Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

promil

New member
sony chyba pozostaje w tyle ze swoim 200Hz, bo Panasonic ma już telewizory 600Hz :mrgreen:.

I teraz sie zacznie juz totalny bełkot marketingowy :)

i pytania w stylu:
"pomocy lepiej kupic tv z 1200Hz czy 2400Hz, nie widzę różnicy HELP !!!"


Buhehe

ps. kurde w takim 2400Hz to dopiero byłby płynny obraz np. piłki wykopniętej przez bramkarza i lecącej na tle trybun :). WYPAS ;)
 

mr.magoo

New member
wydaje mi się, że gdy ceny zaczną spadać to nie będzie raczej problemu z przestarzałą "nowością", tutaj możemy popatrzeć się na Z4500 niby mamy nowe modele jak W5500 ale i tak nadal się ludzie zastanawiają się czy nie kupić starego wysłużonego Z4500. Zobaczymy (oby) w lipcu jak chodzi nowy model Z i czy obraz odwzorowuje dane w opisie.

ps. kurde w takim 2400Hz to dopiero byłby płynny obraz np. piłki wykopniętej przez bramkarza i lecącej na tle trybun :). WYPAS :wink:


Przy czymś takim to będzie można zobaczyć pojedyncze włókna w nici od szwów gdy piłka będzie w locie ;)
 

Sych

New member
mr.magoo napisał:
wydaje mi się, że gdy ceny zaczną spadać to nie będzie raczej problemu z przestarzałą "nowością", tutaj możemy popatrzeć się na Z4500 niby mamy nowe modele jak W5500 ale i tak nadal się ludzie zastanawiają się czy nie kupić starego wysłużonego Z4500. Zobaczymy (oby) w lipcu jak chodzi nowy model Z i czy obraz odwzorowuje dane w opisie.

Przy czymś takim to będzie można zobaczyć pojedyncze włókna w nici od szwów gdy piłka będzie w locie ;)

Nie taki stary ten Z4500:D Technologicznie również nie jest "w plecy" do W5500. Ma inne właściwości i nawet niektóre "nowsze" bebechy:D
Z tymi nićmi, to nieźle mnie rozbawiłeś. ciekawe, jak mi się przypomni za parę lat wypowiedź mr.magoo, to nieźle się zdziwię;)
 

mr.magoo

New member
Zobaczysz to są prorocze słowa z tymi nićmi ;)
Właściwości musi mieć różne w końcu jeden ma Z a drugi W :)
Ma inne właściwości i nawet niektóre "nowsze" bebechy:grin:
coś musi mieć skoro nadal cieszy się sławą i zainteresowaniem ;)
 

horak

New member
mr.magoo Cytat : ,, I tak nadal się ludzie zastanawiają się czy nie kupić starego wysłużonego Z4500 "

Chyba jednak nie do końca wiesz co mówisz lub nigdy nie obcowałeś z Z4500 nazywając go starym i wysłużonym. Jest to nadal bardzo dobrej klasy lcd, tak prędko się nie zestarzeje i moim zdaniem jeśli chodzi o jakość generowanego obrazu absolutnie nie odstaje od konkurencji w swoim pułapie cenowym.
 

SYMON

New member
z4500 czy b7000 samsunga

witam wszystkich

postarałem się poczytać wasze wypowiedzi jak rownież drugie forum o 46b7000 samsunga
no i kłopot

zawsze wierny sony obecnie mam dylemat w wyborze modelu

w sklepie euro ustawili akurat obok sieie oba z podpiętym tym samym sygnałem z N-ki i na b7000 wygląda to trochę lepiej choć głośniki skrzeczą

pomijam grubość ale trudno mi podjąć dezycję

co doradzicie??
 

mr.magoo

New member
horak nigdy nie napisałem, że Z4500 jest zły czy gorszy pisałem, że jest "stary" ponieważ jest starszy od 5500, a co do zestarzenia się to można być starym ale jarym :) jak to się mówi. Co by nie mówić elektronika starzeje się o wiele szybciej niż ludzie ;) Z 4500 jest nadal w kręgu zainteresowania i to o czymś świadczy.

SYMON ja doradzam to co bardziej przypadnie Ci do gustu gdzieś na innym forum widziałem test sony i tego samsunga i było dużo wyjaśnione jak coś moge podać Ci linka bo nie wiem czy można wklejać tutaj w poście.
 

Ares78

New member
Hmm słyszałem jakoby seria Z miała zostać poszerzona o z5500 z tego wynika, że starszy model pozostanie w ofercie :shock: Jeśli to prawda to nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, z drugiej strony świadczy pozytywnie o modelu, że jeszcze będzie w sprzedaży. Teraz pytanie czy z5500 będzie odpowiednio droższe czy z4500 stanieje...
 

mr.magoo

New member
Niestety też o tym słyszałem, niby Z 5500 ma być rozszerzeniem 200 Hz i będzie on nową pozycją w ofercie, ale jak to mówią wiara potrafi robić cuda i ja jednak wierze, że ten model będzie w odpowiednim czasie w zasięgu mojego portfela ;) jak to ktoś zauważył jak pojawia się nowoś to ceny reszty spadają (oby:))
 

Hartson

New member
Bez reklam
W tej chwili cena Z5500 na stronie Sony jest zdecydowanie "kosmiczna" 15000 zł. W tej cenie dostanę plazmę Pionka LX5090 z głośnikami i podstawą i jeszcze zostanie trochę kasy.
 

Sych

New member
Hartson napisał:
W tej chwili cena Z5500 na stronie Sony jest zdecydowanie "kosmiczna" 15000 zł.

15000 to faktycznie kosmos. Ale przypomnij sobie jak zaczynała i szybko spadała cena W5500. Moim zdaniem Z5500 po miesiącu, góra dwóch będzie na poziomie tym, na jakim jest teraz Z4500.
 

Ares78

New member
Sych napisał:
15000 to faktycznie kosmos. Ale przypomnij sobie jak zaczynała i szybko spadała cena W5500. Moim zdaniem Z5500 po miesiącu, góra dwóch będzie na poziomie tym, na jakim jest teraz Z4500.


Właśnie nie wiadomo jak to będzie, taki scenariusz był prawdopodobny jak z4500 zostałoby wycofana (wstrzymana produkcja), a aktualnie wygląda to tak, że będą to modele równoległe (poszerzenie oferty serii Z). Ale z jednym się zgadzam, cena na pewno spadnie to to dość mocno w przeciągu 1-2miesięcy.
 

leotdi

New member
widziałem w akcji Z4500 i bije na głowę serię W4500 lepszą czernią, niuansami/detalami - widziałem ja bezpośrednio obok siebie na zasiłce z blue.Zewnętrznie podoba mi się natomiast Z5500.Cena wersji X jet przesadzona - nie do przyjęcia jest za 46" cena ok. 11.000-12.000 To kosmos ! Przecież za tą cenę jest już Kuro 50".
 

Sych

New member
leotdi napisał:
widziałem w akcji Z4500 i bije na głowę serię W4500 lepszą czernią, niuansami/detalami

Tego to ja bym nie powiedział. Różnice są określone, jeśli chodzi o obraz to tak bardzo nie bije jeden drugiego. Główna różnica to 200Hz, która w żaden sposób nie wpływa na czerń. Dużo mniejsza różnica jest pomiędzy W5500 a Z4500. Nie licząc panelu...

http://www.sony.pl/comparison/kdl40w5500k/kdl40z4500aep

 

Sych

New member
Też wolałbym Z4500 ( najbardziej to Z5500:D ), ale to który jest lepszy zależy od tego, jakie przyjmiesz kryteria w ocenie tych LCD. W5500 jest bardziej multimedialny. Ma sporo funkcji, których nie ma ztka. Ale za to ztka ma 200Hz, 10 bitowy panel, x.v. colour itp... Za to Z5500 będzie miał to wszystko:D ak to się mówi, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 

Ares78

New member
leotdi napisał:
widziałem w akcji Z4500 i bije na głowę serię W4500 lepszą czernią, niuansami/detalami - widziałem ja bezpośrednio obok siebie na zasiłce z blue.Zewnętrznie podoba mi się natomiast Z5500.

Witam kolejnego zwolennika bardziej surowego desginu, bez nadmiaru diodek, 5 kolorów w ramie etc. z5500 pod tym względem już wiem, że będzie mi się podobać. Z tym obrazem z lekka popłynąłeś albo ja nie jestem zbyt wymagający, jest spora różnica między w4500 i z4500 (jak kupowałem telewizor, to właśnie rozważałem oba), ale zasadniczo chodzi tutaj o 200hz, które dają niezłego kopa i lepsze głośniczki wbudowane (przynajmniej dla mnie ładniejsze brzmienie)
 

mr.magoo

New member
Też mi się wydawało, przy oglądaniu, że różnice jednak są między tymi modelami, ale jak to zostało zauważone Z5500 będzie miał to wszystko więc zniknie problem znaczy zaraz zastąpi go nowy a mianowicie cena ale nie można na starcie popadać w depresyjne myśli ;)
 

ravaillez

New member
Różnice są spore sam mam u siebie w4500 i jakby miał możliwość to z miłą chęcią zamieniłbym na aktualną Ztkę. Sam zmierzam poczekać tak do sierpnia początków września jak ceny się ustabilizują i wtedy kupie z5500 chyba najlepsza droga wiedzie właśnie w ten sposób, oczywiście o ile ktoś nie popłynie z cenami.
 
Do góry