Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

nagdob

Member
Bez reklam
zenti153 napisał:
Witam, ·
Jaki dekoder polecacie z CP lub C+ chce wykorzystać w 100% Moj telewizor??·
Jaki kupić kabel markowy czy nie i jakiego producenta:)(HDMI)
.......

pozdr

Kabel, jeśli do 1 m, to może być tani. CP to chała, jeśli już to C+, choć zajeb...e droga, N-ka ma słabe (słaba jakość np. lekko rozmyte napisy na TVN-24 itp) kanały SD. Musisz sam zdecydować, najlepiej porównać u znajomych. Najlepiej kupić dobry tuner HD na rynku i karta C+.
 

dark972

New member
nagdob napisał:
Kabel, jeśli do 1 m, to może być tani. CP to chała, jeśli już to C+, choć zajeb...e droga, N-ka ma słabe (słaba jakość np. lekko rozmyte napisy na TVN-24 itp) kanały SD. Musisz sam zdecydować, najlepiej porównać u znajomych. Najlepiej kupić dobry tuner HD na rynku i karta C+.

co ma rozmyte ? :D napisy ?;)
 

meduza88

Banned
nagdob nie pisz glupot o jkims rozmyciu w N. CP i C+ musza sie jeszcze troche ponapinac zeby osiagnac jakos eN-ki.Co do Full HD uwazam ze to strata pieniedzy chyba ze kots chce na tym tv grac w gry.
 

oxygene

New member
Witam serdecznie, pisałem o moim dziwnym problemie już wcześniej ale nikt niestety nie odpowiedział.Podczas czyszczenia ekranu ściereczką zauważyłem (usłyszałem) że panel lekko się rusza (można to porównac do luźno zamocowanej szyby w ramie okiennej).Sytucja ma miejsce tylko u góry ekranu - właściwie w dwóch górnych rogach.Nie wiem czy tak ma byc nie znam się na budowie LCD.Mam na dzieje że w miarę jasno opisałem problem.Dziękuje z góry za zainteresowanie.
 

nagdob

Member
Bez reklam
meduza88 napisał:
nagdob nie pisz glupot o jkims rozmyciu w N. CP i C+ musza sie jeszcze troche ponapinac zeby osiagnac jakos eN-ki.Co do Full HD uwazam ze to strata pieniedzy chyba ze kots chce na tym tv grac w gry.

A czy masz w ogóle jakieś porównanie? Bo ja mam. Odbieram dodatkowo kanały SD ze starego poczciwego Pionera 1530 (Cyfra +) i idą o niebo lepiej niż z N-boxa! Obraz jest idealnie ostry. Oczywiście najbardziej widać różnice np. na napisach i logo programu. I wypraszam sobie uwagi typu "nie pisz głupot". Zabieram głos w różnych tematach i uważam, że jest on wyważony, oparty na rzeczywistych spostrzeżeniach.
 

franekf

New member
B dobrze.

Kupiłem telewizor z przeznaczeniem do oglądania kanałów cyfrowych z "dachówki". Ryzyko duże, bo nie sprawdzałem, czy w ogóle sygnał jest dostępny (nie miałem czym). Telewizor na SD do plazmy nie ma porównania. Obraz jest rozmyty, szumy straszne,po prostu nędza. Natomiast cyfrówka i TVP HD perfekt, super, rewelacja! Warszawa - Praga Południe.
 

Akim

New member
Witam.
Jako użytkownik 40w4000 spotkałem się z dwoma problemami, w których wyjaśnieniu być może ktoś będzie w stanie mi pomóc:

1) telewizor załączany z trybu czuwania (przy załączonym recorderze "n-ki") pokazuje obraz programu, po czym obraz na chwilę ginie i następnie już na stałe się pojawia - ma to miejsce po którymkolwiek łączu HDMI, a na przykład po scarcie już nie (czyżby wina niedrogiego kabla HDMI),

2) telewizor " nie widzi" przyłączonego złączem USB aparatu fotograficznego Canon Power Shot A710 - wyskakuje komunikat, że "to urządzenie USB nie jest obsługiwane "(nie ma takiego problemu z dowolnym pendrivem).

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.
 

jarql

Member
Akim napisał:
Witam.
Jako użytkownik 40w4000 spotkałem się z dwoma problemami, w których wyjaśnieniu być może ktoś będzie w stanie mi pomóc:

1) telewizor załączany z trybu czuwania (przy załączonym recorderze "n-ki") pokazuje obraz programu, po czym obraz na chwilę ginie i następnie już na stałe się pojawia - ma to miejsce po którymkolwiek łączu HDMI, a na przykład po scarcie już nie (czyżby wina niedrogiego kabla HDMI),

2) telewizor " nie widzi" przyłączonego złączem USB aparatu fotograficznego Canon Power Shot A710 - wyskakuje komunikat, że "to urządzenie USB nie jest obsługiwane "(nie ma takiego problemu z dowolnym pendrivem).

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.


Witam, Co do aparatu to niemam pojęcia bo akurat nie miałem okazji z takim modelem go sprawdziić, ale jeżeli chodzi o dekoder n-ki to u mnie jest to samo, i o ile dobrze mi wiadomo to jest to wina samego dekodera.Jakiś czas temu wymianiałem dekoder bo był akurat "piszczący" ale działał dobrze nie tracił obrazu jak ten który własnie teraz posiadam,więc kabel hdmi niema tu nic do rzeczy

Pozdrawiam
 

HARFOL17

New member
Witam Posiadaczy 40w4000 :) Mam ważne pytanie, a mianowcie jak ustawić kolory tzn. kontrast jasność , nasycienie itd. do PS3 zeby obraz był najlepszy. Trochę kombinowałem ale nie jestem niestety w tym dobry a oryginalne trzy ustawienia do wyboru nie są za ciekawe... Jeżeli możecie to prześlijcie swoje ustawienia, pozdrawiam
 

hupelt

New member
Problem

Witam serdecznie.
Kupiłem telewizor KDL 32W4000 i mam pewien problem, a mianowicie po podłączeniu zwykłej anteny (siatkowa) są duże zakłócenia i przy okazji dzieje się to samo w dwóch zwykłych telewizorach (są podłączone pod tą samą antenę).
Po odłączeniu ekranu z wtyku antenowego (tego od sony) obraz jest lepszy i odbiera programy o słabszym sygnale i pozostałe dwa telewizory zaczynają działać poprawnie.
Proszę o pomoc!
 

greeku

New member
czy ktos orientuje sie czym sie rozni 46W4230AEP od normalnego W4000 i co oznaczaja te literki AEP? w specyfikacji wygladaja identycznie

 
J

Judash

Guest
hupelt napisał:
Witam serdecznie.
Kupiłem telewizor KDL 32W4000 i mam pewien problem, a mianowicie po podłączeniu zwykłej anteny (siatkowa) są duże zakłócenia i przy okazji dzieje się to samo w dwóch zwykłych telewizorach (są podłączone pod tą samą antenę).
Po odłączeniu ekranu z wtyku antenowego (tego od sony) obraz jest lepszy i odbiera programy o słabszym sygnale i pozostałe dwa telewizory zaczynają działać poprawnie.
Proszę o pomoc!

A skad jestes, gdzie masz najblizszy nadajnik DVB-T?
 

nagdob

Member
Bez reklam
40W4210 a dźwięk.

Mam taki problem:
Przechodzę na TV w Options - Głośnik - System audio. Słucham dźwięku poprzez kino domowe i wszystko jest ok. Problem zaczyna się, gdy chcę spowrotem przejść na głośnik w TV. Nie mogę zrobić tego w prosty sposób tzn. znowu Options - Głośnik - Głośnik TV. Po prostu daje na pilocie strzałkę do góry i kicha, nie działa, muszę pozostać na Systemie audio. Dopiero po jakichś, dziwnych zabiegach tzn. wchodzę w HOME - Dźwięk - Podwójny dźwięk - Stereo - A - B, później znowu powracam na Ustawienia - Ustawienia A/V - Głośnik i dopiero wtedy mogę przejść na Głośnik TV (działa wówczas strzałka na pilocie). Co najmniej dziwna sytuacja. Może ktos ma tak samo?
 
Do góry