Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

marcho

New member
lukast napisał:
Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, gdyż trochę nie rozumiem... Chodzi o to że odtwarzasz film na dvd i nie masz dźwięku na tym TV ? :hmm:

Z kolei ja mam pytanie o tryb "Ramki na zdjęcie" w tym telewizorze - jak on dokładnie działa, na czym polega i jak go włączyć ? Czy jeśli wyświetlam w tym trybie zdjęcie na tym tv to zużywa on mniej energii ?

Tryb "Ramki na zdjęcie" to nic innego jak wyświetlanie pojedynczego zdjęcia przez określony czas (1, 2, 3 lub 4 godziny). Włączasz go wchodząc w Zdjęcia -> Kadr widokowy w menu telewizora.
Jakie zdjęcie ma być wyświetlane ustawiasz w opcjach "Obrazów BRAVIA" albo w opcjach przeglądania zdjęć z innego źródła, wybierając "Obraz kadru widok."

Niestety TV zużywa wtedy dokładnie tyle samo energii ile podczas oglądania telewizji - wszystko zależy od ustawienia stopnia podświetlania. Ustawienia dla wyświetlania zdjęć reguluje się niezależnie.

Pozdrawiam
 

marcho

New member
plarq napisał:
OK postaram sie to objasnic najprosciej jak moge! a wiec :

nie mam dzwieku w kinie domowym jak gram na ps3! kino podlaczone jest na scart ( poniewaz nie mam innego wyjscia ani wejscia audio) do tv! ps3 jest na hdmi. czy wie ktos czy da sie slyszec ps3 (obojetnie czy to gry czy filmy) na dvd?

czy to kwestaia ustawien tv czy dziwek wyjsciowy mozliwy jest tylko przez wyjscie optyczne z tv ?

dodam ze jak ogladam programy tv z tunera podlaczonego na scart do tv to dzwien na dvd mam!

czyli z urzadzenia podlaczonego przez scart(tuner tv) mozna uzyskac dzwiek na urzadzeniu podlaczonym przez scat(dvd)

nie ma dzwieku z urzadzenia podlaczonego przez hdmi (ps3) na urzadzeniu podlaczonym na scart(znow dvd) :D

jezeli teraz nie jasno to opisalem to juz nie qwiem jak to opisac :D

PZDR

OK, chyba już załapałem o co chodzi.
Nie jest wykluczone, że HDMI nie przenosi dźwięku na SCART. Niestety nie mam tego jak sprawdzić, bo moje kino domowe nie ma wejścia SCART.
TV ma jednak wyjście audio 2 x CHINCH (zaraz obok optycznego po prawej stronie) i to wyjście na 100% wyprowadza dźwięk z HDMI na zewnątrz (sprawdzałem). Jeżeli masz możliwość połączyć TV z kinem domowym dwoma CHINCH'ami to spróbuj, może to rozwiąże Twój problem.
Sprawdź jeszcze czy w PS3 masz ustawione wyjście audio na LINEAR PCM 2 Ch. 44 lub 48 KHz.

Pozdrawiam
 

plarq

New member
marcho napisał:
OK, chyba już załapałem o co chodzi.
Nie jest wykluczone, że HDMI nie przenosi dźwięku na SCART. Niestety nie mam tego jak sprawdzić, bo moje kino domowe nie ma wejścia SCART.
TV ma jednak wyjście audio 2 x CHINCH (zaraz obok optycznego po prawej stronie) i to wyjście na 100% wyprowadza dźwięk z HDMI na zewnątrz (sprawdzałem). Jeżeli masz możliwość połączyć TV z kinem domowym dwoma CHINCH'ami to spróbuj, może to rozwiąże Twój problem.
Sprawdź jeszcze czy w PS3 masz ustawione wyjście audio na LINEAR PCM 2 Ch. 44 lub 48 KHz.

Pozdrawiam

Wlasnie rozwiazalem probem - nie tak jak bym chcial ale zawsze to rozwiazanie a twoja podpowiedz bardzo mi pomogla! zamiast podlaczenia dvd na 2 x CHINCH (takie wejscie jest w dvd i wyjscie w tv) podlaczylem: dvd > 2 x CHINCH a tv > 3,5mm JACK (wejscie sluchawkowe znajdujace sie na bocznym panelu). Uzylem takiego polaczenia poniewaz kino bardzo czesto podlaczam do laptopa wlasnie kablem 2xCHINCH-JACK i uciazliwe byloby odlaczanie kabla za kazdym razem od dvd i podlaczanie drugiego! A jest ktos w stanie powiedzecz czy jest roznica w jakosci dzwieku miedzy wyjsciem z tv 2xCHINCH a wyjsciem sluchawkowym 3,5mm JACK ? :D

w kazdym razie dzieki MARCHO problem rozwiazany (jak narazie :p) i mysle ze to mi w zupelnosci wystarczy do gier na ps3 czy filmow w hd...
 

marcho

New member
plarq napisał:
Wlasnie rozwiazalem probem - nie tak jak bym chcial ale zawsze to rozwiazanie a twoja podpowiedz bardzo mi pomogla! zamiast podlaczenia dvd na 2 x CHINCH (takie wejscie jest w dvd i wyjscie w tv) podlaczylem: dvd > 2 x CHINCH a tv > 3,5mm JACK (wejscie sluchawkowe znajdujace sie na bocznym panelu). Uzylem takiego polaczenia poniewaz kino bardzo czesto podlaczam do laptopa wlasnie kablem 2xCHINCH-JACK i uciazliwe byloby odlaczanie kabla za kazdym razem od dvd i podlaczanie drugiego! A jest ktos w stanie powiedzecz czy jest roznica w jakosci dzwieku miedzy wyjsciem z tv 2xCHINCH a wyjsciem sluchawkowym 3,5mm JACK ? :D

w kazdym razie dzieki MARCHO problem rozwiazany (jak narazie :p) i mysle ze to mi w zupelnosci wystarczy do gier na ps3 czy filmow w hd...

Cieszę się, że choć trochę mogłem pomóc :)
Co do jakości dźwięku na wyjściu słuchawkowym JACK, to taka różnica jest bo dźwięk na tym wyjściu zależy od ustawień dźwięku telewizora, czyli od ustawień equalizera, poziomu głośności itp. Nie zawsze to jedank musi być wada. Jeżeli jakość dźwięku Ci odpowiada to jest OK.

Ja natomiast na Twoim miejscu dokupiłbym 2 rozdzielacze CHINCH, tak żeby z 2 CHINCH'y w Twoim kinie ( o ile dobrze rozumiem tak właśnie masz) zrobiły się 4 i wtedy możesz podłączyć 2 różne kable.

Pozdrawiam
 

plarq

New member
marcho napisał:
Cieszę się, że choć trochę mogłem pomóc :)
Co do jakości dźwięku na wyjściu słuchawkowym JACK, to taka różnica jest bo dźwięk na tym wyjściu zależy od ustawień dźwięku telewizora, czyli od ustawień equalizera, poziomu głośności itp. Nie zawsze to jedank musi być wada. Jeżeli jakość dźwięku Ci odpowiada to jest OK.

Ja natomiast na Twoim miejscu dokupiłbym 2 rozdzielacze CHINCH, tak żeby z 2 CHINCH'y w Twoim kinie ( o ile dobrze rozumiem tak właśnie masz) zrobiły się 4 i wtedy możesz podłączyć 2 różne kable.

Pozdrawiam

No to pytanko gdzie takie kable mozna dostac i czy istnieja ? na Necie znalazlem tylko rozdzielacz typu 1 gniazdo i 2 wtyki a dla mnie potrzebne 2 wtyki i 4 gniazda :D
 

Zimp

New member
Hdmi + Jack

Witam,
pisałem niedawno o takim połączeniu, jednak dalej nie udało mi się rozwiązać problemu. Chcę z komputera przesłać obraz i dźwięk do TV 40W4500. Posiadam w lapku wyjście DVI, więc podłączam (zgodnie z Waszymi radami) przewodem DVI-HDMI w TV do wejścia HDMI2. Dodatkowo dźwięk podłączam z gniazda słuchawkowego w lapku do gniazda JACK obok HDMI2. Problem polega na tym, że działa albo dźwięk (jak nie ma wsadzonego kabla HDMI), albo obraz (jak wsadze HDMI do HDMI2, wówczas dźwięk znika).


Czy ktoś próbował takiego podłączenia? Jak inaczej zmusić TV, aby pobierał dźwięk z innego źródła niż przewód HDMI?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam,
ZIMP
 

plarq

New member
Zimp napisał:
Witam,
pisałem niedawno o takim połączeniu, jednak dalej nie udało mi się rozwiązać problemu. Chcę z komputera przesłać obraz i dźwięk do TV 40W4500. Posiadam w lapku wyjście DVI, więc podłączam (zgodnie z Waszymi radami) przewodem DVI-HDMI w TV do wejścia HDMI2. Dodatkowo dźwięk podłączam z gniazda słuchawkowego w lapku do gniazda JACK obok HDMI2. Problem polega na tym, że działa albo dźwięk (jak nie ma wsadzonego kabla HDMI), albo obraz (jak wsadze HDMI do HDMI2, wówczas dźwięk znika).


Czy ktoś próbował takiego podłączenia? Jak inaczej zmusić TV, aby pobierał dźwięk z innego źródła niż przewód HDMI?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam,
ZIMP

A sprobuj podlaczyc przewodem JACK-2xRCA. JACK oczywiscie w lapku (wyjscie sluchawkowe) i 2xRCA do tv (obok scart)

to powinno rozwiazac twoj problem poniewaz to wejscie dziala niezaleznie od HDMI.
 

jarry

New member
Czujnik światła ???

Witam. Poruszałem już ten temat, ale nie było satysfakcjonujących odpowiedzi. Aktualnie zgłosiłem już sprawę do serwisu ale przyjechało 2 panów, podrapali się po głowach i mają oddzwonić, minął tydzień i nie dzwonią :(

Nie mogę w żaden sposób uzyskać jakiegokolwiek efektu zadziałania czujnika światła, zasłaniam go, świecę w niego z latarki, żarówką 100W i kompletnie nic co dałoby się zauważyć na ekranie (powinna się zmienić jasność moim zdaniem). TV został zresetowany do nastaw fabrycznych, nic to nie dało. Oczywiście w menu czujnik włączony.

BARDZO proszę o wypowiedzi osób którym to działa o krótki opis jak to działa (jak duże zmiany światła potrzebne, jak duże zmiany na ekranie, szybkość reakcji).

Byłem też w Centrum Sony w Łodzi w Manufakturze i na dokładnie takim samym TV jak mój (KDL52W4500) próbowaliśmy, i też nic nie udało się zauważyć, panowie byli zdziwieni i mają mailować do swoich opiekunów z SONY żeby dopytać. Może jednak tutaj szybciej ktoś z was coś rozjaśni w tej kwestii.

pozdrawiam, j.
 

marcho

New member
jarry napisał:
BARDZO proszę o wypowiedzi osób którym to działa o krótki opis jak to działa (jak duże zmiany światła potrzebne, jak duże zmiany na ekranie, szybkość reakcji).

pozdrawiam, j.
Czujnik działa bardzo dobrze, na tyle dobrze i na tyle płynnie, że różnicy nie jesteśmy w stanie zauważyć podczas normalnego użytkowania. Podłączając jednak miernik do TV można zaobserwować różnice w zużyciu prądu spowodowane zmianami jasności świetlówek.
Dla przykładu - w ciemnym pokoju TV pobiera 120 - 130W, zapalając światło zużycie wzrasta do około 150W. W jasny, słoneczny dzień zużycie będzie pewnie jeszcze większe.
Działanie czujnika można sprawdzić bardzo prosto też bez miernika, przez włączenie i wyłączenie czujnika w menu TV. Wtedy różnice w jasności ekranu można zauważyć (włączając i wyłączając czujnik np. w ciemnym pokoju).

Pozdrawiam
 

oloalex

New member
fzero napisał:
Logo "Sony"



Artur'79, czy napewno Ci zniknely chmurki?
Mam blizniaczy model (W4000), ponad 150h grania i jak jest tak bylo, kolega ma W4500 ze znacznie wiekszym stazem pracy i tez zadnych zmian (aczkolwiek u niego clouding nie jest tak chamski jak u mnie:))
Ja ciagle jestem zdania ze wygrzewanie to albo kit od Sony, albo po 600h ogladania wzrok sie tak przyzwyczaja ze chmurek nie zauwaza:).

Sam bylem sceptyczny w tej kwestii. Mam 46w4710 z Euro agd (11 2008 spain) i podobnie jak ktos wczesniej opisal widoczny clouding w rogach ekranu (u mnie we wszystkich). Po okolo tygodniu uzytkowania zadnego cloudingu nie obserwuje, takze naprawde znika po jakims czasie uzytkowania, tyle tylko nie wiem czy we wszystkich matrycach. Mi sie udalo :). Natomiast musze przyznac, ze telewizor z lub bez cloudingu jest naprawde super. Polecam wszystkim rowniez poczytanie fachowych testow, poniewaz duza czesc tutejszych wypowiedzi jest zbyt emocjonalna (kazdy ma jednak do tego prawo ) . Pozdrawiam i zycze milego uzytkowania.
 

IGBT

New member
Marcho ma rację, efekt zmiany podświetlenia jest dobrze widoczny.
Wystarczy włączyć / wyłączyć czujnik. Jeśli tego nie zauważysz to TV do sewisu.
 

fzero

New member
oloalex napisał:
Natomiast musze przyznac, ze telewizor z lub bez cloudingu jest naprawde super. Polecam wszystkim rowniez poczytanie fachowych testow, poniewaz duza czesc tutejszych wypowiedzi jest zbyt emocjonalna (kazdy ma jednak do tego prawo )

Hmm, uwazasz, ze model tv na ktorym ze wzgledu na chmurki nie ma tak zachwalanej przez wszystkich czerni, ktore to chmurki przebijaja sie podczas ogladania ciemniejszych scen jest super?
Jestem ciekaw czy tez tak bys uwazal gdyby Tobie ten efekt nie zniknal z matrycy (oczywiscie przy zalozeniach ze byl dosc widoczny)?

Milo slyszec ze niektorym clouding zniknal i moga cieszyc sie swietnym TV, niestety z tego co czytam na pl i zagranicznych forach to jednak spora czesc ludzi zostala nabita w butelke.
 
Ostatnia edycja:

Zimp

New member
HDMI + dzwiek

Witam,

plarq napisał:
A sprobuj podlaczyc przewodem JACK-2xRCA. JACK oczywiscie w lapku (wyjscie sluchawkowe) i 2xRCA do tv (obok scart)

to powinno rozwiazac twoj problem poniewaz to wejscie dziala niezaleznie od HDMI.

Próbowałem robić tak jak mówisz i nie dało rady. Czy któs miałby chwilę czasu i spróbował u siebie na telewizorze zrobić taki test? Potrzebuję podłączyć sygnał video i audio z laptopa do TV. Sygnał video przesyłam kablem DVI-HDMI, natomiast sygnału audio nie mogę w żaden sposób podłączyć do TV. Czy ktoś próbował podłączyć niezależnie sygnał audio do sygnału video z HDMI?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
ZIMP
 

nales99

New member
Zimp napisał:
Witam,



Próbowałem robić tak jak mówisz i nie dało rady. Czy któs miałby chwilę czasu i spróbował u siebie na telewizorze zrobić taki test? Potrzebuję podłączyć sygnał video i audio z laptopa do TV. Sygnał video przesyłam kablem DVI-HDMI, natomiast sygnału audio nie mogę w żaden sposób podłączyć do TV. Czy ktoś próbował podłączyć niezależnie sygnał audio do sygnału video z HDMI?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
ZIMP


Witam

Też z początku przez pewną chwile zwątpiłem :), ale okazało się że w sony przy wejściach takich jak vga i hdmi2 znajdują się dodatkowe wejścia audio jack 3,5 mm. Tak więc sposób jest prosty z kompa doprowadzasz sygnał video kablem do hdmi2 i w gniazdo jack 3,5 mm przy tym gnieździe, wtykasz sygnał wyprowadzony z karty dźwiękowej komputera. Jeśli tak robisz i nie przynosi to skutku, sprawdź sobie na słuchawkach czy w ogóle z wyjścia w kompie wychodzi jakikolwiek sygnał.

Pozdrawiam
 

Zimp

New member
HDMI + dźwięk

nales99 napisał:
Też z początku przez pewną chwile zwątpiłem :), ale okazało się że w sony przy wejściach takich jak vga i hdmi2 znajdują się dodatkowe wejścia audio jack 3,5 mm. Tak więc sposób jest prosty z kompa doprowadzasz sygnał video kablem do hdmi2 i w gniazdo jack 3,5 mm przy tym gnieździe, wtykasz sygnał wyprowadzony z karty dźwiękowej komputera. Jeśli tak robisz i nie przynosi to skutku, sprawdź sobie na słuchawkach czy w ogóle z wyjścia w kompie wychodzi jakikolwiek sygnał.

Witam,
problem u mnie polega na tym, że próbowałem takiej kombinacji. Tak jak pisałem efekt jest taki, że jak mam włączone video do hdmi2 i dźwięk do jacka przy tym wejściu, dzieje się tak, że gdy są wsadzone oba przewody, jest obraz, nie ma dźwięku. Gdy wyjmę przewód hdmi z gniazda hdmi2, nie ma obrazu, ale za to jest dźwięk. Nie działa to jednocześnie. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Może być tak, że nadaje się to do reklamacji?

Z góry dzięki,
pozdrawiam,
ZIMP
 

Henryk55

New member
Nie wiem czy Ci to pomoże, ale napiszę jak jest u mnie w serii V. Zaleca się podłączenie kompa do HDMI3. Dodatkowo trzeba wybrać w menu "wejscie PC audio" opcję PC (wtedy na głośniki leci sygnał podawany do gniazda jack) zamiast HDMI3 ( syg. audio z kabla HDMI wpiętego do 3 portu)
 

zukes

New member
w4710 różne

Ja zwróciłem mojego soniaka 46W4710 clouding był od początku i wcale nie malał. Nie były to drobne chmurki ale tak z 30% ekranu. Ponieważ kupiłem takie dwa telewizory (drugi dla znajomego) miałem okazję porównać. Efekt obydwa miały clouding w prwie tych samych miejscach. Ponadto chciałbym ostrzec tych co planują oglądać 46 cali z 3-4 metrów. Dajcie sobie spokój i kupcie mniejszy telewizor . 46 cali trzeba oglądać z co najmniej 4 m. Jak podchodzicie bliżej jakość obrazu ww. soniaczu spadała dramatycznie
 

toldicom

New member
pytanie do znawców, od paru dni mam model 40W4710, i dotego podlączony dekoder polsatu cyfrowego, ale jak wiem ten model tv ma możliwość włożenia kartc CAM i znalazłem coś takiego na allegro:

Moduł Cyfrowy Polsat Polsatu HD CAM prepaid Krk (numer 522922719)

(nie moge wstawić połnego linku do tej strony :( )

i teraz moje pytanie, czy moj TV będzie współpracował z tą kartą no i czy dzięki temu będe mogł sie pozbyć starego dekodera i dodatkowego pilota, bo to uciążliwe.
 
Do góry