklepach gdzie te raty są reklamowane że to super ekstra sprawa, 0 procent itp.
można kupić, tylko trzeba poczytać albo doczytać szczegóły. No i trzeba mieć zdolność :)
Podbijam, bo bardzo mi zależy na tej informacji jak najszybciej. Nawet na infolinia Sony tego nie wiedzą...

102 i 42 cm - tak mniej wiecej. mierzylem od srodka dziury do srodka dziury
 
Do góry