Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

ortax360

New member
Kolego meduza moze przejdz wyzalac sie na inne forum lub do innego posta bo juz nie moge czytac twoich wypocin na temat jake to Sony be .



Pozdrawiam.
 

qazar

Member
Bez reklam
No tak ale trzeba rozróżnić wytykanie błędów(a w4500 jest co wytkać) od malkontenctwa. W4500 to znakomity tv, super czerń, naturalne kolory, zerowy imptu lag i... clouding i smeairing :(

Gdyby nie to tv jak marzenie :/
 

merks

New member
Przedłużenie promocji

Witam!
Nie wiem czy wszyscy zainteresowani już zauważyli, ale SONY przedłużyło promocję "5 lat gwarancji". TV można zakupić w promocji do dnia 31 stycznia, a zarejestrować do dnia 16 lutego. (5latgwarancji.pl).
Pozdrawiam.
 

lukast

Member
DANWSO, dlaczego 0% tylko w 6 ratach ? Czyżbym coś przeoczył ?

danwso napisał:
Witam
Po przestudiowaniu setek stron na tym forum decyzja zapadła (zbliżający się koniec terminu promocji 5lat.......) troszkę mnie pogonił.
Kupiłem KDL 46W4710 (jeśli kogoś to interesuje w internetowym sklepie RTV EURO AGD za 5899 + 30 rat 0% - ale tak naprawdę 0% występuje w 6 ratach).
Data zakupu - 07.01.2009, data produkcji - 11.2008 (Spain) - i co najważniejsze clouding występuje w moim tv w górnych rogach w lewym dużo większy niż w prawym. Mam nadzieję że jak trochę pochodzi to wygrzeje te rogi i clouding zniknie lub mocno się ograniczy.
Nie wiem jak można tego niezauważyć ale nawet nie czytając tego forum to zjwisko zwraca uwagę (chociaż jakbym miał oszacować w stosunku do źródła sygnału to z analogowej kablówki widoczny jest 3 razy mocniej niż PS3 - FILM DVD). Dla ciekawych jest promocja PS3 w MM na ostrobramskiej w Wawie PS3 + LBP =1299. (sorry za off top).
Sprawdziłem również działanie tunera MPEG4 i w rembertowie złapałem 5 kanałów cyfrowych w tym jeden TVP HD (SZCZĘKA OPADA!!!) z anteny pokojowej.
Pozdrawiam
 

Artur'79

New member
Panowie, ciąg dalszy relacji. :)

Wczoraj oglądałem TV przez około 6 godzin bez wyłączania, i tak jak pisałem miałem clouding w górnych rogach w wielkości około 2-2,5 cm ćwierćokręgów. Dzisiaj natomiast włączam TV przed chwilą (pokój w pełni zaciemniony) włączam film z paskami na górze i dole, i po cloudingu ani śladu. :) Także chyba coś jest w tym wygrzewaniu się. Przetarłem też raz cały ekrean szmatką, śrub nie luzowałem.

Smearingu tak jak pisałem nie mam w ogóle, ani bandingu, płynność też dobra i bez efektu teatru na odpowiednich ustawieniach, także nie wiem na co wy narzekacie... :)

Meduza, przesadzasz z tymi 15 stopniami. Wiesz jak to jest mało, czy wziąleś to z powietrza? Moim zdaniem zadowalająca czerń w tym TV występuje do 25 stopni, poza tym nie wiem za bardzo po co ktokolwiek miałby oglądać TV pod kątem większym niż te 25-30 stopni.

Lukast - w Euro RTV AGD jest tak że zupełne 0 % masz faktycznie tylko przy braniu kredytu na 6 miesięcy. Jak bierzesz na dłużej to raty też są niby 0 %, ale musisz wykupić ubezpieczenie kredytu, które przykladowo dla kwoty około 5000 wziętej na 20 miesięcy wynosi aż 688 zł, czyli jakieś 400 zł rocznie od 5000. To sporo. Też się na to nadziałem i wziąlem na 6 rat dlatego. :)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego TV jak i jeszcze niezdecydowanych. Ja jestem naprawdę zadowolony. Po zniknięciu cloudingu, a stało się to po 6 godzinach użytkowania, naprawdę nie ma się do czego w tym TV przyczepić - może poza ziarnem w niektórych filmach ale zaznaczam - tylko w niektórych. Miałem je tylko w "Ostatniej Bitwie" na Blu-Ray'u i to też tylko w NIEKTÓRYCH ciemych scenach, Rambo z Blu-Ray'a - zero ziarna, "To nie jest kraj dla starych ludzi" z DVD - zero ziarna. Skalowanie DVD przez BDP-S350 do 1080p bardzo dobre, ale o tym już pisałem.

:)
 
Ostatnia edycja:

krystos86

New member
Witam
Tak wiele osob narzeka na ten tv , widac ze ma sporo wad, znajomy ma i moglem porownac z moim panasem 46PY80 , on ma lepsze zrodlo cyfrowy polsat ja mam kablowke, u mnie obraz jest lepszy i duzo lepszy . Jedynie polsaty sport wygladaly lepiej u niego ale znow do ogladania szybkiego sportu w4500 niezbyt sie nadaje tez. Nie mowie ze moja plazma nie ma wad , ogladam juz 600 h , zadnych wypalen greenghostingu czy smuzenia.Obraz z kablowki dobry i bardzo dobry , sama przyjemnosc z ogladania .
Pytanie do Was:
Co Was sklonilo wydac podobna kase za 40 calowy tv co ja dalem za 46 dostajac gorszej jakosci tv generujacy slabszy obraz majacy wiecej wad ?
 

Artur'79

New member
W plazmach nie podoba mi się szyba przed ekranem, zużycie prądu, to że odpadają do gier. Poza tym ja nie oglądam TV, a nawet jeśli to dopiero jak będzie więcej kanałów HD, więc jakość obrazu w SD nie ma dla mnie żadnego znaczenia... :) Jak to mawiają z g... bata nie ukręcisz i dla mnie puszczanie sygnału SD, do tego w formacie 4:3 na ekran 16:9 >= 40" to jakieś nieporozumienie. No ale mnie nie interesują ani mecze, ani "Fakty", ani "Taniec z gwiazdami", ani żadne ze wspaniałych seriali puszczanych na Polscacie, więc może też stąd takie podejście. :) Jedyne (oczywiście dla mnie) co warto oglądać w TV to NG, Discovery czy HBO... a wszystkie są już chyba teraz dostępne w HD...
 

fzero

New member
krystos86 napisał:
Co Was sklonilo wydac podobna kase za 40 calowy tv co ja dalem za 46 dostajac gorszej jakosci tv generujacy slabszy obraz majacy wiecej wad ?
Logo "Sony"


Artur'79 napisał:
Po zniknięciu cloudingu, a stało się to po 6 godzinach użytkowania

Artur'79
, czy napewno Ci zniknely chmurki?
Mam blizniaczy model (W4000), ponad 150h grania i jak jest tak bylo, kolega ma W4500 ze znacznie wiekszym stazem pracy i tez zadnych zmian (aczkolwiek u niego clouding nie jest tak chamski jak u mnie:))
Ja ciagle jestem zdania ze wygrzewanie to albo kit od Sony, albo po 600h ogladania wzrok sie tak przyzwyczaja ze chmurek nie zauwaza:).
 

Artur'79

New member
Bez przesady z tymi oszczędnościami. :) Lubię oglądać filmy ale takie które sam wybieram, dlatego korzystam z BD i DVD. Lubię też oglądać je w dobrej jakości, a LCD Sony mi ją dało więc nie widzę problemu z wydaniem tych 4000... zresztą i tak to model na jakiś rok, później zastąpi go 46x4500 albo 55x4500, jak jeszcze trochę stanieją - a ten powędruje do sypialni. :)

Fzero, tak, zniknął mi zupełnie, aż sam byłem zaskoczony bo włączałem go dzisiaj z nastawieniem że pokombinuję z podświetleniem żeby trochę go ograniczyć (mimo że miałem go tylko w górnych rogach, to jak raz się to zauważy to potem na ciemnych scenach co chwila na to zerkasz :rolleyes:). Dlatego aż przecierałem oczy ze zdziwienia że zniknął. Sprawdzałem po ciemku, teraz mogę dać podświetlenie nawet na maks i nie ma nawet śladu.

:)
 

lukast

Member
Artur'79 - nie wiem kto Ci powiedział że ubezpieczenie dla rat > 6 miesięcy jest obowiązkowe. Ja kupiłem telewizor w ratach 30 x 0% (choć faktycznie zamierzam go spłacić dużo wcześniej) , i nie musiałem brać żadnego ubezpieczenia obowiązkowego. Przeczytałem teraz dokładnie umowę w szczegółach i faktycznie wychodzi mi że raty to 0%, żadnych ukrytych kosztów. Więc albo sprzedawcy w Twoim euro wprowadzili Cię w błąd, albo to zależy od konkretnego sklepu euro...

Artur'79 napisał:
Lukast - w Euro RTV AGD jest tak że zupełne 0 % masz faktycznie tylko przy braniu kredytu na 6 miesięcy. Jak bierzesz na dłużej to raty też są niby 0 %, ale musisz wykupić ubezpieczenie kredytu, które przykladowo dla kwoty około 5000 wziętej na 20 miesięcy wynosi aż 688 zł, czyli jakieś 400 zł rocznie od 5000. To sporo. Też się na to nadziałem i wziąlem na 6 rat dlatego. :)
 

plarq

New member
plarq napisał:
Witam!

Posta pisze w zwiazku z tym ze mam pytanko zwiazane z tym tv ... czy orientuje sie ktos jak puscic dzwiek na dvd podlaczony do tv za pomoca scart (euro) - zaznaczam ze dvd nie ma wyscia optycznego - z PS3 podlaczony na hdmi do tv? czy to kwestia ustawien tv czy czegos innego? Pod tv mam podlaczony tuner tv tez na scart i nie ma problemow z dzwieku na dvd! jak gram na PS3 to dzwiek mam tylko z tv! prosilbym o jakies rady jak to rozwiazac :D z gory dzieki.


PZDR

Czy jest ktos w stanie pomoc ?
 

lukast

Member
Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, gdyż trochę nie rozumiem... Chodzi o to że odtwarzasz film na dvd i nie masz dźwięku na tym TV ? :hmm:

Z kolei ja mam pytanie o tryb "Ramki na zdjęcie" w tym telewizorze - jak on dokładnie działa, na czym polega i jak go włączyć ? Czy jeśli wyświetlam w tym trybie zdjęcie na tym tv to zużywa on mniej energii ?
 

marcho

New member
plarq napisał:
Czy jest ktos w stanie pomoc ?

Właśnie plarq, ja też nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, trochę to zagmatwałeś. Gdybyś mógł jeszcze raz opisać problem trochę mniej chaotycznie, to może pomożemy.

Pozdrawiam
 

plarq

New member
marcho napisał:
Właśnie plarq, ja też nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, trochę to zagmatwałeś. Gdybyś mógł jeszcze raz opisać problem trochę mniej chaotycznie, to może pomożemy.

Pozdrawiam
OK postaram sie to objasnic najprosciej jak moge! a wiec :

nie mam dzwieku w kinie domowym jak gram na ps3! kino podlaczone jest na scart ( poniewaz nie mam innego wyjscia ani wejscia audio) do tv! ps3 jest na hdmi. czy wie ktos czy da sie slyszec ps3 (obojetnie czy to gry czy filmy) na dvd?

czy to kwestaia ustawien tv czy dziwek wyjsciowy mozliwy jest tylko przez wyjscie optyczne z tv ?

dodam ze jak ogladam programy tv z tunera podlaczonego na scart do tv to dzwien na dvd mam!

czyli z urzadzenia podlaczonego przez scart(tuner tv) mozna uzyskac dzwiek na urzadzeniu podlaczonym przez scat(dvd)

nie ma dzwieku z urzadzenia podlaczonego przez hdmi (ps3) na urzadzeniu podlaczonym na scart(znow dvd) :D

jezeli teraz nie jasno to opisalem to juz nie qwiem jak to opisac :D

PZDR
 
Ostatnia edycja:

plarq

New member
lukast napisał:
Z kolei ja mam pytanie o tryb "Ramki na zdjęcie" w tym telewizorze - jak on dokładnie działa, na czym polega i jak go włączyć ? Czy jeśli wyświetlam w tym trybie zdjęcie na tym tv to zużywa on mniej energii ?

Tryb ramki polega na tym ze zamiast czarnego ekranu masz zdjecie lub serie zdjec (pokaz slajdow:D) sila rzeczy zuzywa to wiecej energi niz wylaczony tv czy nawet stan czuwania;]
 
Do góry