Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

jtd

New member
Bez reklam
No tak, clouding czyli po polsku chmurkowanie oznacza, ze kazdy egzemplarz W4500 bedzie odrazu z zamowiona pogoda tyle tylko, ze zachmurzona i bez slonca.
 

ortax360

New member
Powtarzam nie kazdy egzempl. W4500 ma clouding . U mnie po zmianie podswietlenia na 2 jest kompletnie nie widoczny . Gorzej ,ze jest smearing :( . Widoczny tylko na grach szczeg. na ColD4 .
 
Ostatnia edycja:

cezary777

Member
TO sa wlasnie zjawiska wprowadzenia nowej niesprawdzonej technologi podswietlenia typu led i przestance marudzic , ze zwaszymi odbiornikami jest cos nie tak. JEDYNA RADA NIENAPALC SIE SPRZET KTORY W CHODZI NA RYNEK Z NOWA TECHNOLOGIA.
 

SavageOrk

New member
ortax360 napisał:
Powtarzam nie kazdy egzempl. W4500 ma clouding . U mnie po zmianie podswietlenia na 2 jest kompletnie nie widoczny . Gorzej ,ze jest smearing :( . Widoczny tylko na grach szczeg. na ColD4 .

Przykład : clouding fotka z modelu 40w2000


Czyli w 4500 ma smearing i nie nadaje się do gier a w 4000 go nie ma ??
 

armagedon

New member
ortax360 napisał:
CDN:



Najwieksza i jedyna wada w mojm 46w4500 to SMERAING . Jezeli jest mozliwosc sprawdzenia przed zakupem to radze sprawdzic lcd .

.
czy jest gdzieś dokładne wytłumaczenie tych dwóch wad LCD: SMERAING i clouding.

dzięki za odp.

pozdrawiam,
 

ortax360

New member
Nie.
Jak najbardziej nadaje sie do grania - odnotowałem tylko fakt ,ze w moim egzemp. jest . Nie w całej ser W4500 . tak samo mozna trafic na W4000 plus smeraing .

Clouding - jasne / ciemne plamy na ekranie .
Smearing - przy bardzo szybkim por kamery widzimy deliktną smugę . Widoczne tylko z kolorem ciemnym .

http://pl.youtube.com/watch?v=wT1K2xocpfo&feature=related .

U mnie w w4500 jest o wiele wiele mniejsze .
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
1. Czy serwis SONY w takim przypadku wymienia TV na nowy, pozbawiony tych wad?
2. Kto jest producentem matryc do tej serii TV - chyba nie firma na literkę "L"...
 

ortax360

New member
Tego nie wiem czy Sony uznaje . Raczej watpię bo efekt mazania jest widoczny w sporadycznych przypadkach i nie kazdy go zauwazy .

Matryce najprawdopodobniej sa robione przez Samsunga dla Sony . Są to na pewno inne matryce od tych stosowanych w lcd Samsung. ( dotyczy wysokich modeli Sony ) .
 
Ostatnia edycja:

rafnej

New member
Ta wada występuje w wielu egzemplarzach. W świerzo zakupionym u rodziny 46"W4000 clouding jest widoczny z prawej strony. Przypuszczam że odstetek wadliwych egzemplarzy jest spory, tylko nie wszyscy zwracają na to uwage.
 

DZ_R

New member
1. A jak z tym cloudingiem - bo napisałeś, że po ustawieniu podświetlenia na '2', nie widać tego - ale czy to jest w porządku, że przy innych ustawiniach podświetlenia JEDNAK JEST CLOUDING?
Aha: nie znam się na LCD (dopiero chciałem sobie kupić SONEGO W4500...) i nawet do końca nie jestem pewien czy wiem o co chodzi z tym ustawieniem podświetlenia - czy to tylko chodzi o poziom jasności podświetlenia czy jeszcze inne parametry.
Ale jeśli to chodzi tylko o jasność tego podświetlenia, to wg mnie dla wszystkich powinno działać dobrze!
2. A co się tyczy firmy na literkę "L", to kiedyś dawno temu wszystkie monitory tej firmy z którymi miałem do czynienia były zepsute, ale miały właśnie takie złośliwe usterki, że jak przchodził serwisant, to wszystko grało OK, a jak już stwierdził, że nie ma co naprawiać i sobie odchodził, to wtedy znowu zaczynały źle działać. Wg mnie ta firma celowo dawała takie podzespoły, które są niesprawne, ale użytkownikowi trudno dowieść, że coś jest nie tak, bo te usterki ujawniają się raz - góra kilka razy na dzień i trudno je wychwycić.

Jak przeczytałem o tych usterkach w W4500, to jakoś tak mi się skojarzyła ta firma na "L"...
 

xiexie

New member
jurasick napisał:
ciekawe jaka bedzie cena, bo w moim stary crt spalilo sie cos wiecej niz wzmacniacz :( i kiedy wejdzie bo rodzina naciska :)

bo pewnie seria X bedzia miala cene zaporowa :(

Przede wszystkim dobry wieczór państwu (a ściślej to pewnie głównie panom :) ).
Od soboty jestem posiadaczką 40'W4500. Czy szczęśliwą to się okaże w praniu.
Cena mojego to 5500 kupiony w salonie Sony. Wyjściowa była chyba 6200 czy jakoś tak.

Trafiłam tutaj, bo zainteresowała mnie sprawa tunera TV cyfrowej wbudowanego w odbiornik. Czy to oznacza, że nie muszę "wypożyczać" od operatora kablówki dekodera? Co mogę oglądać mając taką opcję? I jeśłi zdecyduję się na wykupienie pakietu cyfrowego (teraz ma ustawione na analogowy) to co wybrać? Mam kabel z UPC. Czy zmienić na Aster (też dostępny)?
Domyślam się, że poziom moich pytań jest żenujący dla bywalców tego forum, ale proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Pozdrawiam
 

qazar

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Powtarzam nie kazdy egzempl. W4500 ma clouding . U mnie po zmianie podswietlenia na 2 jest kompletnie nie widoczny . Gorzej ,ze jest smearing :( . Widoczny tylko na grach szczeg. na ColD4 .

To samo w uncharted i tak samo w W4000, szlak mnie trafia bo to kolejne Tv po D3000, które mają to wkurzające zjawisko i teraz nie wiem czy kupić x3500/4500 i nie będzie tego samego? :(
 

rafnej

New member
Mam ten sam dylemat X3500 czy W 4500. i to nie tylko sprawa wyglądu.
może te wady w X nie wystepują ,a przynajmniej nie na taką skale jak w nowych W. Może to dlatego że 4000 jest od kilku miesiecy a 4500 zaledwie od tygodni.
 

rafnej

New member
Poza tym cena X jest jak najbardziej nie na miejscu. ponad 7,5 tys za 46 to przesada. W 4500 jest klasą średnią,ma słabsze głośniki ,lakier z połyskiem,ale lepsze parametry jezdne.
Więc za co chcą tą kasę, za lepsze wykonanie,rozbudowane menu i lepszego pilota?
 
Do góry