Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Hopkirk

New member
Leszczu napisał:
.ja mam 4000 i mam wszystko wylaczone zero wspomagania obrazu ogladałem ostatnio mistrzostwa w tenisie i wszystko super a po przelaczenieu an HD rewelacja .
A oglądałeś obraz z Blu-raya? Dla mnie na W4000 jest o klasę gorzej niż na modelach z Motionflow pod względem płynności obrazu. Ale przyznaję, że to kwestia indywidualnej percepcji.
 

ortax360

New member
100hz daje rade szczeg w grach z PS3 i x360 widac gołym okiem :D i przy szybkim por. kamery .

Przy filmach juz mniej ,ale tez zauwazalna poprawa dla wprawnego oka . Piszę z doswiadzczenia z x3000/3500. Ja uzywałem 100hz tylko do grania przy filmach był wyłaczony .

Kurcze ja dalej nie mam i czekam na dostawe :( .
 
Ostatnia edycja:

slewers

New member
Witam
Od pół roku próbuje kupić LCD.
Najpierw miała być Toshiba 47Z303, póżniej Toshiba 46ZF355, a teraz znowu sony wyskoczyło W4500.
Nie wiem czy czekać, czy będzie lepszy od Tosiek?
Dzisiaj dzwoniłem do Jończaka i powiedzieli że soniacz będzie koniec września albo początek pażdziernika.
Pozdrawiam
 

mumu

New member
Hopkirk napisał:
A oglądałeś obraz z Blu-raya? Dla mnie na W4000 jest o klasę gorzej niż na modelach z Motionflow pod względem płynności obrazu. Ale przyznaję, że to kwestia indywidualnej percepcji.
jak chcesz miec plynnosc to kup CRT. porownaj sobie obraz z CRT i lcd 100Hz plus inne wspomagacze to bedziesz wiedzial o co mi chodzi :p.
 

raqu

New member
od dawna zastanawiam sie nad kupnem tv biorac pod uwage 3 modele, x3500 w4000 i w4500. bylem na 100% zdecydowany na w4000 bo x3500 byl do tej pory poza moim zasiegiem cenowym, teraz doszedl jeszcze w4500, ale z nim mam pewien problem, poniewaz widzialem go na zywo i zdecydowanie mial problem z podswietlaniem matrycy, nie wiem jak sie to nazywa fachowo, ale chyba clouding, takie jasniejsze miejsca na matrycy, dodatkowo sprzedawca mowil ze niestety bedzie to urok modelu w4500 bo przesadzili z kontrastem, i ze wszystkie sztuki beda mialy z tym problem, jednoczesnie porownywal z x3500 ktory nie mial tego defektu, dodam ze obok stal rowniez w4000 ktory najlepiej sie prezentowal pod tym wzgledem, i bylo widac zdecydowanie problem na w4500. mam pytanie do ludzi co juz mieli okazje widzeic inne sztuki w4500 czy rowniez ten problem wystepuje?, dodam ze widzialem wiele w4000/e4000 w sklepach i nigdy nie widzialem aby kiedykolwiek ktorys z nich mial z tym problem, w4000 dla mnie ma najlepsza czern ze wszytkich tych tv, widac to chodzby po paskach u gory i na dole, ktore sa praktycznie czasne i w kolorze ramki, natomiast na x3500 sa lekko jasniejsze, na w4500 bylo najgorzej, choc ma najlepszy kontrast. inne starsze modele sony po prostu "swieca" te paski albo sa szare lub granatowe.
rowniez chcialem poruszyc temat plynnosci tych tv, a mianowicie plynnosc x3500 przy wlaczonym motion flow na maxa w porownaniu do w4000 widac zdecydowanie, ale moim zdaniem tylko jak jest wlaczone na max, jesli sie wlaczy na standard to probowalem znalezc roznice i nie moglem, byc moze na napisach koncowych ale tego nie widizalem, oczywiscie mowimy o hd z bluraya, bo moim zdaniem tylko na tym widzac roznice i to nie na kazdym filmie, zauwazylem ze filmy strasznie sie pod tym wzgledem roznia, wielokrotnie widzialem spidermana i moim zdaniem tam nawet na wlaczonym 100hz na maxa obraz skacze, bo tak jest nagrany, czytalem ze w4500 ma takie samo 100hz co x3500 albo delikatnie lepsze, wiec o nim nie pisze.ma pytanie czy ogladajac filmy na blurayu macie wylaczone calkiem motionflow? bo juz sam nie wiem czytam ze ludzie wylaczaja bo zakloca 24p , inni znowu ze bez 100h nie da sie ogladac bo skacze, jak powinno sie ogladac filmy w 24p?. dodam ze na x3500 widac na maxie tak zwany "teatr" ale wydaje mi sie ze lepiej to wyglada niz skakanie obrazu, ktory widze i mi przeszkadza, pisano tu rowniez o dobrej kalibracji w4000, ponoc niweluje to judering, ale nie do konca chce mi sie w to wierzyc.

reasumujac,

w4000 - najlepsza jakosc/cena, zwlaszcza teraz lub za kilka tygodni, niestety brak 100hz i to widac na bluerayu, czern lepsza niz x3500, jednak na moje oko bardziej widac brak tych 100hz niz czern, bo x3500 czern ma wzorcowa.

x3500 - cena coraz lepsza, plynnosc obrazu, doskonala czern, niestety drozszy niz w4000, starszy model, czytalem tez o wiatraczkach w glosnikach ktore lubia pohalasowac - szczerze mowiac wolalbym w4000 bo tanszy duzo zwlaszcza 46"

w4500 namieszal mi najbardziej, bo ma wszystko czego potrzebuje i przez niego sie wstrzymalem z zakupem, "doskonala czern"--tu wlasnie nie wime do konca bo widzialem na wlasne oczy ze mial problem z podswietlaniem i to mnie martwi, ma 100hz - jest to wazne dla mnie bo widze roznice, no i cena za 46" jest ostatecznie do zaakceptowania.

sa to moje osobiste odczucia, jako laika nie znajacego sie zbytnio na sprzecie, ale po przeczytaniu chyba wszystkich watkow na forum ( nie tylko tym) stwierdzam ze 95% sprzedawcow nie ma zielonego pojecia o tych telewizorach, zwlaszcza w media markcie, saturnie, i innych tego typu sklepach, zadajac pytania czesto widzialem wielkie oczy sprzedawcow, albo takie bzdury wygadywali ze smiac mi sie chcialo, wiele rzeczy sam tlumaczylem i pokazywalem roznice, nawet w salonie sony w gal kazimierz gdzie widizalem tego w4500 nie raz spotkalem sie z delikatnym "promowaniem" starszych modeli, po to aby sie ich pozbyc, i sam nie wime czy sami nie podkrecili tego w4500 aby pozbyc sie "starszych modeli" x3500/3000 w4000 v4000 i innych. nigdy nie spotkalem sie aby motionflow byl wlaczony na wysokie w sklepach, jak poprosilem goscia z salonu sony aby wlaczyl na wysokie w x3500 to wlaczyl na minute, i zaraz spowrotem na standard, dodam ze na standardzie nie widze roznicy wzgledem w4000.
tak wiec dalej mam metlik w glowie, najchetniej to zamowilbym tego w4000 46" albo 52 i olal to 100hz, jednak boje sie ze bede zalowal za kilka miesiecy ze nie poczekalem na w4500 i przez kilka lat na kazdym filmie bede przeklinal brak 100hz, z drugiej strony strasznie mnie zmartwil ten w4500 i jego problem ze podswietleniem ( chyba ze go specjalnie tek ustawili, aby sprzedac starocie), x3500 jakos tak najmniej bym chcial, bo troche jest drogi w por. do w4000 przynajmniej 46", i wolalbtym jakos chyba w4500. nie biore pod uwage dzwieku, poniewaz i tak podlacze pod wieze albo kino domowe, biore pod uwage glownie plynnosc, czern, kontrast, no i moze troche wyglad.
uffff.....chyba poczekam na test tego w4500 i wowczas zdecyduje, bo inaczej nie ma szans, sorki za dlugiego posta, jesli ktos doczyta do konca i zechce cos doradzis bede wdzieczny. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
W4500 to nie jest nastepca W4000. to prostu W4000 ze 100Hz, MotionFlow i troche lepszym kontrastem, dlatego beda na rynku razem. dlatego cenowo W4500 jest wypozycjonwoany tak, zeby nie byl bezposrednia konkurencja dla W4000.
 

Hopkirk

New member
mumu napisał:
jak chcesz miec plynnosc to kup CRT. porownaj sobie obraz z CRT i lcd 100Hz plus inne wspomagacze to bedziesz wiedzial o co mi chodzi :p.
Nie rozśmieszaj mnie z tym CRT. Sam go sobie kup. :p

raqu - jeśli nie widzisz różnicy w płynności pomiędzy W4000 i W4500 (Motionflow standard) to bierz raczej W4000. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?
Ja widzę zdecydowaną różnicę na korzyść W4500 i dla mnie W4000 odpada.
 

mumu

New member
Hopkirk napisał:
Nie rozśmieszaj mnie z tym CRT. Sam go sobie kup. :p
taka jest prawda. tam to jest prawdziwa plynnosc, plazma podobnie. w lcd jest to tylko sztucznie podbite, ale do naturalnosci brakuje.

Hopkirk napisał:
Ja widzę zdecydowaną różnicę na korzyść W4500 i dla mnie W4000 odpada.
nie. Ty probujesz udowodnic nam, ze widzisz zdecydowana roznice, a oczy wszyscy mamy takie same :p.
 

mumu

New member
Tomek Koko napisał:
No z tymi oczami to sie kolega trochę zapędził :)
no taka jest prawda :). ja widzialem obok siebie x3500 i w4000 z sygnalem z BR jak byla premiera tego TV i nic nie dam sobie wmowic.
 
Ostatnia edycja:

mtarnas

New member
Również siedzi mi w głowie ten W4500, muszę kupić rodzicom 52 calowy TV. Co prawda nie są oni jakimiś znawcami i już prawie kupiłem W4000, lecz nie wiem czy nie będę w przyszłości żałował decyzji. Różnica w cenie jest znacząca (ponad 2000zł) czy naprawdę warto dopłacić taką kwotę za 100Hz i lepszy kontrast? Pozostają mi 2 wyjścia brać W4000 albo poczekać na spadek ceny W4500, czy myślicie że powiedzmy w ciągu miesiąca ulegnie zmianie jakoś znacząco? Czy kupować W4000 i przeznaczyć te pieniądze na jakiś lepszy amplituner...
 

Hopkirk

New member
mumu napisał:
taka jest prawda. tam to jest prawdziwa plynnosc, plazma podobnie. w lcd jest to tylko sztucznie podbite, ale do naturalnosci brakuje.
Zaprzeczasz sam sobie.
Z jednej strony piszesz, że plazma ma płynny obraz (czyżby? - poczytaj sobie o Kuro), a LCD daleko do naturalności, czyli płynności ruchu.
Z drugiej strony piszesz, że W4000 (przecież to LCD) ma płynny obraz, co akurat nie jest prawdą. Czy nie widzisz w tym co piszesz sprzeczności?

mumu napisał:
Ty probujesz udowodnic nam, ze widzisz zdecydowana roznice, a oczy wszyscy mamy takie same :p.
I tu jesteś w błędzie. Nie każdy widzi to samo.
Wiele osób dostrzega brak płynnośći W4000, wiele dostrzeże go po pewnym czasie a są i tacy, którzy prawdopodobnie nigdy go nie dostrzegą. Myślę, że jak już raz to zobaczysz to będzie Ci ciężko tę wadę zaakceptować.

mumu napisał:
no taka jest prawda :). ja widzialem obok siebie x3500 i w4000 z sygnalem z BR jak byla premiera tego TV i nic nie dam sobie wmowic.
Tak jak już wcześniej napisałem: jeśli nie widzisz różnicy to bierz TV bez układu niwelującego brak płynności ruchu - Tobie on nie jest potrzebny.
 

mobor

Banned
mtarnas

jesli myslisz ze masz jeszcze czas na to by spokojnie kupic nowy /z kartona a nie jakiegoś wygrzanego półkownika/ 52W4k to jesteś w błędzie
 
Do góry