Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

jtd

New member
Bez reklam
Ogladam sport czesto w nocy, jest extra, super plynnie, nie widze smuzenia. Polsat cyfrowy nic nie ma do plynnosci telewizora.
 

toms83qwe19

New member
mrowekg napisał:
Nie znam się na podświetleniu LCD, ale w zastosowaniach domowego oświetlenia to LED są trwalsze. Deklarowana trwałość zwykłej świetlówki liniowej TL4 czy TL5 (często je kupuję) to od 4.000h do 8.000h. Trwałość oświetlenia LED (np. żarówki albo listwy) to 50.000h do 100.000h.
Inna para kaloszy, że świetlówka jak już skończy się jej żywot to po prostu pada. A LEDy tracą z czasem swoją jasność. Po upływie około 25.000 godzin pozostaje zaledwie 50 procent jasności.
... i też pozostaję przy Z5500 :D
Świetlówki w stosowane monitorach mają trwałość około 50 000h. Podobnie jest na pewno w tv, bo wkładanie śmiecia który pociągnie 8 000h byłoby nieporozumieniem, zwłaszcza że przy intwnsywnym korzystaniu wykończy sie w 1.5 roku. Świetlówki cały czas tracą swoją moc, tzn. przy danych nastawach świecą słabiej i słabiej i jest spadek dosyć powolny. Nie ma tak jak piszesz, że przychodzi okres tylu i tylu godzin i świetlówka nagle umiera i koniec.

BTW, też prawdopodbnie wezmę Z5500. :D

Edit:
Panowie, czy W5500 to będzie dobra alternatywa w stosunku do Z5500?
 
Ostatnia edycja:

Kami.l

New member
Ok dzieki. Jtd a wytłumacz mi bo nie rozumiem. To czemu 55x4500 choc jest 100Hz jest droższy od Z-etek?? Skoro cześtotliwość jest większa to obraz też powinien być lepszy?? Czy to ma zwiazek z diodami LED RGB?? Bo raczej nie różnica 3 cali;)

pozdrawiam
 

Ares78

New member
Kami.l napisał:
Ok dzieki. Jtd a wytłumacz mi bo nie rozumiem. To czemu 55x4500 choc jest 100Hz jest droższy od Z-etek?? Skoro cześtotliwość jest większa to obraz też powinien być lepszy?? Czy to ma zwiazek z diodami LED RGB?? Bo raczej nie różnica 3 cali;)

pozdrawiam

W gwoli ścisłości w x4500 siedzi montionflow pro (trochę ulepszone100hz), zasadnicza różnica w cenie bierze się jak wspomniałeś z zastosowanego podświetlenia czyli LED rgb, daje to opcje wygaszania miejscowego czyli dużo lepszy efekt przy oglądaniu wieczorami... No i 3 cale więcej przy tych przekątnych wciąż robią różnice.
 

myty

New member
Panowie, czy to też inputlag? Oglądam mecz Słowenia-Polska (marnota!) i słyszę jak głos Szpakowskiego wyprzedza akcję w moim TV. Może to minimalne wyprzedzenie, ale to widzę. A mecz oglądam z naziemnej cyfrówki

pozdrawiam myty
 

toms83qwe19

New member
@myty Tak właśnie objawia się Input Lag. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że sygnał czasami jest z takim błędem nadawany. Czasem na crt też tak mam, a on IL nie ma.
 

myty

New member
No to jest tragedia. Jeszcze jak bym o tym nie wiedział to może bym przeżył, a tak to widzę ten pie......ny i imputLag i to dla mnie dyskwalifikuje Sony. A przecież on kosztował prawie 7tys....
śmiech na sali...
pozdrawiam myty
 

toms83qwe19

New member
A sprawdź na innych kanałach, bo moze jest tak jak pisałem, że akurat tamten materiał miał jakieś opóźnienie i to wcale nie wina Twojego TV.
 

myty

New member
No to koszmar. W salonie 46Z5500, w sypialni FQ75, karta C+ w spliterku, klienckie w philipsach. Stoję w progu i co słysze? Zaj.....e ECHO! To musi być ten kosmiczny ImputLag. No porażka.
pozdrawiam myty
 

gadulinho

New member
Bez reklam
To chyba był duży poślizg. Współczuje :(
Wielka szkoda, bo myślałem, żeby wymienić swoją Toshibe na Z5500, ale w takiej sytuacji to odpada.
 

toms83qwe19

New member
myty napisał:
No to koszmar. W salonie 46Z5500, w sypialni FQ75, karta C+ w spliterku, klienckie w philipsach. Stoję w progu i co słysze? Zaj.....e ECHO! To musi być ten kosmiczny ImputLag. No porażka.
pozdrawiam myty

No wkońcu około 100ms piechotą nie chodzi. To teraz ciekawe, jak wypada PHilips9704 który ma nawet 200ms opóźnienia. :D
 

qazar

Member
Bez reklam
Panowie ale w takiej sytuacji IL wystepował by tylko w momęcie gdy dzwięk idzie z amplitunera w innym przypadku to opóznienie spowodwane róznymi platforami cyforwymi/analogowymi u moich rodziców są 2 tv crt sony i między cyfrą + na górze a polsat na tym samym kanale (np. tu leci tvp1 i tu)jest to samo
 

ortax360

New member
Witam

Input Lag nie jest odczuwalny przy ogladaniu tv . Co wy opowiadacie .

Kolego Myty to co słyszałes to wina sygnału nie tv .

Gazar ma racje - ps : Philips 9704 - ten co chcesz kupic ma kłopoty z czernia i nie tylko .



Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
@Ortax360 o którym Philipse mówisz?

BTW, Input Lag to raczej opóźnienie dotyczące obrazu, więc to co kolega @myty słyszał ( echo ? ) nie mogło być spowodowane prze IL. Wtedy dźwięk i tak byłby równo, ale obraz powinien być spóźniony.
 

jurislawek

New member
do posiadaczy z5500 korzystających z kompa przez ten tv, jakie macie karty graficzne jak połączone i jaką rozdzielczość macie ustawiona, u mnie to tak wygląda mam kartę GFORCE FX5200 AGP 8X 128MB TV-OUT, połączenia dvi-hdmi dł. 5m, a rozdzielczość 1024x768 lub 1280×720 na takim ustawieniu mam najlepsza jakość i tv ustawiony na tryb gra. jak ustawiam na 1920x1080 to jest taki dość nie ostry obraz i są tak jakby dwa obrazy nałożone na siebie jeden względem drugiego obniżony o jakieś 1-2mm, czy muszę wymienić kartę by mięć rozdzielczość 1080p [1920×1080], bo według standardów to osiągnąłem na mojej kracie 720p
 

mrowekg

New member
ortax360 napisał:
Sprostowanie - podobno z detalami w ciemnych scenach .
Taki problem ma każdy LED LCD z local dimming, zwłaszcza te o małej liczbie zastosowanych stref a ogólniej mówiąc diod. Owszem, uzyskuje się idealną czerń, ale w tej czerni gubią się szczegóły. Aby to poprawić należałoby zwiększać liczbę stref (chyba w nieskończoność) ale czy kupiłbyś TV kosztujący 50tys? To największa wada LEDowej technologii, która jak dla mnie jest tylko wypełnieniem luki pomiędzy LCD a OLED. Prawdę mówiąc to ja już wolę poczekać na OLED.
Philips 9704 nie jest tu wyjątkiem i to nie ważne jakie algorytmy poprawy obrazu by w nim nie zaimplementowano. Praw optyki nie oszukasz.
 
Do góry