Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

jarql

Member
Druga rzecz o jaką chciałem zapytac to czy clouding lubi sie czasami powiększyć? Mam ten tv od czerwca ubiegłego roku i musza powiedzieć ze zaraz po zakupie jako tako nie zauważyłem chmurek i ogólnie byłem bardzo zadowolony z zakupu, tak jakoś teraz po pewnym czasie patrząć na ten tv dsostrzegłem pewną rzecz, że o ile patrząc na wprost czerń jest niemal idealna to niestety patrząc z boku robi sie nie fioletowo/zielono jak to wszyscy w tym wątku opisywali, tylko dosyć szarawo i widać od dołu do środka ekranu pionowe jasne poświaty? Wrzuce wieczorem pare fotek
 

Sych

New member
Nie wiem, czy może się powiększać, bo nie mam claudingu:D Z trego co czytałem, to clauding po jakimś czasie lubi znikać... Spróbuj sztuczki opisywane na forum, niektórym pomagały. Czyli położenie na jakiś czas tv na płasko, masowanie tego miejsca... Może pomoże.
 

Ares78

New member
Jarql z cloudingiem to jest tak jak napisał Sych z czasem ma tendencję do znikania/ograniczania swojego zakresu. Po Twoim opisie nie wygląda to jednak na ten problem, nie wiesz czy było tak od początku i dopiero teraz zwróciłeś uwagę, czy stało się z dnia na dzień? Najlepiej w wolnej chwili wrzuć fotki to będzie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.
 

jarql

Member
Już chyba doszłem do tego, dwa dni temu wył. zawans,zwiekszenie kontrasu i po wył, tej opcji,patrząc z boku ekran robi sie dużo jaśniejeszy, niemal szary i stad też wydawało mi sie że było coś nie tak z tym tv. ale po ustawieniu zaw.zwięk.kontr. na małe wszystko wróciło do normy.Swoją drogą nie wiedziałem że ta funkcja ma aż taki wpływ na czerń.
 

Ares78

New member
Wychodzi na to, że wbrew obiegowym opiniom, nie wszystkie technologie i "bajery" to chwyt marketingowy, a całkiem skuteczne usprawnienia, szczerze mówiąc po tym twoim poście wyłączyłem u siebie i faktycznie jest taki efekt o którym pisałeś.
 

cyber78

Member
Bez reklam
oczywiście, że takie "bajery" to nie tylko chwyt marketingowy, jeżeli są dobrze zaprojektowane i wykonuje je dobra, szybka elektronika to jak najbardziej.
Należy jednak pamiętać, że włączanie takich polepszaczy powinno się odbywać stopniowo i na zasadzie indywidualnych testów/upodobań. Pamiętaj, że to co jeden filtr poprawi w danym sygnale drugi potrafi zepsuć. Jeżeli włączysz wszystko na raz, to może się okazać że filtry zaczną się gubić, każdy oddzielnie zadziałał by pięknie, ale razem mogą popsuć sygnał.
Ale podnoszenie kontrastu ustawione na MIN już poprawia kąty w tym TV.
 

Sych

New member
Są bajery i bajery. Większość z nich w rzeczywistości jest przydatna, ale nie zawsze potrafimy z niej skorzystać. Zdarza się też, że dwa ustawienia włączone na raz kłócą się ze sobą. Wtedy zamiast polepszać, pogarsza obraz. Warto troszkę poczytać na ten temat i myśleć ustawiając (cokolwiek).
 

Ares78

New member
cyber78- to co pisałem to tak trochę z ironią bo ostatnio jest tendencja do okrzykiwania wszelkich właśnie ulepszaczy, jako zbędne i stworzone do wyciągania pieniędzy. Czasem tak jest, ale zazwyczaj pełnią jaką konkretną funkcje. Sam generalnie kieruje się zasadą lepsze jest wrogiem dobrego, ustawiłem sobie TV pod siebie odpowiada obraz, kolory etc. to nie bawię się ustawieniami dla samej zabawy :) bo później trzeba 3 x tyle się namęczyć, żeby wrócić do tego co nam pasowało.
 

Wiśl@k

New member
Sorry za OT, ale nie rozumiem jak to jest, że przed świętami ten Sony 40w4000 kosztował około 3 tys. a teraz najtańsza oferta w internecie to 3500zł :roll: Weszły już nowe modele a ten drożeje (chyba z czasem powinien tanieć a nie drożeć...:fool: ) Z tego wychodzi, że w każdym miesiącu (od grudnia) drożał o stówkę. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to z tym jest ? Chyba nie opłaci się czekać aż cena spadnie do 3 tys (czy w ogóle spadnie) ? A wy jak sądzicie ?

PS: Teraz żałuję, że nie kupiłem go w grudniu (kilka stówek zostałoby w kieszeni).:(
 

Ares78

New member
Wiśl@k napisał:
Sorry za OT, ale nie rozumiem jak to jest, że przed świętami ten Sony 40w4000 kosztował około 3 tys. a teraz najtańsza oferta w internecie to 3500zł :roll: Weszły już nowe modele a ten drożeje (chyba z czasem powinien tanieć a nie drożeć...:fool: )
Na to niestety bym nie liczył, zwróć uwagę, że każdy sprzęt elektroniczny drożeje zamiast tanieć. Jest to niestety efekt bardzo słabej złotówki przykładem są zwłaszcza ceny nowych serii, jak dla mnie nie masz na co czekać bo dużej poprawy na pewno nie będzie, a może być jeszcze gorzej.
 

Leniek

New member
Mógłby mi ktoś na szybko wyjaśnić do czego słuzą funkcje w trybie serwisowym? Interesuje mnie przede wszystkim co zmienia funkcja
"PC Monitor".
 

cyber78

Member
Bez reklam
Nie ruszaj nic w menu serwisowym.
Zobacz sobie datę produkcji i czas pracy, ale nic nie zmieniaj - już było na tym forum kilku specjalistów co sobie chcieli obraz dostosować przez zmianę barw podstawowych i balansu bieli i wyłączyli sobie kalibrację fabryczną. Wtedy tylko serwis i pewnie płatna kalibracja.
 

badylpat

New member
witam wszystkich ,nie wiem o co chodzi ale w moim soniaku w meni serwisowym mam dziwną datę produkcji ,same jedynki(11111111) wie ktoś może o co biega??:hmm:
 

Leniek

New member
Nic nie dotykam dopóki nie jestem pewien z czym mam do czynienia. Wiem że łatwo z obrazu "żylety" zrobic "mglisty poranek" przy pomocy menu serwisowego. Moze jednak ktos wie do czego słuzy tak funkcja, bo większość czasu uzywam tego sprzętu jako monitor PC
 

Tommy_M

New member
Mam pytanie. Chciałbym kupić 32'' - swego czasu byłem już zdecydowany na 100% ma 32w4000, w końcu dałem się złapać na nowość z sharpa którą już oddałem i czekam na kaskę (to był przydługi wstęp ;) )

Generalnie mam jedne "problem" - widziałem w akcji tylko 40w4000 na kanale tvp hd i kiedy kamera ruszała się w bok było straszne "klatkowanie" - czy to jest efekt braku 100Hz? i co ważniejsze czy jest tak samo zauważalny w mniejszej wersji czyli 32''?

TV będzie używany do: kablówka N'ka, gry PS3, divixy z PS3, od czasu do czasu BR, odległośc 2,5m.

Czy uważacie, że to byłby dobry wybór? Jak wygląda kwestia tego lagu w przypadku gier z PS3?
 

cyber78

Member
Bez reklam
Tommy_M napisał:
Mam pytanie. Chciałbym kupić 32'' - swego czasu byłem już zdecydowany na 100% ma 32w4000, w końcu dałem się złapać na nowość z sharpa którą już oddałem i czekam na kaskę (to był przydługi wstęp ;) )

Generalnie mam jedne "problem" - widziałem w akcji tylko 40w4000 na kanale tvp hd i kiedy kamera ruszała się w bok było straszne "klatkowanie" - czy to jest efekt braku 100Hz? i co ważniejsze czy jest tak samo zauważalny w mniejszej wersji czyli 32''?

TV będzie używany do: kablówka N'ka, gry PS3, divixy z PS3, od czasu do czasu BR, odległośc 2,5m.

Czy uważacie, że to byłby dobry wybór? Jak wygląda kwestia tego lagu w przypadku gier z PS3?
Wiesz, że jest to często kwestia subiektywna, niektórzy widzą a inni nie. Są przecież tacy którzy w MM widzą że 200Hz jest dużo gorsze od 240Hz i tak dalej.
Ja mam 40W4220 i mam PS3 podpiętą - nie widzę żadnego klatkowania.

Modele 32" np 32W4000 mają panele 8bit i CCFL podświetlania a 40W4000 i wyżej panele 10bit i WCG-CCFL
http://www.sony.pl/comparison/kdl32w4000k/kdl40w4000k
 
Ostatnia edycja:

edrjen

New member
Panowie.. powiedzcie mi co jest nie tak.. bylem wlasnie w OKAY rtv testowalem model 40W4000 poprostu bylem pewien, ze go kupie!.. na poczatek sygnal analogowy.. bez rewelacji porownywalny z samsungiem 40A656 chociaz ze wskazaniem na samsunga. Mysle.. ok, namowilem Panow podlaczyli PS3 najpierw test na soniaku, kilka gier.. mysle, nie jest zle.. ale jak podlaczyli konsole do 40A656 to roznica na korzysc samsunga byla zauwazalna golym okiem! plynnosc duzoo duzoo wieksza! lepszy zaras zawodnikow w fife, plynniejszy obraz w wyscigach, nic z tego nie rozumiem myslalem, ze jakies opcje w menu sa powlaczane niepotrzebne.. przejrzalem praktycznie wszystko i dalej kicha, samsung zgiotl w4000 bylem z 2 znajomymi ktorzy potwierdzili moja opinie. WTF? przeciez to sony, drozszy model.. tak chwalony :/
 

cyber78

Member
Bez reklam
ja kupiłem sobie 40W4220 i PS3 z Uncharted i Resistance. Jak włączyłem gry to myślę sobie Ale kicha, gdzie ta super grafika, wszystko wyglądało strasznie.
Później poustawiałem TV odpowiednio, i opcje w PS3 i nagle te gry zaczęły wyglądać porządnie. Sam się zastanawiałem, że może być aż taka różnica.
Ja jestem zadowolony z tego Soniacza. SD wygląda super z 3m na większości kanałów w Aster, ale na niektórych jest słabo.
Generalnie, jak się zdecydujesz i w domu poustawiasz to każdy nowy TV będzie oK, poprostu nie będziesz miał porównania 1:1.
Najlepiej jakbyś oba postawił obok siebie w domu i dał sobie 2 tygodnie na testy, ale to tylko marzenie.
Ja też zastanawiałem się nad wym Samsungiem, ale jednak wygrał Sony.
 

edrjen

New member
kurde.. byc moze masz racje, ale tez jak nie masz porownania do innego tv to poustawiales tak, ze jest lepiej.. i moze wydawac Ci sie ze jest idealnie... ale czy lepiej niz na 40A656? zgadzam sie, ze na pewno na "gorąco" robilem te testy, ale powaznie.. zmienialem ustawienia, juz pomine grafike, ale plynnosc w 40A656 kladla na lopatki soniacza - czyzby 100HZ? .. zaluje bardzo ze nie mieli 40W4500 moglbym je pozstawic obok siebie i porownac na konsoli :/ .. i znow jestem w kropce, w ogole to mam juz dosc tych wszystkich telewizorow, jak juz cos upatrze pojde, sprawdze to znow wracam do punktu wyjscia! musze jeszcze wymacac 37B650..
 
Do góry