Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Mike25

New member
Skoro piszesz, że dostrzegasz rozciąganie w pionie to być może masz włączone autoformatowanie. W takim wypadku telewizor przy każdym kanale sam formatuje obraz i nie zawsze robi to poprawnie. Sprawdź w ustawieniach ekranu, czy masz wyłączone autoformatowanie i zaznaczoną opcje WIDE. Przy takim ustawieniu nie obserwuję żadnego pionowego rozciągania, co najwyżej w poziomie gdy sygnał jest nadawany jako 4:3.
 

PabloWRz

New member
Ja mam dwa pytania:

1. Jakie właściwie Divxy odtwarza EX500? Trzeba patrzeć na rozdzielczość? Wczoraj ściągnąłem sobie film w .avi z rozdzielczością 7xx na 3xx w jednym pliku 1.36GB i nie poszedl a juz wersja dwupłytowa o takiej specyfikacji:

Source (THX) * Shutter.Island.2010.BDRip.XviD-iMBT
Resolution * 640x272
Compression * XViD 1.2.2/2xpass/959kbps
Audio Format * AC3 DD 5.1 448kbps 48kHz
Audio Lang * Polish Lector
Subtitles * NA

zadziałała bez problemu. Co decyduje o tym czy dany plik nam odtworzy?

2. Chcę odtwarzać filmy .mkv z komputera ale nie będę kupował tego adaptera WiFi Sony. Czy można zamiast tego podłączyć tv z komputerem za pomocą kabla internetowego i w ten sposób utworzyć taką sieć? Zastanawiam się też na zakupem kabla DVI>---------->HDMI. Czy będzie cyfrowa jakość? Co wtedy z dźwiękiem? Dodam że byłby to kabel o długości 10 metrów.

Doradźcie proszę:)
 

chlebki

New member
sony + N-ka

Wraz z najnowszym softem sony z 8 lipca zmieniła się kwestia wyboru dźwięku w n boxie. Teraz dźwięk jest słyszalny przy ustawieniu DD na tak i na nie.
 

Ares78

New member
2. Chcę odtwarzać filmy .mkv z komputera ale nie będę kupował tego adaptera WiFi Sony. Czy można zamiast tego podłączyć tv z komputerem za pomocą kabla internetowego i w ten sposób utworzyć taką sieć? Zastanawiam się też na zakupem kabla DVI>---------->HDMI. Czy będzie cyfrowa jakość? Co wtedy z dźwiękiem? Dodam że byłby to kabel o długości 10 metrów.

Doradźcie proszę:)

Przy DLNA komunikacja wifi jest tylko możliwością, jak najbardziej możesz skorzystać z tradycyjnego przewodu ethernetowego, kto co woli. Odnośnie DVI-> HDMI to niektóre karty graficzne mają możliwość przesyły dźwięku przez DVI, inną opcją jest przesłanie dźwięku przez przewód mini jack - mini jack.
 

tekameka

New member
Sony KDL40-EX500 nie wyświetla większości filmików z YouTube

Problem: Sony KDL40-EX500 nie wyświetla większości filmików z YouTube (YT)
Wersja oprogramowania: PKG4.053EUL-0107
Wyświetlane są miniaturki z polskojęzycznej(!) stronki YT, natomiast po wybraniu filmiku
odtwarzane są nieliczne z nich. Pozostałe próbują się wczytać, ale wyświetla się jedynie logo YT.
Miniaturki odpowiadają stronce YT Język: Polski Lokalizacja: Polska
Wyszukiwanie działa prawidłowo i wyświetla prawie wszystkie interesujące mnie filmy.
Dla porównania odtwarzacz Blu-ray Sony BD-S370 Wersja oprogramowania:M03.R.623
wyświetla miniaturki zupełnie innej stronki YT :Język: Polski Lokalizacja: Cały świat
Po wybraniu filmiku odtwarzanych jest polowa z nich. Pozostałe próbują się wczytać, ale wyświetla się jedynie logo YT, jak w Bravii.
Wyszukiwanie działa również prawidłowo i wyświetla prawie wszystkie interesujące mnie filmy.
wszystkie urządzenia wpięte są do routera TL-WR1043ND
Na wpiętym do tego routera PC stacjonarnym (łacze stałe) i laptopach (WiFI) WSZYSTKIE filmiki
wyświetlają się prawidłowo.
O ile potrafię zrozumieć specyfikację urządzenia (2 różne adresy internetowe), to nie rozumiem
dlaczego nie wyświetla wszystkich filmików, mimo, że znajduje miniaturki.
btw. odświeżałem sieć, pozostałe serwisy filmowe AXN i inne dzałaja bez zarzutu.
 

chlebki

New member
Informacja była skierowana do osób, które posiadają n boxa i mieli problem z dźwiękiem przy jego podpięciu z modelem EX500.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mike25

New member
Sony KDL-46EX500 (KDL46EX500) Calibration Settings
dokonałem kalibracji mojego 46' ex500 obraz w ciągu dnia jest piękny ale podczas ogladania w nocy wydaje mi się zbyt ciemny jak wy to oceniacie?
Za ciemny w nocy na podświetleniu 7!!? Ja mam na 5 i czasami mam wrażenie ze nocą ekran nieźle daje po oczach ;) Skoro uważasz, że 7 to jest za ciemno, zwiększ podświetlenie jeszcze bardziej. Druga opcja zostań na 7 zwiększ gammę do -1 lub 0.

Poza tym ta strona z ustawieniami, którą dałeś jest jakaś dziwna. Niby na początku piszą o EX500 a potem jest przeklejona kalibracja z Sony KDL-52XBR9.

Osobiście o wiele bardziej mi odpowiada kalibracja z hdtvtest.co.uk
 

maciek77jam

New member
Witam.
Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Sony KDL EX500 37". Wszystko działa pięknie, oprócz USB. Gdy podłączam pendrive do portu USB i przechodzę do HOME > USB to wyskakuje "Brak elementów do wyświetlenia". Próbuje odtworzyć plik .jpeg i .mp3. Miał ktoś podobny problem? Może ktoś wie jak to naprawić :)
Pozdrawiam.
 

Mike25

New member
Witam.
Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Sony KDL EX500 37". Wszystko działa pięknie, oprócz USB. Gdy podłączam pendrive do portu USB i przechodzę do HOME > USB to wyskakuje "Brak elementów do wyświetlenia". Próbuje odtworzyć plik .jpeg i .mp3. Miał ktoś podobny problem? Może ktoś wie jak to naprawić :)
Pozdrawiam.
Sprawdź, czy masz pendrive sformatowany jako FAT32. Prawdopodobnie masz NTFS i dlatego Ci nie czyta żadnych plików.
 

Ares78

New member
A wyskakuje jakiś błąd? Generalnie xvid powinien chodzić przez USB tak samo jak divxy z tego co się orientuje, chociaż tutaj nie ma zasady, zawsze może znaleźć się jakiś wyjątek.
 

Ares78

New member
Tak jak wspomniałem zasadniczo nie powinno być problemów, ale zawsze jakiś wyjątek może się trafić, tak samo miałem ze swoim odtwarzaczu blu ray, teoretycznie format obsługiwany, a jeden, dwa filmy na 50-60 odmawiają współpracy, ale to są sporadyczne przypadki.
 

tomas1234

Member
a ja mam pytanie w związku ex500 na pudle mojego tv są oznaczenia takie jak BE3 a z tego co wyczytałem na zagranicznych forach ten model posiada bodajże procesor obrazu BE2 zobaczcie np. tą reklamę
http://www.youtube.com/watch?v=RVuZS9VIJaA
to jak to w końcu jest ? a czy jest możliwość sprawdzenia na tv jaki mamy przykładowo procesor ?
 
Ostatnia edycja:

snoopdogg_tg

New member
Witam. Mój model 37-calowy zaczął wydawać strasznie dziwny dźwięk, coś w stylu bzyczenia transformatora, słyszę go bardzo głośno jeśli przystawię głowę z góry telewizora. Dzwonić po serwis?
 
Do góry