Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

Ares78

New member
mrowekg napisał:
Mam wrażenie, że Z5500 to stary poczciwy Z4500 ale w nowej obudowie i z BE3 (ot taki mały refresh;)). Czy ktoś wie dlaczego Z5500 jest o 8kg (27%) lżejszy niż Z4500? (dotyczy 46cali)

To pytanie do konstruktorów, ale np. z4500 od 46 cali miało już wentylatorek, które swoje zapewne waży takich różnic może być więcej...

mrowekg
OLED jest jeszcze bardzo mało popularne, jak ktoś mądrze napisał ciężko porównywać 10 calowy ekran do 40 calowego... Zresztą podobne wyniki IL miały przecież modele w4500, z4500...
 

qazar

Member
Bez reklam
mrowekg napisał:
żebyś tylko nie wpadł z deszczu pod rynnę ;)
z tego co widzę to 46PFL9704 posiada przy tym rozmiarze zaledwie 2016 diod (16x14=224 stref po 9 diod każda). Samsung w serii A956 zastosował circa 2000 co i tak w praktyce okazało się ilością zbyt małą (efekt halo oraz "znikające gwiazdy"). Z drugiej strony ten model philipsa otrzymał EISA award for Best LCD 2009-2010 więc może masz rację :eek:k:

Jaka były właściciel a956 i a786 mówię ci tak, efekt halo jest przereklamowany, mocno zanika po kalibracji, i mnie osobiście bardziej drażni clouding czy smearing nie mówiąc o imput lagu, jak coś po zakupie mam 10 dni na testy i przetestuje dokładnie ten tv
 

myty

New member
Panowie, ja to tu jestem młody na forum, trochę czytałem jako gość, potem się zarejestrowałem, dalej czytałem i dopiero kupiłem TV. Myślałem że wybrałem najlepszy, przecież kosztował prawie 7 koła. I powiem że jest dobrze bo oglądam SD i cyfrówkę naziemną. Ale minęło trochę czasu jak kupiłem TV i dalej czytam i w końcu sprawdziłem ten (o którym oczywiście nic nie wiedziałem) impudlag. Ja w prawdzie nie gram online, ale w sony to KPINA z tym lagiem. Telewizor za 7tyś, a oni śmiech sobie z ludzi robią. Powinno pisać jak byk w parametrach, że ma takie opóżnienie!
I mam trochę żalu np. do Ciebie @kiki, że wiedziałeś o tym, a nie powiedziałes... Ciekawe ile jeszcze czeka mnie niespodzianek z moim nowym telewizorku...

pozdrawiam myty

p.s. u mnie lag na ust. ogólnych 100-110 mms
 
Ostatnia edycja:

KaMario

New member
kiloan napisał:
Też przeszukałem wszystko i nigdzie nie znalazłem licznika godzin. W starszych modelach można było to sprawdzić w menu serwisowym, a teraz lipa:(
Co do podświetlenia to u mnie jest podobnie jak u ciebie (ale tylko na brzegach ekranu). Clouding raczej nie występuje (a jeśli jest to naprawdę bardzo minimalny). Mi to nie przeszkadza ale podobnie jak ciebie wk...a.
Myślałem jednak, że sony bardziej się postara w nowym modelu.

Jeśli chodzi o licznik przepracowanych godzin, to nie jestem na 100% pewien, ale jak już wielokrotnie było pisane, po przełączeniu odbiornika na sygnał analogowy trzeba go wyłączyć, a następnie z pilota wciskać kolejno i+; 5; vol -; i zielony włącznik. Po uruchomieniu telewizora pokazuje się plansza menu serwisowego i w ostatnim dolnym wierszu u mnie np. jest tak: 00555-00462-00519. Gdzieś już czytałem, że pierwszy składnik (pierwsze 5 cyfr) to jest właśnie ilość przepracowanych godzin, i to chyba by się zgadzało, bo któregoś dnia robiłem sobie testy (z zegarkiem w ręku :) ). Drugi składnik zmienia się o jedną cyfrę wzwyż po każdorazowym włączeniu telewizora więc może to być ilość włączeń. Co do trzeciego składnika, to nie udało mi się rozszyfrować.
Mam co prawda model 40W5500, ale w "Z"-ce chyba będzie podobnie.
 

ortax360

New member
Ja ma za wolny mozg :) i na swoim 52z5500 grając off-line nie odcz. opóznien . W sieci nie gram więc sie nie wypowiem . Oko me cieszy bardzo dobry obraz , klory itd .

ps : bardzo mnie cieszy brak - clouding , smearing i innych zmor więc jest OK .

Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
ortax imput lag nie występuje przy grani offline ;) A może inaczej efekt ten jest nie zauważalny przy graniu offline.
 

kiloan

New member
mrowekg napisał:
Mała prośba - Czy ktoś jeszcze może zweryfikować to co ustalił KaMario? :eek:k:
Właśnie sprawdziłem u siebie (nie musi być w trybie analogowym aby wejść do menu), i niestety nie ma w "z" takich wartości w menu (nawet takiego wiersza) o których pisze KaMario.
 

toms83qwe19

New member
qazar napisał:
ortax imput lag nie występuje przy grani offline ;) A może inaczej efekt ten jest nie zauważalny przy graniu offline.

Jakim niby cudem? :mrgreen:
Opóźnienie jest, nie ważne co robisz i jest zależne od ilości procesorów poprawiających obraz. Dlatego tryby "game" lub "pc" wyłączają większość pierdół i dlatego jest znośnie.
 

qazar

Member
Bez reklam
toms83qwe19 napisał:
Jakim niby cudem? :mrgreen:
Opóźnienie jest, nie ważne co robisz i jest zależne od ilości procesorów poprawiających obraz. Dlatego tryby "game" lub "pc" wyłączają większość pierdół i dlatego jest znośnie.

Ale ono jest nie ważne przy grze offline, bo reagujesz sterując padem na to co dzieje się na tv z konsoli a nie musisz brać pod uwagę dodatkowego opożnienia wynikającego z sieci
 

jurislawek

New member
trzeba go wyłączyć, a następnie z pilota wciskać kolejno i+; 5; vol -; i zielony włącznik. Po uruchomieniu telewizora pokazuje się plansza menu serwisowego i w ostatnim dolnym wierszu
to jak kolega KaMario podal i bylo wlaczone i wylaczone na oglodaniu c+ na hdmi
 
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
jurislawek napisał:
trzeba go wyłączyć, a następnie z pilota wciskać kolejno i+; 5; vol -; i zielony włącznik.
I wszystko jasne. Wcześniej koledzy używali kombinacji i+,5,vol+,power i wyskakiwało im zupełnie inne menu serwisowe (bez self check). Dzięki KaMario oraz jurislawek
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Przeczytałem ten tescik Philipsa i zostaje przy Z5500 :) .

Gazar dzięki za info . Ja o tym wiem dlatego napisałem ,ze nie grałem w sieci to sie nie wypowiem .

Cos tam o op€znieniach w grach miedzy padem a tv :) - http://polygamia.pl/Polygamia/1,953...i_a_brzegiem_pucharu___opoznienia_miedzy.html

200ms u Philipsa prawie wkazdym z trybów - więcej niz w z5500 . W trybie gry 40 u Philipsa i 60 ms u z5500 .

I jeszcze jedna rzecz ( dla mnie mało istotna bo zmieniam czesto lcd ) podswietlenie led ma trwałosc ok 20.000 a tradycyjna (swietl.) ok 60.000 :) . Policzcie przy 8 godzinach dziennie ile lat wytrzymają tv jezeli wczesniej nie padnie elektronika lub podswietlenie . 5lat gwaran. od Sony to bardzo OK .

Jak juz czepiamy sie o input lag to mozemy tez o trwałosc podswietlenia .

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, jak tv jest eksploatowany. Tzn. przy wysokich nastawach jasności ( np. jak oglądamy w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych ) zużywanie się podświetlenia jest znacznie szybsze. I nie jest to skala logarytmiczna. :(
 

mrowekg

New member
Nie znam się na podświetleniu LCD, ale w zastosowaniach domowego oświetlenia to LED są trwalsze. Deklarowana trwałość zwykłej świetlówki liniowej TL4 czy TL5 (często je kupuję) to od 4.000h do 8.000h. Trwałość oświetlenia LED (np. żarówki albo listwy) to 50.000h do 100.000h.
Inna para kaloszy, że świetlówka jak już skończy się jej żywot to po prostu pada. A LEDy tracą z czasem swoją jasność. Po upływie około 25.000 godzin pozostaje zaledwie 50 procent jasności.
... i też pozostaję przy Z5500 :D
 

Kami.l

New member
Sony

Witam.
Panowie sledząc Wasze rozmowy że trafiłem na eksperckie grono w sprawie Telewizorów LCD.
Zastanawiam się nad Sony Bravia KDL-52Z5500, KDL-52Z4500 a 55X4500.
Ponoć każdy z nich wymiata ale chciałbym usłyszeć Wasze zdanie.

Z góry dzięki za pomoc
 

Kami.l

New member
dzieki jtd. A interesuja mnie osiagi przy obrazie dynamicznym (sport) w nocy. Aha i jeszcze jedno. Chce zakupic polsat cyfrowy (sport, ewentualnie filmy w wersji hd). Czy ma to jakis wpływ??
 
Do góry