Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

xgrzesx2

New member
kiedyś już pobierałem aktualizację do 40ex500 ze strony Sony ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć. Gdzie jest dostepna najnowsza aktualizacja ? Czy jest już obsługiwana IPLA ?
 

marcin233

New member
Witam forumowicze. Na początku chciałbym się przywitać ;). Po wielogodzinnym przeglądaniu forum postanowiłem wybrać TV, dziś zakupiłem Sony KDL 40EX500. Problem jest taki, że trochę buczy, tzn nie jest to jakieś doskwierające, szczególnie słyszalne gdy patrzę na TV z góry, siedząc jakieś 2,3m od TV jest też to zauważalne ale na dość niskim poziomie. Pytanie natomiast czy należy to traktować jako wadę i zgłosić się do sklepu w celu wymiany na inny egzemplarz? Z tego co pamiętam, model który był w sklepie na stelażu nie miał tego problemu, bo sprawdzałem (uczuliło mnie przeczytanie wielu wątków na temat buczenia Samsungów itp). Dzieje się tak tylko przy włączonym TV, w trybie czuwania cisza.
Drugie pytanie jest takie: chciałbym podłączyć go albo do lapka albo do komputera, próbowałem z laptopem poprzez D-sub, ale laptop niestety obsługuje max rozdzielczość 1280x800 wtedy na TV pokazuje się napis że sygnał jest niewłaściwy. Przy 1024x768 obraz jest niedokładnie wyskalowany. W komputerze mam dobrą grafikę z wyjściem HDMI, może lepiej będzie poprzez kabel HDMI podpiąć go z PC? (Na co zwracać uwagę przy wyborze kabla?) pozdrawiam i będę wdzięczny za chwilkę poświęconą mojemu postowi :)
 

weeman

New member
37 ex500

Witam kolegów,

Zakupiłem wczoraj 37 cali ex 500. Mam jeden problem i zastanawiam się czy pozostali uzytkownicy równiez się z nim spotkali.

Telewizor po uruchomieniu bardzo głośno chodzi - dzwiek dobiega z tylu TV z prawej górnej strony. Czy to normalne? Czy to przetwornica tak chodzi?

Dzwiek typu "Bzyczenie" + "Buczenie" :)

Jest to strasznie irytujace...

Pozdrawiam,
 

xgrzesx2

New member
Dziwna sprawa z tą aktualizacją. Najnowsza wersja dostępna na stronie to PKG4.085EUL-0108 z 25 listopada natomiast włożeniu pendrive mam komunikat "brak aktualizacji". W telewizorze mam wersje PKG4.089EUL-0108 czyli jakby nowszą.
 

marcin233

New member
Panowie czy ten TV może wydobywać jakiekolwiek dźwięki? Gdy byłem z nim w sklepie nagle przestało to być zauważalne, trochę szumu itd i nie było słychać buczenia, w domowej ciszy jednak coś tam słychać, ale gdybym komuś o tym nie powiedział to by się pewnie nie skapnął.. Sprzedawca powiedział że w tych tv 100HZ jest dodatkowa elektronika, musi się to jakoś chłodzić itd. Nie wiem jak określić głośność tego buczenia, jest dość niskie mniej więcej z prawej strony od góry TV..Dostałem info, że mogę zadzwonić do serwisu sony i oni mogą stwierdzić czy jest to w normie czy nie.. pozdrawiam
 

weeman

New member
Pojechalem do saturna do janek i oddalem. Nierobili problemów, odrazu wymienili. Przyszedl gosciu od TV i przyznal ze telewizor pojedzie do serwisu sony i ze odglos jest zdecydowanie zbyt duzy.

Na hali kiepsko bylo slychac buczenie ale nie da sie tego porownac do warunków pokojowych.

Po rozmowie z kierownikiem wybralem inny telewizor sonego 40ex501 - cena bez VAt-U -:) (chociaz taki dzien byl tylko wczoraj jak go kupowalem) nie robili problemów.

Pozdr
 

banker_2

New member
Dziwna sprawa z tą aktualizacją. Najnowsza wersja dostępna na stronie to PKG4.085EUL-0108 z 25 listopada natomiast włożeniu pendrive mam komunikat "brak aktualizacji". W telewizorze mam wersje PKG4.089EUL-0108 czyli jakby nowszą.
no ciekawe - jest coś takiego, ta twoja wersja rzekomo wprowdza chyba wsparcie dla serwisu BBC
Forum & Discussions: Latest firmware update for KDL-37EX503?

ale sony na swoich stronach podtrzymuje,że aktualna wersja to ciągle PKG4.085EUL-0108. być może to tylko kwestia updatowania informacji z serwisu. EX500 potrafi updatować sie automatycznie z internetu, muszę sprawdzić u siebie...
Tak czy inaczej - wychodzi na to, że updaty firmware będą o ile kolejna firma zdecyduje się na podpisanie umowy z SONY, ostatnio dodano nam zasoby TVN przecież. Ale rewolucyjnych zmian, np. wsparcia dla nowych kodeków ze strony TV raczej nie będzie.
A jakby np. dali wsparcie dla trybu 3D - to by było coś :razz:... Marzenie ściętej głowy, ale technicznie kto wie czy jednak nie jest możliwe...
 
Ostatnia edycja:

merx

New member
Sprawdziłem dlatego napisałem.
Mam wersję 074 - fabryczna, nie aktualizowana (ex501). Na stronie Sony najnowsza to 085, a xgrzesx2 pisze że w swoim tv ma 089 więc dziwna sprawa z tym firmwarem.
 

Movalis

New member
Po co chcesz tam wejść jeżeli nie będziesz wiedział co oznaczają konkretne litery i cyfry w tym menu ? A jeżeli będziesz wiedział to czemu nie odpowiedziałeś na moje pytanie z tym związane ?
chcialem po prostu zobaczyc jak to wyglada, a noz widelec moze bym sie zorientowal co oznaczaja te "krzaczki" w menu:)jak moze to podaj jak tam wejsc chociaz na prv:)pozdro
 

Movalis

New member
Kurde Panowie wiem ze to banalne ale ja wciskając po kolei te klawisze nic nie widzę , tv sie po prostu uruchomi i tyle

no niekoniecznie bo mi tez sie narazie nie udalo tego odpalic:/ale widzialem rozne wersje np:
i+,5, VOL+/-,power
i+,5,VOL+/-,analog
dalem ukosniki po VOL bo nie pamietam jak na forach bylo dokladnie ale raczej "+".

PS./nie wiem czy to dziala...
 

banker_2

New member
Sprawdziłem dlatego napisałem.
Mam wersję 074 - fabryczna, nie aktualizowana (ex501). Na stronie Sony najnowsza to 085, a xgrzesx2 pisze że w swoim tv ma 089 więc dziwna sprawa z tym firmwarem.

to już nie wiem o co chodzi - opis zmian dla 085 jest prosty: IPTV new service support.
Dziś lub wczoraj mój ex500 sam zaktualizował się do wersji 089 - serwis nadal pokazuje jako najnowszą wersję 085. Więc chyba to tylko kwestia opóźnień publikacji informacji serwisowych...
 

Jaworrr

New member
Właśnie przebiłem się przez 121 stron wątku, czasowo to jest okres od marca do grudnia. Muszę coś napisać mimo, iż czuję że ślepnę.

Zapowiedziany test ex500 nie pojawił się, szkoda.
Ale, nie jest już mi potrzebny, lektura wątku dowiodła oferowanej jakości telewizora.
Trzeba tylko uważać na czarne owce.
pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wypowiedzi!
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Właśnie przebiłem się przez 121 stron wątku, czasowo to jest okres od marca do grudnia. Muszę coś napisać mimo, iż czuję że ślepnę.

Zapowiedziany test ex500 nie pojawił się, szkoda.
Ale, nie jest już mi potrzebny, lektura wątku dowiodła oferowanej jakości telewizora.
Trzeba tylko uważać na czarne owce.
pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wypowiedzi!
Czytam temat od poczatku i nie stwierdzilem tej jakosci ;)
 
Do góry