Sony KDL 32D3000

beniuasia

Member
Kupilem ten TV by wykorzystywać jego opcje polepszenia obrazu. Jeżeli mają być wyłączone to wolę kupić telewizor 1000 złotych tańszy.
Zresztą przy wyłączonych polepszaczach (redukcja szumów) także jest zauważalne małe smużenie zwłaszcza w ciemnych scenach. Przy załączonym polepszeniu na "wysokie" i tryb filmowy Auto 1 naprawdę obraz jest świetny ale szarpie bardzo. Przy ustawieniach standart i auto 2 to już nie jest to samo, nie widzę wtedy za bardzo różnicy w obrazie pomiędzy Tosią 26A3000PG a 32D3000.
 

ortax360

New member
OK

OPCJE POLEPSZANIA OBRAZU -zaden lcd nie daje poprawnego obrazu przy właczonych POLEPSZACZCH .

Dlatego trzeba je wyłaczyc . rozmazują obraz giną gdzies detale itd .


Prosze podaj jak ustawiłes lcd ? jaki tryb obrazu , kontrast , jasnosc ,kolor . itd .

Bardzo wazna jest ostrosc na d3000 z sygnału SD najlepiej ustawic na 10-8 .

Powtarzam polepszacze typu: Redukcja szumów , mpeg itd wyłaczamy .

TV ten tanszy o 1000zł - nie bedzie miał panelu 10bit i elektroniki , takiej czerni jak d3000 , nie bedzie wyswietlał sygnau 1080p/24 , nie bedzie mozliwe uzyskanie d65 itd .

Zresztą ten lcd poza znakomotym wyswietlaniem obrazu SD powala jakoscia obrazu HDTV .
Co do zaciagana to fakt na ciemycch kolorach i słabym sygnale potrafi zaciagac . Zreszta jak wiele innych lcd .

Obecie mam x3500 i tez potrafi zaciagac tak samo jak d3000.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

beniuasia

Member
ortax360 przesadziłem z tym 1000 złotych, ale za kilka stówek taniej można mieć też dobry TV, zresztą o tym dobrze wiesz.
Co do 32D3000 to wyłączenie całkowicie polepszeń obrazu nie eliminuje do końca smużenia. Pracownik Salonu Sony będzie dzisiaj u mnie zobaczyć jak się prezentuje obraz (sami zaproponowali wizytę) bo twierdzi, że TV Sony nie smużą i chce porówniania z Toshibą.
Ustawień na razie nie podam bo nie jestem w domu.
Co do czerni, kolorów i kątów nie mam żadnych uwag, są bardzo dobre.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Dobry tak ale nie tak dobry jak d3000 :) .
Np: Panasonic lx70/700 to dobre lcd nie zaciagają na ciemnych kolorach ,ale maja tragiczną czern , kolor nawet po kalibrac. wpada w czerwien nie wyswietlaja 1080p/24 ubogie menu itd . A inne Sharp , jvc ,Samsung , Toshiba tez zaciagaja w wiekszym lub mniejszy stopniu .
Najlepiej pod tym katem spraw. sie matryce ips ,ale maja słabsza czern od spv-a.




Pozdrawiam

Cos za cos :) .
 

pac

New member
ortax360
powiedz z reką na sercu :D czy warto brac ten tv do cyfry+ sd z 2,5-3metrów, do ps2 niedługo ps3, no i zwykłego dvd, moze w krótce ze skalerem i hdmi, w cenie 3700?
kusi mnie ta 5letnia gwarancja,
porównywałem go bezposrednio w media-m szczecin(d3000-4600zł) z panasem lx700 (4700zł) i wizualnie panasonic dla mnie wyglada fatalnie(jakas taka podwójna ramka) juz samsung sprawia lepsze wrazenie, w sd ze zbiorczej anteny z okolo metra do 2 grały tak samo zle, dopiero ladnie to wygladało z 5 i dalej,heh
sony wyglada na kawał porzadnego i eleganckiego sprzetu,
sam nie wiem co robic, a czasu coraz mniej na sony...
 

adam_12

New member
Pan w sklepie byl niestety nieugiety i stanelo na 4000, wiec sobie dalem spokoj.
Ale i tak go pewnie kupie w lepszej cenie w innym sklepie.
 

ernet

Active member
Bez reklam
A zróbcie na D3000 takie doświadczenie;
przełaczcie telewizor z dowolnego kanału na Superstacje TV i od razu popatrzcie na wyswietlane napisy na pasku, na dole. U mnie zaraz po przełaczeniu na ten kanał napisy bardzo szarpią, a po ok 5 sek juz "przewijają " się płynnie. Ciekawy jestem , czy u Was jest tak samo.:hmm:
 

beniuasia

Member
adam_12 jednak ten TV dalej cię kusi, coś cienko ci poszło.
ernet u mnie nie szarpią, napisy idą od razu płynnie.
Niestety nikt się z Salonu Sony nie zjawił i nie wiem dlaczego, nawet nie zadzwonili. Ale cóż, tak bywa jutro przed południem do nich zadzwonię, a że przygotowałem obok siebie 32D3000 i Toshibe 26A3000PG to zrobiłem sobie szybkie porównanie obrazów.
Sygnał SD z kablówki UPC, włączone opcje polepszające obraz i...........
obraz na Sony wiadomo smuży i szarpie, ale też raz jest rozmazany raz jakiś ziarnisty. Toshiba zero smużenia, płynnie, ostro - obraz na pewno lepszy niż na Sony. No dobrze wyłączam polepszacze i znowu zdziwienie. 32D3000 daje obraz z bardzo widocznym szumem, na ciemnych elementach obrazu wyraźnie widac, że obraz jest ziarnisty. Toshiba zaliczyła tylko delikatne, zaznaczam minimalne pojawienie się szumów, obraz pozostał jednak jakby ostrzejszy, taki gładszy. Żona także z ciekawości porównywała obrazy i zgadza się ze mną w 100%, że ogólnie obraz jest lepszy w Toshibie. No nie wiem, albo ja zwariowałem albo moja sztuka 32D3000 jest do bani bo nie mogę zrozumiec jak najniższy model Toshiby za 1750 złotych może dawac lepszy obraz.
Zaznaczam to co napisałem jest wyłącznie moją opinią, byc może trafiłem na trefną sztukę. Będę starał się wymienic TV a jeżeli się to uda a na następnym będą takie same efekty specjalne to go oddam i poszukam innego LCD. Na razie zdania nie zmieniam, jestem bardzo rozczarowany i zawiedziony tym modelem Sony.
 

LCC

New member
ernet napisał:
A zróbcie na D3000 takie doświadczenie;
przełaczcie telewizor z dowolnego kanału na Superstacje TV i od razu popatrzcie na wyswietlane napisy na pasku, na dole. U mnie zaraz po przełaczeniu na ten kanał napisy bardzo szarpią, a po ok 5 sek juz "przewijają " się płynnie. Ciekawy jestem , czy u Was jest tak samo.
A napisz, czy ustawiłeś tak jak pisaliśmy:
Tryb kino: Auto 2
Polepszenie ruchu: standardowe albo wysokie
???

PAMIĘTAJCIE!!! NA KAŻDYM WYJŚCIU WYBIERANYM ZE ZMIANY SYGNAŁU (AV1, AV2... HDMI itd) osobno ustawia się opcje obrazu w menu. Sprawdzcie czy macie takie same we wszystkich. W dodatku gdy wyłączycie TV z gniazdka zasilania (albo gdy wyłączą prąd) też sprawdzcie czy opcje się nie zresetowały.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
technologia jest zawsze ta sama. Dobry telewizor , komputer czy samochód - wymaga droższej obsługi. W tym wypadku lepszego sygnału. I wówczas wykazuje swoją przewagę nad konkurencją.
Sony wymaga lepszego sygnału i wówczas gra znakomicie.
Niestety producent nie przwidział takiej jakości sygnału jak - analogowy polski w słabym wydaniu.
I tu telewizor który nie pokazuje więcej szczegółów wygrywa bo nie pokazuje dropów , zamazuje i zaciera szczegóły ale również wyrazistość obrazu.
Toshiba jest oczywiście godna polecenia ,ale ten model tak się właśnie zachowuje. Mamy obydwa telewizory obok siebie i z dobrego sygnału zdecydowanie więcej widać na Sony.
 

ernet

Active member
Bez reklam
kiki napisał:
Sony wymaga lepszego sygnału i wówczas gra znakomicie.
Niestety producent nie przwidział takiej jakości sygnału jak - analogowy polski w słabym wydaniu.

Ha, ha, ha podobnie, jak stanu naszych dróg :) w przypadku samochodów. A poważnie; zupełnie zgadzam się z reszta Twojej wypowiedzi. Jednak w dalszym ciagu nie jestem pewien ,co do jakości 100Hz. Myśle, ze jednak są lepsze ( a wcale nie droższe ) modele TV, ktore sobie ze smużeniem radzą lepiej niz D3000.
Ale to już kwestia indywidualnej oceny..........
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu się zgadzam . Bo najlepiej obnaża to słabość Sony na prezentacjach w domu klienta. Czyli słaby sygnał eliminuje Sony z walki nawet zagorzałych wieloletnich zwolenników Sony.Wygrywa zupełnie kto inny.
 

ernet

Active member
Bez reklam
LCC napisał:
A napisz, czy ustawiłeś tak jak pisaliśmy:
Tryb kino: Auto 2
Polepszenie ruchu: standardowe albo wysokie
???.
Przez jakiś czas nie będę mial dostępu do tego Superstacja TV. Ale np. na TVP INFO ( chyba najgorsza jakość sygnału , jaki widziałem od dnia moich urodzin :D ) nie ma z przewijającym sie textem zadnego problemu ( ani objawów opisanych przeze mnie wyżej ).
Ustawiłem 100Hz wg. Twojej rekomendacji. Teraz tylko musze poobserwować....
 

adam_12

New member
@beniuasia

Mam zamiar podlaczyc do tego PS3 i cyfrowa TV, wiec nie nastawiam sie na cuda z anteny pokojowej, ktora posiadam aktualnie. Gdybym mial kablowke, to pewnie bym szukal czegos innego.

Zamowilem ten TV za 3600, ma byc u mnie w czwartek. Niestety Pan w sklepie sony sie nie dal przekonac. Wiem ze maja je miec w dobrej cenie na Karmelickiej, ale nie mam kiedy sie wybrac.
Ja zawsze mam tak, ze wybieram i wybieram, potem kupuje, jestem niezadowolony, ale sie przyzwyczajam i jest ok. Tu pewnie z ewentualnymi wadami bedzie podobnie. A jak nie to go sprzedam, sprzedam PS3 i zainwestuje w lepszy rower bo sie zrobi wiosna.
 

savinho

New member
Witam,
melduje się jako kolejny nowy posiadacz sony 32d3000K. Jestem w trakcie przeprowadzki więc o pierwszych wrażeniach opowiem za pare dni... Zakupu dokonałem u Kiki'ego - towar przyszedł na drugi dzień - szczerze polecam. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuje za cenne opinie zamieszczane na łamach tego forum.
 

adam_12

New member
No i dotarl, zamowiony w poniedzialek, dalem 3600 z przesylka i nie zaluje.

Jak narazie jedyna wada to rozmiar, mam za maly pokoj.

TV z naziemnej, powala (antena pokojowa) ;) i bez cyfrowej tv sie nie obejdzie, ale zakladalem to.
PS3 - masakra, powlaczalem te wszystkie polepszacze i wszystko mi pasuje, smuzenia narazie nie dostrzegam.
Dzwiek - 6/10 jak na TV

TV na rynek polski, nie sprowadzany, z tylu data produkcji 10.2007

Jestem malo wymagajacy, to moj pierwszy TV LCD, przesiadka z CRT 14" Philips :)
 

Manek

New member
Podłączenie pod d-sub problem

Witam, mam problem: gdy podłączam laptopa przez złącze d-sub kablem 1,5m uzyskuję pełną rozdzielczość, a jak podłącze kablem 3 metrowym to maksymalna rozdzielczość to 640x480, na innych rozdzielczościach na tv napis: nieobsługiwany format. Co może być powodem? Próbowałem dwa różne kable, pozdrawiam. Dodam jeszcze że jak mam podłączony kabel 1,5m to nawet w laptopie się głosi jako TV LCD Sony, a na 3m jako zwykły telewizor.

Dodam jeszcze że w tych 3 metrowych kablach nie podłączony jest pin 12, a wtym 1,5 jest podłączony, czy to może być powodem?
 
Ostatnia edycja:

pac

New member
Witam,
czy ktos z posiadaczy tego tv jest zadowolony z sygnału sd z cyfry+ ?
oglądam tylko canal+ i hbo (b.dobry sygnał/jakość)
mam pioneera 1410, więc połączenie bedzie euro-euro,
odległość od tv to 2,5-3m,
prosze o jakies info
 

pac

New member
odpowiedziałem sobie sam w domu :)

filmy , a w szczególności bajki naprawde super jak na sd po euro (c+)
http://img172.imageshack.us/img172/9407/sonyak2.jpg
gorzej wyglada sprawa z piłką, z bliska bardzo fajnie,
ale z takiego widoku kamery -

http://img144.imageshack.us/my.php?image=sony1mk3.jpg

obraz szarpie :rolleyes:
nie robiłem jeszcze regulacji podanych na forum i nie wchodziłem w m.serv.

discovery hd wygląda pięknie , taki sygnał był podłaczony w sklepie,
i bede musiał pomyslec o zmianie tunera ale
nastepny krok to ps3 :grin:
 

Dosiek

New member
Witam,
to mój pierwszy post więc z góry przepraszam jeśli to pytanie jest głupie albo nie przemyślane. Obecnie posiadam KDL 32D3000 i zastanawiam się czy jesli włożę CAM C+ HD to będę mógł odbierać wszytskie programy i rówież te w HD ?? Albo niech mi ktoś powie co mam zrobić i co kupić żeby odbierać C+ HD...
 
Do góry