Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Adrianox360

New member
chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś ma gotowe ustawienia do suny 46ex500? NIe chce się bawić w kupowanie jakiegoś urządzenia na allegro to regulacji obrazu. A sam tego nie zrobię bo jestem w tym zielony. Kupiłem ten telewizor tylko dlatego, że czytam to forum. Dlatego pytam ponownie... Czy ktoś ma gotowe ustawienia obrazu do SONY 46ex500?

PS> Sory jednak dowiedziałem się, że parę stron niżej są ustawienia do 40 calowego i dobre też są do 46 calowego więc po kłopocie.
 

Dig Dug

New member
crav - sony ma bardzo dobry układ Trumotion, więc powinien dać radę. Ja nie ogladałem meczyku na moim, ale ogladałem skoki i nie widziałem, żeby jakoś smurzyło lub szarpało, gdy szybko "przelatują" ludzie bedący tłem lecacego skoczka.
 

accu

New member
Bez reklam
crav - sony ma bardzo dobry układ Trumotion, więc powinien dać radę. Ja nie ogladałem meczyku na moim, ale ogladałem skoki i nie widziałem, żeby jakoś smurzyło lub szarpało, gdy szybko "przelatują" ludzie bedący tłem lecacego skoczka.

Witam. Co Ty wypisujesz ? Jaki bardzo dobry układ Trumotion ??????
Jeżeli już to znakomity układ firmowy Sony poprawiający płynność obrazu w filmach , gdzie występują sceny o szybkim ruchu , w programach sportowych (między innymi mecze piłkarskie )o nazwie : Motionflow 100Hz.:kom:

Pozdrawiam , :)

accu
 
Ostatnia edycja:

diablos12

New member
Nowość : Seriale TVN w telewizorach Sony Bravia

myślę że fajna sprawa wzorem powinna pójść TVP z udostępnieniem klasyki w postaci seriali , filmów powiedzmy do 1990 roku .

co do TVN testowałem dobra jakość materiału i nic nie przycina (łącze 10mbit)


ony Poland i Telewizja TVN udostępniają od 22 grudnia 2010 użytkownikom telewizorów Bravia oraz odtwarzaczy i kin domowych Blu-ray wyposażonych w funkcję Bravia Internet Video zasoby wybranych produkcji TVN - poinformowały firmy w czwartek komunikacie.Dzięki nowemu serwisowi użytkownicy będą mieli możliwość oglądania ulubionych seriali, programów rozrywkowych, oraz filmów fabularnych i dokumentalnych w dowolnym, wybranym przez siebie momencie na dużym ekranie i bez konieczności korzystania z komputera.


Wystarczy tylko podłączyć telewizor do internetu i wybrać z menu odbiornika interesującą pozycję programową za pomocą pilota. Na początek w ofercie TVN znajdą się między innymi seriale: "Usta Usta", "Klub Szalonych Dziewic", "Magda M", programy rozrywkowe "Kobieta na krańcu świata", "Kuchenne rewolucje" oraz dokumenty "Polska Jasienicy", "Generał serial" i cykl filmów fabularnych "Prawdziwe historie".

- Cieszymy się, że możemy zaoferować nową możliwość oglądania ulubionych produkcji TVN. Współpraca z Sony odpowiada na oczekiwania naszych widzów, którzy coraz chętniej korzystają z najnowszych technologii. Obserwując zmiany w sposobie konsumpcji mediów uznaliśmy, że jest to odpowiedni moment na wzbogacenie naszej oferty o taką usługę – mówi Małgorzata Gratys, zastępca Dyrektora Działu Sprzedaży Specjalnej TVN.
 
Ostatnia edycja:

tomas330

New member
Czy seriale TVN w telewizorach Sony Bravia są nadal ? bo u mnie nie mam .
Wszystko mi ładnie łączy przy konfiguracji sieci na automacie jak i również na ręcznym ustawieniu ale jak chce włączyć funkcje odśwież zawartość internetową pokazuje mi błąd konfiguracji jak to zrobić?
 

$kubi

Member
Mam kilka pytań.

Czy KDL 46EX501 ma możliwość odbioru DVB-T MPEG-2 oraz MPEG-4 ?

Kolejne pytanie odnosi się do filmów HD przez DLNA. Krótki 10 min filmik ważący około 400MB idzie od strzała i da się przewijać itd, ale już pełny film ok 9GB się tnie. Czy zastosowanie routera w standardzie N ( obecnie G ) naprawi sprawę? A może lepiej jednak podłączyć laptopa z tv routerem ale po kablu? Używam PS3 Java do DLNA
 

edi730

New member
TVB-T MPEG2 i 4 odbiera. Odnośnie twojego problemu poszukaj na forum odnośnie konfiguracji programu bo tu masz problem. No chyba że komp jest słaby. Sieciowa "G" wystarczy.
 

accu

New member
Bez reklam
Chodzi mo o smużenie podczas szybkich sekwencji np mecz piłki noznej z dekodera cyfrowego

Witam.
Jak masz prawidłowo skonfigurowany dekoder cyfrowy z telewizorem i włączony w telewizorze układ Motionflow 100Hz poprawiający płynność obrazu podczas szybkich sekwencji to efekt "smużenia" jest w bardzo dużym stopniu wyeliminowany. Lepszy efekt eliminacji "smużenia" powoduje układ Motionflow 200Hz , ale seria telewizorów Sony KDL EX500 tego układu nie posiada.:kom:

Pozdrawiam , :)
 

snoopdogg_tg

New member
Witam. Czy tryb True Cinema włącza się automatycznie? Bo wczoraj przed obejrzeniem filmu BR na PS3 ustawiłem scenę kinową i film był odtwarzany w 1080/24p :) Da się to wyłączyć? :)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam

Znalazłem moim zdaniem najlepszą kalibrację obrazu dla 40EX500

Kod:
Podświetlenie : 2
Kontrast :98
Jasność : 49
Nasycenie : 54
Odcień : 0
Temperatura barwy : Ciepłe 2
Ostrość : min
Redukcja zakłóceń : Male (ale to zależy od preferencji)
Redukcja zakłóceń MPEG : Małe (jak wyżej)
Motionflow : wedle potrzeb (sport - wysoki, filmy - off, reszta standard)
Tryb filmu : Auto1
 
Ustawienia zaawansowane
 
Korekcja czerni : wył
Zaawansowane zwiększanie kontrastu : wył
Gamma : -1
Czystość bieli : wył
Żywy kolor : wył
 
Balans bieli
 
Wzmocnienie R : -20
Wzmocnienie G : -1
Wzmocnienie B : -15
Przesunięcie R : +6
Przesuniecie G : 0
Przesuniecie B : -18
Hurraa! ;)
 

miki156

New member
Jak zmusic ten TV aby widział przenośny dysk twardy 500gb !?!?!? Wiem że musi byc sformatowany w FAT32. Więc tak robię 1 partcja w FAT32 (32gb), a 2 w NTFS (reszta gibów xD)...

Jest jakieś ograniczenie co do wielkości tej partcji w FAT32 ? Proszę o pomoc!
 

edi730

New member
Sprawdź najpierw dysk czy aby na pewno rusza pod tym usb (lekkie wibracje, może na słuch) Jeśli masz tam mało danych to pobaw się partycjami 1 fat32 32GB reszta dowolnie i tak nie będzie rozpoznawana... Ja tak miałem i chodziło, ale się wkurzyłem i kupiłem WD TV i mam wszystko w dupie. Prawie zero ograniczeń jeśli chodzi o multimedia.
 

gryzaczek666

New member
Jak zmusic ten TV aby widział przenośny dysk twardy 500gb !?!?!? Wiem że musi byc sformatowany w FAT32. Więc tak robię 1 partcja w FAT32 (32gb), a 2 w NTFS (reszta gibów xD)...Jest jakieś ograniczenie co do wielkości tej partcji w FAT32 ? Proszę o pomoc!
na początek sformatuj tylko jedną partycję (FAT32)
potem podepnij
jeśli nie działa, to spróbuj podpiąć osobne zasilanie do dysku (nie wiem jaki masz dysk, ale zwykle można podpiąć osobny kabelek zasilający dysk, np. z kompa)

natomiast uważaj przy odpinaniu dysku od Sony - najlepiej wyłącz wcześniej TV
jak opiąłem pendrive "na gorąco" to przestał działać - nic go już nie widzi :-(
(ale Sony ostrzegało, żeby tego nie robić, więc pretensje mogę mieć tylko do siebie)

a.
 

Dig Dug

New member
Mam pytanie, odnosnie DLNA i ogladania filmów na EX 501.

Wiem, jak można obejść pen-a wifi Sony i znalazłem sposób konfiguracji, ale wstrzymuję się z zakupem rutera bo nie znalazłem jasnej odpowiedzi na pytania:

1) Czy jak założe ruter, podepnę kabel i dodatkowo zainstaluję serwer PS3 lub inny to jak to działa ?? Włączam TV i widzę udostepnione katalogi na komputerze wchodzę przez TV, wybieram co chce oglądać daje PLAY i chodzi ??

2) Czy musze film odtwarzać na kompie, a tylko bezprzewodowo przesyłam obraz na TV ?? Wtedy TV robi jako wyświetlacz ??

Sorry za pytanie, ale nie wiem jak jest.
 

Dig Dug

New member
Adrian8kx - żle się wyraziłem, obejść to rozumiem, że wyczytałem na forum że stosując zwykły ruter TP-linka za 80 zł + kabel za parę złotych zaoszczędzam nie kupując pena za ponad 250 zł. :) i o to się nie pytam. Interesuje mnie tylko jak naprawdę to działa.

Odpowiadając mi na pytanie potwierdzasz, że warto wydać 100 zł na dodatkowy router :) Dzieki
 

Bolek61

New member
32ex500

Witam
Może ktoś wie dlaczego mój tv czyta tylko niektóre pliki avi i mp4? Włożyłem tego samego pendrive do LG le 4500 i odczytał wszystkie.
 

snoopdogg_tg

New member
Witam. Czy tryb True Cinema włącza się automatycznie? Bo wczoraj przed obejrzeniem filmu BR na PS3 ustawiłem scenę kinową i film był odtwarzany w 1080/24p :) Da się to wyłączyć? :)
I pytanie nr 2: Jest już Ipla w naszych TV? ;)
 
Do góry